Liga Mistrzów: Bayern -Barcelona

Tym razem wszystko o Europejskich Pucharach: Liga Mistrzów, UEFA, wyniki oraz inne pucharowe ciekawostki.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Awatar użytkownika
Akarin
Bundesliga ToNi Liga
Reputacja: 25

Liga Mistrzów: Bayern -Barcelona

Postautor: Akarin » pn 22.04.2013 23:08

Nadszedł i oto moment, że nie Michał założy temat, tylko ja. Bez zbędnych ceregieli:
Mecz obecnie dwóch najlepszych drużyn na świecie. Zapowiadają się dwa wielkie widowiska.

Dyskusję uważam za otwartą. Zapowiedzi nie będzie, bo nie ma sensu zapowiadać takiego meczu. Można jedynie wrzucić jakieś promo:
http://www.youtube.com/watch?v=4Hjrn_4xwns

http://www.youtube.com/watch?v=4AvUnKpuceQ

Obrazek
Luca Toni \o/

Awatar użytkownika
BarcaQzYN
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 6

Re: Liga Mistrzów: Bayern -Barcelona

Postautor: BarcaQzYN » pn 22.04.2013 23:17

To będzie najtrudniejszy mecz Barcelony w ostatnich kilku latach! Bayern jest w tym sezonie niesamowity, ale już jutro czar może prysnąć! Wierzę w korzystny wynik w Monachium, i zwycięstwo na Camp Nou!

Nie przypominam sobie kiedy ostatnio aż tak bardzo nie mogłem się doczekać meczu. Od piątku chodzę jak nakręcony, co chwila coś śpiewam i krzyczę :D Szykuje się fenomenalne widowisko!
"I Play For The Name On The Front Of My Jersey, Not The Back"

Awatar użytkownika
eegoiste
Rezerwowy
Rezerwowy
Reputacja: 0

Postautor: eegoiste » wt 23.04.2013 0:03

BarcaQzYN pisze:Od piątku chodzę jak nakręcony, co chwila coś śpiewam i krzyczę :D Szykuje się fenomenalne widowisko!

Wyrozumiałych masz domowników i sąsiadów :) ale oczywiście takie zachowanie jak najbardziej pozytywne :D

Awatar użytkownika
Professor Chaos
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 202

Postautor: Professor Chaos » wt 23.04.2013 8:10

Mam przeczucie, że to wcale nie będzie wyrównany mecz tak jak wszyscy uważają. Chciałbym żeby gra była otwarta, więcej miejsca dla naszych grajków, żeby Messi się mógł rozpędzić, Xavi posłać parę prostopadłych itd.
Jak dla mnie najbardziej prawdopodobne są dwa scenariusze. Łomot dekady od Bayernu lub Messi ratuje dupę jak zawsze i daje finał. Barca już traci dużo w tym sezonie, a mogłaby więcej gdyby nie nieudolność niektórych graczy. Bayern jest cholernie skuteczny. Dobrze by było szybko zdobyć bramkę to dałoby ogromny komfort. Arsenal dał radę, to i my możemy.
W kwestii obrony serio rozważałbym Abidala i Bartrę. Nie wiem w jakiej fizycznej formie jest Eric ale jeśli dałby radę to czemu nie. Spory sprawdzian też dla Alby dzisiaj. Mam nadzieję, że nakryje czapką Robbena. Inaczej będę bardzo rozczarowany. Gorzej będzie miał chimeryczny Alves z Riberym.
I oby Pique zagrał tak jak powinien. Najważniejsze jednak żeby obyło się bez kontrowersji. Oby Kassai, a szczególnie liniowi dali radę.
Platini (president UEFA): "Barça play another sport? Barça plays football. Maybe the others play a different sport than Barça."

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1258
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » wt 23.04.2013 8:21

Dziś wielki mecz, choć wcale nie musi być tak ciekawy jak wszyscy twierdzą. Bayern co prawda wie, że musi dziś wygrać, bo w Hiszpanii będzie miał o dobry rezultat dużo dużo trudniej, ale jakoś nie jestem pewien czy na początku nie będziemy świadkami typowych piłkarskich szachów. Jedni i drudzy się trochę obawiają siły rywala, wszak grają dziś ze sobą najlepszy - wg ekspertów - zespół obecnego sezonu z najlepszym ostatnich lat. Bukmacherzy stawiali dość wyrównane kursy, typerzy jednak stawiają na gospodarzy, przez co dziś "jedynka" oscyluje już w granicach 2.10-2.20.

Ja osobiście typuję zwycięstwo gospodarzy jedną bramką.
"Ty możesz wyjść z bloków
Ale bloki z ciebie nigdy
Życie znam z podwórek
A nie [k****] z telewizji
"

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak

Postautor: Michał M » wt 23.04.2013 8:51

Akarin pisze:Nadszedł i oto moment, że nie Michał założy temat, tylko ja.

Słuszny wybór :p dzięki temu będzie dobrze, zobaczysz 8)

Historia pojedynków już kiedyś opisanych:
puchary-europejskie/1-4-fin-lm-barcelona-bayern-t5166.html

No i najnowsza historia, czyli pojedynki z 2009 r. - najpierw blamaż Bayernu na Camp Nou, o którym dzisiaj Rummenigge mówi jako Waterloo (0:4 już w 1 połowie, dwumecz rozstrzygnięty w 45 min!), a potem remis w Monachium, gdzie widać było, że Barca już odpuściła, a nam zależało przynajmniej na częściowym uratowaniu honoru ;)

Teraz chyba tak nie powinno być, i pojedynek nie zostanie rozstrzygnięty już dzisiaj. Przez te 4 lata Bayern bardzo zbliżył się do Barcelony, może nie osiągnięciami (zabrakło nam przynajmniej 1 pucharu mistrzów), ale na pewno piłkarsko i kadrowo. Nie mamy wprawdzie w naszych szeregach najlepszego piłkarza świata, ale piłka to ostatecznie sport drużynowy i chociaż Messi może być tym elementem, który zadecyduje o triumfie Barcy, to wcale tak nie musi być.

W naszych szeregach jest pełno zawodników, którzy mają sobie coś do udowodnienia na arenie międzynarodowej. Przede wszystkim Lahm, Schweini, Robben i Ribery. Każdy z nich był już w różnych finałach, a żaden jeszcze takiego finału nie wygrał :!: Z pewnością żaden z nich nie będzie chciał na koniec kariery przyznać ze smutkiem, że w piłce międzynarodowej to właściwie nic nie osiągnął. Także wola walki i zwycięstwa na pewno w naszych szeregach jest! No i jeszcze Heynckes - zdobył już ten Puchar z Realem, ale dla niego to już też schyłek kariery, a na dodatek będzie chciał udowodnić wszystkim, że decyzja o zatrudnieniu Guardioli wcale nie musi oznaczać dla Bayernu eldorado, bo to eldorado jest już teraz! Także kolejny atut w porównaniu do sytuacji sprzed 4 lat, gdzie na ławce zasiadał niedorobiony i przereklamowany trener jakim był Klinsmann.

Tyle na razie, więcej dojdzie jeszcze pewnie przed meczem ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Bienias
Vamos Blaugrana
Reputacja: 257

Postautor: Bienias » wt 23.04.2013 10:07

To będzie najtrudniejszy mecz Barcelony w ostatnich kilku latach!

To sie okaze bo nie jestem tego pewien. Bayern M to nie RM i bedzie staral sie grac w pilke. Nam to powinno pasowac wiec przed meczem daleko mi do stwierdzen najtrudniejszego meczu. Nam sie trudno gra z murarzami. czy BM obecnie tak gra? albo zagra?

Wreszcie od czasow Pepa jak Barca odpadnie z LM to z kims kto w tym sezonie gra dobrze/ bardzo dobrze w pilke. Lepszego konkurenta do ewentualnego konca przygody w LM nie mozna bylo wylosowac. Mecz zapowiada sie pasjonujaco. Czy po meczu bedzie mozna rzec umarl krol niech zyje krol? Bardzo mozliwe bo na dzien dzisiejszy BM ma przewage z uwagi na slaba defensywe Barcelony tj. brak formy oraz zdrowych zawodnikow.

Tak jak przed meczem z PSG. Bramkowy remis biore w ciemno.
Ja jestem chłopak z Woli
a Wola fest dzielnica!
Tradycja klawa co tu kryć
gdy masz koleś gest
prosze do nas przyjdź.

Awatar użytkownika
Emerald
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: Emerald » wt 23.04.2013 10:18

A sword day! A red day! And te sun's raising!!!!!!!

Nestem tak nabuzowany, że nie wiem jak ja dzisiaj zniose dzień w pracy.

Visca El Barca!!
Pojawiam sie i znikam
taka rola magika

Visca el BARCA!
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak

Postautor: Michał M » wt 23.04.2013 10:27

Emerald pisze:A sword day! A red day! And te sun's raising!!!!!!!

No, a u nas wszyscy przestali gadać o meczu i jarają się transferem - JUŻ POTWIERDZONYM - Mario Goetze :!: :!: :!:

Co to może być za dzień :boje się:
Obrazek

Awatar użytkownika
grzegorzfcb
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 64

Postautor: grzegorzfcb » wt 23.04.2013 10:53

Już trzeci raz próbuje jakiś dłuższy, sensowny post sklecić, ale przez poddenerwowanie nie mogę :P
Bayern to jednocześnie potwornie mocny ale też dość wygodny rywal dla Barcy. Nie wiem czego się spodziewać tj można oczekiwać wszystkiego tj od 3:0 dla gospodarzy , mecz "dla koneserów" jesli Mister Tito i Mister Jupp zagrają bardziej anty rywal niż "swoje" aż do minimalnego zwycięstwa Barcy dzięki klasie oraz doświadczeniu kluczowych graczy.
Od ilości zmiennych od których zależeć będzie przebieg mecz aż boli mnie głowa :lol:
Atuty i słabości obu zespołów czy to "wrodzone" czy wynikające z kartek czy urazów są znane.

Dawno już nie spotkali się dwaj aż tak godni się rywale, szkoda, ze to nie finał

I niech sędziowie nie dadzą dupy
Messi jada przy stole oddzielonym od reszty świata - Jorge Valdano

Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów - Vysogota z Corvo

Awatar użytkownika
Emerald
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: Emerald » wt 23.04.2013 10:55

Goetze jest potwierdzony??
Coś tam o tym słyszałem, ale myślałem, że bujdy...

Czyżby w Dortmundzie postanowili spieniężyć sukces i opchnąć Lewego, Goetze i Hummelsa w jednym okienku??

Tak czy inaczej - mam nadzieję, że zawodnicy Bayernu również się skupią na jaraniu się transferem :)

GrzegorzuFCB - wśród wszystkich scenariuszy zapomniałeś dodać 3:0 dla Barcy!
Pojawiam sie i znikam
taka rola magika

Visca el BARCA!
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak

Postautor: Michał M » wt 23.04.2013 10:56

grzegorzfcb pisze:Dawno już nie spotkali się dwaj aż tak godni się rywale, szkoda, ze to nie finał

I niech sędziowie nie dadzą dupy

Nie mogliśmy się spotkać w finale, przecież UEFA stawia na Gran Derby...

Sędziowie - też mam takie życzenie, ale skład wydaje się być b. dobry ;)

Emerald pisze:Goetze jest potwierdzony??
Coś tam o tym słyszałem, ale myślałem, że bujdy...

Czyżby w Dortmundzie postanowili spieniężyć sukces i opchnąć Lewego, Goetze i Hummelsa w jednym okienku??

Tak czy inaczej - mam nadzieję, że zawodnicy Bayernu również się skupią na jaraniu się transferem :)

GrzegorzuFCB - wśród wszystkich scenariuszy zapomniałeś dodać 3:0 dla Barcy!

Odpiszę w całości:

Tak - Goetze potwierdzony

Dortmund - no raczej tego nie chcą, ale trzeba było nie dawać klauzuli odstępnego do kontraktu Goetze

Bayern - pełne skupienie na meczu, ten transfer raczej powinien uskrzydlić, niż osłabić ;)

3:0 dla Barcy - chyba w Twoich najśmielszych marzeniach jedynie :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
Emerald
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: Emerald » wt 23.04.2013 11:08

Michale - oczywiście, że w swerze marzeń, ale z pewnością nie najśmielszych. W tej swerze jest 5:0 a także Nauer i Kroos składający po meczu transfer requesty i odchodzący do Barcy :)
Wiara ma tą zaletę, że nie potrzebuje naukowych dowodów :)

N A tomiast marzenie o minimalnym zwycięstwie to jakaś paranoja. Im pewniejszy siebie Bayern tym lepiej dla Barcy i dla widowiska bo to będzie oznaczać wymianę ciosów. Bayern jest piekielnie silny ale to Barca cały czas ma potencjał do "gry magicznej".
:)
Pojawiam sie i znikam
taka rola magika

Visca el BARCA!
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak

Postautor: Michał M » wt 23.04.2013 11:14

Emerald pisze: W tej swerze jest 5:0 a także Nauer i Kroos składający po meczu transfer requesty i odchodzący do Barcy :)

A, to nie pytam dalej :shock: :lol:

Oczywiście, że dalej macie magię i nikt Wam jej nie odmawia. Jednak nasza gra też nie jes już "zwyczajna", a kto jest na jakim poziomie, najlepiej okaże się już dzisiaj. Jedno jest pewne - Jupp nie liczy na zero z tyłu ("Barcelona zawsze może zdobyć gola"), co oznacza że nie będziemy się nastawiać na defensywę. Podejrzewam, że pressing i nastawienie na szybkie ofensywne rozgrywanie akcji, taka będzie taktyka Juppa. Zobaczymy niedługo ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Smashing Pumpkins
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 12

Postautor: Smashing Pumpkins » wt 23.04.2013 11:39

Smutne jak pizda.Szkoda ,że Bayern musiał w takim momencie pokazać ,kto tu rządzi.Jak byłem za nimi w starciu z Barcelona ,tak teraz mam nadzieje że Katalończycy zagrają jak za najlepszych lat i pokażą im miejsce w szeregu ,ewentualnie BVB w finale jeszcze raz pokaże "bogaczom" na co ich stać.

Visca el Barca!

Wróć do „Puchary Europejskie”