Inter Mediolan - FC Barcelona [faza grupowa i 1/2 finału LM]

Tym razem wszystko o Europejskich Pucharach: Liga Mistrzów, UEFA, wyniki oraz inne pucharowe ciekawostki.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Awatar użytkownika
ptt
Skład C
Skład C
Reputacja: 0

Re: Inter Mediolan - FC Barcelona [faza grupowa i 1/2 finału LM]

Postautor: ptt » czw 29.04.2010 13:53

Szkoda Barcy.. Zabrakło trochę szczęścia. Ale jeszcze sobie Blaugrana odbije tę porażkę :)
Szczególnie, że dla Bayernu będzie to już 3 rywal z Włoch w tym sezonie...
Mam nadzieję, że nie wygra z Interem w takich okolicznościach, w jakich awansował w dwumeczu z Fiorentiną.. Ale właściwie nie ma się nad czym rozpisywać, bo wygra Inter! :)
Biało- zielone to barwy niezwyciężone!!!! Do boju Pogórze!!!

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak

Postautor: Michał M » czw 29.04.2010 13:55

ptt pisze: Mam nadzieję, że nie wygra z Interem w takich okolicznościach, w jakich awansował w dwumeczu z Fiorentiną.. Ale właściwie nie ma się nad czym rozpisywać, bo wygra Inter! :)

Znowu te okoliczności z Violą, to już nudne jest. O drugiej bramce ze spalonego dla Violi to oczywiście nikt nie pamięta.
Czy wygra to się okaże :wink: Nam włoskie kluby (poza Milanem :P ) leżą całkiem, całkiem... 8)
Obrazek

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 241

Postautor: Kamil232 » czw 29.04.2010 14:01

http://michalpol.blox.pl/2010/04/Dzien- ... utbol.html

Pol znowu dał popis :lol: Dobre są komentarze pod jego wpisem. "ekspert" :mrgreen:

I Inter zawsze bronić umiał, a że nie osiągał wyników to wina psychiki. Tego, że zawodnicy Interu się blokowali psychicznie w europie (pisałem przed pierwszym meczem o tym sporo) i dlatego doceniłem Mou za psychologiczny aspekt jego pracy. Natomiast, to że Inter tak fantastycznie bronił to wynik tego, że defensorzy Interu mają fantastyczne umiejętności i to nie jest żadna nowość. To nie jest tak, że Mou przyszedł i pokazał Zanettiemu, Cambiasso, Samuelowi czy Maiconowi jak się gra w obronie i to, że przez 2 lata tylko Hiddinkowi oraz Mou się udało to wynik tego, że obaj mieli do dyspozycji fenomenalny kapitał ludzki. Tylko dzięki wybitnym defensorom Mou mógł zagrać tak jak zagrał i jak zagrać wczoraj z Barceloną trzeba było. Nie widzę tu niczego z cudotwórstwa, bo to, że Maicon czy Zanetti grają wielką piłkę to nie jest cud :wink: . Nawet przeciwko Barcelonie.

Tak można wszystko tlumaczyć, że to tylko wina psychiki. Nie to organizacja gry. Tam każdy zawodnik wie co ma robić w defeynswie, czy się nazywa Lucio, Millito czy Etoo . Przecież to oni parokrotnie szczególnie Samu ratowali tyłek obrońcom. Świetna również asekuracja, jak jakiś zaodnik Interu dał dupy to kolega naprawiał jego błąd. To wszystko jest typowe dla zespółow Jose, i mówienie, że za Manciniego Inter też tak potrafił grać, tylko psychika była nie jest dla mnie lekko mówiąc nie poważne. Jeszcze na jesienii ten Inter tak nie potrafił grać bedąc w obu meczach z Barca tłem dla Katalończyków(co wtedy Jose chciał inaczej grać? atakował? Nie próbował grać to samo, ale zespół był jeszcze zbyt słaby) Jeszcze nie dawno kompromitowali się remisami z Cypryjczykami. Jednak czas i praca Jose przyniosła efekty.
A i z Barca tak wielu próbowało grać, nikt przecież na Camp Nou nie przyjeżdżał atakować, wielu chciało postawić autobus, ale to się nie udawało. Bo Autobus też trzeba umieć postawić. A gadanie w stylu, że to żaden geniusz wyłączyć przez 180 minut z gry Messiego, obezwładnić tak zjawiskową drużynę jaką była Barca, jest po prostu lekko mówiąc zabawne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Maciek (interista)
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 15

Postautor: Maciek (interista) » czw 29.04.2010 14:05

Ble ble ble...
Oczywiscie, ze final nie bedzie latwy dla nikogo. Tylko ignoranci pokroju Pola moga pisac, ze to bedzie formalnosc. Tak sie sklada, ze ogladalem wszystkie mecze Bayernu w fazie pucharowej (chociaz nie w pelnym wymiarze) i wiem jak potrafia grac, jak duzy progres notuja. Obydwie ekipy tworza boiskowy kolektyw a role liderow odgrywaja nie pilkarze tylko trenerzy (sorry Robben).

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak

Postautor: Michał M » czw 29.04.2010 14:12

Kamil232 pisze:http://michalpol.blox.pl/2010/04/Dzien-w-ktorym-umarl-futbol.html

Pol znowu dał popis :lol: Dobre są komentarze pod jego wpisem. "ekspert" :mrgreen:

Komentarz po prostu masakryczny :lol: Śmierć futbolu, dobre sobie :rotfl: Ale internauci go lekko zje**** :P

Szczególnie podobal mi się fragment o Bayernie i o tym, jak to w żadnej formacji nie możemy się równać z Interem. Tak trzymać, pismaki :lol:
Obrazek

Despertado
Skład B
Skład B

Postautor: Despertado » czw 29.04.2010 14:30

Sytuacja przy nieuznanym golu Bojana:

Obrazek

Awatar użytkownika
Babel
onegdaj alkoholik
onegdaj alkoholik
Reputacja: 98

Postautor: Babel » czw 29.04.2010 14:42

I odbijajac mu sie od brzucha spadła pionowo pod nogi tak, ze zgrał ja do Bojana. Niesamowite własciwosci brzucha ma Toure. Gdyby odbila sie tylko od brzucha to poleciałaby jeszcze raz w kierunku Samuela. Sam zrzut niewiele daje, na filmiku natomiast widac, ze pilka sie przetoczyła po nim i prawdopodobnie nie ominela reki. Zreszta jak chcecie.

Awatar użytkownika
Maciek (interista)
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 15

Postautor: Maciek (interista) » czw 29.04.2010 14:45

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Btw podobno Webb faworytem do sedziowania finalu :>

Awatar użytkownika
Sammyy
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 58

Postautor: Sammyy » czw 29.04.2010 14:49

W finale będę kibicował Interowi. Tutaj nie tyle chodzi o własne odczucia względu klubu bo właściwie ani Bayern ani Inter nie wywołują u mnie pozytywnych czy negatywnych reakcji. Po prostu jestem zdania, że to będzie piękne ukoronowanie kariery Zanettiego. Genialny zawodnik, a mimo wszystko wygrał niewiele. Zdecydowanie życzę mu zdobycia najbardziej prestiżowego trofeum w piłce klubowej.

Także powodzenia.
Obrazek

Awatar użytkownika
Chlopaczek
Ten obcy
Reputacja: 613

Postautor: Chlopaczek » czw 29.04.2010 14:51

Babel pisze:I odbijajac mu sie od brzucha spadła pionowo pod nogi tak, ze zgrał ja do Bojana. Niesamowite własciwosci brzucha ma Toure. Gdyby odbila sie tylko od brzucha to poleciałaby jeszcze raz w kierunku Samuela. Sam zrzut niewiele daje, na filmiku natomiast widac, ze pilka sie przetoczyła po nim i prawdopodobnie nie ominela reki. Zreszta jak chcecie.

Babel pijaku gdybys mial na brzuchu 6paka zamiast wlewac w siebie 6paka to tez moze by sie tak pilka od Twojego brzucha odbijala.
Gdyby nazisci czytali powiesci -
Tak utrzymuje Iks
- a konkretnie powiesc Iksa o nazistach
Nie byloby zadnych nazistow.

Despertado
Skład B
Skład B

Postautor: Despertado » czw 29.04.2010 14:57

Z przepisow gry w pilke nozna:

"36. Kontakt ręki zawodnika z piłką, który nastąpił na skutek świadomego działania tego zawodnika uznaje się za rozmyślne dotknięcie piłki ręką. Ma to miejsce nawet wtedy, gdy ręka ściśle przylega do tułowia zawodnika, lecz nastąpił rozmyślny ruch całego tułowia w kierunku piłki w celu jej zatrzymania lub zmiany kierunku jej lotu"

Filmik tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=8x71WxuE ... r_embedded

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak

Postautor: Michał M » czw 29.04.2010 15:07

Nie ma co dyskutować o tej ręce. Sędzia w ogniu wydarzeń w ułamki sekund powziął wlaściwą decyzję. Jak w 2001 r. w polu karnym piłka odbiła się od ręki leżącego Anderssona (który nie wykonał żadnego ruchu w stronę piłki) i sędzia podyktował karnego na rzecz Valencii, to co my mieliśmy powiedzieć :?: A wczorajsze odbicie piłki od ręki Toure pomogło mu ją przyjąć i tyle. Kropka.
Obrazek

Awatar użytkownika
Chlopaczek
Ten obcy
Reputacja: 613

Postautor: Chlopaczek » czw 29.04.2010 15:23

Nie zgadzam sie. Kiedys uznano bramke Adriano ktory uderzajac pilke glowa trafil w swoja reke.Ze niby tak nie zamierzal nie bylo to celowe zatem wszystko w porzadku. W zagraniu pilkarza Barcelony ciezko dostrzec mi celowosc dodatkowo reka przy ciele. Moim zdaniem gol prawidlowy i powinien zostac uznany.
Dowolnosc interpretacji sedziow przy zagraniach pilki reka jest zbyt duza.
Gdyby nazisci czytali powiesci -
Tak utrzymuje Iks
- a konkretnie powiesc Iksa o nazistach
Nie byloby zadnych nazistow.

Awatar użytkownika
(L)oczkerson
O Captain! My Captain!
Reputacja: 183

Postautor: (L)oczkerson » czw 29.04.2010 15:30

Kiedys uznano bramke Adriano ktory uderzajac pilke glowa trafil w swoja reke.Ze niby tak nie zamierzal nie bylo to celowe zatem wszystko w porzadku

a takie pytanie mam. Uważasz, że gol Adriano był Ok?
Tak się tylko pytam, nie żebym robił jakieś testy na konsekwencje...
Obrazek
"Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć"
Winston Churchill

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak

Postautor: Michał M » czw 29.04.2010 15:35

Chlopaczek pisze:Kiedys uznano bramke Adriano ktory uderzajac pilke glowa trafil w swoja reke.

No więc wtedy był błąd. Wczoraj go nie było.

Niemcy (a ściśle Kicker), którzy b. obiektywnie oceniają sędziowanie, krytycznie ocenili pracę sędziego, ale akurat za kartki, a nie za tą domniemaną drugą bramkę. W ogóle nie wspomnieli o wątpliwościach związanych z ręką.

Ja bym z chęcią obejrzał całą powtórkę akcji, nie tylko jeden zrzut pokazujący piłkę na brzuchu Toure, bo mnie zdawało się, że Toure pomógł sobie już sekundę wcześniej drugą ręką.
Obrazek

Wróć do „Puchary Europejskie”