Bayern München - Real Madrid

Tym razem wszystko o Europejskich Pucharach: Liga Mistrzów, UEFA, wyniki oraz inne pucharowe ciekawostki.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Kto awansuje?

Real
61
60%
Bayern
41
40%

Liczba głosów: 102

Awatar użytkownika
Rojiblanco
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 2086

Postautor: Rojiblanco » śr 02.05.2018 17:19

RLG pisze:Source of the post Tak już na poważnie to widziałem stosy podobnych sytuacji z reakcjami piłkarzy po kontrowersyjnych decyzjach. Brylowali w tym zawsze Hiszpanie i ich słynne kółeczka wokół sędziego, przy czym reakcja Buffona to zaproszenie na herbatkę. I pamiętam reakcje sędziów - albo kategoryczne uciszenie i odprawienie na bok, albo pogadanka wychowawcza, przy jakimś kontakcie lub uporczywości żółta kartka, gdy już sytuacja uspokojona. Tutaj Buffon podbiegł, krzyknął i zero wahania.

Chciałem nawet wyszukać podobne sytuacje z reakcjami piłkarzy Realu, ale najpierw musiałbym znaleźć takie sytuacje podyktowane przeciwko Realowi, więc sobie odpuściłem :D

Akurat celując do mnie argumentem o niekaraniu piłkarzy Realu, to tak jakby kulą w płot, bo byłem jednym z pierwszych,ktorzy to krytykowali.
Takie zachowania zaczęły się od Barcelony, a później cyklicznie przejmowali je zawodnicy Realu. W hiszpanii się do tego być może przyzwyczajono, w innych krajach nie. Czegoś takiego nie powinno być i jak najbardziej pochwalam kartki za pyskowanie, a najbardziej czerwone. Jak dla mnie, to mógłby być jeszcze jeden dodatkowy sędzia, który biegałby za głównym i wsłuchiwał się w to co mówią piłkarze i jak sięzachowują, aby każdy przejaw nadmiernej aktywności w stosunku do sędziego, był szybko weryfikowany. Oni maja grać, a nie pajacować.

I nie, BUffon nie zapraszal nikogo na herbatę, nie koloryzuj.

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 910

Postautor: Boromir » śr 02.05.2018 17:22

A to takie dziwne, że się zagotował? Buffon generalnie to sobie lubi buzi dawać z rywalem, ale pamiętam jak kiedyś Balotellego i Mottę chciał udusić za symulkę.

Piękne czasy :D
Obrazek

Awatar użytkownika
panmechiko
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 193

Postautor: panmechiko » śr 02.05.2018 18:13

Carbon pisze:
panmechiko pisze:Source of the post To raczej ty jesteś malutki. Jak można pałać taką nienawiścią do zawodnika. Pewnie dlatego, że jest Polakiem, któremu się udało. Weź barana w ścianę walnij

Kocham to, przesadyzm w drugą stronę. Teraz nie możesz napisać czegoś złego o innym Polaku, a już przez zbawcą narodu polskiego, Robertem Lewandowskim, to już w ogóle! Jak śmiesz Polaku krytykować Roberta, jemu się udało, Tobie nie! Zagrał fatalny dwumecz nie pierwszy raz? Nie, nie na tym się skupiamy, jak śmiesz go obrażać!

Można krytykować, ale konstruktywnie. Napisanie, że Lewandowski jest malutki + ten głupawy avatar podchodzi pod jakieś spierdolenie umysłowe. No nie oszukujmy się.

Zresztą, ten człowiek teraz pluje na Lewandowskiego, a na początku 2017

HMK pisze:Benzema jako podwójny rodak Zidane'a i ulubieniec Pereza ma totalne fory, gdyby nie miał takiej pozycji to jego już dawno powinno w tym klubie nie być, a przy tym najbardziej boli fakt, że do wyciągnięcia byli Cavani w 2013, Suarez rok później i Lewandowski.

HMK pisze:Z tym się nie zgodzę, patrząc na to ilu napastników przewinęło się przez rynek, przede wszystkim ci klasy światowej jak Cavani, Lewandowski, Suarez czy Falcao to tylko pozostaje irytacja, kiedy spojrzymy kto jest naszym "napastnikiem". Poza tym wolałbym prawdziwego killera niż fałszywego napastnika jakim jest Benzema.

Z czym do ludzi. Może najpierw pokasuj swoje wcześniejsze brednie żeby teraz móc z czystą kartką pałać nienawiścią do Lewandowskiego :)

Awatar użytkownika
Kesz
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 67

Postautor: Kesz » śr 02.05.2018 18:57

RLG pisze:Source of the post
Carbon pisze:Source of the post Kilka słów krytyki? Brzmi tak, jakby Buffon kulturalnie próbował sędziemu przetłumaczyć, że to była zła decyzja. A ten się na niego rzucił, jakby mu sędzia dziecko potrącił rowerem.

A teraz co naprawdę zaszło. Podbiegł, powiedział kilka słów, które potem wychwycono i nie było tam nic obraźliwego. Nie ma mowy nawet o jakimkolwiek kontakcie z sędzią. Sędzia się nie wahał, z miejsca czerwona:

Rzucił się do sędziego dopiero po czerwonej. Tam to była sytuacja, jakich jest sporo w meczach podczas kontrowersyjnych decyzji, jak w ogóle lecą kartki to żółte, chociaż najczęściej sędzia po prostu odprawia na bok lub robi pogadankę.

Buffon dostał czerwoną kartkę po tym jak sędzia odgwizdał karnego. Buffon podbiegł do sędziego i krzyczał w jego stronę tekst w stylu "ile Ci zapłacili ?" za co został wyrzucony z boiska.

Awatar użytkownika
moody90
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 452

Postautor: moody90 » śr 02.05.2018 19:00

To ze pare lat temu uwazal lewego za czolowke, nie wyklucza tego, ze nie usmiecha mu sie sciaganie 30latka po koleknym slabym wystepie w europie za kwote pewnie w okolicy 100 mln. Szczerze mowiac to bylby lepszy interes dla bayernu, niz realu i na ich miejscu bym go opchnal, jesli maja mozliwosc taniej sciagnac 8 lat mlodszego wernera. A lewy w madrycie skonczylby jak ibra przy messim, z wielkim zdziwieniem ze partnerzy graja na lepszego kolege z ataku, nie na niego. Benzema ma fatalny sezon ale tez trzeba wziac pod uwage ze nir on tam jest glowna strzelba. Gdzies ostatnio widzialem statystyke ze na 1 strzal benza przypada 6 cristiano

Awatar użytkownika
HMK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 982

Postautor: HMK » śr 02.05.2018 19:35

panmechiko pisze:Source of the post Z czym do ludzi. Może najpierw pokasuj swoje wcześniejsze brednie żeby teraz móc z czystą kartką pałać nienawiścią do Lewandowskiego

Czy ty potrafisz czytać? To że nie chcę Lewandowskiego w Realu i to że go nie lubię nie oznacza nagle, że uważam go za złego zawodnika. Wręcz przeciwnie, dla mnie to czołówka napastników w Europie.
Tyle ode mnie, nie mam zamiaru nic umniejszać Lewandowskiemu, bo jak pisałem - jest to jeden z najlepszych napastnik w Europie

Co pisałem chociażby na poprzedniej stronie.

Posty zacytowane przez Ciebie też są gówno warte. Jeden z najlepszych napastników w Europie = gracz klasy światowej. Dla mnie oba te zwroty są równoznaczne, powiedz mi proszę ilu napastników z Europy można zaliczyć do napastników klasy światowej. Kilku. I właśnie Lewandowski w tej grupie jest. Dla mnie Polak mógł się pojawić w Realu 4 lata temu, był wtedy młodszy, dodatkowo można go był mieć za darmo. Co prawda wolałem wtedy innych napastników, ale Lewandowski wcale nie był tak daleko tej listy, choć w swojej tezie co do mojego podejścia do Lewandowskiego masz rację. Nie lubię go.
Ale przy dobrze klubu moje osobiste preferencje schodzą na dalszy plan. Gdyby Lewandowski trafił na Bernabeu 4 lata temu zaakceptowałbym ten fakt, teraz jednak, gdy mamy 2018 rok, RL9 ma juz na karku 30 lat, a rynek poszedł tak do góry, że cena za niego spokojnie zaczynałaby się pewnie w granicach 150 mln dla mnie ten transfer jest nie do zaakceptowania.

I jeśli masz zamiar wyjechać mi z antypolakiem itp. zwrotami to wyjaśnię Ci od razu i oszczędzę swój czas, który wolę po dzisiejszym meczu Roma-LFC przeznaczyć na coś bardziej wartościowego. Nie lubię Lewandowskiego, Grosickiego, Krychowiaka i Szczęsnego. Lubię Zielińskiego, Piszczka, Kubę, Rybusa, Fabiańskiego. To że nie kibicuję Polsce w piłce nożnej nie znaczy, że w innych sportach jest tak samo. Kilka lat temu interesowałem się znacznie więcej siatkówką i ręczną to i oglądałem więcej meczów tych dyscyplin co przekładało się na trzymanie kciuków za obie te drużyny. Teraz nie poświęcam już czasu na oglądanie tych dwóch sportów (poza niektórymi meczami Vive) to i moja aktywność w sprawie szczypiorniaka i siatkówki spadła. Piszę to tylko po to, by uświadomić Ci pewien fakt. To że nie przepadam za niektórymi zawodnikami polskiej kadry nie znaczy nagle, że jestem jakimś zawistnym człowiekiem. Tyle. Miłego dnia meksikano.
piotrcies pisze:Source of the post Ale debil ze mnie xd

Awatar użytkownika
panmechiko
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 193

Postautor: panmechiko » śr 02.05.2018 20:43

To jakim cudem gracz, który według ciebie "może ładować bramki seryjnie przeciwko jakimś paziom z Bundesligi, gdy przychodzi co do czego jest bardzo malutki' może być graczem klasy światowej? :D

No chyba, że gracz klasy światowej charakteryzuje się tym, że nie strzela najlepszym, to spoko, jeśli taki sobie wymyśliłeś świat to trwaj w nim.

Prawda jest taka, że jesteś jego hejterem, a nie przeciwnikiem.

EOT bo zaraz mnie wyjaśnisz, a chyba się trochę boje.

Awatar użytkownika
moody90
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: moody90 » czw 03.05.2018 12:28

najlepszy ulreich swiata :rotfl:

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1317

Postautor: Morrow » czw 03.05.2018 12:59

Nie przesadzajmy, trudno mieć do niego jakiekolwiek pretensje o bramki Marcelo i pierwszy gol Benzemy. To, że zrobiłby pajacyka może ładnie by wyglądało ale tu nie było żadnej jego winy.

Ter Stegen tu też zawalił i można go określić emotką :rotfl: ?

Awatar użytkownika
moody90
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: moody90 » czw 03.05.2018 13:22

glowka benza to oczywiscie zaden wielki babol, choc jednak gol po krotkim, ale glownie w tym filmiku chodzi o jego niezrozumiale ruchy, bo nie powiesz mi, ze to chowanie rak przy strzale marcelo wyglada normalnie. no i troche wbijam szpile RLG, ktory tak mocno szwaba przed dwumeczem reklamowal :P strzal williana perfekcyjny + pilke zaslanialo kilku zawodnikow - nie do obrony

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1317

Postautor: Morrow » czw 03.05.2018 13:31

Wiem do czego pijesz ale też nie widzę powodu żeby się z niego śmiać tam gdzie nie ma ku temu powodu. To ujęcie z gifa jest krzywdzące, popatrz na powtórkę, zwłaszcza z góry i powiedz, że Ter Stegen czy De Gea by tu coś poradził, schował łapy ale nie miał też szans na lepszą reakcję. Marcelo kapitalnie to uderzył.

RLG
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 207

Postautor: RLG » czw 03.05.2018 15:51

moody90 pisze:Source of the post glowka benza to oczywiscie zaden wielki babol, choc jednak gol po krotkim, ale glownie w tym filmiku chodzi o jego niezrozumiale ruchy, bo nie powiesz mi, ze to chowanie rak przy strzale marcelo wyglada normalnie. no i troche wbijam szpile RLG, ktory tak mocno szwaba przed dwumeczem reklamowal :P strzal williana perfekcyjny + pilke zaslanialo kilku zawodnikow - nie do obrony

Zauważyłeś, że tego Szwaba wychwalałem przed półfinałem LM? :D A potem już nie? To naprawdę był jego pierwszy błąd podobnego kalibru, ogólnie pierwszy zauważalny, do tego wymuszony przez Tolisso. Normalnie był w takiej formie, jak np przy akcji Benzemy w Monachium. Może po prostu zjadła go presja mimo wszystko, nie wiem. Wychwalałem go, ponieważ bronił świetnie przed meczem w Madrycie. Zresztą z Realem w Monachium też doskonale się spisywał.

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Reputacja: 2247

Postautor: Delpiero14 » czw 03.05.2018 17:39

W Monachium już znają przyczynę słabszej dyspozycji Lewandowskiego.

Wróć do „Puchary Europejskie”