AC Milan - Tottenham 1/8 CL

Tym razem wszystko o Europejskich Pucharach: Liga Mistrzów, UEFA, wyniki oraz inne pucharowe ciekawostki.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, fieldy, piotrcies, maestro

Kto awansuje

Czas głosowania minął pn 21.03.2011 19:50

Milan
6
19%
Tottenham
18
56%
Nikt
8
25%

Liczba głosów: 32

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1290

Re: AC Milan - Tottenham 1/8 CL

Postautor: fieldy » śr 09.03.2011 14:27

Bale już zdrowy.
świetnie zrobiona animacja z meczu z Interem
http://www.youtube.com/watch?v=cRZMjHzWXQc

Awatar użytkownika
KajoFC
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 13

Postautor: KajoFC » śr 09.03.2011 14:57

Super animacja musze przyznać :) Ciekaw jestem czego użyli by uzyskać taki efekt :think:

Mam nadzieję że zobaczę dzisiaj zacięty mecz dwóch walczących drużyn, mam nadzieję że Milan się nie poddał po pierwszym meczu i żeby czasem nie było tak że przyjechali tylko rozegrać 90min. Mam nadzieję że pokażą charakter.
Milan może sprawić niespodziankę i naskoczyć na Spurs od samego początku, ale nie wiem czy ich boczni obrońcy podołają przeciwko takiej sile napędowej jakimi są Lennon i Bale dwa demony szybkości. Będzie ciężko ale zadanie nie jest nie wykonalne. Po prostu chce zobaczyć dobrą piłkę, dużo akcji i żeby piłkarze gryźli trawę i nie odpuszczali aż do końca !!

Awatar użytkownika
gilardino11
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 115
Kontaktowanie:

Postautor: gilardino11 » śr 09.03.2011 16:01

Mam nadzieję że zobaczę dzisiaj zacięty mecz dwóch walczących drużyn, mam nadzieję że Milan się nie poddał po pierwszym meczu i żeby czasem nie było tak że przyjechali tylko rozegrać 90min. Mam nadzieję że pokażą charakter.
Milan może sprawić niespodziankę i naskoczyć na Spurs od samego początku, ale nie wiem czy ich boczni obrońcy podołają przeciwko takiej sile napędowej jakimi są Lennon i Bale dwa demony szybkości. Będzie ciężko ale zadanie nie jest nie wykonalne. Po prostu chce zobaczyć dobrą piłkę, dużo akcji i żeby piłkarze gryźli trawę i nie odpuszczali aż do końca !!

Ogólnie drużyna zapowiada walkę na maxa i coach mówi że jest chęć rozegrania wielkiego meczu. Tylko trochę to tak wygląda jak puste słowa. Nie wydaje mi się że dzisiaj Milan wyjdzie i zostawi zdrowie na boisku bo po pierwszym meczu zmieniły się trochę nasze priorytety. Najważniejsze jest w tym momencie scudetto i to wiemy od Sierpnia jednak wszyscy mieli nadzieję na coś więcej w Europie. Po pierwszym meczu Milan jest praktycznie za burtą a dodatkowo kontuzje ( Pirlo, Ambro, nie wiadomo do końca czy zagra Boa który i tak nie będzie gotowy na 90 minut) nie ułatwiają życia i podcinają skrzydła.
Potrzeba dzisiaj wielkiego ataku. Jeżeli Ibra z Pato zrobią różnicę jest szansa, tylko że Pato jeszcze w niedziele miał 39 stopni i nie zagrał z Juventusem natomiast Ibra przechodzi trochę zniżkę formy co minimalizuję szansę na awans.

Awatar użytkownika
BadBoy
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 76

Postautor: BadBoy » śr 09.03.2011 16:58

a jakich skladow sie spodziewacie??:) ja mam nadzieje ze Milan dzisiaj nie da rady i uda mi sie wydymac buka :afro: kurs 4,86 na handi dwoma golami :P
"Być nie mieć to odwieczny dylemat"

Wilmore
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 35

Postautor: Wilmore » śr 09.03.2011 17:13

Pato jeszcze w niedziele miał 39 stopni

W niedzielę już pracował na siłowni, a gorączka sobotnia była oceniana na kilka kresek ponad 37 stopni, więc spokojnie, to nie była tak poważna choroba. ;)

Ogólnie drużyna zapowiada walkę na maxa i coach mówi że jest chęć rozegrania wielkiego meczu.

Mam nadzieję, że to pustosłowie i nikt nie będzie grał ryzykując swoje siły, bo o awans będzie cholernie trudno, on nam do niczego nie jest potrzebny, a super byłoby odzyskać Boatenga w najlepszej formie na Palermo już, bo z Bari wygramy i bez niego.
Już mercato pokazało, jak bardzo nam zależy na Lidze Mistrzów, dziś mam nadzieję to potwierdzić kiepskim wynikiem i skupieniem się na lidze. Ktoś już wcześniej pisał to na tym forum - nam awans dziś jest potrzebny jak dziwce majtki.

a jakich skladow sie spodziewacie?

Abbiati - Abate, Nesta, Silva, Antonini - Flamini, Seedorf, Boateng/Jankulovski - Robinho - Pato, Ibrahimović
Choć chciałbym na boisku jak najwięcej zmienników, to jednak Allegri postawi na pierwszy skład i raczej piłkarzy nastawi na grę na pół gwizdka, niż wystawi skład, który zostanie ośmieszony przez Anglików.
Mądrości nie można przekazać. Wiedza, którą próbuje przekazywać mędrzec, brzmi zawsze jak głupota.
Hermann Hesse

Awatar użytkownika
MazurXIII
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 276

Postautor: MazurXIII » śr 09.03.2011 17:15

Boję się dzisiejszego meczu.Poważnie.I to nie jeśli chodzi kwestię porażki/odpadnięcia ale o zwycięstwo/przejście do ćwierćfinału.I tu niestety muszę zgodzić się z Wilmorem (ciężko to przechodzi przez gardło/klawiaturę) - na LM w tym sezonie jesteśmy za ciency w uszach (kadrowo),a większa ilość spotkań w LM może,a właściwie na pewno negatywnie odbije się na wynikach w Serie A,gdzie Inter złapał drugi oddech.Ze strategicznego punktu widzenia - honorowy remis i koncentracja na scudetto.
Obrazek

Awatar użytkownika
gilardino11
Gwiazda
Gwiazda
Kontaktowanie:

Postautor: gilardino11 » śr 09.03.2011 17:15

a jakich skladow sie spodziewacie??:)

MILAN: Abbiati; Abate, Nesta, Thiago Silva, Jankulovski; Boateng, Seedorf, Flamini; Robinho; Pato, Ibrahimović

Tak przewidują wszystkie gazety. Gdyby był ktoś możliwy do gry w pomocy najpewnie Boa zagrałby na ofensywnym pomocniku. Nie ma ludzi do gry to tak to na 99% będzie wyglądać.

Awatar użytkownika
KajoFC
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 13

Postautor: KajoFC » śr 09.03.2011 17:30

Opta: Five reasons Tottenham will finish the job against Milan

Nervous Tottenham fans can take comfort in statistics ahead of their Champions League second leg against AC Milan, argue our friends at Opta

Tottenham host AC Milan on Wednesday hoping to reach the quarter-finals in their first-ever appearance in the UEFA Champions League. Though they hold an advantage following a 1-0 win at San Siro, there is still concern that this accomplished Milan side could turn the tie around.

To calm any frayed nerves, Opta offers five reasons why Spurs fans should stay positive:

Milan's ageing defence
Spurs' defence has been shaky at times in Europe this season, but they are not the only ones. Of all the teams still in the Champions League only Milan have allowed more shots on target (43) than Tottenham themselves (39).

White Hot Lane
Spurs have only conceded more than once in a game in their last 33 Premier League or European matches at White Hart Lane, in a 4-2 win over Blackburn Rovers last November. Meanwhile Manchester United are the only team to have stopped Tottenham from scoring at White Hart Lane since August last year.

History is on their side
In the UEFA Champions League era, 14 teams have won the first leg of a two-legged tie 1-0, and only one of them has then been knocked out. Panathinaikos defeated Ajax in the Netherlands in 1995-96 but slumped to a 3-0 defeat at home in the return leg. Ajax went on to reach the Rome final, where they lost on penalties to Juventus.

Milanese travel sickness
Milan have failed to score in four of their last five Champions league games against English opposition and have only won one of 14 European matches away from home in England: the 1-0 victory over Manchester United in February 2005. This run also includes their only previous visit to White Hart Lane, a 2-1 reverse in the semi-final of the 1971/72 UEFA Cup.

Bale is back
Following his return against Wolves from a back injury, full-back Gareth Bale looks set to feature against Milan after missing the first leg. This season in the Champions League only Lionel Messi has made more successful dribbles (30) than the Welshman (28), while he has made at least 15 crosses (61) more than any other player.

Awatar użytkownika
gilardino11
Gwiazda
Gwiazda
Kontaktowanie:

Postautor: gilardino11 » śr 09.03.2011 19:57

Składy:

TOTTENHAM: Gomes - Assou-Ekotto, Dawson, Gallas, Ćorluka; Pienaar, Modrić, Sandro, Lennon; Van der Vaart; Crouch.

AC MILAN: Abbiati - Abate, Nesta, Thiago Silva, Jankulovski; Seedorf, Boateng, Flamini; Robinho, Pato; Ibrahimović.

Jest Boa :wink:

Forza Milan :!: :!:

Slim91
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 138

Postautor: Slim91 » śr 09.03.2011 20:17

Mądra wypowiedz Bonka o Seedorfie, brawo 8)

Awatar użytkownika
10
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 74
Kontaktowanie:

Postautor: 10 » śr 09.03.2011 21:06

Nesta łysieje
Ale, Alex; Alessandro. DEL PIERO!

Awatar użytkownika
Nebula RN
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 11

Postautor: Nebula RN » śr 09.03.2011 21:31

Wilmore i dalej twierdzisz, że odpadnięcie ze Spurs to nie będzie żaden wstyd?
Jeśli tak grająca drużyna awansuje dalej, to będzie to dla Milanu obciach sezonu.
Tottenham ani za bardzo nic nie pokazał w Mediolanie, ani tym bardziej dzisiaj.
Zły to znak, kiedy ludzie przestają rozumieć ironię, alegorię, żart.

Enjo
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 405

Postautor: Enjo » śr 09.03.2011 21:33

Nie ma tak źle.Całkiem podoba mi się nasza gra, dość dobrze czasem w ataku, widać, że jak chcą to potrafią zagrać coś ciekawego.Najbardziej podobał mi się Prince, ale Jankul czy Seedorf też nie grają źle.Nie wiem czemu, ale mam dobre przeczucia co do tego meczu i myślę, że jesteśmy w stanie coś strzelić.Nesta wyglądał po 5 minutach jakby już nie mógł, jak miał dłuższe włosy to nie wyglądał na tak starego.

Dalej, można coś zdziałać dziś WHL.

Wilmore
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 35

Postautor: Wilmore » śr 09.03.2011 21:34

Wilmore i dalej twierdzisz, że odpadnięcie ze Spurs to nie będzie żaden wstyd?

Tak, bo Milan też nie gra ambitnie i nie stara się awansować za wszelką cenę. I dobrze, bo szkoda nam awansować do kolejnej rundy.
To faktycznie zabawne, że taka przypadkowa ekipa awansuje kosztem lepszej drużyny, ale tak jest, gdy Milan olewa te rozgrywki i chce jak najszybciej odpaść. Mam nadzieję, że odpadniemy po regulaminowych 90 minutach bez specjalnego przemęczania się, o wiele ważniejsze starcie mamy w niedzielę.
Mądrości nie można przekazać. Wiedza, którą próbuje przekazywać mędrzec, brzmi zawsze jak głupota.
Hermann Hesse

Awatar użytkownika
guru
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 287

Postautor: guru » śr 09.03.2011 21:36

Milan gra lepiej, stworzyl sobie jedna 100% sytuacje, która powinna sie zakonczyc golem. Gallas uratował Koguty. Jezeli Tottenham nie zmieni swojej gry, a Milan bedzie skuteczniejszy, to moga odrobic strate jednego gola, a nawet strzelic drugiego. ;)
Obrazek

Wróć do „Puchary Europejskie”