Finał LE 2016/17: Manchester United - Ajax Amsterdam

Tym razem wszystko o Europejskich Pucharach: Liga Mistrzów, UEFA, wyniki oraz inne pucharowe ciekawostki.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Po regulaminowym czasie gry...

Czas głosowania minął czw 18.05.2017 23:16

Remis
1
8%
Łatwa wygrana United
4
31%
Łatwa wygrana Ajaxu
2
15%
Wyszarpane zwycięstwo United
3
23%
Wyszarpane zwycięstwo Ajaxu
3
23%

Liczba głosów: 13

red85
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 176
Kontaktowanie:

Postautor: red85 » czw 25.05.2017 16:06

Morrow pisze:Source of the post Właśnie o to mi chodzi. Mam wrażenie, że Twoje uprzedzenie do osoby Mourinho sprawia, że nawet nie próbujesz popatrzeć racjonalnie na jego pracę. Wydaje mi się, że Portugalczyk musiałby diametralnie zmienić swój stosunek do gry młodzieżą żebyś był w stanie jakkolwiek przychylniej na niego popatrzeć. Jeśli się mylę to oczywiście mnie popraw. Mam wrażenie jakbyśmy zwolnili Holendra, który sobie dobrze radził, żeby zatrudnić niedojdę Mourinho. A tak przecież nie jest, możemy się posiłkować wynikami, 6. miejscem, itp ale trzeba dużo złej woli żeby nie widzieć, że przez długie okresy tego sezonu United grało zwyczajnie lepiej niż w poprzednich latach. Agresywniej, ciekawiej, stwarzając sporo okazji - przecież nawet tu na forum kibice innych drużyn pisali o tym, że dobrze się ten zespół ogląda. To prawda, że im bliżej końca sezonu tym gorzej to wyglądało ale jak przypomnę sobie mecze z poprzedniego sezonu kiedy prawie ani razu nie miałem poczucia dobrze spędzonego czasu to wydaje mi się, że pewien progres, choćby w organizacji gry obronnej się dokonał.

Już powiedziałem kiedyś. Żebym zmienił stosunek do Mou to musi być jak najmniej Mou w...Mou. Mniej negatywnej gry, mniej jazdy po zawodnikach, więcej rotacji i stawianie na młodych. I mniej pajacowania.

Tak. Były momenty kiedy graliśmy lepiej, ale były też kiedy graliśmy gorzej (ligowy top). Po takich wzmocnieniach, a przede wszystkim po ściągnięciu Pogby, który sam potrafi stworzyć kila sytuacji w meczu, to dla mnie zdecydowanie za mało. Szczególnie, że byłem tu karmiony gadkami jako przechodził do nas geniusz, który nas zbawi. Który sprawi, że zaczniemy grać na miarę naszego -rzekomo wielkiego - potencjału.

Morrow pisze:Source of the post To właśnie miało na celu pisanie o potencjale w zespole, który nie był wykorzystywany. Jako zespół nadal go nie wykorzystujemy w pełni bo jako kolektyw MU musi pokazać więcej ale pojedyńcze jednostki, często już skreślone, w tym sezonie pokazały się z dużo lepszej strony. Nawet taki, wielokrotnie wyśmiewany, Romero, okazał się przy odpowiedniej postawie obrony naprawdę solidnym zmiennikiem w tym sezonie. Są ciągle spore rezerwy (Martial, Shaw) ale ja tu dostrzegłem pewne plusy.

Kilku zawodników zaliczyło progres, kilku regres. Powiedziałbym, że bilans zysków i strat wyszedł na 0.

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 377

Postautor: czarny samael » czw 25.05.2017 16:13

Bouma pisze:Source of the post Przykro mi, ale piszesz okropne bzdury, i tego nie można nazwać inaczej.

Uparłeś się dzisiaj, by dosrywać każdemu, kto się z Tobą nie zgadza, prawda?

W ogóle dopiero się złapałem na tym, że Arsenal wyprzedził THFC w zeszłym roku. Minął rok. Poza mistrzami z jeszcze wcześniejszych, mniej więcej jakie my mieliśmy miejsce, nie hu-hu nie pamiętam kto miał jakie. A to, że LFC wygrał jeden puchar, a Arsenal cztery przez ostatnie 10 lat jak najbardziej.

I mam wrażenie, że więcej osób prędzej by sobie przypomniało większą liczbę zwycięzców LE z ostatnich 10 lat, niż wicemistrzów Anglii, Hiszpanii lub Włoch.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bouma
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 128

Postautor: Bouma » czw 25.05.2017 16:20

Nie, tylko Tobie, ponieważ piszesz rzeczy sprzeczne z rzeczywistością.
...

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1360

Postautor: Morrow » czw 25.05.2017 16:27

Ja tam nie uważam, że MU zagrało sezon na miarę oczekiwań. Były dobre momenty ale drużynie jeszcze daleko do osiągnięcia poziomu i dojrzałości pozwalającej rywalizować regularnie z najlepszymi a to przecież jest celem. Priorytetem jak zawsze była liga i tu za cel minimum postawiłem 3-4 miejsce dające awans do LM. Wygranie LE jest jakimś substytutem tego więc uważam cel minimum za spełniony. Mogę nawet dołożyć małego plusika za to, że dołożyliśmy puchar do gabloty i mamy od razu fazę grupową.

Teraz naprawdę cieszę się z tego pucharu bo widmo kolejnego sezonu bez LM wydawało się coraz bardziej realne ale oczekiwałem miejsca w 3 i walki o misia więc nie wziąłbym w ciemno takich wyników przed sezonem.

Oczekuję progresu w lidze. Przy takiej kadrze i trenerze z łatką zawsze wygrywającego 6. miejsce jest powodem do wstydu bo okazaliśmy się finalnie gorsi od całej grupy rywali do top4, z którymi od początku sezonu mieliśmy rywalizować. Koniec końców mamy tę LM i puchar, który większość ekip przed nami w tabeli chętnie by przytuliła.

W przyszłym roku oczekiwania zresztą idą w górę, niezależnie od tego kto przyjdzie i czy Ibra z De Geą odejdą. Cel minimum to walka o mistrza i wyjście z grupy LM.

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: czarny samael » czw 25.05.2017 16:32

Bouma pisze:Source of the post Nie, tylko Tobie, ponieważ piszesz rzeczy sprzeczne z rzeczywistością.

Nie, nie tylko mi.

Dziwi mnie, że zachowujesz się jak naburmuszony dzieciak, który tupie nóżką, bo coś jest nie po jego myśli, a co więcej powodem tego naburmuszenia jest to, że komuś coś się podoba, a przecież hurr durr nie powinno.

Innymi słowy mylisz fakty z opiniami. Nie bronię Ci jarania się drugim miejscem, czy stylem (ten jest dla mnie tylko środkiem, nie celem), ale Ty mi bronisz jarania się pucharem.

Z innej beczki:
United przełamało dominację hiszpańską - przez ostatnie 3 lata żaden klub spoza tego kraju nie wygrał europejskiego pucharu.

Do tego pierwszy raz od sezonu 2013/14 Premier League zajęła drugie miejsce w rocznym rankingu lig, a trzeci raz w tej dekadzie (2011 - za Portugalią i 2014 za Hiszpanią).
Obrazek

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator

Postautor: Morrow » czw 25.05.2017 16:44

Trzeba też zaznaczyć, że po latach śmiania się z czwartków z LE angielskie marki zaczęły poważniej podchodzić do tych rozgrywek. Monopol mają oczywiście Hiszpanie i Sevilla ale w 5 ostatnich edycjach Angole 3 razy grali w finale, a dwa razy te finały wygrywali. Zaczęła Chelsea, rok temu Liverpool Kloppa przegrał z Andaluzyjczykami a wczoraj MU. To co, za rok Arsenal?

Przy okazji ładną ekipę Premier League wysyła do LM w następnym sezonie: Chelsea, Totki, dwa Manchestery i Liverpool. Conte, Mourinho, Guardiola, Klopp i Pochettino - po ostatnich przygodach w LM wszyscy mają tam coś do udowodnienia.

W Monachium za to pewnie smutno bo w 1/8 nie zagrają z Arsenalem.

Awatar użytkownika
Bouma
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład

Postautor: Bouma » czw 25.05.2017 17:14

Komu jeszcze, biorąc pod uwagę, że odnoszę się jedynie do Twoich postów, no i raz do @Morrowa, ale raczej mojego pytania nie uznał za ''dosrywanie się'' (cokolwiek miałoby to znaczyć)?

I zaręczam, że mało mnie obchodzi co Cię jara, dopóki nie manipulujesz i nie piszesz nieprawdy.

Nie potrafisz w forsowaniu swojego stanowiska zauważyć, że różne kluby mają różny potencjał, i różne oczekiwania, jak to jest z United i Spurs. I dlatego sezon z wicemistrzostwem kraju i szybkim wylotem z pucharów może być dla Tottenhamu świetny, bo zdobyli wicemistrzostwo i pobili rekord punktowy w swoich występach w Premier League, a sezon z 6. miejscem w kraju i Ligą Europy dla Manchesteru może być rozczarowaniem. I dlatego piszesz głupoty, jak to nie ma znaczenia, że jeden klub wydaje na transfery netto największą kwotę na całym świecie (no, chyba, że Chinczycy, ale pewnie nawet żaden chiński klub nie wydał ponad 400 milionów netto przez cztery lata), a drugi jest rokrocznie na zero - bo nie pasuje to do tezy. Oczekiwania wobec United są dużo większe niż Spurs, i to, co dla jednego zespołu jest bardzo dobrym wynikiem, dla drugiego jest rozczarowaniem. Nie pasuje do tezy? No to postawisz swoją, że sezon dla kibica Spurs z Twojej perspektywy jest fatalny, bo nie zdobyli trofeum. Byleby wyszło na to, że United obok Chelsea są największymi zwycięzcami sezonu. Co z tego, że wielu kibiców Spurs jest po tym sezonie bardzo zadowolonych, bo Totki grały w lidze wspaniałą piłkę, zdobyli więcej punktów niż kiedykolwiek, i mieli najlepszy bilans bramek w lidze, gdy pewnie nawet Ty nie jesteś bardzo zadowolony z sezonu United, a z tego co widzę, prezentujesz jak na fanów ManU stanowisko jawnie skrajne... Więc dlaczego naginasz rzeczywistość? Ano, jak wyżej.

Więc, jak widzisz, to, czym się jarasz, nie ma z tym co budzi moje i innych wąpliwości, nic wspólnego/

Najlepszą z tą Ligą Europy jest to, że Manchester nawet jak na standardy LE/Pucharu UEFA, dostał jakąś bieda-drabinkę, i to, że United toczył wyrównane boje z Celtą, średniakiem La Liga, o uratowanie sezonu (sic!) najlepiej świadczy o tym, jak na płaszczyźnie piłkarskiej ten sezon dla United był rozczarowaniem. Gdy tak naprawdę należałoby postawić tezę, że zespół o takiej kadrze, gdyby tylko grał klasową piłkę, powinien z marszu takie drużyny jak Rostów, Anderlecht czy Celta pokonywać. Ale takie ''detale'' oczywiście też nie pasują do tezy.
...

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator

Postautor: Morrow » czw 25.05.2017 17:40

Co do transferów to jednak rozgraniczałbym ery kolejnych trenerów. Możemy tu rzucać kwotami jakie MU wydał po Fergusonie tak jak tym ile Chelsea wydała od przyjścia Abramowicza albo City od zakupu szejków ale to tylko ładnie wygląda a nie ma za bardzo związku ze stanem faktycznym, jednak Mourinho z większością tych transferów nie miał nic wspólnego a kilku graczy, którzy kosztowali istotny % całej kwoty (np. Di Maria, Depay, Schneiderlin) nie ma już nawet na OT. Oceniając zespół, oceniajmy jej realny kształt, nie piszmy o drużynie czteroletniej, która nie istnieje tylko takiej jaką buduje sobie Portugalczyk od roku - filarami u Mou, które zostały zakupione przez następców Fergusona byli tylko Herrera, Rojo, Fellaini i ew. Mata czy Blind na LB. Idąc tym tropem taki Guardiola wydał prawie 40 baniek więcej od Portugalczyka a wcale nie stworzył zespołu bardziej kompletnego.

Kibice Tottenhamu oczywiście powinni mieć powody do zadowolenia a oczekiwania wobec Totków są inne niż np. wobec City. Podobnie jak inne są wobec Realu a inne wobec Sevilli. Do potentatów przychodzą Klopp, Mourinho, Guardiola i Conte. Arsenal i Chelsea wywalają powyżej 100 baniek w okienku, United 185 a City ponad 200 na gwiazdy piłki z Serie A, Bundesligi czy Ligue 1 a Totki nie mając takiego potencjału marketingowego do przyciągania znanych nazwisk dalej budują swoje fundamenty i dystansują wszystkich poza Chelsea grając przy tym fajną piłkę. Po poprzednim, wydawało się przejściowym sezonie gdzie zrobili zaskakująco dobry wynik, zanotowanie kolejnego progresu to naprawdę rzecz godna odnotowania, zwłaszcza, że w pokonanym polu zostali Mourinho, Guardiola, Wenger i Klopp.

Mogło się zdawać, że dla ekipy, która regularnie kończy za top4 to będzie jednorazowy wystrzał ale Pochettino udało się ustabilizować pozycję drużyny w top4. To na pewno plus ale oczekiwania też w takiej sytuacji muszą wrosnąć. Tottenham drugi raz z rzędu kończy w pierwszej trójce Premier League ale czas żeby to przełożyć na jakieś wyniki w Europie bo póki co to drużyna w europejskich pucharach anonimowa. I tu kibice Kogutów mogą mieć niedosyt bo jednak odpadnięcie w przeciętnej grupie LM i odpadnięcie z Gentem w LE to jednak nie są powody do dumy. Finalnie skończyło się wicemistrzostwem, rekordem punktowym klubu i fajną grą ale IMO kolejna klapa w pucharach będzie do zrekompensowania tylko wygraniem mistrzostwa, o które Koguty w tych ostatnich dwóch sezonach przecież się otarły.

Zwłaszcza jak tu się pojawia takie Monaco, które ustawia PSG do kąta biorąc mistrzostwo a przy tym idąc do półfinału LM jak po swoje co dla ekipy szejków z Paryża wciąż jest nieosiągalne.

Swoją drogą jestem ciekawy czy kibic Tottenhamu wybrałby wicemistrzostwo w takim stylu czy wygranie Ligi Europy i 5 albo 6 miejsce w lidze.

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1784

Postautor: fieldy » czw 25.05.2017 17:48

Bouma trafił w sedno w poście wyżej, pisałem już coś podobnego do Carbona jakiś czas temu. Spurs i United to dwa różne kluby, dla tych pierwszych 2 miejsce i walka o tytuł jest super sezonem, dla drugich super sezonem byłoby wygranie ligi.
O ile radość z wygrania LE rozumiem, tak bieganie po forum i wyliczanie ile to Tarczy i Carling Cupów sie nie wygrało, dla takiego klubu jak United, to trochę dziwnie wygląda :P

Za rok sytuacja w lidze będzie ciekawa, bo cała czołówka zagra w LM, wiec Chelsea już nie będzie miała 1 meczu na tydzień. W Spurs oczekiwania wzrosną (zobaczymy czy stracą kogoś po sezonie, Kane, Alli, a może Poch?), Mou w drugich sezonach przeważnie wypadał najlepiej, ale jak dojdzie LM i o wiele silniejsi rywale, to raczej ligi już nie będzie odpuszczał od kwietnia, by najlepsi mieli siły w LM. Liverpool z Kloppem, też im dojdą spotkania z najlepszymi. Teraz mieli sił na pół sezonu (takiej znakomitej gry, gdzie dotrzymywali kroku najlepszym), zobaczymy co dalej... I Arsenal bez LM, z rezerwami w LE (ale to też zależy czy Wenger zostanie i co z Ozilem, czy Sanchezem)

Morrow pisze:Source of the post Swoją drogą jestem ciekawy czy kibic Tottenhamu wybrałby wicemistrzostwo w takim stylu czy wygranie Ligi Europy i 5 albo 6 miejsce w lidze.

dla nich najważniejsze jest w końcu lepsze miejsce na koniec sezonu od Arsenalu.

Awatar użytkownika
Bouma
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład

Postautor: Bouma » czw 25.05.2017 17:59

Wczoraj zagrali Darmian, Blind, Fellaini, Herrera i Mata, prawie pół składu. Ale z przywoływaniem tej kwoty chodzi mi bardziej o porównanie potencjału do Spurs, nie wspominając o zespołach jakie spotykali w tym sezonie w Lidze Europy, aniżeli o ocenę Mourinho. Ewentualnie o to, jak źle mimo wszystko idzie ta przebudowa w United. Ostatnim zespołem z topu, który przechodził podobną przebudowę był chyba Real przy drugiej kadencji Pereza, a tam wyglądało to jednak pod względem poziomu sportowego zupełnie inaczej. Inne czasy i inna liga, ale i Real wydawał mniej niż teraz Manchester.

A co do Spurs, to właśnie dlatego ocenia się każdą drużynę względem jej potencjału i oczekiwań, a nie jakiegoś obiektywnego kryterium wyników. Inaczej dojdziemy do absurdu i stwierdzimy, że nawet jak United zajmie 8. miejsce w lidze za rok, to będzie miało lepszy sezon od ekip z miejsc 9-17. Spurs w tym roku zapłacili frycowe za brak doświadczenia przede wszystkim, ale ten daremny wynik w pucharach można im jeszcze wybaczyć wobec świetnej gry w lidze - za rok oczekiwania będą większe i Spurs będą już musieli w pucharach pokazać znacznie, znacznie więcej, i nawet powtórzenie obecnego wyniku nie będzie traktowane w kategoriach sukcesu, jak mimo wszystko traktowane jest raczej obecnie.

Przyszły sezon, dlatego zresztą pozwalam sobie coś w temacie ligi angielskiej pisać, zapowiada się dlatego tak ciekawie, że Chelsea, City i United mają fundamenty pod zbudowanie drużyn do poważnego grania w Europie, a i Spurs powinni wejść na wyższy poziom jeżeli nie sprzedadzą kluczowych zawodników. Ciekawe co z tego wyjdzie.
Ostatnio zmieniony czw 25.05.2017 17:59 przez Bouma, łącznie zmieniany 1 raz.
...

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: czarny samael » czw 25.05.2017 17:59

Bouma pisze:Source of the post ale raczej mojego pytania nie uznał za ''dosrywanie się'' (cokolwiek miałoby to znaczyć)?

Ponieważ Endriu napisał prawie to co ja, a pisałeś pod jego postem, uznałem że to było do niego. Tym gorzej jeśli nie, bo to tylko oznacza wybiórcze podejście itd.
Bouma pisze:Source of the post Nie potrafisz w forsowaniu swojego stanowiska zauważyć, że różne kluby mają różny potencjał, i różne oczekiwania, jak to jest z United i Spurs.

A ludzie mają różne uwarunkowania genetyczne, co nie zmienia że liczą się suche fakty. Tego kto i co wygrywa. Totki nie wygrały w tym sezonie niczego. My tak.

Porównujesz dwa kluby i to jaki miały za sobą sezon, nie to jakie były oczekiwania kibiców, czy zakładane możliwości. To ostatnie może służyć do oceny trenera. To pierwsze, to kwestia indywidualna, którą możesz zbadać sondami/sondażami. To o czym tu mówimy, to porównanie zdobyczy. I one jednemu mogą się podobać, a innemu nie. Jednak jeśli oceniać je przez perspektywę konkretnego kibica, o konkretnych preferencjach, to tak, mieliśmy ZNACZNIE lepszy sezon niż Tottenham, bo koniec końców obie ekipy wystąpią w LM, tylko że THFC bez trofeów, a United 2 + Tarczę (którą po części można zaliczyć do poprzedniego sezonu), a mają szansę na 4.

Ty masz inne preferencje i nie chcesz przyjąć skali, którą daję, bo wg Ciebie niezależnie od niej, powinienem uważać że Tottenham miał lepszy sezon. Nie, wg klasyfikacji pucharowej i zakwalifikowania się do rozgrywek (SPE) MU miało lepszy. Nie jesteś w stanie podważyć mojego prawa do posiadania własnych preferencji, ale mimo to chcesz bym oceniając sezony stosował Twoją i to jest wewnętrznie sprzeczne.

Bouma pisze:Source of the post I dlatego piszesz głupoty, jak to nie ma znaczenia, że jeden klub wydaje na transfery netto największą kwotę na całym świecie

Bo nie ma znaczenia. To nie są moje pieniądze i nic by w moim życiu się nie zmieniło, gdybym tych kwot nie znał. NIC. To jest tylko jakieś tło, gdzie można pochwalić Pochetino za to, że wykonał robotę przy mniejszych kosztach, ale to sprawa przede wszystkim między nim, a zarządem. United mogliby wydawać ile im się podoba, zupełnie nic, czy miliard baksów. Możemy sobie dla zabawy liczyć i rozliczać ilości euro na gola, czy punktów lidze, ale jesli porównujemy twarde dane, gdzie dla jednych to będzie liczba pucharów, a dla innych miejsce w lidze, to one stoją ponad takie rozważania. Twoje podejście jest trochę takie: Arsenal zajął 5. miejsce, ale wydał mniej niż City, więc w sumie był lepszy. Nie był, City zajęło wyższe miejsce.
Bouma pisze:Source of the post Nie pasuje do tezy? No to postawisz swoją, że sezon dla kibica Spurs z Twojej perspektywy jest fatalny, bo nie zdobyli trofeum.

MIAŁBYŚ podstawy do takiej tezy, gdybym kiedyś był inny, a teraz zmienił zapatrywania. Nie zmieniłem - trofea zawsze były dla mnie ważniejsze. Już jak byłem dzieciakiem to siadałem nad statystykami i liczyłem który klub ma więcej jakich pucharów, robiłem zestawienia itd. ZAWSZE były one dla mnie ważniejsze, więc zarzut koniunkturalizmu jest kompletnie chybiony.

Bouma pisze:Source of the post Co z tego, że wielu kibiców Spurs jest po tym sezonie bardzo zadowolonych

Mogą być, co mnie to obchodzi? Ja bym czuł niesmak, bo przegrałbym ostatnią prostą, a nie miałbym odskoczni od ligi. Nawiasem mówiąc, to dlatego jestem całkowicie i zdecydowanie przeciw Superlidze, czy innym takim pomysłom - dzięki wielości pucharów, a także wielości lig, mamy wielu zwycięzców różnych rozgrywek i więcej okazji do radości większej liczby grup kibiców.
Bouma pisze:Source of the post gdy pewnie nawet Ty nie jesteś bardzo zadowolony z sezonu United, a z tego co widzę, prezentujesz jak na fanów ManU stanowisko jawnie skrajne...

"Ty mój mały psychologu"... tym razem pała. A jak mi nie wierzysz, to przypomnij sobie kto na tym forum lubuje się choćby we wstawianiu rankingów lig (z jednej strony to zamiłowanie do statystyk, a z drugiej do podejścia: rozgrywki europejskie >>>>>>>> krajowe) i tym podobnych rzeczy. Możesz też chcieć popytać kto był zwolennikiem przyjścia Jose Mourinho do klubu, zdziwię się jeśli bym tu przeczytał, że nie byłem, bo jest on jednym z moich ulubionych trenerów od lat. Zawsze chciałem, żeby kiedyś to on zastąpił Fergusona. I wiedziałem na co się piszę: defensywny styl i trofea.

Bouma pisze:Source of the post Ale takie ''detale'' oczywiście też nie pasują do tezy.

No nie - teraz ma mi radość psuć to, że United wygrali puchar nie w takim stylu, jak wg Ciebie powinni? :-D Mówisz do człowieka, który jest fanem Mourinho i uważasz, że gdzieś tam wewnętrznie cenię wyzej styl niż trofea? :-D
Obrazek

Awatar użytkownika
Bouma
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład

Postautor: Bouma » czw 25.05.2017 18:08

Czy Ty zawsze, zamiast odnieść się konkretnie do tego, co ktoś pisze, musisz wrzucać tryb ''wierszówka'' przez co jedyną odpowiedzią na to co piszesz jest tylko powtórzenie treści poprzedniego posta? To niesamowicie irytująca maniera. I nie traktuj tego jako złośliwej uwagi, po prostu odpisywanie dla samego odpisywania wydaje mi się jednak lekko bez sensu.
...

Awatar użytkownika
rekinho
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 958

Postautor: rekinho » czw 25.05.2017 18:23

Carbon pisze:Source of the post
janop pisze:Source of the post
Morrow pisze:Source of the post Nie rozumiem też tego najazdu na Mourinho.

To proste: typ jest śmieciem i ciężko za niego trzymać kciuki.

Na jakiej podstawie wysuwasz tak daleko idące wnioski katoliku?
pytanie nie do mnie, ale odpowiem

gran derbi za mourinho - gracze realu kopią, deptają, używają pięści, staraja się połamać messiego i innych graczy barcelony
gran derbi po odejściu mourinho - gracze realu nagle zaczynaja zachowywać się jak ludzie a nie jak małpy

przypadek? nie sądzę

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: czarny samael » czw 25.05.2017 18:28

Bouma pisze:Source of the post Czy Ty zawsze, zamiast odnieść się konkretnie do tego, co ktoś pisze, musisz wrzucać tryb ''wierszówka'' przez co jedyną odpowiedzią na to co piszesz jest tylko powtórzenie treści poprzedniego posta? To niesamowicie irytująca maniera. I nie traktuj tego jako złośliwej uwagi, po prostu odpisywanie dla samego odpisywania wydaje mi się jednak lekko bez sensu.

to samo można zarzucić Tobie - powtarzasz tę samą formułkę o negowaniu rzeczywistości, chociaż to jest dokładnie to co Ty robisz, bo żądasz ode mnie przyjęcia swojego punktu widzenia, bo nawet jak niby "pozwalasz" mi się cieszyć, to kiedy coś oceniam to jednak mam stosować Twoją kategoryzację.

No i serio - zarzut o koniunkturalizm? Serio?

Poza tym wychodzę z założenia, że jeśli dalej odpowiadasz tak samo, to muszę przeformułować co wcześniej napisałem.

rekinho pisze:Source of the post gran derbi za mourinho - gracze realu kopią, deptają, używają pięści, staraja się połamać messiego i innych graczy barcelony
gran derbi po odejściu mourinho - gracze realu nagle zaczynaja zachowywać się jak ludzie a nie jak małpy

Raczej "my face hurts" mi się z tym kojarzy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Reputacja: 2407

Postautor: Delpiero14 » czw 25.05.2017 18:32

Jak znowu wywalą 200 mln na transfery, to można już chyba oczekiwać od MU mistrzostwa. Każdy inny wynik moim zdaniem będzie porażką.

Spoiler:

Wróć do „Puchary Europejskie”