Bayern München - Real Madrid

Tym razem wszystko o Europejskich Pucharach: Liga Mistrzów, UEFA, wyniki oraz inne pucharowe ciekawostki.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Kto awansuje?

Real
61
60%
Bayern
41
40%

Liczba głosów: 102

Awatar użytkownika
aveiro
Rezerwowy
Rezerwowy
Reputacja: 8

Postautor: aveiro » śr 19.04.2017 0:58

MazurXIII pisze:Source of the post Poszła plotka, że awanturujących się Lwego, Thiago i Vidala w szatni sędziowskiej musiała uspokajać policja. Prócz tego kibice szwabów starli się z siłami porządkowymi. W sumie to ich rozumiem.

A ja ich nie rozumiem, bo sędzia popełniał kluczowe błędy również na ich korzyść. Vidal w 47 minucie zrobił ewidentny faul na drugą żółtą kartkę. Gol na 1:2 strzelony ze spalonego. Wałki na korzyść Realu były już po tych wydarzeniach. Sędzia dzisiaj mylił się dziś w obie strony.

Awatar użytkownika
Melaviock797
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 56

Postautor: Melaviock797 » śr 19.04.2017 1:05

red85 pisze:Source of the post Grając 11 na 11 Bayern był lepszy i w Monachium, i w Madrycie. Koniec kropka.

W Monachium miałem wrażenie, że mimo wszystko Real zasłużenie wygrał. To, że Bayern mógł dobić na 2-0 po karnym z dupy według mnie o niczym nie świadczy, bo o ile stałe fragmenty w pierwszej połowie były po stronie Bayernu tak w grze z akcji nie było za bardzo widać wykreowanych setek, a że gra się 2 połowy a nie jedną to Real jak przystało na wielką drużynę odwrócił losy meczu. Ale jedno trzeba przyznać brak Hummelsa i w szczególności Lewego w Monachium była kluczowa dla tamtego spotkania. Dzisiaj z mojej perspektywy sędzia gwizdał pod Real, ale żeby być sprawiedliwym to Real dużo bardziej chciał. Już w pierwszej połowie niewiele brakowało, żeby coś wpadło, ale albo Ronaldo żydził albo zawodziło ostatnie podanie. Neuer trochę trzymał Bayern przy życiu, defensywa szczególnie w środku strasznie niepewna. Alaba na skrzydle był dzisiaj w ataku mało pożyteczny. W drugiej połowie jak dla mnie cwaniactwo Robbena i głupota Casemiro dały szansę Bayernowi, ale później to Real rzucił siły. I znowu mam 2 ciekawe wnioski z mojego punktu widzenia: Vidal świetny gracz, ale ile razy jemu prąd wyłącza w meczach wagi ciężkiej to nie mam pytań. Za czasów gry Juve w finale z Barcą grał bardzo nieodpowiedzialnie, dzisiaj zawalił Bayernowi mecz(ok to sędzia defacto zjebał, ale tak po prawdzie Chilijczyk prosił się już wcześniej o pójście do szatni), mało tego w Monachium jak dla mnie on też zepsuł, bo pomimo, że karny z tyłka to jednak niestrzelenie tegoż karnego złamało psychicznie Monachijczyków, a Realowi pozwoliło uwierzyć, że jest jeszcze szansa. Kolejna rzecz, wiem, że to głupio zabrzmi jak jakaś teoria spiskowa, ale to co zrobił Ramos z samobójem to dla mnie wyglądało jakby chciał strzelić swojaka. Dosłownie, jakby taki miał być scenariusz tego meczu zaplanowany przez Uefa, aby podnieść ciśnienie rywalizacji. Co więcej, przecież ten gol był nieprawidłowo uznany dla Bayernu, a kto za to odpowiada, sędzia to on go uznał. Wiem, że głupie itd. , ale ja takie odniosłem pierwsze wrażenie. Mimo wszystko uważam, że o ile w Madrycie mecz był dużo bardziej wyrównany w regulaminowym czasie gry i kto wie co by było gdyby obie ekipy grały po 10 ( Casemiro i Vidal out) to jednak Real zasłużony awans. Jeszcze słowo o Ronaldo, pieprzony fenomen, 5 bramek przeciw Bayernowi w dwumeczu( ok sędzia mu w tym dopomógł) , ale bądź co bądź robi ogromne wrażenie przeciwko Manuelowi Neurowi, który bronił naprawdę fantastycznie. To musi budzić szacunek, 100 goli w Europejskich Pucharach, gdzie tylko nieliczne były strzelone poza Champions League, wow :brawo: .

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1144
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » śr 19.04.2017 1:35

Neuer podobno z ciężką kontuzją stopy i pierwsze rokowania są takie, że dla niego to już koniec sezonu... Szkoda gościa. Nawet ja muszę przyznać, że w dwumeczu był zdecydowanie najjaśniejszą postacią Bayernu i udowodnił, że jest obecnie absolutnym dominantem wśród bramkarzy na świecie.
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
Magnum
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 635
Kontaktowanie:

Postautor: Magnum » śr 19.04.2017 2:36

Carbon pisze:Source of the post Obejrzyjcie to sobie na zwolnionej prędkości. Czy Magnum potwierdzi, że można dostać żółtą kartkę także za uporczywe faulowanie? :)

Pewnie, że można, przy czym tu raczej nie o to chodzi. Przerwanie obiecującej akcji - prawdopodobnie tak to sędzia widział. Casemiro nie dostał za uporczywe naruszanie przepisów gry, więc Vidal raczej też nie.

Tu jest ten gif. No rzeczywiście, wychodzi na to, że faul jednak. A byłem pewien oglądając na żywo, że to Kassai masakrycznie zjebał. :]

Czekam na VAR. Oba gole ze spalonego nie zaistniałyby i byłoby zupełnie inne spotkanie. Przy czym ciekawi mnie, jakby z VAR rozegrali sprawę Vidala w 5 minucie, bo jakby to było w 55. minucie lub w meczu ligowym a nie 1/4 LM to spokojnie mógłby wylecieć.

Co do samobója to nie wiem, musiałbym to przeanalizować jakoś jeszcze raz, bo tam wiadomo, że ktoś był na spalonym, ale na ile byli aktywni w grze, ciężko stwierdzić. Poszukam jakiegoś wideo, bo widziałem to tylko kątem oka na żywo :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Chlopaczek
Ten obcy
Reputacja: 613

Postautor: Chlopaczek » śr 19.04.2017 3:15

Magnum pisze:Tu jest ten gif. No rzeczywiście, wychodzi na to, że faul jednak. A byłem pewien oglądając na żywo, że to Kassai masakrycznie zjebał. :]

Dopiero na tym gifie widze ten kontakt a wczesniej ogladajac powtorki wydawalo mi sie i nie tylko mi ze byl to czysty wslizg Vidala. I teraz zasadne jest pytanie czy Kassai bedac pare metrow z tylu widzial to lepiej niz my majac kamere centralnie na cale zdarzenie? Szczerze w to watpie bo byl wczoraj wyjatkowo slepy i smiem twierdzic ze gdyby kazda decyzje w tym meczu podejmowal na podstawie rzutu moneta to i tak okazalyby sie one bardziej sprawiedliwe.

Dziennikarze komentatorzy i kibice przed kazdym spotkaniem walkuja taktyke forme zawodnikow kto zagra kto nie zagra ale po co? Moze bardziej trzeba przygladac sie sedziom? Jak spali kiedy ostatnio mieli robione badanie wzroku jaki jest ich stan psychiczny z kim spotykali sie przed meczem i jakie wplywy zaksiegowano na ich kontach bankowych.
Gdyby nazisci czytali powiesci -
Tak utrzymuje Iks
- a konkretnie powiesc Iksa o nazistach
Nie byloby zadnych nazistow.

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1220

Postautor: League » śr 19.04.2017 7:23

moody90 pisze:Source of the post cloner pierdolnij sie w czolo, bo naprawde twoja sztuka dedukcji jest na poziomie osmiolatka (to odnosnie posta o statystykach)

weź poprawkę że rozmawiasz z clonerem, typ sam pisał że oglądał leicester a wypowiada się o meczu i edukuje innych bo sobie statystyki zobaczył. ignoruj gościa.

dodatkowo jak można mówić że karny nie prawidłowy i mówić że falował Marcelo? Przecież istnieje tylko jeden piłkarz którego widać jeszcze bardziej od Marcelo na boisku. Fellaini :afro: .
Ostatnio zmieniony śr 19.04.2017 7:29 przez League, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Luminos
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 0

Postautor: Luminos » śr 19.04.2017 8:09

Ja naprawdę nie wiem, jak można wychwycić spalonego Lewandowskiego przy samobóju Ramosa.

Awatar użytkownika
Bienias
Vamos Blaugrana
Reputacja: 326

Postautor: Bienias » śr 19.04.2017 8:13

Kluchman pisze:Source of the post

Jednak takie mecze jak ten i Barcelony z PSG być może ostatecznie będą miały ten pozytyw, że przynajmniej na najwyższym poziomie w końcu doczekamy się technologii w szerszym użyciu niż tylko goal-line technology. FIFA i UEFA długo zapierały się przed tym rękami i nogami, ale widać, że powoli miękną w tym temacie, presja będzie narastać, a pierwsze testy są pozytywne.

Mecze ligowe Realu w lidze od dawien dawna czekają na technologię.

Prócz tego kibice szwabów starli się z siłami porządkowymi. W sumie to ich rozumiem.

Na policję w Madrycie narzekali kibice, chyba każdego klubu który przyjechał do tego miasta na mecz w większej grupie. To nie może być przypadek.

Awatar użytkownika
aveiro
Rezerwowy
Rezerwowy

Postautor: aveiro » śr 19.04.2017 8:19

Luminos pisze:Source of the post Ja naprawdę nie wiem, jak można wychwycić spalonego Lewandowskiego przy samobóju Ramosa.

No normalnie. W momencie podania był wyraźnie bliżej bramki niż ostatni zawodnik Realu. Najlepsze jest to, że gdyby nie ten kluczowy błąd to najprawdopodobniej nie byłoby dogrywki i dzisiaj nikt nie mówiłby o sędziowaniu.

Awatar użytkownika
Luminos
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 0

Postautor: Luminos » śr 19.04.2017 8:22

Moim zdaniem ten spalony jest jeszcze gorszy do wychwycenia niż ten Ronaldo przy golu na 3-2 (nie wiem, czy był). Asystent nie widzi piłki w momencie zagrania piłki przez Mullera.

red85
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 175
Kontaktowanie:

Postautor: red85 » śr 19.04.2017 8:24

aveiro pisze:
Luminos pisze:Source of the post Ja naprawdę nie wiem, jak można wychwycić spalonego Lewandowskiego przy samobóju Ramosa.

No normalnie. W momencie podania był wyraźnie bliżej bramki niż ostatni zawodnik Realu. Najlepsze jest to, że gdyby nie ten kluczowy błąd to najprawdopodobniej nie byłoby dogrywki i dzisiaj nikt nie mówiłby o sędziowaniu.

Mówiono by. Nawet zakładając, że Bayern nic by nie wcisnął (wróżenie z fusów), to chyba zapomniałeś o sytuacji keidy Lewy wychodził 1 na 1, a sędzia błędnie gwizdnął spalonego.

Awatar użytkownika
aveiro
Rezerwowy
Rezerwowy

Postautor: aveiro » śr 19.04.2017 8:29

red85 pisze:Source of the post
aveiro pisze:

Mówiono by. Nawet zakładając, że Bayern nic by nie wcisnął (wróżenie z fusów), to chyba zapomniałeś o sytuacji keidy Lewy wychodził 1 na 1, a sędzia błędnie gwizdnął spalonego.

A ty zapomniałeś, że Vidala nie powinno być na boisku od 47 minuty. Coś tam by może mówiono, ale nie byłoby nawet w przybliżeniu takiej gównoburzy jaka jest teraz.

red85
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 175
Kontaktowanie:

Postautor: red85 » śr 19.04.2017 8:31

Nie byłoby gównoburzy gdyby sędzia ponownie nie wcisnął hiszpańskiej drużyny dalej. Proste jak budowa cepa.

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1220

Postautor: League » śr 19.04.2017 8:33

red85 pisze:Source of the post Nie byłoby gównoburzy gdyby sędzia ponownie nie wcisnął hiszpańskiej drużyny dalej. Proste jak budowa cepa.

barca wciśnieta do 1/4, Atletico do 1/2, Real do 1/2, dzisiaj Barca do 1/2?
Obrazek

Awatar użytkownika
Professor Chaos
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 202

Postautor: Professor Chaos » śr 19.04.2017 10:17

Pięknie przekręcili Bayern :roftl3: Real trzeba pocisnąć 4-0 żeby mieć cień nadziei na awans. Wtedy choćby skały srały nie odrobią. W czerwcu obronią LM i będą mieli 3 ukradzione LM w 4 lata. Perez to geniusz. W dzisiejszych czasach tak kraść jak 60 lat temu :brawo:
Platini (president UEFA): "Barça play another sport? Barça plays football. Maybe the others play a different sport than Barça."

Obrazek Obrazek

Wróć do „Puchary Europejskie”