Real Madrid - Manchester United

Tym razem wszystko o Europejskich Pucharach: Liga Mistrzów, UEFA, wyniki oraz inne pucharowe ciekawostki.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Awansuje:

Czas głosowania minął śr 06.03.2013 20:12

Real Madryt
14
42%
Manchester United
19
58%

Liczba głosów: 33

cruel
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 71
Kontaktowanie:

Re: Real Madrid - Manchester United

Postautor: cruel » śr 06.03.2013 13:23

Faktycznie nalezy przyznac, ze Ferguson wyruchal Mou taktycznie. Co gorsza, widze juz po raz trzeci, jak jakis trener jest wyraznie gora w pojedynku z portugalczykiem, od kiedy ten trenuje Real:
1) Guardiola w meczu na SB (cofniecie Busquetsa do obrony, boczni obroncy do przodu, totalna zmiana obrazu meczu)
2) Klopp z BVB (wylaczenie Alonso z gry, bezradny Real)
3) Ferguson wczoraj (podobnie jak Klopp, plaster na Alonso i wylaczenie Ronaldo)

Nie zmienia to faktu ze Mou jest trenerem swietnym, ale powyzsze fakty klada sie dosc mocnym cieniem na jego osobie. Trener aspirujacy do miana absolutnego topu nie powinien sobie na cos takiego pozwalac, ew. miec alternatywe.

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1006

Postautor: Morrow » śr 06.03.2013 13:32

Nigdy nie napisałem, że was ogrywaliśmy z palcem w dupie. To był wyrównany dwumecz, do momentu błędu Turka mimo wszystko jednak to my byliśmy znacznie bliżsi awansu. Pisanie, że Real nie oddałby strzału gdyby Nani nie wyleciał to oczywiście głupota, to oczywiste, że byście zaatakowali, pisałem nawet w przerwie, że jestem przekonany o tym, że Real będzie miał swoje okazje ale mimo wszystko byliście dużo dalej niż bliżej tego awansu do czasu czerwa.

Pewnie, że zejście Portugalczyka było kluczowe, nie graliśmy z Norwich tylko z Realem, w dodatku przez cały czas stawiając zasieki w obronie i każdy gracz był zaangażowany w defensywę. Staranie się wmówić, że jest jakaś wina MU bo nie był w stanie dowieźć 1:0 grając w 10 brzmi trochę śmiesznie. W sumie jak są dobrzy to nawet w 9 powinni dać radę :?
Każdy kto choć trochę grał w piłkę wie jak dotkliwą stratą grając z silnym przeciwnikiem jest granie w osłabieniu, tym bardziej kiedy ten przeciwnik atakuje. I tak w 10 ładnie wam zagrażaliśmy, wymowny jest fakt, że to Diego Lopez był nazywany graczem meczu.

A receptą na Real na ten moment nie jest tylko zmuszenie ich do ataku pozycyjnego i ograniczenie pola gry a przede wszystkim wyłączenie Xabiego. Trochę śmiesznie to brzmi w kontekście Realu ale wychodzi na to, że wobec słabiutkiej formy Higuaina i Benzemy poza Ronaldo nie macie żadnych armat i Portugalczyk nie ma odpowiedniego wsparcia. Wczoraj wystarczyło postawić zasieki, wyłączyć Alonso z rozgrywania i podwoić Ronaldo a Real okazał się bezzębny. Trochę to śmiesznie brzmi wobec nazwisk w kadrze i budżetu ale potrzebujecie ognia z przodu na wczoraj.

Rio na twitterze:
Morning....was a long night without any sleep...

I must say last night our fans done us + our club proud. Best/loudest support I've heard at ANY ground throughout my career. Thank you

Fani wczoraj faktycznie byli niesamowici.

Awatar użytkownika
Magnum
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 567
Kontaktowanie:

Postautor: Magnum » śr 06.03.2013 13:42

Poll chyba nie mógł tej czerwieni lepiej podsumować - moim zdaniem.
Ostatnio zmieniony śr 06.03.2013 13:46 przez Magnum, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator

Postautor: Morrow » śr 06.03.2013 13:46

Czerwo? Przecież on mu nabił tę rękę z kilkunastu centymetrów. Sorry chłopaki ale nie widziałem jak się ustosunkowaliście do piąstkowania Lopeza w Vidicia, ręki Ramosa i przewrócenia Evry w polu karnym.

tylerdurden
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 59

Postautor: tylerdurden » śr 06.03.2013 13:48

Morrow pisze:Cieszy mnie, ze wiekszosc kibicow Realu ma jaja i przyznaje, ze to byl walek. Widze jednak, ze podwojne standardy nie sa domena tylko katalonskiej braci i taki tyler czy Etus juz probuje zbudowac mit zwycieskiego Realu, ktory po czerwie, na ktore byly podstawy zagral 20 dobrych minut i to wystarczylo

Nie chce się czepiać, ale gdzie ty widzisz w moich postach budowanie jakiegoś mitu? Przeczytałeś je w ogóle?

Ej chłopaki, i co wy macie z tym taktycznym ruchaniem? Nie chodzi mi o to, kto kogo ;), ale jak piszecie takie mądrości i w nie wierzycie, to wytłumaczcie mi, kto kogo wczoraj ruchał po wyrzuceniu Naniego do stanu 1:2, i kto kogo potem,he?
Przeciez druzyny były te same, a sytuacja na boisku diametralnie rózna. Zresztą Mou się wyraźnie na ten temat wypowiedział.

Taktyka ma ogromne znaczenie, tylko że zależy od graczy jakichś się ma i jakich ma przeciwnik i od tego w jakiej formie są ci gracze.

Prosty przykład, Real radzi sobie w ataku pozycyjnym, jeśłi kluczowi dla tego ataku gracze są w formie (gracze ataku), w Realu Ozik, Di Maria, Benz. Dwóch ostatnich gra słabo w tym sezonie, dlatego taka gra również wygląda teraz słabo.
Ostatnio zmieniony śr 06.03.2013 13:59 przez tylerdurden, łącznie zmieniany 1 raz.

Etus2
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 0

Postautor: Etus2 » śr 06.03.2013 13:53

Przeczytałeś je w ogóle?
nie za duzo od niego wymagasz?

Sorry chłopaki ale nie widziałem jak się ustosunkowaliście do piąstkowania Lopeza w Vidicia, ręki Ramosa i przewrócenia Evry w polu karnym.

co do tego piastkowania Lopeza to nigdzie nie znalazlem zadnych informacji by byla to interwencja nadajaca sie do jakiejkolwiek interwencji sedziego choc moim zdaniem skasowal Vidica to chcialbym uslyszec jakiekolwiek profesjonalne zdanie na ten temat bo szczerze to nie mam pojecia, ręka Ramosa była ale przewrocenie Evry to szukanie kontaktu , posłał piłkę byle gdzie , i tak by ja stracil i tak wiec karnego jak najbardziej nie mozna gwizdac za takie cos.
Ostatnio zmieniony śr 06.03.2013 13:57 przez Etus2, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Magnum
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 567
Kontaktowanie:

Postautor: Magnum » śr 06.03.2013 13:55

Ja nie wiem, bo nie widziałem tych sytuacji, wypowiadam się tylko i wyłącznie o tej osobnej sytuacji przy której sam zresztą mówię, że można było spokojnie żółtą pokazać też, ale ogromnych pretensji co do czerwonej IMO mieć nie można. Co do konsekwencji sędziego w kontekście innych decyzji - nie wiem, nie oceniam, bo nie widziałem dobrze wszystkiego.
Obrazek

red85
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 148
Kontaktowanie:

Postautor: red85 » śr 06.03.2013 13:58

Z tą czerwienią to tak samo jak z czerwienią dla RvP na CN. oczywiście na upartego można tego bronić, ale czy o to w tym chodzi?

Jak już powiedziałem, Ferderacji ANgielskiej zdarzyło się anulować cczerwoną kartkę za identyczny faul. To wszystko wyjaśnia.

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator

Postautor: Morrow » śr 06.03.2013 14:05

Powtórzę ci jak dziecku w przedszkolu, sędzia mógł dać zółtą i nikt by nie miał pretensji, dał czerwoną i też miał podstawy, niestety to jeden z tych fauli/zdarzeń boiskowych, ktore zależą od interpretacji i subiektywnej oceny. Tu na forum i poza nim, oceny również są podzielone, i to nie wg sympatii klubowych.

tylerdurden pisze:Gdyby to był Pepe, to byłby chór put z postami o zwierzeciu i 10 meczach zawieszenia. Norma

Real zagrał dzisiaj dobre 15-20 minut, i to wystarczyło, zagrał w przekroju całego spotkania słabo i rzeczywiście szkoda, że tak dobry klub jak MU odpada w tej fazie.

Co do czerwa, nie czytałem wczesniejszych postów, ale kazdy sędzia broni się w takiej sytuacji pokazując czerwo, nie ma znaczenia czy ktoś kogoś widział, czy na sąsiednim osiedlu rozbił sie meteoryt, faul jaki był kazdy widział, jak De Jong traktował tak Alonso w finale MS, to był wielki płacz, dlaczego nie pokazano mu czerwa.

Primo, co Ty w ogóle porównujesz, De Jong przecież to zrobił z pełną premedytacją i nie był w ogóle zainteresowany piłką, Nani nawet nie widział Arbeloi o czym ponoć mówił po meczu sam Hiszpan:

http://www.youtube.com/watch?v=uwqLn0F8jXk

Po drugie, z Twoich wypowiedzi IMO wynika, że wszystko jest ok, ot taka kontrowersja. Jak pisałem gdyby Real został tak skręcony w GD to byłyby miliony stron o kradzieży, złodziejach z Katalonii, itp. Gdyby wczoraj role się odwróciły i to Real miał mecz pod kontrolą, a sędzia was wydymał czerwem z dupy to już widzę jak piszecie o różnych interpretacjach. Z ciekawości z tych co oglądali mecz, ilu od razu krzyczało o czerwo po tej akcji jak Nani z Arbeloą się zwijali? Oglądałem mecz w gronie koło 20 osób z czego większość była kibicami MU i Realu i wszyscy bez wyjątku byli równie zaskoczeni i zszokowani co ja. Kibice Realu oczywiście się cieszyli ale było to również dla nich spore zaskoczenie i nikt nie spodziewał się takiej decyzji. Z mojej strony koniec o sędziowaniu i kontrowersjach, co miałem do napisania na ten temat już napisałem.

tylerdurden pisze:Prosty przykład, Real radzi sobie w ataku pozycyjnym, jeśłi kluczowi dla tego ataku gracze są w formie (gracze ataku), w Realu Ozik, Di Maria, Benz. Dwóch ostatnich gra słabo w tym sezonie, dlatego taka gra również wygląda teraz słabo.

O tym przecież pisałem. Brak wam jakości z przodu z powodu braku formy graczy ofensywnych poza Ronaldo dlatego też nie było trudno nam was zneutralizować. A pisanie o 10 minutach przed czerwem? Co z nich wynikało poza rożnymi, ile razy zmusiliście De Geę do interwencji?

Etus2 pisze:
Przeczytałeś je w ogóle?
nie za duzo od niego wymagasz?

Miałem Ci coś ciętego odpisać ale doszedłem do wniosku, że nie ma sensu się zniżać do tego poziomu. Jak to Twój sposób na dyskusję to poszukaj innego rozmówcy. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
rekinho
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 940

Postautor: rekinho » śr 06.03.2013 14:32

przewrocenie Evry to szukanie kontaktu , posłał piłkę byle gdzie , i tak by ja stracil i tak wiec karnego jak najbardziej nie mozna gwizdac za takie cos.
beka, karny oczywisty. polecam ignorować tego człowieka, żyje w innym świecie i ogląda inne mecze niż reszta

Awatar użytkownika
janop
Rangers Survive
Reputacja: 1181
Kontaktowanie:

Postautor: janop » śr 06.03.2013 14:44

rekinho pisze:
przewrocenie Evry to szukanie kontaktu , posłał piłkę byle gdzie , i tak by ja stracil i tak wiec karnego jak najbardziej nie mozna gwizdac za takie cos.
beka, karny oczywisty. polecam ignorować tego człowieka, żyje w innym świecie i ogląda inne mecze niż reszta

Powiedziałbym, że sytuacja uznaniowa podobnie jak ta z Nanin. Ramos ewidentnie nie trafił w piłkę i podstawa do gwizdnięcia była. Z ręką Rafaela też sytuacja uznaniowa. I z każdej decyzji sędzia by się wybronił jak to wielokrotnie było tu napisane. Na upartego można powiedzieć, że w tych akcjach podejmował decyzje zgodne z duchem gry. Wyjątek uczynił jeden czego efektem było czerwo dla Portugalczyka. Stąd frustracja wielu kibiców. Jak dla mnie całkiem zrozumiała.

Awatar użytkownika
rekinho
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 940

Postautor: rekinho » śr 06.03.2013 15:15

ramos nie trafia w piłkę za to trafia w nogi evry, dla mnie nie ma tutaj żadnych wątpliwości.

Awatar użytkownika
bartbuks
Administrator
Administrator
Reputacja: 11
Kontaktowanie:

Postautor: bartbuks » śr 06.03.2013 15:17

http://youtu.be/jH5t58FCs3k

A tą sytuację jak ocenicie? Czerwona, czy nie?
Obrazek

tylerdurden
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 59

Postautor: tylerdurden » śr 06.03.2013 15:19

Morrow, ja bardziej nawiązałem do tego wciskanego mi mitologizowania siły Realu, ale nieważne.
Rozumiem jednak, że mogę mieć swoje zdanie na temat tej kartki, dla mnie ona jest kontrowersyjna,dla ciebie ewidetna żółta. Co by było w przypadku takiej kartki dla gracza Realu, sądze że również byłaby kontrowersyjna, skoro nie ma jednoznacznych opinii na ten tamat nawet wśród profesjonalistów.

Awatar użytkownika
michal2
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 0

Postautor: michal2 » śr 06.03.2013 16:06

Czerwona kartka z pewnością naciągana ale mi osobiście nie szkoda drużyny MU. Ten klubik przez poprzednie 10-15 lat jest zdecydowanie 'do przodu' na błędach sędziów. Karma zadziałała. Ferdinand niech się obraża na sędziego. Ciekawe co myślał, gdy wielokrotnie jego drużyna uzyskiwała korzyści z nieudolnego sędziowania. :D

Wróć do „Puchary Europejskie”