Finał LM 2013 Borussia Dortmund - Bayern Monachium

Tym razem wszystko o Europejskich Pucharach: Liga Mistrzów, UEFA, wyniki oraz inne pucharowe ciekawostki.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Awatar użytkownika
BarcaQzYN
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 16

Re: Finał LM 2013 Borussia Dortmund - Bayern Monachium

Postautor: BarcaQzYN » ndz 26.05.2013 18:21

Gratulacje! Wygrał lepszy, zwycięstwo zasłużone i bardzo dobrze, że tak się stało :)

Mam tylko nadzieję, że ta Borussia się nie rozpadnie. Lewandowskiego i Goetze mogą bez problemu zastąpić, ale już odejście Hummelsa, Gundogana, czy Piszczka mogłoby spowodować spory sportowy spadek BVB.
"I Play For The Name On The Front Of My Jersey, Not The Back"

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » pn 27.05.2013 13:14

http://www.youtube.com/watch?v=qHOvTHn3 ... r_embedded

Sammy Kuffour widać ciągle w sercu nosi Bayern :D Pięknie

Swoją drogą ciężki orzech do zgryzienia przy Złotej Piłce. Pewno z braku pomysłów znów dziennikarze z Haiti wybiorą Messiego. Od 2010 roku ta nagroda straciła prestiż.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak

Postautor: Michał M » pn 27.05.2013 13:23

Ebi pisze:http://www.youtube.com/watch?v=qHOvTHn3dHQ&feature=player_embedded

Sammy Kuffour widać ciągle w sercu nosi Bayern :D Pięknie

Swoją drogą ciężki orzech do zgryzienia przy Złotej Piłce. .

No Kuffour, Bawarczyk z krwi i kości :brawo:

Jak nie wybiorą nikogo z Bayernu, to :won:
Obrazek

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » pn 27.05.2013 13:25

Z Bayernem jest taki "problem", że o ich triumfie zdecydował kolektyw. Oczywiście mamy w składzie piłkarzy wyróżniających się, ale ciężko wskazać tego jednego, który ciągnąłby za uszy zespół przez cały sezon. Podobna sytuacja z Chelsea sprzed roku (Inter też, ale u nich największy był jednak Sneijder). Nie ma już ważniejszego turnieju w tym roku więc obawiam się, że Messiego nagrodzą (o ile w 2009 i 2011 roku sam bym na niego głosował o tyle 2010 i 2012 - lata turniejów mistrzowskich! to jakaś kpina z kibiców).

Obrazek

Allianz Arena po meczu (przypomnę tylko, że Bayern rozdał 45 tysięcy wejściówek na wspólne oglądanie na stadionie)
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak

Postautor: Michał M » pn 27.05.2013 13:38

Ebi pisze: Oczywiście mamy w składzie piłkarzy wyróżniających się, ale ciężko wskazać tego jednego, który ciągnąłby za uszy zespół przez cały sezon.

Schweinsteiger i Ribery. To oni mieli decydujący wpływ na ten sezon. Sercem jestem za Ribery'm, to jego marzenie :afro:
Obrazek

Enjo
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 405

Postautor: Enjo » pn 27.05.2013 13:39

Nie ma, że trudno wybrać kogokolwiek bo jest Franck i jest wszystko :].Chciałbym nagrody dla Francuza, ale z wiadomych względów szans na to nie będzie.Jak mnie to cieszy, że w końcu on coś wygrał - tyle drugich miejsc w Bayernie, a teraz jest na szczycie.Ekstra.

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » pn 27.05.2013 13:46

EnJoy's pisze:Nie ma, że trudno wybrać kogokolwiek bo jest Franck i jest wszystko :].Chciałbym nagrody dla Francuza, ale z wiadomych względów szans na to nie będzie.Jak mnie to cieszy, że w końcu on coś wygrał - tyle drugich miejsc w Bayernie, a teraz jest na szczycie.Ekstra.

On jest mało medialny :D A i sam finał nie był jego wielkim meczem. Podobnie Schweisteiger - rzadko kiedy defensywny pomocnik wygrywa ZP.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
moody90
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 462

Postautor: moody90 » pn 27.05.2013 14:13

Michał M pisze:
Ebi pisze:
Swoją drogą ciężki orzech do zgryzienia przy Złotej Piłce. .

Jak nie wybiorą nikogo z Bayernu, to :won:

nie chce cie martwic, ale raczej nie wybiora. bayern byl zdecydowanie najlepsza DRUZYNA w tym sezonie i konsekwencja tego bylo oblowienie sie pucharami. koniec koncow zlota pilka to jednak nagroda indywidualna, dla najlepszego pilkarza, a nie druzyny, a jesli chodzi o bayern to trudno znalezc ekipe, ktora jest bardziej kolektywna, opierajaca sie na calosci, a nie indywidualnosciach.

kto ma dostac te zlota pilke?

ribery, ktory rozegral oczywiscie swietny sezon, zwlaszcza w lidze, ale w lidze mistrzow przez cala faze pucharowa ma 0 goli i 1 asyste, ogolem w 11 meczach 1 gol i 2 asysty?

robben, ktorego dorobek w lidze mistrzow jest troche pokazniejszy od francuza, za to w lidze ma smieszne 5 goli i 5 asyst?

jak to wyglada na tle argentynskiego karla i jego 46 goli i 12 asyst w lidze i 8 goli i 2 asyst w lidze mistrzow? no jest poziom wyzej, niz reszta swiata

dlatego mysle, ze pierwsze miejsce znow zajmie messi. oprocz tego, ze regularnie miesiac po miesiacu gral genialnie, strzelal i asystowal z czestotliwoscia nieosiagalna dla kogokolwiek innego, po drodze bijac tym roku kilka historycznych rekordow, to przeciez i druzynowo zanotowal co najmniej przyzwoity sezon - odebranie mistrzostwa realowi mourinho i polfinal w lidze mistrzow, w ktorej niestety nie mogl pomoc druzynie w kluczowej fazie (w cwiercfinale i polfinale zagral jedynie 170 minut na mozliwe 360)

muller? serio w to wierzysz? neuer puscil bardzo malo goli (choc chyba wieksza w tym zasluga obrony) i byl jednym z bohaterow finalu? nie zostal doceniony cech w zeszlym sezonie, wiec obawiam sie, ze tym bardziej nie zostanie niemiec po obecnym

swoja droga ciekawy jestem, jak wygladalyby szanse lewego, gdyby nie dal sie przescignac kiesslingowi w klasyfikacji strzelcow w bundeslidze i strzelil cos w finale zapewniajac puchar dortmundowi. kto wie, moze mielibysmy polaka na podium zlotej pilki

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 369

Postautor: czarny samael » pn 27.05.2013 14:18

Wątpię by Bayern miał kogoś w pierwszej 5-ce (chyba że liczysz Lewego), a co dopiero zwycięzcę.
Messi, Ronaldo, Bale, Falcao, Lewandowski i Van Persie byli lepsi od Robbena, Ribery'ego, czy Sweinsteigera.
Obrazek

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1335

Postautor: Morrow » pn 27.05.2013 14:19

Nie miałem okazji nic pisać po finale więc też dorzucę swoje 3 grosze.

Po pierwsze gratulacje dla kibiców obu drużyn, BVB i Bayern zafundowały nam znakomity mecz, jeden z najlepszych finałów w ostatnich latach, w którym było niemal wszystko. To o tyle ciekawe, że po latach katowania Gran Derbi i oczekiwania na nie w finale LM, kopciuszek jakim była Borussia i Bayern od lat należący do ścisłej czołówki ale wciąż będący gdzieś w cieniu hiszpańskich kolosów stworzyły widowisko godne finału LM i potwierdziły, że faktycznie były najlepszymi zespołami grającymi w ChL w tej edycji.

Brawa dla Borussi, która w tej edycji pokazała się z kapitalnej strony, prezentując bardzo efektywną i efektowną piłkę. W finale Klopp po raz kolejny pokazał, że jest świetnym trenerem i bardzo fajnie ustawił swój zespół sprawiając, że walczył on jak równy z równym co w tej edycji przy okazji meczów Bayernu nie zdarzało się często. Nie wiem jednak skąd przekonanie, że BVB bardziej zasłużyło na wygraną. Obie drużyny spokojnie mogły strzelić po 2-3 gole ale poza samym początkiem IMO niewiele więcej ale jednak z gry miał Bayern. Zupełnie by mnie nie zdziwiło gdyby losy tego meczu rozstrzygnęły się w rzutach karnych.

Nie mam pojęcia jak ktoś może jeszcze deprecjonować klasę Bawarczyków. Zalatuje to jakimiś strasznymi uprzedzeniami ale nie mnie oceniać. O Bayernie w superlatywach pisałem już wielokrotnie i nie będę się powtarzał po raz kolejny. Wielka drużyna stanowiąca niesamowity kolektyw, bardzo mądrze budowana i zarządzana, wzmocniona bolesnymi doświadczeniami z ostatnich lat.

Kiedy Bayern dochodził do finału z Interem, eliminując MU w ćwierćfinale chyba nie tylko ja miałem wrażenie, że byliśmy strasznymi frajerami bo w tamtym dwumeczu mieliśmy okresy kiedy wręcz demolowaliśmy Bawarczyków i czułem, że odpadła wówczas drużyna lepsza piłkarsko, w zeszłym roku Bayern był bardzo mocny ale mimo wszystko ciężko było mi stwierdzić czy jest to już zespół na tyle dobry aby triumfować w Europie. W tym sezonie od fazy pucharowej wątpliwości nie mam. Żaden zespół odkąd pamiętam nie zasługiwał w takim stopniu na triumf w LM co obecny Bayern, nawet wielka Barca Guardioli, która w drodze do triumfu miewała kontrowersyjne momenty jak mecz z Chelsea i pomoc Ovrebo czy dwumecz z Realem 2 lata temu. Bayern zdemolował wszystko na swojej drodze, nie pozostawiając złudzeń a miał do czynienia przecież w każdej rundzie z gigantami. Jedynie w rewanżu z Arsenalem mogło być gorąco ale chyba nikt nie wątpi, że wynikało to głównie ze zbyt dużej pewności siebie Bawarczyków. Imponujący sezon w ich wykonaniu. Chylę czoła.

No i Robben. Gdyby Bayern to przegrał pewnie skończyłby na jakiejś terapii ale pokazał mentalność mistrza. Obie bramki jego i ta determinacja w grze muszą budzić uznanie.

Awatar użytkownika
raf2
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: raf2 » czw 30.05.2013 21:03

Obrazek

Wróć do „Puchary Europejskie”