Borussia Dortmund - Arsenal FC

Tym razem wszystko o Europejskich Pucharach: Liga Mistrzów, UEFA, wyniki oraz inne pucharowe ciekawostki.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Kto wygra?

Arsenal
5
56%
Borussia
1
11%
Remis
3
33%

Liczba głosów: 9

Awatar użytkownika
Magnum
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 665
Kontaktowanie:

Borussia Dortmund - Arsenal FC

Postautor: Magnum » ndz 11.09.2011 20:39

Jako że na forum jest kilku kibiców Borussi jak i trochę osób z grona kibiców Arsenalu to starą forumową tradycją postanowiłem przenieść dyskusje na temat nadchodzącego spotkania pomiędzy mistrzem Niemiec a czwartą drużyną Anglii tutaj.

Arsenal i Borussia spotykają się pierwszy raz od 2002 roku kiedy to spotkaliśmy się w fazie grupowej. Wtedy w Niemczech wygrała Borussia 2-1 a następnie Arsenal wygrał 2-0 u siebie. Od tamtej pory minelo 9 lat wiec nie ma co porownywac tamtej potyczki. :P

Jeśli chodzi o sytuację kadrową, to w naszym obozie kontuzjowani są Wilshere, Vermaelen, Diaby oraz wygląda na to, że Ramsey. Spodziewam się takiego oto zestawienia:

---------------Szczęsny-----------------
Sagna-Koscielny-Mertesacker-Gibbs
----Rosicky----Song----Arteta----
Walcott----Van Persie©----Gervinho

Przy czym: możliwe, że zamiast Walcotta zagra Arszawin. Może też zagrać Benayoun. W obronie natomiast zamiast Gibbsa może zagrać Santos. Tak naprawdę to nie wiadomo. Jeszcze jutro będzie konferencja przedmeczowa Wengera w Dortmund więc wtedy będzie można powiedziec cos wiecej - np. czy Ramsey jest zdrowy. Chociaż nawet jeśli Ramsey będzie gotowy to wydaje mi się, że to jednak Rosicky zagra. Walijczyk ostatnio kiepsko gra, wydaje się, że jest zmęczony. A Tomas - o ile wyzdrowieje - też pewnie chciałby zagrać przeciwko swojemu dawnemu klubowi.

Licze, że jakiś kibic Borussi (Aker, patrze na ciebie :P )przedstawi nam sytuacje kadrową jego zespołu.

Osobiście boje się tego meczu. Jeśli zagramy tak, jak ze Swansea, to może być dość kiepsko. Z drugiej strony, Borussia przegrała z beniaminkiem u siebie po podobno fatalnej grze, więc oni też nie są w gazie. Paradoksalnie to, że gramy na wyjeździe może działać na naszą korzyść. Bo u siebie z beniaminkiem to jest jednak ogromna presja, żeby wygrać. Dortmund to trudny wyjazd, raczej nie oczekuje się, że wygramy. Remis będzie dobrym wynikiem. Z tego powodu wydaje mi się, że zawodnikom naszym łatwiej będzie grac, bo nie będą czuli presji z którą widocznie sporo członków zespołu sobie nie radzi, a po prostu będą grali swoją piłkę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Matt.
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 0

Re: Borussia Dortmund - Arsenal FC

Postautor: Matt. » ndz 11.09.2011 21:51

Magnum pisze: oraz wygląda na to, że Ramsey.

:jupi:

Wydaje mi się, że po to Gibbs dostał szansę wczoraj, żeby Santos mógł zagrać wwe wtorek.

Awatar użytkownika
ddemon
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 75
Kontaktowanie:

Postautor: ddemon » ndz 11.09.2011 22:13

Kibicem nie jestem ale widziałem prawie każdy mecz BVB w tym sezonie i muszę przyznać że w porównaniu do poprzedniego sezonu - to nie jest takie same BVB...Brakuje płynności,mózgu,kręgosłupa tej drużynie czyli Sahina - dodając do tego słabą postawę Kagawy i Goetze to siła ofensywna tej drużyny jest słaba - i nawet pomijąc tu grę Lewandowskiego czy brak Barriosa...
W defensywie drużyna BVB również nie ustrzega się błędów,choć formacja defensywna się nie zmieniła to mimo wszystko widać że tej drużynie czegoś brakuje....

Skład na Arsenal powinnien wyjść taki jak zawsze czyli:

Weidenfeller-Piszczek,Subotić,Hummels,Schmelzer-Bender,Gundogan-Grosskreutz,Kagawa,Goetze-Lewandowski

Na ławce powinni się znaleźć: Langerak,Perisić,Kehl,Kuba,Zidan,Lowe,Santana,Leitner

Owszem Klopp może postawić na pewniejszego ostatnio Santanę za Suboticia lub postawić na doświadczonego Kehla za Bendera ale wątpie aby trener odbierał zawodnikom występu w LM którzy najbardziej wywalczyli w poprzednim sezonie :)

Obie drużyny prezentują futbol ofensywny i są kopią Barcelony oraz odeszli kluczowi zawodnicy(Sahin-Fabregas,Nasri) mimo wszystko liczę na dobre widowisko i stawiam na 1-1 ze wskazaniem mimo wszystko na Arsenal :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
BarcaQzYN
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 17

Postautor: BarcaQzYN » ndz 11.09.2011 22:25

Kibicem Borussi nie jestem, ale mecze tej drużyny oglądam bardzo regularnie i myślę, że nie zakłamię tym postem rzeczywistości. W ekipie z Dortmundu zabraknie prawdopodobnie tylko jednego zawodnika podstawowego składu - Lucasa Barriosa. Jego miejsce od początku sezonu zajmuje Robert Lewandowski. Poza tym kontuzjowani są jeszcze Patrick Owomoyela i chyba Sebastian Kehl. Nie są to jednak poważne osłabienia (chociaż w sytuacji słabej gry Gundogana, Kehl na pewno powalczyłby o miejsce w pierwszym składzie). Wyjściowa jedenastka prawie na pewno wyglądała będzie następująco:
Weidenfeller - Piszczek, Subotic, Hummels, Schmelzer - Bender, Gündogan - Goetze, Kagawa, Großkreutz - Lewandowski.

W sobotę BVB przegrała u siebie z Herthą i ten wynik na pewno nie napawa optymizmem. Borussia zagrała bardzo słabo, w składzie brakowało tylko Mario Goetze, który odpoczywa po czerwonej kartce.

Szkoda, że ten mecz nie odbędzie się w środę :P
"I Play For The Name On The Front Of My Jersey, Not The Back"

Awatar użytkownika
Magnum
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Magnum » ndz 11.09.2011 23:02

i są kopią Barcelony

:roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
Aker
Very Important Person
Reputacja: 1

Postautor: Aker » pn 12.09.2011 0:55

Dobry pomysł z tym tematem Barciur, swoją drogą witamy na forum Borussii :beer:

Co do BVB to zapewne wyjdzie ostatnio żelazna 11-stka czyli:

---------------------------1.Romek (c)------------------------
26.Woocash-------4.Neven---15.Mats----------29.Marcel
-------------------------------22.Sven-------------------------
--------------------------21.Ilkay-------------------------------
----------11.Mario-------23.Shinji---------19.Kevin---------
---------------------------9.Robert-----------------------------

Ja osobiście bym wolał Peresicia za Kevina, ale Klopp pewnie będzie trzymał swojego ulubieńca w 1-szym składzie... Co do absencji to brak Lukasa i Owomoyeli przede wszystkim, bo Kehl to już chyba zdrowy jest. BVB ostatnio słabo gra (po za pierwszym meczem w lidze z HSV) także zwycięstwo z Arsenalem będzie odebrane jako niewątpliwy sukces. Moim zdaniem można spodziewać się mało goli, raz, że formacja defensywna na pewno nie zagra gorzej niż z Herthą, bo gorzej się raczej nie da, oczekuję od nich gry takiej do jakiej przyzwyczaili kibiców Borussii czyli na 0 z tyłu. Z przodu o gole może być ciężko bo razimy nieskutecznością i jak ostatnio brakuje też często takiego playmakera jakim był Nuri. Po za tym po drugiej stronie Wojtek, także będzie ciężko o gole, aby obrona nie zawiodła i takie 0:0 / 1:0 jest jak najbardziej realne. W ostatnim meczu z Herthą pauzował Goetze, a padakę grali Grosskreutz, Kagawa, Kuba i Gundogan również zagrał słabiutko.

PS. Jeszcze słówko o Suboticiu. Coś ostatnio Nejwen pod formą, zastanawiam się czy nie lepiej by było zacząć z Santaną, który jak grał to nie zawodził, ale Serb jest bardzo dobrze zgrany z Hummelsem, więc wątpie osobiście, by nie zagrał, choć obawiam się, że może jakiegoś babola odwalić, lepiej, żeby Robina krył Mats niż Neven, wtedy będę spokojniejszy.

Awatar użytkownika
Magnum
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Magnum » pn 12.09.2011 5:23

Wydaje mi się, że po to Gibbs dostał szansę wczoraj, żeby Santos mógł zagrać wwe wtorek.

Nie widzę tego tak. Gibbs jest pierwszym lewym obrońcą w tej chwili i Wenger to zakomunikował. Wcześniej dużo gadał o tym, że w niego wierzy, że nie kupi LO. Kupił, ale dlatego że sprzedał Traore. Santos pewnie zostanie pierwszym LO, ale stanie się to przez kontuzje Gibbsa która niestety nastąpi prędzej czy później. Póki co Gibbs będzie pierwszy. Przynajmniej ja tak to widzę. Ponadto, Wenger mówił, że Santos nie grał od Copa America i brakuje mu kondycji. W 2 dni tego nie zmieni. :P Myślę, że Brazylijczyk zagra ze Shrewsbury.

, swoją drogą witamy na forum Borussii :beer:

A dziękuje. :beer:
Obrazek

Awatar użytkownika
Magnum
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Magnum » pn 12.09.2011 16:12

Arsenal dotarł już do Niemiec na jutrzejsze spotkanie w Lidze Mistrzów z Borussią Dortmund. Wenger zabrał ze sobą 18 zawodników. Oto lista w kolejności alfabetycznej:

Andrey Arshavin
Mikel Arteta
Yossi Benayoun
Marouane Chamakh
Johan Djourou
Kieran Gibbs
Gervinho
Lukasz Fabianski
Emmanuel Frimpong
Laurent Koscielny
Per Mertesacker
Ju-Young Park
Andre Santos
Bacary Sagna
Alex Song
Wojciech Szczesny
Robin van Persie
Theo Walcott

--
Co to oznacza? Rosicky i Ramsey sa niedostepni. :/ Prawdopodobnie w tym wypadku w srodku pola bedzie Song-Arteta-Benayoun. Inna opcja - jesli Wenger postanowi grac ostrozniej - Song-Frimpong-Arteta.
Obrazek

Awatar użytkownika
Aker
Very Important Person
Reputacja: 1

Postautor: Aker » pn 12.09.2011 20:08

Z oficjalnej BVB na podgrzanie atmosfery :)

http://www.youtube.com/watch?v=FuimbkioYt0

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1784

Postautor: fieldy » wt 13.09.2011 13:50

Trochę się obawiam, bo rywal ma bardzo młodych piłkarzy, a u nas taki Per, czy Mikel jednak szybkością nie grzeszą. Arteta znakomicie się trzyma przy piłce, ale ze Swansea widac było jak jest wolny, dawno nie widziałem w Arsenalu tak wolnego zawodnika. Sol był nawet szybszy imo :lol: Niemniej jednak spodziewam się dobrego widowiska. U nas oczywiście bedzie mocno brakowało Jacka i Vermaelena, ale wracają Song i Gervinho. Liczę, co może niektórych zaskoczyć, głównie na Theo, który w tym sezonie gra naprawde dobrze. Ostatnio mu mecz nie wyszedł, ale wcześniej był zawsze wyróżniającą się postacią (na tle naszych grajków, niekoniecznie rywali :P)

Aker pisze: Moim zdaniem można spodziewać się mało goli, raz, że formacja defensywna na pewno nie zagra gorzej niż z Herthą, bo gorzej się raczej nie da, oczekuję od nich gry takiej do jakiej przyzwyczaili kibiców Borussii czyli na 0 z tyłu. Z przodu o gole może być ciężko bo razimy nieskutecznością i jak ostatnio brakuje też często takiego playmakera jakim był Nuri. Po za tym po drugiej stronie Wojtek, także będzie ciężko o gole, aby obrona nie zawiodła i takie 0:0 / 1:0 jest jak najbardziej realne.

wszystko jest możliwe, choć ja bym się skłaniał jednak ku temu, że kilka bramek zobaczymy. Robin nie będzie wiecznie w słupki i poprzeczki celował (sześć razy w tym roku, najwięcej w lidze). Z Herthą obrona BVB grała słabo, ale nie oszukujmy się, Arsenal ma lepszych graczy z przodu i nawet w obliczu ostatnich słabszych występów w kazdej chwili może coś strzelić. Z drugiej strony nasza defensywa nie rzuca na kolana. Jak dochodziliśmy do finałi LM w 2006, to aż do finału bramki nie traciliśmy, a grał m.in Senderos :P ... Ostatnio już jest gorzej. W 16 ostatnich wyjazdowych meczach LM Kanonierzy tracili co najmniej jedną bramkę. Dziś zagramy z fajnie grającym mistrzem Niemiec, na jego terenie, więc swoje okazje będą mieli, pytanie czy je wykorzystają.

Awatar użytkownika
Emerald
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 0

Postautor: Emerald » wt 13.09.2011 13:55

Aker pisze:Moim zdaniem można spodziewać się mało goli

Kurcze ja wrecz przeciwnie... spodziewam sie wielu bramek w tym meczu.

No i gdybym mial postawic jakas kase to postawilbym na Borussie. Zobaczymy.
Pojawiam sie i znikam
taka rola magika

Visca el BARCA!
Obrazek

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1360

Postautor: Morrow » wt 13.09.2011 14:02

Ciekawy mecz się zapowiada i ciężko tu wytypować wynik, jeśli o mnie chodzi to raczej spodziewam się remisu albo wygranej Kanonierów. Mimo wszystko. Oba zespoły na razie zawodzą ale Kanonierzy mimo wszystko są już ograni w LM, po klęsce z United gorzej nie będzie i jestem niemal pewny, że Arsene odbuduje psychicznie tę drużynę, dobry wynik dziś na pewno by w tym pomógł, BVB wraca do LM po długiej przerwie i mało kto w składzie mistrzów Niemiec grał w tych rozgrywkach a jak pokazała zeszłoroczna gra Borussii w LE, puchary a Bundesliga to zupełnie rózne bajki. Fajny mecz też ze względu na starcie Polaków. Liczę na dobre widowisko, zdecydowanie więcej niż 1 bramkę i obym się nie rozczarował.

Awatar użytkownika
Magnum
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Magnum » wt 13.09.2011 16:33

Wenger: Będę wysyłał wibracje których UEFA nie wykryje
13.09.2011, 13:06 / Barciur

Arsene Wenger wyjawił, jak zamierza sobie poradzić z zawieszeniem na meczu z Borussią Dortmund dzisiejszego wieczoru.

- Przygotujemy się normalnie, nic się nie zmienia. Mamy przygotowania rano, a po południu mamy spotkania drużynowe. Ale na stadionie nie mogę wejść do szatni. Nie wiem, czy będzie ze mną ktoś z UEFA. Mam nadzieję, że nie będę kryty! - śmieje się Wenger.

- Jeśli chcemy by zasady były szanowane, trzeba by kryć trenerów dwoma osobami - jeden z lewej drugi z prawej strony. Bo zawsze obok mnie może siedzieć trener, któremu przekaże informacje. - mówi Boss.

- Ja jednak zamierzam wysłać pozytywne wibracje, które nie zostaną wykryte przez UEFA. Wygłoszę mowę w hotelu, zanim pojedziemy na mecz. Potem wszystko przejmie Pat Rice. To on podejmie dobre decyzje. Ale jeśli coś pójdzie nie tak, będę miał na kogo zrzucić winę! - dodał z uśmiechem Arsene Wenger.

Ten czlowiek jest swietny,. :lol:

Aker mozesz mi przeslac wiadomosc na GG? Bo mam zapisane na komputerze stacjonarnym u siebie w pokoju a bede operowal z netbooka i tam nie mam wiec nie wiem jak cie znalezc :P
Obrazek

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 2089
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » wt 13.09.2011 19:40

Polacy dziś zagrają? Bo nie wiem jaki mecz obejrzeć, a tu może ich trochę zagrać, Piszczek, Błaszczykowski (najmniej pewny), Lewandowski no i Szczęsny. Macie jakieś przecieki? :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Magnum
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Magnum » wt 13.09.2011 19:51

Arsenal XI: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Song, Benayoun, Arteta, Walcott, Van Persie (c), Gervinho

Dortmund: Weidenfeller, Piszczek, Subotic, Hummels, Schmelzer, Kehl, Bender, Gotze, Kagawa, Grosskreutz, Lewandowski

Kuba na lawce.
Obrazek

Wróć do „Puchary Europejskie”