LM: FC Barcelona - Chelsea FC

Tym razem wszystko o Europejskich Pucharach: Liga Mistrzów, UEFA, wyniki oraz inne pucharowe ciekawostki.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, fieldy, piotrcies, maestro

Awatar użytkownika
Mentor
Zajebiaszczo
Reputacja: 7

LM: FC Barcelona - Chelsea FC

Postautor: Mentor » pn 27.04.2009 22:05

Alkohol wypalił mi już całkowicie wzrok czy naprawdę na dzień przed meczem nie ma ani tematu ani nawet oznak zainteresowania? :shock: Nie mam siły zbyt wiele pisać, ale oddzielny topic IMO będzie przydatny. Kibiców Chelsea co prawda nie mamy tutaj wielu, ale fani angielskiej piłki czy też reszta forumowej alkobandy powinna czuć się lepiej w takim wspólnym przytułku. Temat zbiorczy o Barcelonie pozostawmy w miarę możliwości na dyskusji o to jakim napastnikiem jest Cristiano Ronaldo :wink:

Obrazek :bicz2: Obrazek

Wierzę, że uda nam się jutro wygrać. Nie jestem przekonany czy zwycięstwo będzie wystarczająco okazałe, aby podchodzić do rewanżu względnie spokojnie, ale nikt nie mówi, że będzie łatwo. Hiddink ogarnął syf po WIELKIM SCOLARIM (pzdr Bask :lol: ) i Chelsea gra dobrze. My jesteśmy w trakcie najcięższego maratonu kiedy to żadnego spotkania nie można odpuścić no a przede wszystkim w sobotę gramy z Realem o Mistrzostwo Hiszpanii. Trudno będzie zastosować jakąś rozsądną rotację tak więc mam nadzieję zobaczyć optymalny skład i niech się dzieje wola nieba. Chelsea ma kłopoty z obsadą lewej obrony i to jest dla nas pewien handicap. Jeżeli przesuną tam Essiena to zabraknie go w środku gdzie powinien wymiatać Iniesta więc jestem dobrej myśli.

Starczy póki co bo ani tu ładu ani składu. Piszcie pięknie!
Obrazek
Barca jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Jednego dnia może być bardziej lub mniej wdzięczna, ale to wciąż ta sama kobieta i w tej kobiecie jesteśmy wszyscy do szaleństwa zakochani. - Joan Gaspart

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1242

Re: 1/2 finału LM: FC Barcelona - Chelsea Londyn

Postautor: fieldy » pn 27.04.2009 22:15

ankietę byś wrzucił chociaż. Jak coś robisz, to rób porządnie :roll: ;)

Ale do rzeczy. Na moje oko to Essien nie zagra na lewej, raczej tam nie grywa. Grywał za to z powodzeniem na prawej obronie, a wtedy Bosingwa może grać na lewej. Cole zawieszony, ten młody raczej na Messiego nie wyjdzie, a szkoda bo mogłoby być śmiesznie :lol:

Stawiam na wygraną Barcy 1 bramką. U siebie powinni wygrać. Ale Hiddink jednak to spore wzmocnienie rywala. Jakby dalej był Luiz to nie byłoby dyskusji w ogóle. Ale jest Guus i powinien ich dobrze ustawić. Oczywiście strata Essiena w środku może się okazać kluczowa, no ale to już nie mój problem.

Awatar użytkownika
Mentor
Zajebiaszczo

Postautor: Mentor » pn 27.04.2009 22:34

A po co ankieta? Żeby mi się milion Chińczyków zarejestrował i zepsuł wyniki? :P Jak ktoś chce z siebie wydusić na kogo stawia to niech wklepie kilka zdań :P

fieldy pisze:Na moje oko to Essien nie zagra na lewej, raczej tam nie grywa. Grywał za to z powodzeniem na prawej obronie, a wtedy Bosingwa może grać na lewej.

Nie wiem. Nie znam się. Pewnie masz rację aczkolwiek nie jestem zadowolony z takiego obrotu sprawy. Zupełnie zapomniałem o tym, że na prawej może grać Bosingwa :/

Tymczasem swoje zdanie na temat meczu chcieli wyrazić również Guardiola i Xavi, ale chyba mają bana od Jarzyny więc skopiuję to o co mnie prosili:

http://www.blaugrana.pl/news/2280/xavi: ... ridge.html

"Zdajemy sobie sprawę z tego, że nadeszła godzina prawdy. Mimo wszystko uważam, że mecze w tym tygodniu nie będą decydujące. Jeżeli wygramy na Bernabéu, to ligę będziemy mieć prawie w kieszeni. Jeśli chodzi o Ligę Mistrzów, to tutaj sprawa awansu zazwyczaj rozstrzyga się w spotkaniach rewanżowych, w tym przypadku na Stamford Bridge" - przyznał Xavi.

Pełna zgoda jeśli chodzi o GD i LM. W tym momencie uważam mecz z Realem za ważniejszy.

http://www.blaugrana.pl/news/2281/guard ... edzie.html

"Mamy ogromne rezerwy" - takim zdaniem rozpoczął spotkanie z dziennikarzami Pep Guardiola przed jutrzejszą konfrontacją z Chelsea Londyn. Szkoleniowiec Barcelony jest przekonany, że jego drużyna nie zawiedzie", a on sam jest "optymistą":

"Bardzo dobrze znam moich piłkarzy. Mam do nich ogromne zaufanie".

Mimo wszystko Pep podziela zdanie Xaviego, że "sprawa awansu rozegra się w meczu rewanżowym na Stamford Bridge".

Guardiola nie ma żadnych wątpliwości, że jego podopieczni "zagrają jutro dobry mecz i nie zawiodą" publiczności, która po brzegi wypełni trybuny Camp Nou, by wesprzeć swoich ulubieńców w drodze do finału w Rzymie.

"Ostatnie minuty na Mestalla pokazały, że drużyna czuje się dobrze pod względem fizycznym. Dzisiaj zbiórka na treningu zaplanowana została na godz. 17.00, a moi piłkarze stawili się pół godziny wcześniej. To mówi wszystko" - dodał.

Stamford Bridge - zawsze niewygodny teren

Strzelić jak najwięcej, stracić jak najmniej - to zdaniem Guardioli kluczowe zadanie dla jego drużyny przed meczem rewanżowym na Stamford Bridge. "Co by się jutro nie wydarzyło, o awansie zadecyduje mecz w Londynie. Na Stamford Bridge nigdy nie jedzie się spokojnie" - zauważył.

Wierny zwycięskiej filozofii

Zapytany o warianty taktyczne, które zastosuje w starciu z zespołem Hiddinka, Pep odpowiedział zdecydowanie: "Tutaj nie mamy żadnych wątpliwości. Wiemy, że zagramy z bardzo silną drużyną, ale, tak jak zawsze mamy w zwyczaju, zagramy o zwycięstwo. Nie potrafię pojąć futbolu w inny sposób. To nasze zadanie, postaramy się dobrze wykonać naszą pracę, z respektem dla rywala. Postaramy się go uwieść naszą grą. Czasami wychodzi nam to dobrze, innym razem trochę gorzej, ale nie ważne gdzie gramy - zagramy o zwycięstwo. Będzie tak dopóki ja jestem trenerem tego zespołu. Im więcej musisz z siebie dać, tym jesteś bardziej waleczny".

Silne punkty Chelsea

Analizując drużynę Hiddinka Guardiola zwrócił uwagę na kilka jej mocnych punktów, takich jak siła fizyczna, doświadczenie oraz świetna gra w walce o górne piłki: "Chelsea zachwyciła mnie w każdym z meczów, który oglądałem. Jeśli we wtorek zagramy na wymianę ciosów, to nie mamy czego szukać. Mają bardzo silnych, doświadczonych piłkarzy. Uważam, że będzie to wyrównany dwumecz, w którym będziemy musieli kontrolować grę, atakując bardzo dobrze uporządkowanymi formacjami".

Na koniec Guardiola zapytany został jak podchodzi do tak ważnego meczu w swoim pierwszym sezonie na ławce trenerskiej FC Barcelona:

"Jestem nieprawdopodobnie szczęśliwy, że mogę tego wszystkiego doświadczyć. To jest jak sen, który ciężko będzie powtórzyć. Czuję się jak dziecko, które dostało nowe buty. Jutro będzie nas oglądał cały świat, dlatego to jest powód do radości. W sezonie, w którym zachodzisz tak daleko, zawsze nadchodzi moment o 'być albo nie być'. Jesteśmy w czwórce najlepszych drużyn na Starym Kontynencie. Czuję ogromną satysfakcję, że mogę zmierzyć się z tą mityczną drużyną w półfinale" - zakończył.
Obrazek
Barca jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Jednego dnia może być bardziej lub mniej wdzięczna, ale to wciąż ta sama kobieta i w tej kobiecie jesteśmy wszyscy do szaleństwa zakochani. - Joan Gaspart

Awatar użytkownika
mistyk
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 0

Postautor: mistyk » pn 27.04.2009 22:51

Valdes - Alves, Marquez, Puyol, Abidal - Toure, Xavi, Iniesta - Messi, Eto`o, Henry.

Taki sklad chce jutro widziec. Mimo, ze Pyuol zagral ostatnio slabo, a Pique jest w swietnej formie to mysle, ze wlasnie Puyola zobaczymy.

W ciagu 2 najblizszych tygodni mozemy zostac albo najlepsza druzyna w ostatnim latach, albo zostac frajerami. Dla mnie osobiscie mecz z Realem rowniez jest wazniejszy, liga nad LM, ale meczow z Chelsea odpuscic nie mozemy, dlatego trzeba zagrac optymalnym skladem.

2 zółte kartki mają Alves i Puyol, wiec mozliwe, ze moga nie zagrac w rewanzu. Rowniez licze jutro na zwyciestwo, jednak nie nastawiam sie na manite :lol:

Na lewej obronie w Chelsea zagra Bosingwa, ale ja cos czuje, ze to pojedynki Henry - Iwanovic beda najciekawsze.

Jesli uda nam sie szybko strzelic bramke to bede w miare spokojny. W kazdym razie zapowiada sie naprawde ciekawe spotkanie.

Awatar użytkownika
Mentor
Zajebiaszczo

Postautor: Mentor » pn 27.04.2009 22:55

Ja bym jednak wolał Pique i Marqueza na środku. Chyba nie trzeba nikomu przypominać ilu specjalistów od gry głową mamy w Chelsea. Puyol o zgrozo IMO powinien usiąść na ławce bo gra gorzej od wymienionej na początku dwójki, ale również wątpię w taki manewr.
Obrazek

Awatar użytkownika
emdżej
Walczymy!

Postautor: emdżej » pn 27.04.2009 22:56

Mam nadzieję, że gracze Barcelony nie są zbyt zmęczeni potyczką z Valencią (nie wiem jak dla porównania wyglądał mecz Chelsea z West Ham). Ale Pep mówi, że drużyna wygląda dobrze fizycznie, a poza tym nikt zmęczony nie przychodzi pół godziny wcześniej na trening. Ameryki nie odkryję, ale bardzo dobrze byłoby nic nie stracić na własnym stadionie zwłaszcza, że Stamford Bridge to trudny teren. Z przodu myślę, że powinno coś wpaść, w końcu to Barcelona, która w ataku czuje się bardzo dobrze. Czekają nas wielkie emocje i niech wygra lepszy (tak się tylko mówi, ja wolę zwycięstwo Barcelony ;))
Obrazek

Awatar użytkownika
ycu
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 39

Postautor: ycu » pn 27.04.2009 22:58

też jestem za środkiem pique-marquez. pujol się przyda jak będzie krew, pot i łzy.
„Wszystkim chciałbym być, wszystko przeżyć, połączyć w sobie najdziksze sprzeczności, aż pękłbym wreszcie nadziany sam na siebie jak na pal.”

Awatar użytkownika
mistyk
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: mistyk » pn 27.04.2009 23:03

Pique gra bardzo dobrze, ale naprawde nie wierze, ze Pep zostawi Puyola na lawce w takim meczu. Jedyny minus ustawienia Pique - Marquez jest taki, ze mamy dwoch dosyc wolnych stoperow, co potrafi sie zemscic. Najwazniejsze, zeby w pomocy zagrali Xavi i Iniesta.

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1242

Postautor: fieldy » pn 27.04.2009 23:05

emdżej pisze:nie wiem jak dla porównania wyglądał mecz Chelsea z West Ham

Hiddink oszczędzał kilku raczy i wprowadził ich dopiero po przerwie. Chelsea wygrała minimalnym nakładem sił, mało tego - prawie nie wygrali :P Cech wrócił do formy, wyciągnął karnego [wcale nie łatwego]. Do tego chyba WHU miało słupek, czy poprzeczkę, nie pamiętam już.

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 188

Postautor: Kamil232 » pn 27.04.2009 23:44

Ale Hiddink jednak to spore wzmocnienie rywala. Jakby dalej był Luiz to nie byłoby dyskusji w ogóle.

Jakby dalej był Luiz to Chelsea by tutaj nie było :P

Co do meczu to licze na ciekawe i porywające widowisko i niech wygra lepszy :wink:
Obrazek

MGiggs
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 18

Postautor: MGiggs » pn 27.04.2009 23:50

Chelsea chyba od 2 mecz jest w Barcelonie bo z Evertonem zagrali na niskim poziomie koncentracji, gyby Jo czy Cahill mieli lepszy dzien to by wygrali.Po tym meczu Hiddink powiedzial ze liga jest nie do wygrania i wszystkie sily na Barce wiem mecz z Hamem byl ze tak powiem puszczony. Holender to znakomity taktyk i wie co trzeba zrobic, po 1 ostry pressing,male odstepy miedzy linami i szybkie kontry, to co grala Valencia. Po 2 Barca musi uwazac na rozne,wolne bo sila ognia w bankach jest niesamowita-Terry Ballack Drogba Ivanovic.....

Co do 2 pofinalu wieksze szanse daje...Arsenalowi, choc bede wszystkimi silami za MU ktore mnie zadziwia w tym sezonie w najmniejoczekiwanych momentach :mrgreen:
Niech wygra lepszy.
If I had to choose between dribbling past 5 players and scoring from 40 yards at Anfield or shagging Miss World,it’d be a hard choice. Thankfully, I’ve done both.

Awatar użytkownika
BarcaQzYN
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 11

Postautor: BarcaQzYN » wt 28.04.2009 7:54

Mecz zapowiada się niesamowicie ciekawie. Chelsea będzie próbowała narzucić swój styl gry, a Barcelona nie może na to pozwolić, gdyż taka wymiana ciosów może się dla nas skończyć bardzo źle. The Blues w fazie grupowej grali słabo, przez co awansowali z 2 miejsca, ale już w fazie pucharowej potrafili zachwycać. W lidze Chelsea ma najmniej straconych bramek - zaledwie 20, w LM - 12.
Florent Malouda mówił, że Chelsea zaskoczy Barcelonę:
"Barca" nie jest przygotowana do ciągłych ataków na ich bramkę i do presji, jaką na nich wywrzemy - powiedział Francuz. - Zagramy z nimi jak z Liverpoolem i efekt może być podobny.

Z kolei Pique ostrzega swój zespół przed Drogbą:
Trzykrotny reprezentant Hiszpanii uważa strzelca dziewięciu bramek w ostatnich dwunastu meczach "The Blues" za jednego z czołowych napastników świata. - To najgorszy typ zawodnika do upilnowania - powiedział Pique.

- Jest dobrze zbudowany, inteligentny i świetnie panuje nad piłką. To jeden z najbardziej kompletnych snajperów na świecie z niezwykłą siłą, dobrą grą w powietrzu, szybkością i bardzo dobrym strzałem - komplementuje reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej.

Hiszpan zanim trafił do Barcelony, w latach 2004-2008 przebywał w Manchesterze United i przyznał, że Sir Alex Ferguson bardziej obawiał się Arsenalu niż Chelsea, ale na Drogbę zawsze kazał zwracać większą uwagę. - Mimo, że Ferguson uznawał "Kanonierów" za groźniejszych rywali, podkreślał znaczenie Drogby w zespole "The Blues" - wyznał.

Pique zauważył również zmianę w stylu gry Chelsea po przejęciu jej przez Guusa Hiddinka. - Teraz atakują więcej niż kiedyś. Pod wodzą Holendra grają bardziej otwarty futbol, dzięki czemu strzelają więcej bramek, ale też więcej tracą. Nie są jak Liverpool, który zamyka się gdy wypracuje dobry wynik - dodał.

- Dobrze, że pierwszy mecz gramy na Camp Nou. Grając u siebie chcesz osiągnąć dobry rezultat. Jeśli jednak nie uda nam się wygrać we wtorek, to nic się nie stanie, bo potrafimy zwyciężać również w wyjazdowych spotkaniach - zakończył obrońca "Blaugrany".

Pique powinien zagrać i moim zdaniem zagra, u jego boku chyba mimo wszystko powinien zagrać Marquez. Reszta składu chyba do przewidzenia, choć nie zdziwiłbym się gdyby np na prawej obronie zagrał Puyol, a nie Alves, gdyż z tego skrzydła Chelsea może wyrządzić nam bardzo dużo krzywdy, a Alves czasami nie zdąża wrócić.
Jeżeli Barcelonie uda się narzucić swój styl gry, jeżeli będziemy mogli długo rozgrywać piłkę i będziemy mieli choć trochę swobody to Chelsea nie ma szans. Jeżeli natomiast The Blues zagrają jak Valencia, będą przerywać akcje faulami, będą grać blisko rywala i nie pozwalać na spokojne rozgrywanie piłki, to mogą z Camp Nou wywieźć bardzo korzystny rezultat. Zapowiada się fantastyczny wieczór, mam nadzieję, że nie będzie słychać komentarzy Kalinowskiego, którego niestety N-ka przewidziała na ten mecz:/
"I Play For The Name On The Front Of My Jersey, Not The Back"

Awatar użytkownika
KajoFC
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 10

Postautor: KajoFC » wt 28.04.2009 8:34

"I think those two teams both have a style to attack when they can, Barcelona like to attack and Chelsea is not a team who has the strategy to sit back and wait until it happens," he told a press conference after his team had touched down from their flight to Catalunya.

"The team has shown a lot of initiatives and that's why I think it is more or less an open clash, with two teams who like to go forward.

"I have seen Barcelona play many times in the last weeks and also before. For a long time I have been a Barcelona admirer and an admirer of its philosophy. The players not only play for themselves but also a great club and they know it, in a side which is very attacking and attractive - it makes it typical of the Barca style."

Hiddink mówi że Chelsea nie skupi się tylko na defensywnie tylko będzie atakować ;)
Na lewej obronie zagra zapewne Bosingwa bo wrócił po kontuzji i właśnie w meczu z Westham'em grał na tej pozycji głupotą by było tracić takiego zawodnika jak Essien w środku pola, Carvalho znowu kontuzja więc w jego miejsce zagra Alex skład chyba będzie wyglądał tak Cech- Ivanovic,Alex ,Terry,Bosingwa -Essien,Ballack (lub Mikel),Lampard- Malouda,Drogba ,Anelka (lub Kalou). Przed pierwszym meczem z LFC myślałem że uzyskanie remisu na Anlfield jest szczytem oczekiwań ale Hiddink znowu zadziwił i teraz praktycznie nie wiem czego się spodziewać mam nadzieję że będzie świetne widowisko. Dziś taki szlagier a na TVP 2 znowu Barwy szczęścia i M jak Masakra, coś powinni zrobić z tą telewizją w innych krajach normalnie obydwa mecze LM pokarzą ale nie w Polsce :pogrzeb: Zawsze by mogli moherom na drugi dzień puścić powtórkę jakiegoś tasiemca nic by się nie stało ale wolą jakiś shit puszczać zamiast świetnego meczu :evil:

Awatar użytkownika
BarcaQzYN
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 11

Postautor: BarcaQzYN » wt 28.04.2009 9:00

KajoFC pisze: Dziś taki szlagier a na TVP 2 znowu Barwy szczęścia i M jak Masakra, coś powinni zrobić z tą telewizją w innych krajach normalnie obydwa mecze LM pokarzą ale nie w Polsce :pogrzeb: Zawsze by mogli moherom na drugi dzień puścić powtórkę jakiegoś tasiemca nic by się nie stało ale wolą jakiś shit puszczać zamiast świetnego meczu :evil:

Mają prawa tylko do jednego meczu kolejki. Gdyby mieli prawa do dwóch puścili by mecz na TVP1 a na "dwójce" seriale i wszyscy byliby zadowoleni.
"I Play For The Name On The Front Of My Jersey, Not The Back"

Awatar użytkownika
Hanni
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 5
Kontaktowanie:

Postautor: Hanni » wt 28.04.2009 10:05

KajoFC, czas zaiwestowac w N, lub chociaz w TV na kartę :)
Obrazek

Wróć do „Puchary Europejskie”