Bayern München - Real Madrid

Tym razem wszystko o Europejskich Pucharach: Liga Mistrzów, UEFA, wyniki oraz inne pucharowe ciekawostki.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Kto awansuje?

Real
61
60%
Bayern
41
40%

Liczba głosów: 102

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1143
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » śr 19.04.2017 0:32

maciek_88 pisze:Source of the post Ale inne rzeczy na forum piszesz sam czy mamy reaktywację Dombrosia?

Nie bardzo rozumiem, do czego pijesz. No chyba, że to coś zabawnego, to ok, fajnie.

ozob pisze:Source of the post Jak w drugiej polowie grali jeszcze 11 na 11 to Real mial pelne pory i moglo sie skonczyc roznie. Jednakze sedzia sie zabawil i po sprawie.

No było tak, nie zaprzeczę. Ale to już tylko gdybanie, co mogłoby stać się, gdyby wszystkie decyzje były dobre. Gol dla Realu na 1-1 też padł praktycznie z niczego.
Zresztą równie dobrze można by pogdybać, że Bayern totalnie by podupadł na moralach, gdyby nie uznali bramki ze spalonego.

La Sexta pisze, że po meczu Lewandowski, Thiago i Vidal poszli do szatni sędziów i na nich nakrzyczeli i obarczyli o wynik.
i hate being bi-polar
it's awesome

tylerdurden
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 66

Postautor: tylerdurden » śr 19.04.2017 0:33

Przeciez Vidal faul na drugą żótłtą zaliczył jeszcze w pierwszej połowie i juz wtedy FCB pownno zostać w 10, i widzielibyśmy całekim inny mecz.

Juz pomijając to, Ronaldo dostał prezent od sędziego i go wykorzystał, w pierwszym meczu takiego samego prezentu nie wykorzystał Vidal.

red85
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 167
Kontaktowanie:

Postautor: red85 » śr 19.04.2017 0:35

Grając 11 na 11 Bayern był lepszy i w Monachium, i w Madrycie. Koniec kropka.

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » śr 19.04.2017 0:39

red85 pisze:Source of the post Grając 11 na 11 Bayern był lepszy i w Monachium, i w Madrycie. Koniec kropka.

Nawet w pierwszym meczu, gdzie było 11-11 i to Bayern był bardziej faworyzowany przez sędziów, Real oddał o dziewięć strzałów na bramkę więcej. W dodatku dziś w pierwszej połowie - czyli także 11v11 - Real oddał cztery strzały na bramkę, a Bayern... zero!
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 943

Postautor: ozob » śr 19.04.2017 0:42

Ale czy to strzaly przesadzaja o wyniku czy gole?
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
Keres
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 530

Postautor: Keres » śr 19.04.2017 0:44

Nie ma co więcej pisać, póki nie będzie technologii w piłce takie rzeczy będą się działy, a sędzia zawsze będzie wybroniony.
Obrazek
"Kiedy oglądam Barcelonę, widzę sztukę." - Arsene Wenger.

red85
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 167
Kontaktowanie:

Postautor: red85 » śr 19.04.2017 0:47

Bayern był bardziej faworyzowany i dlatego wyrzucono z boiska Maritneza,który de facto wcale nie 'zgrzeszył' bardziej niż dzisiaj Casimero. Ciekawe.

Nagle celne strzały zaczęły być wyrocznią. Fajnie. Przy najbliższej okazji przypomnę :)

Awatar użytkownika
MazurXIII
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 304

Postautor: MazurXIII » śr 19.04.2017 0:48

Poszła plotka, że awanturujących się Lwego, Thiago i Vidala w szatni sędziowskiej musiała uspokajać policja. Prócz tego kibice szwabów starli się z siłami porządkowymi. W sumie to ich rozumiem.
Obrazek

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » śr 19.04.2017 0:56

red85 pisze:Source of the post Nagle celne strzały zaczęły być wyrocznią. Fajnie. Przy najbliższej okazji przypomnę

Nie, ale jak inaczej przemówić Wam do rozsądku? ;) Bayern miał częściej piłkę w pierwszej połowie, starał się faktycznie kontrolować tempo gry i nadawać swoje warunki, ale było to wręcz bezużyteczne, co jasno pokazuje ta statystyka. W drugiej połowie była inna bajka, Bayern był dużo skuteczniejszy.

MazurXIII pisze:Source of the post Prócz tego kibice szwabów starli się z siłami porządkowymi. W sumie to ich rozumiem.

Akurat oni burdy zaczęli na przełomie pierwszej i drugiej połowy robić...
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
Kluchman
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 615

Postautor: Kluchman » śr 19.04.2017 0:57

Vidal najpierw trafił stopę Asensio, a dopiero później piłkę, więc faul był:

Kod: Zaznacz cały

https://gfycat.com/DependentSilkyGrasshopper#?speed=0.25

Ale to jest takie roztrząsanie detali. To, spalony przy golu na 2:1 i inne rzeczy. To tylko jeszcze bardziej obniża ocenę sędziemu.

Jednak takie mecze jak ten i Barcelony z PSG być może ostatecznie będą miały ten pozytyw, że przynajmniej na najwyższym poziomie w końcu doczekamy się technologii w szerszym użyciu niż tylko goal-line technology. FIFA i UEFA długo zapierały się przed tym rękami i nogami, ale widać, że powoli miękną w tym temacie, presja będzie narastać, a pierwsze testy są pozytywne.
Ostatnio zmieniony śr 19.04.2017 0:59 przez Kluchman, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
aveiro
Rezerwowy
Rezerwowy
Reputacja: 8

Postautor: aveiro » śr 19.04.2017 0:58

MazurXIII pisze:Source of the post Poszła plotka, że awanturujących się Lwego, Thiago i Vidala w szatni sędziowskiej musiała uspokajać policja. Prócz tego kibice szwabów starli się z siłami porządkowymi. W sumie to ich rozumiem.

A ja ich nie rozumiem, bo sędzia popełniał kluczowe błędy również na ich korzyść. Vidal w 47 minucie zrobił ewidentny faul na drugą żółtą kartkę. Gol na 1:2 strzelony ze spalonego. Wałki na korzyść Realu były już po tych wydarzeniach. Sędzia dzisiaj mylił się dziś w obie strony.

Awatar użytkownika
Melaviock797
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 56

Postautor: Melaviock797 » śr 19.04.2017 1:05

red85 pisze:Source of the post Grając 11 na 11 Bayern był lepszy i w Monachium, i w Madrycie. Koniec kropka.

W Monachium miałem wrażenie, że mimo wszystko Real zasłużenie wygrał. To, że Bayern mógł dobić na 2-0 po karnym z dupy według mnie o niczym nie świadczy, bo o ile stałe fragmenty w pierwszej połowie były po stronie Bayernu tak w grze z akcji nie było za bardzo widać wykreowanych setek, a że gra się 2 połowy a nie jedną to Real jak przystało na wielką drużynę odwrócił losy meczu. Ale jedno trzeba przyznać brak Hummelsa i w szczególności Lewego w Monachium była kluczowa dla tamtego spotkania. Dzisiaj z mojej perspektywy sędzia gwizdał pod Real, ale żeby być sprawiedliwym to Real dużo bardziej chciał. Już w pierwszej połowie niewiele brakowało, żeby coś wpadło, ale albo Ronaldo żydził albo zawodziło ostatnie podanie. Neuer trochę trzymał Bayern przy życiu, defensywa szczególnie w środku strasznie niepewna. Alaba na skrzydle był dzisiaj w ataku mało pożyteczny. W drugiej połowie jak dla mnie cwaniactwo Robbena i głupota Casemiro dały szansę Bayernowi, ale później to Real rzucił siły. I znowu mam 2 ciekawe wnioski z mojego punktu widzenia: Vidal świetny gracz, ale ile razy jemu prąd wyłącza w meczach wagi ciężkiej to nie mam pytań. Za czasów gry Juve w finale z Barcą grał bardzo nieodpowiedzialnie, dzisiaj zawalił Bayernowi mecz(ok to sędzia defacto zjebał, ale tak po prawdzie Chilijczyk prosił się już wcześniej o pójście do szatni), mało tego w Monachium jak dla mnie on też zepsuł, bo pomimo, że karny z tyłka to jednak niestrzelenie tegoż karnego złamało psychicznie Monachijczyków, a Realowi pozwoliło uwierzyć, że jest jeszcze szansa. Kolejna rzecz, wiem, że to głupio zabrzmi jak jakaś teoria spiskowa, ale to co zrobił Ramos z samobójem to dla mnie wyglądało jakby chciał strzelić swojaka. Dosłownie, jakby taki miał być scenariusz tego meczu zaplanowany przez Uefa, aby podnieść ciśnienie rywalizacji. Co więcej, przecież ten gol był nieprawidłowo uznany dla Bayernu, a kto za to odpowiada, sędzia to on go uznał. Wiem, że głupie itd. , ale ja takie odniosłem pierwsze wrażenie. Mimo wszystko uważam, że o ile w Madrycie mecz był dużo bardziej wyrównany w regulaminowym czasie gry i kto wie co by było gdyby obie ekipy grały po 10 ( Casemiro i Vidal out) to jednak Real zasłużony awans. Jeszcze słowo o Ronaldo, pieprzony fenomen, 5 bramek przeciw Bayernowi w dwumeczu( ok sędzia mu w tym dopomógł) , ale bądź co bądź robi ogromne wrażenie przeciwko Manuelowi Neurowi, który bronił naprawdę fantastycznie. To musi budzić szacunek, 100 goli w Europejskich Pucharach, gdzie tylko nieliczne były strzelone poza Champions League, wow :brawo: .

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » śr 19.04.2017 1:35

Neuer podobno z ciężką kontuzją stopy i pierwsze rokowania są takie, że dla niego to już koniec sezonu... Szkoda gościa. Nawet ja muszę przyznać, że w dwumeczu był zdecydowanie najjaśniejszą postacią Bayernu i udowodnił, że jest obecnie absolutnym dominantem wśród bramkarzy na świecie.
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
Magnum
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 629
Kontaktowanie:

Postautor: Magnum » śr 19.04.2017 2:36

Carbon pisze:Source of the post Obejrzyjcie to sobie na zwolnionej prędkości. Czy Magnum potwierdzi, że można dostać żółtą kartkę także za uporczywe faulowanie? :)

Pewnie, że można, przy czym tu raczej nie o to chodzi. Przerwanie obiecującej akcji - prawdopodobnie tak to sędzia widział. Casemiro nie dostał za uporczywe naruszanie przepisów gry, więc Vidal raczej też nie.

Tu jest ten gif. No rzeczywiście, wychodzi na to, że faul jednak. A byłem pewien oglądając na żywo, że to Kassai masakrycznie zjebał. :]

Czekam na VAR. Oba gole ze spalonego nie zaistniałyby i byłoby zupełnie inne spotkanie. Przy czym ciekawi mnie, jakby z VAR rozegrali sprawę Vidala w 5 minucie, bo jakby to było w 55. minucie lub w meczu ligowym a nie 1/4 LM to spokojnie mógłby wylecieć.

Co do samobója to nie wiem, musiałbym to przeanalizować jakoś jeszcze raz, bo tam wiadomo, że ktoś był na spalonym, ale na ile byli aktywni w grze, ciężko stwierdzić. Poszukam jakiegoś wideo, bo widziałem to tylko kątem oka na żywo :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Chlopaczek
Ten obcy
Reputacja: 536

Postautor: Chlopaczek » śr 19.04.2017 3:15

Magnum pisze:Tu jest ten gif. No rzeczywiście, wychodzi na to, że faul jednak. A byłem pewien oglądając na żywo, że to Kassai masakrycznie zjebał. :]

Dopiero na tym gifie widze ten kontakt a wczesniej ogladajac powtorki wydawalo mi sie i nie tylko mi ze byl to czysty wslizg Vidala. I teraz zasadne jest pytanie czy Kassai bedac pare metrow z tylu widzial to lepiej niz my majac kamere centralnie na cale zdarzenie? Szczerze w to watpie bo byl wczoraj wyjatkowo slepy i smiem twierdzic ze gdyby kazda decyzje w tym meczu podejmowal na podstawie rzutu moneta to i tak okazalyby sie one bardziej sprawiedliwe.

Dziennikarze komentatorzy i kibice przed kazdym spotkaniem walkuja taktyke forme zawodnikow kto zagra kto nie zagra ale po co? Moze bardziej trzeba przygladac sie sedziom? Jak spali kiedy ostatnio mieli robione badanie wzroku jaki jest ich stan psychiczny z kim spotykali sie przed meczem i jakie wplywy zaksiegowano na ich kontach bankowych.
Gdyby nazisci czytali powiesci -
Tak utrzymuje Iks
- a konkretnie powiesc Iksa o nazistach
Nie byloby zadnych nazistow.

Wróć do „Puchary Europejskie”