Finał LM: FC Barcelona- Manchester United

Tym razem wszystko o Europejskich Pucharach: Liga Mistrzów, UEFA, wyniki oraz inne pucharowe ciekawostki.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Kto będzie triumfował na Wembley?

Czas głosowania minął ndz 29.05.2011 0:32

Manchester United
24
56%
FC Barcelona
19
44%

Liczba głosów: 43

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 198

Finał LM: FC Barcelona- Manchester United

Postautor: Kamil232 » sob 23.05.2009 14:17

Obrazek vs. Obrazek
Rzym: 27.05.2009, godzina 20:45

Zapowiedzi:
http://www.youtube.com/watch?v=P1B6Trf6nho - Angielska TV
http://www.youtube.com/watch?v=xik32qI8_9M - Hiszpańska TV
http://www.youtube.com/watch?v=ESvo4x0Pjpk
http://www.youtube.com/watch?v=u0voeAaHbsw
http://www.youtube.com/watch?v=2qvERZ2AM0E
http://www.youtube.com/watch?v=JHO0Kee8Tmk

Przewidywane składy:
FC Barcelona- Valdes- Puyol, Pique, Toure, Sylvinho, Keita, Xavi, Iniesta, Henry, Messi, Eto'o (bardzo proszę o modyfikacje Mentora, jeśli uważa, że będzie inaczej, a jeśli jest ok to usunąć to co jest w nawiasie)

Manchester United- Van Der Sar, O'Shea, Ferdinand, Vidic, Evra, Carrick, Anderson, Giggs, Rooney, Park, Ronaldo

Czas chyba rozpocząć wątek :wink: Z tego co się orientuje gospodarzem jest Barcelona, tak więc to ją umieściłem jako pierwszą w tytule :wink: Sądze, że zagramy takim składem jaki podałem. Chodź może zagra Scholes albo Berbatov za Giggs'a, ale na dziś postawiłbym na taką jedenastkę. Zaczniemy schowani za podwójną gardą, czekając na błąd rywala. Ameryki chyba nie odkryję przewidując, że to Barca będzie posiadała piłkę i próbowała kreować grę, mam nadzieję, że skutecznie będziemy rozbijać te ataki i sami również coś stworzymy prócz oczywiście groźnych kontr na które liczę. Taki obraz gry może zmienić jedynie gol dla Barcy w początkowym okresie wówczas będziemy musieli się otworzyć. Jeśli my zdobędziemy gola to się jeszcze bardziej cofniemy i będziemy już liczyć tylko na kontry. Mam nadzieję, że nie damy się zdominować i że Ronaldo nie będzie osamotniony w ataku, tylko odpowiednio wspierany. Liczę tutaj na Giggsa, że będzie dobrym łącznikiem. Barca jak to Barca zawsze gra swoje, wiele zależy od tego jak w środku pola sobie poradzą Xavi i Iniesta, ale nawet jakby oni nie dawali rady(poprzez dobrze zagęszczony środek pola) to jest Messi, ale i jemu da się uprzykrzyć życie za co prócz Evry z pewnością będzie odpowiadał Roo. Cóż więcej napisać, nie napiszę, że licze na pasjonujące widowisko bo tak nie jest. Liczę na wygraną United nawet po żenującym meczu :lol:
Jednego tylko chcę by sędzia nie popełnił żadnego błędu. Boje się powtórki z Londynu. UEFA z Platinimi mogą nie zdzierżyć kolejnego triumfu Anglików. Tak więc liczę, że sędzia będzie niewidoczny i po spotkaniu nie będzie się dyskutować o jego decyzjach, czego sobie i wam życzę.

I niech wygra....lepszy czytaj UNITED :twisted:
Obrazek

Dentall
Podawacz Piłek
Podawacz Piłek
Reputacja: 0

Re: Finał LM: FC Barcelona- Manchester United

Postautor: Dentall » sob 23.05.2009 15:26

Wydaje mi się, że o wyniku przesądzą dwa największe cracki tych drużyn. Albo Ronaldo trafi z wolnego, albo Messi po raz kolejny udowodni swój geniusz. Jedno jest pewne - Szykuje się wspaniałe widowisko :D

btw. Nie sądzę żeby Manchester zagrał tak defensywnie jak Chelsea.

Awatar użytkownika
emdżej
Walczymy!

Postautor: emdżej » sob 23.05.2009 16:23

Oba zespoły mogą skupić się na przygotowaniach do środowego finału, gdyż zapewniły już sobie mistrzowskie tytuły w swoich krajach. Manchester w ubiegły weekend remisując mecz z Arsenalem, natomiast Barcelona po sobotnim potknięciu Realu mogła w niedzielę zagrać w lidze już rezerwowym składem co pozwoliło kilku podstawowym zawodnikom odpocząć. Najpewniej w ten weekend ten manewr zastosują oba zespoły. W Machesterze sytuacja kadrowa wygląda znakomicie. Ze składu wypada tylko Darren Fletcher pauzujący za czerwoną kartkę, ale jest to znikome osłabienie zespołu. Gorzej wygląda natomiast sytuacja w Barcelonie. Kompletnie rozsypana jest obrona - z powodu żółtych kartek nie zagra Dani Alves, za czerwoną kartkę pauzuje Eric Abidal, a kontuzjowani są Martin Caceres, Gabriel Milito i Rafael Marquez. Na lewej obronie będzie więc piłkarz rezerwowy (Sylvinho), na prawą z środka przejdzie Puyol, a do środka cofnie się defensywny pomocnik Toure co osłabi nie tylko obronę, ale i pomoc. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że wykurują się Iniesta i Henry, więc problemów w ofensywie nie będzie.

Sercem jestem za Barceloną, której fanem jestem już jakieś 10 lat, więc niemal pół życia. Rozum wskazywałby na United. Ale jak mawiał ŚP. Kazimierz Górski: "dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe". Liczę na to, że mecz będzie obfitował w sporo ambitnej walki, klasowych zagrań i przyniesie nam mnóstwo emocji. Jedno jest pewne. Po raz pierwszy od lat, w finale spotykają się naprawdę dwie najlepsze drużyny w Europie mijającego sezonu.
Ostatnio zmieniony sob 23.05.2009 17:07 przez emdżej, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
KajoFC
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 37

Postautor: KajoFC » sob 23.05.2009 17:01

emdżej pisze:Oba zespoły mogą skupić się na przygotowaniach do środowego finału, gdyż zapewniły już sobie mistrzowskie tytuły w swoich krajach. Manchester w ubiegły weekend wygrywając mecz z Arsenalem

a mi się zdaję że MU nie wygrało meczu z Arsenalem ;]

MGiggs
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 18

Postautor: MGiggs » sob 23.05.2009 17:51

Spodziewam się podobnego składu który podal Kamil, tylko jedna dywagacja, Giggs czy Scholes. 1 ostatnio miał dość słabe mecze(City,Arsenal). Roo Park na skrzydłach by podwajać Messiego i Henrego i pomagać srodkowym z Iniestą. W prodzie osamotniony Ronaldo i cieprpliwe czekanie jak Arsenalem na Emiratach. Bardzo wątpie w Berbiego od 1 minuty i wszyscy którzy liczą na finał na wymiane ognia mogą sie zawiesc.
If I had to choose between dribbling past 5 players and scoring from 40 yards at Anfield or shagging Miss World,it’d be a hard choice. Thankfully, I’ve done both.

runej
Skład C
Skład C

Postautor: runej » sob 23.05.2009 18:49

MGiggs pisze:tylko jedna dywagacja, Giggs czy Scholes

Giggs. Scholes vs Xavi i Iniesta = żółta kartka dla Scholesa w przeciągu kilku pierwszych minut. A potem, to już pozostanie tylko się modlić, żeby się nie znalazł jaki rywal z piłką obok niego, bo możemy kończyć w 10. Imo Giggs to pewniak do gry w pierwszym składzie. A co do składu, to tak jak podał Kamil, Ronaldo w ataku, Park na prawej wspomagający Dżona i Rooney na lewym skrzydle, środek pomocy i tyły to jasna sprawa. Choć kto tam wie, co Ferguson wymyśli.

E:
emdżej pisze:Ze składu wypada tylko Darren Fletcher pauzujący za czerwoną kartkę, ale jest to znikome osłabienie zespołu.

Znikome? Nie żartuj. Centralna postać United w ostatnich meczach. Do tego Darren nigdy nie zawodzi w spotkaniach o wielką stawkę, 'big game player' jak się patrzy.

Awatar użytkownika
Jarzinho
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 14
Kontaktowanie:

Postautor: Jarzinho » sob 23.05.2009 19:10

Ja nie licze na wymiane ciosów, ale mam nadzieje, że mecz będzie choć trochę otwarty. MU raczej nie bedzie chciał iść na wymiane, a Barca mimo, że Pep napewno bedzie chciał żeby Barca grała swoje, także az takiego nakładu na ofensywe nie moze kłaść. Braki wynikające z kontuzji, kartek w defensywie są ogromne. Podstawowi boczni aut, środkowy aut, a najlepszy nasz defensywny pomocnik bedzie przesunięty obok Pique do środka obrony. Do momentu kiedy Pep tego nie ujawni nie wiadomo kto zagra na lewej stronie defensywy, niby Keita w rozmowie z trenerem powiedział, że nie chciałby tam grać, ale także sam Pep stwierdził, że ta deklaracja dodała mu tylko powod do przemyśleń. Widac ogromnie po spotkaniu z Chelsea kibice Barcy sie mylili myśląc, że Pep wybiera z dwójki Caceres - Sylvinho. Jesli Sylvek wyjdzie na lewej obronie to mam ogromna nadzieje, że na defensywnym pomocniku wyjdzie Seydou nie Busquets jak to było ostatnio.
Wiele takze będzie zależało od zdrowia Iniesty i Henry'ego. O ile występ Andresito jest raczej pewny, to nadal nie wiadomo czy Titi bedzie gotowy. Oby tak, ale jesli nie to mam nadzieje, że Bojan zajmnie jego miejsce na lewej stronie. Krikic jest w dobrej formie, a pozbawienie środka pomocy jeszcze iniesty to by była za duża strata.
Obrazek

Awatar użytkownika
mistyk
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: mistyk » sob 23.05.2009 19:11

Mam nadzieje, ze United pojdzie na wymiane ciosow w tym meczu, szczegolnie ze mamy tak oslabiona obrone. :lol:

Wedlug mnie wyjdziemy takim skladem:

Valdes - Puyol, Pique, Toure, Sylvinho - Busquets, Keita, Xavi - Iniesta, Eto`o, Messi

Z dwojki Iniesta - Henry zagra ten bardziej zdrowy, Czyli wedlug mnie Iniesta. Henry bedzie siedzial na lawce i spelnial funkce Larssona sprzed 3 lat. Nikim innym z lawki niestety nie postraszymy. Osobiscie chcialbym innego skladu, ale ja to nie Pep.

Nie zagra Berbatov? To dopiero strata :cry:

Awatar użytkownika
Bienias
Vamos Blaugrana
Reputacja: 326

Postautor: Bienias » ndz 24.05.2009 14:52

Pierwszy raz w zyciu przysnil mi sie mecz Barcy. W sumie tylko pierwsza polowa. Przegrywalismy 1:0 ale do przerwy bylo 2;1 dla nas po bramkach Pikusia :lol: Nawet pamietam jak strzelal bramki :roll:

a tu taka inna zapowiedz a raczej przepowiednia? :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=cPsvk6Z1 ... r_embedded
Ja jestem chłopak z Woli
a Wola fest dzielnica!
Tradycja klawa co tu kryć
gdy masz koleś gest
prosze do nas przyjdź.

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 198

Postautor: Kamil232 » pn 25.05.2009 17:06

Znikome? Nie żartuj. Centralna postać United w ostatnich meczach. Do tego Darren nigdy nie zawodzi w spotkaniach o wielką stawkę, 'big game player' jak się patrzy.

100% poparcia.
W podobnym tonie wypowiedział się Mourinho:

Inter Milan boss Jose Mourinho has spoken of his great admiration for Manchester United midfielder Darren Fletcher.

In his column for the Telegraph, Mourinho wrote: "If Barcelona will miss Dani, Man United will miss Darren Fletcher. Fletcher is more important than people think. His work in midfield, especially in the midfield 'wars', in crucial matches is very important. Man United will miss his pace and aggression in defensive actions: he 'eats' opponents in defensive transition.

"In possession he is not magic like Ryan Giggs or a superb passer like Paul Scholes, but he is dynamic, he makes movements, he creates spaces. I like him a lot and I believe it is not an easy decision to replace him. I believe Xavi and Andres Iniesta are happy Fletch is not playing."
Obrazek

Awatar użytkownika
Fishbone
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 8

Postautor: Fishbone » wt 26.05.2009 12:10

runej pisze:
MGiggs pisze:tylko jedna dywagacja, Giggs czy Scholes

Giggs. Scholes vs Xavi i Iniesta = żółta kartka dla Scholesa w przeciągu kilku pierwszych minut. A potem, to już pozostanie tylko się modlić, żeby się nie znalazł jaki rywal z piłką obok niego, bo możemy kończyć w 10. Imo Giggs to pewniak do gry w pierwszym składzie. A co do składu, to tak jak podał Kamil, Ronaldo w ataku, Park na prawej wspomagający Dżona i Rooney na lewym skrzydle, środek pomocy i tyły to jasna sprawa. Choć kto tam wie, co Ferguson wymyśli.

E:
emdżej pisze:Ze składu wypada tylko Darren Fletcher pauzujący za czerwoną kartkę, ale jest to znikome osłabienie zespołu.

Najprawdopodobniej Manchester zagra tym samym składem co z Arsenalem, jedynie za Fletchera zagra Giggs, który przejdzie na lewą stronę, zaś Park będzie z Carrickiem w środku. Scholes jest jeszcze opcją, jednak nie wierzę, że miał brak szans w lidze a miałby rozegrać z Barceloną od pierwszej minuty. Co do Berbatova, to na pewno nie zagra. Ostatnio przypomina mi lenia na boisku, tak jakby grał od niechcenia. Tevez pewnie będzie pierwszym do ataku po Rooneyu. Mecz będzie ciekawy, bo Barcelona pewnie narzuci swój styl gry, jednak będą mieli słabą defensywę i Manchester może to wykorzystać. Na pewno będzie to trochę pojedynek Messi-Ronaldo, ale tutaj forma obrońców będzie miała największe znaczenie, bo wymiana ciosów będzie pewna.

Awatar użytkownika
Cris7
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 7

Postautor: Cris7 » wt 26.05.2009 17:11

Bienias pisze:Pierwszy raz w zyciu przysnil mi sie mecz Barcy. W sumie tylko pierwsza polowa. Przegrywalismy 1:0 ale do przerwy bylo 2;1 dla nas po bramkach Pikusia :lol: Nawet pamietam jak strzelal bramki :roll:

Mi też dzisiaj przyśnił się finał LM. Manchester przegrał 3:0 z...Newcastle :lol:
United Road, take me home
To the place, I belong
To Old Trafford, to see United
Take me home, United road

Awatar użytkownika
Bienias
Vamos Blaugrana
Reputacja: 326

Postautor: Bienias » wt 26.05.2009 17:47

Valdés, Pinto,
Puyol, Piqué, Botía, Muniesa, Cáceres, Sylvinho,
Xavi, Touré, Busquets, Keita, Gudjohnsen, Iniesta,
Messi, Eto'o, Bojan, Henry, Hleb, Pedro

Nasze powolania na Rzym. Oby bez kontuzji do meczu.
Ja jestem chłopak z Woli
a Wola fest dzielnica!
Tradycja klawa co tu kryć
gdy masz koleś gest
prosze do nas przyjdź.

Awatar użytkownika
Mentor
Zajebiaszczo
Reputacja: 7

Postautor: Mentor » wt 26.05.2009 18:16

Prosiłeś Kamil o ewentualną modyfikację pierwszego posta w razie gdybym przewidywał inny skład, ale nie doczekasz się chociaż nie koniecznie dlatego, że trafiłeś odpowiednią jedenastkę :P Ja mimo wszystko widziałbym takie oto zestawienie:

Valdes - Sylvinho, Pique, Toure, Puyol - Busquets, Xavi, Iniesta - Henry, Eto'o, Messi

Nie będę zaszokowany widokiem Keity na lewej obronie, ale jako DM raczej nie zagra moim zdaniem. Tak czy inaczej kłopoty w defensywie są i nie uda się ich raczej rozwiązać bez ponoszenia strat, ale na to nic nie możemy poradzić. W takiej sytuacji najważniejsza jest obecność w pierwszym składzie Iniesty i Henryka. Brak Alvesa jest dla nas wystarczającym osłabieniem ofensywy (Dani nie tylko sam bierze aktywny udział w akcjach, ale i dobrze wpływa na sytuację Messiego) tak więc nie widzę innej opcji jak najsilniejszy możliwy skład. O formę Andresito nie obawiam się ani trochę, ale gorzej z Titim. Mam obawy co do tego czy wyjdzie od pierwszej minuty, ale trzeba wierzyć. W razie czego oczywiście Iniesta może sobie grać na ataku, ale bardziej potrzebny jest w środku. Nie tylko sam robi tam różnicę, ale i wpływa dobrze na Xaviego (sytuacja podobna jak w przypadku prawej strony Alves - Messi) a jeżeli chcemy powalczyć o zwycięstwo to nasze szanse tkwią zdecydowanie w ofensywie. Na dzień przed meczem (to już jutro :zgon: ) nie jestem szczególnym optymistą, ale wierzę, że sukces jest w naszym zasięgu.
Obrazek
Barca jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Jednego dnia może być bardziej lub mniej wdzięczna, ale to wciąż ta sama kobieta i w tej kobiecie jesteśmy wszyscy do szaleństwa zakochani. - Joan Gaspart

Awatar użytkownika
Elfin
Skład C
Skład C

Postautor: Elfin » wt 26.05.2009 18:43

Wg mnie defensywa Barcy na ten mecz wygląda fatalnie: Pique - Puyol to mimo wszystko trochę za mało na siłę ognia MU. Jedyną nadzieją wydaje mi się ciągła ofensywa, a przede wszystkim przydałby się jakiś pomysł Messiego na rozgrywanie piłki, bo to co pokazał z Chelsea, nie wprawiało w zachwyt.

Z perspektywy ManU: będzie ciężko na środku pola - Xavi i Iniesta to chyba najlepszy duet pomocników i nie wiem, czy chimeryczny Anderson do spółki z Carrickiem (bo chyba tak zagra MU?) dadzą radę.

W każdym razie, makabrycznie cieszę się na ten finał - spotykają się dwie najlepsze ekipy w Europie i chociaż kibicuję Manchesterowi, liczę na fantastyczne wyrównane widowisko... A na koniec i tak wystrzelą czerwone kartoniki, a cały stadion będzie śpiewać "Glory, glory, Man United..."
So what if you can see the darkest side of me?
No one will ever change this animal I have become...
Help me believe it's not the real me...
Somebody help me tame this animal!

Wróć do „Puchary Europejskie”