Finał LM 2011/2012 Bayern Monachium - Chelsea Londyn

Tym razem wszystko o Europejskich Pucharach: Liga Mistrzów, UEFA, wyniki oraz inne pucharowe ciekawostki.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Awatar użytkownika
grzegorzfcb
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 96

Re: Finał LM 2011/2012 Bayern Monachium - Chelsea Londyn

Postautor: grzegorzfcb » ndz 20.05.2012 10:38

Eee, tam najsłabszym czy raczej najbardziej zabawnym trenerem Chelsea w czasach Romka był Avram Grant, on by wygrał LM gdyby Terry się nie potknął :lol: :P

Szacun dla Chelsea za nie załamanie się i błyskawiczne dorobienie strat, ale to co grali w finale :roll: , wiadomo, ze mnie jako kibicowi Barcy coś takiego się nigdy nie spodoba :lol:
Bayern cieżko sfrajerzył, atuty mieli po swojej stronie, mniejsze osłabienie, swój stadion, no ale jak sie nie ma skuteczności, za to jest Arjen "miekkim h.. robiony" Robben

Przypomina mi się Lewerkusen z 2002, trzy finały i trzy razy w dupę
Messi jada przy stole oddzielonym od reszty świata - Jorge Valdano

Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów - Vysogota z Corvo

Awatar użytkownika
KajoFC
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 37

Postautor: KajoFC » ndz 20.05.2012 10:43

Awatar użytkownika
Kluchman
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 753

Postautor: Kluchman » ndz 20.05.2012 10:52

To dość zabawne, jak polscy cules piszą o stylu Chelsea, jej słabości i triumfie antyfutbolu.

Awatar użytkownika
HELDER
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 0

Postautor: HELDER » ndz 20.05.2012 10:58

barcelonitis nie odpuszcza :haha:

wzorem paktofoniki : uswiadom to sobie: to nie wy tam byliscie, nie wy macie ten puchar. wasza obsesja na nic sie tu zda. Nie jestescie dwuga najlepsza druzyna swiata, jak to maniakalnie powatrzacie odjakiegos czasu, Bayern w przeciwienstwie do was w ostatnich 4 latach 2 razy byl w finale, Chelsea mimo ze gra defensywe i paskudne dla oka - w przeciwienstwie do waszego zespolu gra bardzo fair i czysto. Roznica klasy - zachowania - jest kolosalna, antyfutbol Cheslea przy waszym to piekno futbolu.
Ostatnio zmieniony ndz 20.05.2012 11:02 przez HELDER, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kluchman
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Postautor: Kluchman » ndz 20.05.2012 11:01

Rozwiń, zapowiada się perełka.

Awatar użytkownika
maciek_88
Moderator
Moderator
Reputacja: 417

Postautor: maciek_88 » ndz 20.05.2012 11:01

Ja bym proponował specjalnie jednak nie rozwijac jeżeli to nie będzie nic wspólnego z finałem.
Morrow pisze:Source of the post Tak jak i Doktorek nie zostanie skautem nie składając CV gdziekolwiek choć ma pewnie większe pojęcie o tych dzieciakach niż większość gogusiów chodzących w garniturach Armaniego w czołowych klubach.

Awatar użytkownika
moody90
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 453

Postautor: moody90 » ndz 20.05.2012 11:05

co jest zabawnego w tym, ze "polskim cules" nie podoba sie taki styl? oczywiscie ambicji, woli walki i zimnej krwi nie mozna im odmowic ale tez uwazam, ze to najslabszy zwyciezca ligi mistrzow, od kiedy ogladam te rozgrywki. wyszarpywali te awanse do kolejnych rund cudem, praktycznie w kazdym dwumeczu bedac gorsza druzyna. styl gry tez jak dla mnie beznadziejny. potrafie sie zachwycac defensywa jak monolit, ktora prezentowal chocby inter mourinho, ale nawet w tym aspekcie chelsea wyglada blado - nie tyle nie pozwalali rywalom dochodzic do sytuacji strzeleckich, co korzystali na jakiejs nieprawdopodobnej indolencji przeciwnikow, ktorzy w 9 na 10 sytuacji konczyliby te akcje bramkami - jak chocby pudla messiego, czy strzaly praktycznie do pustej cesca i busquetsa. a jak juz strzaly byly bardzo dobre, to zatrzymywaly sie na slupkach lub poprzeczkach (cztery razy w dwumeczu z barcelona). no sprzedali londynczycy dusze diablu i tyle :lol:

Pawel875
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 29

Postautor: Pawel875 » ndz 20.05.2012 11:08

Ok, to teraz tak na nowo... Po pierwsze, mam gdzieś prowokacje i zdanie o mnie jakiegoś zaślepionego knypka, który postanowił przypomnieć wszystkim jakim to Terry jest rasistą i pieniądzach Romana.

Chelsea zasłużyła na Puchar Mistrzów, bo to ona go wygrała. Gdyby w karnych okazał się lepszy Bayern to znaczy, że również by zasłużył. Zwycięzców się nie sądzi. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że tak jak wspomniał czeher, wygrała go najsłabsza Chelsea od paru lat i być może najsłabsza drużyna z tym trofeum od czasów Porto. Fajnie, że odchodząca generacja The Blues (Drogba, Lamps...) będzie miała na koncie ten niezdobyty wcześniej puchar.

Drogba potrafi być irytujący: nurkuje, czasem wydaje się, że nic mu się nie chce, ale to jest jednak wciąż wielki piłkarz i z sentymentu przedłużyłbym jednak ten kontrakt. W istotnych meczach wciąż jest wielki. Z drugiej strony... chyba lepiej będzie, jak on opuści ten klub w chwale.

Zaimponował mi wczoraj Mikel, którego gry jakoś nigdy nie mogłem przetrawić. Być może rozegrał swój najlepszy mecz w karierze.

Po Bertrandzie i Kalou wiele się nie spodziewałem.

Cahill udowadnia z każdym meczem, że jego zakup to złoty interes. Może wszystko potoczyłoby się inaczej, gdyby Gary pozostał do końca kontraktu w Boltonie. A tak, to te bodajże 7 milionów dołożyło swoją cegiełkę do triumfu. Zaimponowało mi to, że piłkarz, który wcześniej nigdy nie grał pod tak olbrzymią presją, potrafi rozgrywać naprawdę udane mecze. Jeszcze będziemy mieć z niego pociechę.

Petr Cech... widać po plebiscycie forumowym, że najlepszym golkiperem w Anglii to on nie jest, wyparli go Hart, Vorm czy Krul, którzy byli naprawdę istotnymi częściami swoich zespołów. Jednak na żadnego z tej trójki nigdy nie zamieniłbym Petra. To jest moim zdaniem legenda tego klubu, którą postawiłbym na równi z Bonettim. Co prawda Anglik ma chyba z dwa razy więcej występów w bramce Chelsea, ale czeski bramkarz odgrywa istotną rolę w tym klubie. 3 mistrzostwa Anglii, kilka pucharów krajowych, a wczoraj wybronił nam finał. Kiedy nie szło w lidze, on zwykle trzymał poziom. Uwielbiam go!

Jeszcze co do stylu. Można mówić, że Chelsea tak naprawdę miała najzwyklejszego farta. Jednak nie wydaje mi się, aby po Puchar Europy sięgały drużyny z przypadku. Chelsea grała defensywny futbol, no ale to też jest jednak futbol (a niestety są tacy, którzy sądzą inaczej...). Wczoraj przeczytałem posta, w którym ktoś napisał, że:

W pilce tak samo jak technika, gra glowa, ustawianie sie, dosrodkowania czy [ch**] wie co jeszcze liczy sie skutecznosc. Nie [k****] szczescie czy pech, tylko po prostu skutecznosc.

I z tym się w pełni zgadzam.

Awatar użytkownika
Babel
onegdaj alkoholik
onegdaj alkoholik
Reputacja: 91

Postautor: Babel » ndz 20.05.2012 11:19

Gratki dla Chelsea! Zasługiwali na ten sukces od momentu poslizgniecia sie Terry'ego (oczywiscie nie tego z meczu z L'poolem). Bayern tez zasługiwal, ale jak sie nie wykorzystuje takich okazji jak prowadzenie w na 7 minut przed koncem i karny w dogrywce, to trudno miec do kogokolwiek pretensje, ze sie nie wygrało. Widocznie poszli sciezka moralnych zwyciezcow i jak po finalem Pucharu Niemiec uwazali ze sa lepsi i nie musza strzelac goli. Najbardziej szkoda mi Ribery'ego - wybitna forma.

Awatar użytkownika
Kluchman
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Postautor: Kluchman » ndz 20.05.2012 11:20

Mi też nie podoba się tysiąc podań w poprzek i gra do znudzenia w ja do ciebie, ty do mnie, ale nie piszę tego po każdym z trudem obejrzanym meczu Barcelony.

Wy po prostu wyraźnie macie problem z tym, że wygrała drużyna prezentująca taki, a nie inny styl. Teksty typu "porażka futbolu" są dość jednoznaczne w swej wymowie. Każdy gra jak chce, gdyby wszyscy grali lub próbowali grać tym Waszym jedynym słusznym stylem, piłka byłaby nudna jak flaki z olejem, a ja przerzuciłbym się na curling.

Macie problem, że właśnie taka, a nie inna drużyna wyeliminowała Barcelonę. Bo przecież to Barcelona przegrała, a nie Chelsea wygrało. Myślę, że nie muszę nic cytować na potwierdzenie tej tezy w Waszym rozumieniu, prawda moody?

Kibicowałem Chelsea w tym meczu, chciałem by w przypadku, gdy nie będzie mógł wygrać Madryt, wygrali właśnie oni. Ze względu na ich weteranów, dla których to był ostatni moment, aby to osiągnąć. Grali tak, jak byli w stanie. Bayern wcale nie miał dużo okazji, klep klep, dobrych sytuacji z gry niemal brak.
Ostatnio zmieniony ndz 20.05.2012 11:27 przez Kluchman, łącznie zmieniany 1 raz.

MGiggs
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 18

Postautor: MGiggs » ndz 20.05.2012 11:23

Najbardziej niesamowity sezon w LM jaki widziałem-graty Chelsea, nie mieli prawa wygrać ale wygrali z 2-0 na 2-2 w 10 na Cn a teraz z Bayernem w Monachium :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: jeśli ktoś mówi że dzięki fartowi- dzieki skuteczności i fartowi oraz mega charakterowi.Pokolenie Lamparda miało pecha przez lata w LM, jednak w tym roku dostali wszystko z nawiązką.

Co do indywidualnych ocen...nie wiem jak można chwalić Cahilla za ten mecz- gdyby nie indolencja Bayernu to koleś by ponosił najwieksza winne za swoje fatalne ustawienie i zwrotność słonia gdzie nawet Gomes go sadza na tyłku :shock: bron Panie Royu tego drewniaka w 11 Anglii.

Niesamowity Obi Lampard oraz Drogba- Ci 2 pierwsi fantastyczne w destrukcji,Drogba wiadomo.

cules popronuje odświeżyć newsa z 2009 roku - umarł antyfootball :roftl3: , miód na ma serce gdy czyta się te opinie, byłem za Bayernem ale teksty ,,fachowców,, którzy nie umieja uwierzyć że 6 ekipa Prem wygrywa LM są bezcenne :smoke:

fenomenalny sezon w LM- przejsc z 3-1 z Neapolu do wygranej z Bayernem w Monachium przez 0-2 na CN grająć w 10 z Bosingwa na CB.......będę 1 który to powie ale Chelsea zasłużyła na to :bicz:

Jeszcze jedna rzecz- zakończmy z tym karnym Terrego bo równie dobrze można napisać ze Chelsea miała farta ze w pierwszych 30 minutach w Moskwie nie przegrywała 0-3 bo okazji ze strony MU było....
If I had to choose between dribbling past 5 players and scoring from 40 yards at Anfield or shagging Miss World,it’d be a hard choice. Thankfully, I’ve done both.

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1565

Postautor: sickstick » ndz 20.05.2012 11:27

Wy po prostu wyraźnie macie problem z tym, że wygrała drużyna prezentująca taki, a nie inny styl.

Jeśli ty nie masz z tym problemu, to polecam rugby :badziewie:

Petr Cech... widać po plebiscycie forumowym, że najlepszym golkiperem w Anglii to on nie jest

Można by polemizować. Cech jest jednym z najlepszych bramkarzy świata, a że nie znalazł się w tym roku w trójce bramkarzy Premier League wynika z tego, że zwyczajnie miał słaby sezon. Wiele zawali. Jednak to nie sprawia, że przestał być bramkarzem światowej klasy, bo wpadki zdarzają się każdemu. To tak jakby powiedzieć, że Messi nie jest już najlepszym piłkarzem świata, bo nie strzelił karnego.

Awatar użytkownika
moody90
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 453

Postautor: moody90 » ndz 20.05.2012 11:34

nie odpowiadam za wszystkich cules, tylko za siebie - zrozum to w koncu, bo meczace jest czytanie jakichs zarzutow rzucanych bez konkretnego adresata. ja zadnych tekstow w stylu 'umarl futbol' nie rzucalem, wiec to nie do mnie.

RealFan pisze:Macie problem, że właśnie taka, a nie inna drużyna wyeliminowała Barcelonę. Bo przecież to Barcelona przegrała, a nie Chelsea wygrało. Myślę, że nie muszę nic cytować na potwierdzenie tej tezy w Waszym rozumieniu, prawda moody?

nie chodzi o to, ze wyeliminowali barcelony (choc wiadomo, ze to bylo wielkie rozczarowanie). tak jak pisalem, ich gra nie podobala mi sie rowniez w 1/8, w 1/4. tak samo nie podobala mi sie grecja na euro 2004. a czy to barcelona na wlasne zyczenie odpadla z chelsea? jesli rozklepujesz obrone przeciwnika i pudlujesz do pustej bramki, obijasz slupki i poprzeczki, czy tam nie trafiasz wywalczonego karnego (zeby chociaz cech to obronil, ale tez nie :lol: ), to w zasadzie uwazam, ze jest w tym stwierdzeniu troche racji

Awatar użytkownika
Luminos
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 0

Postautor: Luminos » ndz 20.05.2012 11:35

Witam, to mój pierwszy post na forum.
Wydaje mi się, że niektórzy przesadzają mówiąc, że zwycięstwo Chelsea = porażka futbolu, antyfutbol etc. ale to tylko moje zdanie.
Według mnie to był najbardziej ekscytujący finał LM od czasów meczu MU - Chelsea. Przez cały mecz nie było wiadomo, kto strzeli decydującą bramkę. Niewątpliwie bliżej osiągnięcia celu był Bayern, jednak jest zawodnik, który zawiódł szczególnie w tym meczu. I nie chodzi tu o Robbena, tyllko o Mario Gomeza. Gość ma podobne warunki fizyczne do Drogby, jednak na razie jest wdg mnie gorszy o klasę. Nie widziałem w tym meczu, żeby Mario potrafił kogoś minąć, zastawić się, czy też dojść do sytuacji strzeleckiej. Miał jedną sytuację, którą spaprał.
Podobnie w przypadku Muellera, który do bramki dla Bayernu był niewidoczny. Za tę porażkę nie winiłbym Robbena, bo widać, że starał się za dwóch.

Kolejnym aspektem była niewątpliwie postawa obu zespołów w obronie. Nie widziałem nikogo, kto zagrałby słaby mecz u obu drużyn w defensywie. Czy to Tymoszczuk ustawiony eksperymentalnie w defensywie, czy para Luiz-Cahill nie zbierająca najlepszych not. Nawet Van Buyten uważany za sabotażystę był pewny po wejściu na murawę.

Naprawdę, ten mecz był arcyciekawy, a Chelsea wygrała także dzięki ławce rezerwowych, bo Torres wyglądał bardzo dobrze, a Olic nie był w stanie pokonać zmęczonego Bosingwy.
Tyle z mojego pierwszego posta, mam nadzieję, że nie jest zbyt skomplikowany i nie zawiera błędów :P

Awatar użytkownika
Akarin
Bundesliga ToNi Liga
Reputacja: 37

Postautor: Akarin » ndz 20.05.2012 11:38

ViceBayern.

Błąd 1:
Na [ch**] zmiana Buytena za Mullera, tu nie ma co bronić, trzeba grać normalnie, a nie kombinować. Jak już dokonano zmiany, to dlaczego dalej Boateng miał kryć Drogbę a nie Buyten. PIerdole Juup, bardziej zjebać nie mogłeś.

Błąd 2:
Dlaczego karnego strzelał Olic, który ostatni karny wykonywał chyba z 300 lat temu, a żadnego w barwach Bayernu. Podszedł, strzelił najgorzej jak mógł i wszystko się posypało.

Błąd 3:
Arjen Robben. Z 3 najważniejszych karnych w sezonie strzelił 1. Nie mam słów. Naprawdę, poza tym pierwszym sezonem u van Gaala kiedy miażdżył, coraz mniej pożytku z niego. Ribery chyba sobie odłoży kolejne 50 tys żeby mu porządnie znów zajebać.

Nie zrozumiem zmiany Mullera. Najgorsze co można było zrobić. Heynckes nie wyleci i tak, bo to niemożliwe niestety. Ale tą zmianą wybił z rytmu całą drużynę. Dalej nie pojmuję na co to było.
W gorszy sposób nie mogliśmy przegrać.

"In guten wie in schlechten Zeiten
zu einender stehen."

Gorzej już być nie może, dlatego trzeba za rok znów spróbować wygrać.
Luca Toni \o/

Wróć do „Puchary Europejskie”