Finał LE 2016/17: Manchester United - Ajax Amsterdam

Tym razem wszystko o Europejskich Pucharach: Liga Mistrzów, UEFA, wyniki oraz inne pucharowe ciekawostki.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Po regulaminowym czasie gry...

Czas głosowania minął czw 18.05.2017 23:16

Remis
1
8%
Łatwa wygrana United
4
31%
Łatwa wygrana Ajaxu
2
15%
Wyszarpane zwycięstwo United
3
23%
Wyszarpane zwycięstwo Ajaxu
3
23%

Liczba głosów: 13

Enjo
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 406

Postautor: Enjo » czw 25.05.2017 13:10

Who is back [SMILING FACE WITH SMILING EYES][SMILING FACE WITH SMILING EYES][SMILING FACE WITH SMILING EYES]

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1144
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » czw 25.05.2017 13:12

Sawyer pisze:Source of the post tylko 1,5 mln róznicy - prawie tyle jest za zwykle zwyciestwo w grupie LM

Co to ma do rzeczy? Mamy weryfikować prestiż rozgrywek po pieniądzach, które dają za wygranie? W takim razie liga arabska jest druga za angielską pod względem prestiżu, nie dziwię się, że Xaviego tam tak ciągnęło...
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 376

Postautor: czarny samael » czw 25.05.2017 13:16

Sawyer pisze:Source of the post LE - 2,5 mln
FA - 1 mln

tylko 1,5 mln róznicy - prawie tyle jest za zwykle zwyciestwo w grupie LM

Spójrz jeszcze raz - za całą LE MU dostał więcej niż Arsenal za LM.
Sawyer pisze:Source of the post Czarny, nie powiesz mi, że dla Manchesteru United - wielkiego klubu z jeszcze wiekszą historią LE to nie jest druga liga europejska, fajnie wygrać puchar, jak się już w nim gra, jasne, to nie ulega wątpliwości, ale przecież każdy wie, że to nie jest miejsce ManU i wygrali ten puchar głównie dlatego że w lidze stracili szanse na miejsca 1-4, juz nie mowiac o mistrzostwie

Wolałbym mistrzostwo, ale od 2. miejsca w lidze wolę puchar. A dla mnie wygląda mniej więcej tak: LM > PL > finał LM > LE/KMŚ > SPE > FA Cup > EFL Cup/2. miejsce w PL/1/2 LM > 3. miejsce w PL/Tarcza > finał LE.

I tak miałem od lat, teraz to nawet liga zyskała w moich oczach w porównaniu do dzieciństwa/bycia nastolatkiem kiedy nie miałem canal+. Ogólnie występy w Europie stoją dla mnie znacznie wyżej niż jakiekolwiek krajowe rozgrywki. Dobry przykład to derby z LFC - wolałbym ich pokonać w zeszłym roku w LE niż w dwumeczu ligowym. :-)
Sawyer pisze:Source of the post A moje wczesniejsze posty dotyczyły głównie reakcji Carbona, który wygranie LE podciąga do rangi zdobycia świata przez ManU , a sam przyznasz, że ten sezon biorąc pod uwagę transfery i przedsezonowe plany to klapa. Bo zapowiadana była walka o mistrza, a sezon skonczyli na 6 miejscu...

Po powyższym możesz już wnioskować, że nie przyznam :-D
Nie jest to zdobycie świata, ale jeśli mamy LE, a ta w końcu daje wejście do LM (już za finał powinno tak być), to mało mnie obchodzi czy mamy 6., 4., czy 2. miejsce, jeśli nie mamy pierwszego. Ba! Jakbyśmy byli w sytuacji Totków to czułbym się przegrany, a do tego "do kolekcji" wpadłby mi rok bez jakiegokolwiek pucharu. Brrr...
W odniesieniu do "jesteśmy królami" to ja na to patrzę że jesteśmy książętami razem z 3-ma ekipami z półfinałów LM i królem który objawi się za ponad tydzień :-P
Obrazek

Awatar użytkownika
Sawyer
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 425
Kontaktowanie:

Postautor: Sawyer » czw 25.05.2017 13:19

Carbon pisze:Source of the post
Sawyer pisze:Source of the post tylko 1,5 mln róznicy - prawie tyle jest za zwykle zwyciestwo w grupie LM

Co to ma do rzeczy? Mamy weryfikować prestiż rozgrywek po pieniądzach, które dają za wygranie? W takim razie liga arabska jest druga za angielską pod względem prestiżu, nie dziwię się, że Xaviego tam tak ciągnęło...

Chyba jasne jest to, że chodzi głównie o porównanie LE do LM, i nie próbuj na siłę teraz podnosić rangi LE, ciesz sie ze wygraliscie, to naturalne, ale wszystie kluby oddałyby zwyciestwo w lidze, w pucharze czy w LE za zwyciestwo w LM, bo tak na prawde tylko te rozgrywki liczą się i powinny się liczyć dla klubów takich jak Manchester...

czarny samael pisze:Source of the post Po powyższym możesz już wnioskować, że nie przyznam

To niskie masz wymagania jako kibic ManU, aż się dziwie. Dla mnie to byłaby klapa. Kupić Pogbe, Ormianina, Zlatana ... i nawet ni włączyć się w walkę o mistrzostwo.

Przypomnę tylko słowa Jose: - Nie są to rozgrywki, gdzie Manchester United chce grać. Liga Europy nie jest wielkim marzeniem najlepszych zawodników.

Podsumowując: Absolutnie nie uważam, że wygranie LE jest złe, chodzi tylko o to żeby nie robić z tych rozgrywek jakiegoś prestiżu dla klubu, którego ambicją jest gra w LM i jej wygranie. LE to dla takich klubów druga liga, no, ale ManU potrzeboiwało tego Pucharu żeby wejsc wlasnie do LM, wygrali, gratulacje. :wink:
Juventus & Widzew

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: czarny samael » czw 25.05.2017 13:26

Sawyer pisze:Source of the post To niskie masz wymagania jako kibic ManU, aż się dziwie. Dla mnie to byłaby klapa. Kupić Pogbe, Ormianina, Zlatana ... i nawet ni włączyć się w walkę o mistrzostwo.

Nie, po prostu inaczej to klasyfikuję, co Ci zresztą wrzuciłem. "Walka o mistrzostwo" bez końcowego tryumfu jest warta tyle co nic.
Jasne, w jakichś dyskusjach dwóch klubów, które nic lub prawie nic nie wygrały przez ostatnią dekadę jak LFC i Totki, to jest to argument i można się nim przebijać, ale poza tym?

Zresztą piszesz jakbyś tego (i tego finansowego) fragmentu w ogole nie czytał :-P
Obrazek

Awatar użytkownika
Sawyer
Kapitan
Kapitan
Kontaktowanie:

Postautor: Sawyer » czw 25.05.2017 13:34

czarny samael pisze:Source of the post Zresztą piszesz jakbyś tego (i tego finansowego) fragmentu w ogole nie czytał

Czytalem, ale przeciez jasne jest, że LE to są dużo mniejsze pieniądze, porównaj ile by zarobił Manchester gdyby doszedł do finału LM. A porownanie kwot miało na celu pokazanie, że prestiż LE jest dużo mniejszy, nie chodziło o to, czy akurat Manchester zarobił dużo czy mało.

Przykładowo:

Awans do grupy: 12,7 - 2,2
Wygrany mecz: 1,5 - 0,3
Za zwyciestwo w finale: 15,5 - 6,5
Juventus & Widzew

Awatar użytkownika
Bouma
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 128

Postautor: Bouma » czw 25.05.2017 13:39

Morrow pisze:Source of the post Choć United nie błyszczy to poza Chelsea ja tu nie widziałem przepaści między resztą stawki a Diabłami. Nie ma też przypadku, że 3 z 4 ekip w top4 nie grało w Europie w ogóle albo miały puchary z głowy już w zimie.

Mówimy o sezonie gdzie Tottenham zdobył w lidze prawie 20 punktów więcej i miał lepszy bilans bramek o jakieś 35 goli? :D
...

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: czarny samael » czw 25.05.2017 13:47

Sawyer pisze:Source of the post Czytalem, ale przeciez jasne jest, że LE to są dużo mniejsze pieniądze, porównaj ile by zarobił Manchester gdyby doszedł do finału LM. A porownanie kwot miało na celu pokazanie, że prestiż LE jest dużo mniejszy, nie chodziło o to, czy akurat Manchester zarobił dużo czy mało.

No ale porównałeś to do FA Cup :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: czarny samael » czw 25.05.2017 13:48

Bouma pisze:Source of the post Mówimy o sezonie gdzie Tottenham zdobył w lidze prawie 20 punktów więcej i miał lepszy bilans bramek o jakieś 35 goli?

Podbijam. Akurat Totki to w tym sezonie w lidze poziom Chelsea. Tyle, że i tak nasz był lepszy :-D
Obrazek

Awatar użytkownika
Sawyer
Kapitan
Kapitan
Kontaktowanie:

Postautor: Sawyer » czw 25.05.2017 13:51

czarny samael pisze:Source of the post No ale porównałeś to do FA Cup

Carbon napisał, że kasa za wygranie jest taka sama, wiec sie do tego odniosłem, pomylił się co prawda, ale różnica jest niewielka bo tylko 1,5 mln.
Juventus & Widzew

Awatar użytkownika
Bouma
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład

Postautor: Bouma » czw 25.05.2017 13:56

czarny samael pisze:Podbijam. Akurat Totki to w tym sezonie w lidze poziom Chelsea. Tyle, że i tak nasz był lepszy :-D

Wynikowo może i był. Tyle, że wydaje mi się, że kibicowanie i oglądanie sportu nie sprowadza się do pustych wyników, a fakt, że kibic jakiejś drużyny stara się oglądać jej wszystkie mecze powoduje, że i styl gry oraz sam poziom gry drużyny ma ogromne znaczenie dla oceny poczynań zespołu. I ja pewnie wolałbym być kibicem grającego często kapitalny futbol Tottenhamu (+60 bilans bramek w lidze) niż Manchesteru w tym sezonie, zwłaszcza, że wyniki United są mocno rozczarowujące chyba dla wszystkich, a samo United ma lepszą kadrę niż Spurs.
...

red85
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 176
Kontaktowanie:

Postautor: red85 » czw 25.05.2017 13:57

czarny samael pisze:Source of the post Nie, po prostu inaczej to klasyfikuję, co Ci zresztą wrzuciłem. "Walka o mistrzostwo" bez końcowego tryumfu jest warta tyle co nic.

Co za bzdura. Tak, nic nie jest warta postawa teamu na przestrzeni całego, długiego ligowego sezonu, gdzie Twoja drużyna gra po prostu świetny futbol. Niemal co tydzień jesteś raczony fajnym spektaklem, gdzie możesz być dumny, że kibicujesz takiej drużynie, która gra szybko, efektownie, efektownie i z dużą determinacją. Ważniejsze i bardziej cenne są przecież osiągnięcia drużyny, która wydawała tryliony, grała może dobrze 2-3 miesiące, wygrała puchary, które przed sezonem były nisko na jej liście priorytetów, a tak poza tym to męczyła się i kibiców niemiłosiernie. :angry2:

Tak to mógłbym podchodzić do sprawy, gdybym nie oglądał meczów.

Postawę drużyny w danym sezonie należy oceniać na podstawie OCZEKIWAŃ. Tylko i wyłącznie. A po letnich transferach, zmianie na stołku trenerskim, były one ogromne.
Ostatnio zmieniony czw 25.05.2017 14:01 przez red85, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1360

Postautor: Morrow » czw 25.05.2017 13:59

Bouma, dokładnie o tym samym.

W drugiej połowie sezonu poza Chelsea, która zdecydowanie uciekła, wszystkie ekipy w grupie pościgowej były bardzo blisko. Możemy tu przytaczać końcową statystykę kiedy było wiadomo, że w MU był szpital (nie pamiętam kiedy widziałem na murawie tylu gości chodzących przy pomocy kul co wczoraj), szanse na top4 były niewielkie ale dość powiedzieć, że w ostatnich 6 kolejkach MU zdobyło 6 punktów, Totki 15. Podobnie było w marcu. Co do bilansu to United przez niemal cały sezon miało najgorszy z grona wszystkich kandydatów do top4, kiedy skontrastujemy to z najlepszym bilansem Tottenhamu to różnica jest spora ale to chyba nie jest kluczowy argument.

Żeby była jasność, nic nie ujmuje Tottenhamowi. Zanotowali progres w stosunku do poprzedniego sezonu, potrafią grać bardzo fajną piłkę, Pochettino robi tam świetną robotę, są mądrze budowani, taka ilość punktów z powodzeniem dałaby im w poprzednich sezonach mistrzostwo ale to jednocześnie zespół, który się ośmieszył w Europie ("odpuszczamy puchary...żeby awansować do pucharów") i nadal trudno go zaliczyć do ekip, które będą groźne dla europejskich siłaczy w następnym sezonie. Tego samego nie mogę napisać o Chelsea czy choćby Liverpoolu, który w meczach z silniejszymi rywalami zwykle świetnie wyglądał ale brakowało mu regularności ze średniakami. Totki miały super regularność do tego ta świeżość i brak gry na kilku frontach przydała się w końcówce sezonu - wygrali 13/15 ostatnich spotkań i skończyli spokojnie na drugim miejscu tylko za Chelsea ale zestawiając ich z MU powinniśmy jednak wziąć pod uwagę, że mieli znacznie więcej luzu na wiosnę a ta przewaga punktowa przez większość sezonu wcale nie była tak okazała.

W skrócie, Totki zasłużenie zajęły 2. miejsce, grały przyjemną i atrakcyjną piłkę, znacznie przyjemniejszą do odbioru niż MU ale nie uważam żeby to była drużyna obecnie zdolna jakkolwiek postawić się Bayernowi czy Realowi w dwumeczu, czy zdolna zagrozić europejskiej czołówce i wyraźnie lepsza od United gdyby przyszłoby im się zmierzyć np. wczoraj w finale LE.

maxskr
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 35

Postautor: maxskr » czw 25.05.2017 14:19

Może jestem dziwny, ale osobiście więcej radości by mi dał sezon bez trofeów, ale z 2 miejscem w lidze w stylu, który prezentował Tottenham. Głównie dlatego, że miałbym poczucie, że wreszcie idziemy w dobrym kierunku. A tak, może jestem bardziej optymistycznie nastawiony niż na koniec ostatnich sezonów, ale prawdę mówiąc wielkiej różnicy nie widzę.

Awatar użytkownika
Bouma
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład

Postautor: Bouma » czw 25.05.2017 14:20

Tak sobie sprawdziłem i United wydali na transfery od ostatniego mistrzostwa netto 415 milionów euro, Spurs ... 8 milionów netto, lepsze wyniki United powinny być oczywistością, i raczej nie mogą stanowić argumentu o ''lepszym'' sezonie. Zwłaszcza, że 6. miejsce w lidze i Liga Europy to co najwyżej niewiele lepsze wyniki niż wicemistrzostwo Anglii.

Nikt nie wydaje takiej kasy na transfery jak United w ostatnich latach, pod tym względem pewnie też warto ocenić kiepską grę w lidze... Ale to już podchodzi pod oczywistości.
...

Wróć do „Puchary Europejskie”