1/2 Finału LM FC Schalke 04 - Manchester United

Tym razem wszystko o Europejskich Pucharach: Liga Mistrzów, UEFA, wyniki oraz inne pucharowe ciekawostki.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Re: 1/2 Finału LM FC Schalke 04 - Manchester United

Postautor: Ebi » wt 26.04.2011 23:00

Morrow pisze:
Ebi dziwić to Cię może obecność Realu albo Schalke. W ostatnich 5 latach to nasz 4 półfinał i jesteśmy o włos od 3 finału.

Jest dobrze :D

Jakbym miał patrzeć na historię to dziwiłaby mnie nieobecność Ajaksu Amsterdam. Ale opisałem dlaczego jestem lekko zaskoczony, że Manu awansował do finału - w porównaniu z np. 2008 roku ten klub jest dla mnie słabszy kadrowo, gorsza forma itp. Nie znaczy to, że niezasłużenie awansowali. Spodziewałem się, że o finał bić się będą Real (wiadomo dlaczego), Barca, Chelsea (wspaniały początek sezonu i głód sukcesu w LM), może Bayern (van Gaala drugi sezon i spodziewałem się, że ich jeszcze lepiej poukłada), Arsenal, Inter (czemu nie?). Manchester oczywiście żadnym szokiem nie jest, ale w finale ich nie widziałem.

Odnosnie wymiany koszulek Giggs - Raul. Przegapiłem :oops: Będzie wrzucone na YT? Ciekawe ile to już razy się wymieniali między sobą
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1018

Postautor: Morrow » wt 26.04.2011 23:17

Akurat w LM jesteśmy strasznie wyrachowaną drużyną. O ile nadal uważam, że Barcelona w najlepszej formie i pełnym składzie jest dla nas poza zasięgiem w tym sezonie a szanse w meczu z Realem oceniłbym na 50% tak przy dobrym drzewku pozostałe drużyny możemy pokonywać. Ferguson stworzył swego rodzaju maszynę do LM, taką jak żeby daleko nie szukać kilka lat temu miał Milan Carlo albo taką jaką stworzył Guardiola w Barcelonie. My nie jesteśmy tak efektowni jak Barca ale do bólu efektywni a to w takich rozgrywkach jest nieocenione.

Nie zdziwiłbym się gdyby Giggs z Raulem wymieniał się koszulkami po raz pierwszy :D

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 155

Postautor: Kamil232 » wt 26.04.2011 23:21

My nie jesteśmy tak efektowni jak Barca ale do bólu efektywni a to w takich rozgrywkach jest nieocenione.

Gdyby nie Neuer to mecz mógł się skończyć spokojnie z 5-6 do zera, ciekawy jestem czy wtedy nadal by twierdzono, że my w ogóle to jesteśmy tacy sobie i tylko przez frajerstwo Arsenalu zdobywamy mistrza i w ogóle na nic nie zasługujemy :lol:

Ale dobrze niech nas nie doceniają, trofea będą smakować lepiej :)
Obrazek

MGiggs
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 17

Postautor: MGiggs » wt 26.04.2011 23:29

Nie obrażając Schalke ale tak slabego rywala dawno nie widzialem w meczu z MU.Zero akcji,zero pressingu zero walki, wynik i tak lepszy od gry bo powinna byc 5 czy 6. Z Interem Schalke wielkiej pilki nie gralo jednak walczylo,starało sie, szły akcje skrzydłami , była chec wygranej choc w mediolanie juz po 20 sekundach przegrywali.Dzisaj zagrali mega pyte i dzieki bramkarzowi oraz faktowi ze MU ma mecz sezonu w niedziele nie dostali wiecej bramek.

Finał obojętne z kim bo z jedymi i drugimi będzie niesapotykanie cięzko.
If I had to choose between dribbling past 5 players and scoring from 40 yards at Anfield or shagging Miss World,it’d be a hard choice. Thankfully, I’ve done both.

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 155

Postautor: Kamil232 » wt 26.04.2011 23:35

Jeszce jedna spraw Hernandez w tym meczu zmarnował chyba więcej sytuacji niż przez cały sezon.
Obrazek

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator

Postautor: Morrow » śr 27.04.2011 12:48

Ebi pisze:Odnosnie wymiany koszulek Giggs - Raul. Przegapiłem :oops: Będzie wrzucone na YT?

http://justdoit2010.multiply.com/video/item/15/RauGigg

Awatar użytkownika
EuGeniusz
Skład B
Skład B

Postautor: EuGeniusz » śr 04.05.2011 11:32

MGiggs pisze:Nie obrażając Schalke ale tak slabego rywala dawno nie widzialem w meczu z MU.Zero akcji,zero pressingu zero walki, wynik i tak lepszy od gry bo powinna byc 5 czy 6. Z Interem Schalke wielkiej pilki nie gralo jednak walczylo,starało sie, szły akcje skrzydłami , była chec wygranej choc w mediolanie juz po 20 sekundach przegrywali.Dzisaj zagrali mega pyte i dzieki bramkarzowi oraz faktowi ze MU ma mecz sezonu w niedziele nie dostali wiecej bramek.

dzisiaj rewanż a tu cisza .
Ja także nie daje szans Schalke ,jedynie cud :)
W tym meczu (1) nie podjęli walki ,mam nadzieję że w rewanżu uratują twarz ,jak to wczoraj zrobił Real po kompromitacji w pierwszym meczu.
I mam nadzieję że sędzia pozwoli grać obydwu drużynom.Że wzorem wczorajszego sędziego nie zrobi cyrku jeśli by jakimś cudem miała paść bramka ,jeszcze przy stanie 0:0. Co do bramek i walki z Interem - Inter z taką obroną nie był trudny do ogrania,nawet dla przeciętniaków.Już w rewanżu z BM pokazał że gra bez obrony ,zresztą tak samo jak i Bayern.

Co do zera walki w pierwszym meczu.nie wiem czy nie chcieli czy bali się .Bali się ManU czy też sędziego.Bo jeszcze przy stanie (cudem!!! ) 0:0 ,powinien sędzia pokazać kartkę Evrze i Parkowi .Wtedy już MU nie grał by tak ostrym pressingiem,ale jak sędzia pozwala.Ciekaw jestem czy pozwoliłby obu drużynom.
Mimo wszystko zobaczę dzisiejszy mecz i mam nadzieję że będzie to dobra piłka ,pokazana przez obie drużyny.
Motto włoskiego trenera:
"Wy mi prezesie nie kupujcie gwiazd, wy mi kupujcie sędziów"

Awatar użytkownika
Professor Chaos
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 202

Postautor: Professor Chaos » śr 04.05.2011 13:01

Liczę dzisiaj na awans Schalke. Nie mają nic do stracenia. Oby im się udało :)
Platini (president UEFA): "Barça play another sport? Barça plays football. Maybe the others play a different sport than Barça."

Obrazek Obrazek

red85
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 149
Kontaktowanie:

Postautor: red85 » śr 04.05.2011 13:44

nie wiem czy nie chcieli czy bali się

Byli jakieś 5 klas gorsi od rywali - ot cała tejmnica.

Powinniśmy dać odpocząć kilku zawodnikom, bo za kilka dni jeden z najważniejszych meczów sezonu.

Awatar użytkownika
EuGeniusz
Skład B
Skład B

Postautor: EuGeniusz » śr 04.05.2011 14:04

Byli jakieś 5 klas gorsi od rywali - ot cała tejmnica.

nie twierdzę że nie byli lepsi,wyraźnie to zaznaczyłem.Czasami zdarza się jednak że słabsza drużyna w danym meczu wygrywa.(np.MU z OM)
Czy to że byli lepsi to znaczy że mogą bezkarnie kopać po nogach i brutalnie wchodzić? Jam nie mam "pretensji" do wyniku,uważam że szczęscie miało S04 że tylko na 2 bramkach się skończyło.Ale brzydkie wejścia są brzydkimi wejściami .Dlaczego niektórzy mogą więcej?
Motto włoskiego trenera:

red85
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 149
Kontaktowanie:

Postautor: red85 » śr 04.05.2011 14:08

MU wygrali będąc gorsi od Marsylii? Ja pierdu, można by przytoczyć setki innych meczów, w których taka opinia mogła by być zasadna a Ty na siłę szukasz jakiegoś spotkania United. Kolejny hejter czy jaki kij ?

I ta cała szopka o brutalnych wejściach...Zresztą co tam - to fakt! We're Man United - we do what we want :jupi:

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator

Postautor: Morrow » śr 04.05.2011 14:18

Mozna bylo za te wejscia wyciagnac kartonik ale w tym momencie po takim meczu gdzie Schalke nie istnialo czepiac sie arbitra to jakies nieporozumienie. Szczegolnie biorac pod uwage, ze cale zawody prowadzil bardzo dobrze i byly glosy kibicow, ze na takie sedziowanie licza w meczu Real - Barca.

Dzis Ferguson bedzie oszczedzal graczy na Chelsea i oby tylko nie przegial z rotacja bo wciaz nie jestesmy w finale a nie wierze, ze Schalke zagra drugi rownie tragiczny mecz, tym bardziej, ze maja kim atakowac i nic do stracenia.

Awatar użytkownika
EuGeniusz
Skład B
Skład B

Postautor: EuGeniusz » śr 04.05.2011 14:25

Morrow pisze:Mozna bylo za te wejscia wyciagnac kartonik ale w tym momencie po takim meczu gdzie Schalke nie istnialo czepiac sie arbitra to jakies nieporozumienie.

to że nie istniało to wiem.Ale w TYM MOMENCIE jak piszesz było ciągle 0:0 !!!Inaczej się gra jak ma się żółte kartki ,wtedy już nie ma takiego pressingu,trzeba uważać w obronie .No ale jak sedzia pozwala bezkarnie faulować to idzie się na całość ,nie odstawia się nogi.Dzisiaj wszystkie czołowe drużyny grają pressingiem,ale niektórym nie wolno bo sędzia wszystko gwiżdże.Ja tylko pytam GDYBY Schalke podjęło walkę ,nie mam zastrzeżeń do wyniku.
Motto włoskiego trenera:

Awatar użytkownika
ddemon
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 40
Kontaktowanie:

Postautor: ddemon » śr 04.05.2011 14:37

Licze na dobre spotkanie i może Schalke się pokusi o wygraną :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

MGiggs
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 17

Postautor: MGiggs » śr 04.05.2011 14:44

MY praktycznie nie graliśmy pressingiem. Schalke nie umiało wymienić 3 podań, bardo częso głupio tracili pilki.Gra wyglądała jak w grze komputereowej na poziomie amatora gdzie bramkarz miał super wordclas :wink: .Ja tam nie widzia super pressingu, nie było to konieczne, Schalke było żenujące i spanikowane.

Dzisaj licze na szybkiego gola i kontrole meczu, w niedziele zaczyna się zabawa.
If I had to choose between dribbling past 5 players and scoring from 40 yards at Anfield or shagging Miss World,it’d be a hard choice. Thankfully, I’ve done both.

Wróć do „Puchary Europejskie”