Liverpool (zbiorczy)

Wszystko o piłce w Anglii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Awatar użytkownika
sickstick
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 661

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: sickstick » ndz 07.01.2018 14:15

Maharez gra u Puela za plecami napastnika, opuścił już skrzydło na rzecz Graya/Albrightona

Awatar użytkownika
masacra
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 423

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: masacra » ndz 07.01.2018 14:24

sickstick pisze:Source of the post Maharez gra u Puela za plecami napastnika, opuścił już skrzydło na rzecz Graya/Albrightona

Tak, to prawda. Tylko to wciąż nie pasuje do taktyki Kloppa.
Liverpool gra 4-3-3 z cofnietym pomocnikem tzw '6' w srodku, dwoma '8', skrzydłowymi napastnikami, i fałszywa 9. W ten sposob dla Mahreza rzeczywiscie tu nie ma miejsca bez zmiany tej taktyki. Musiałby albo grac na '8' albo za któregos ze skrzydłowych. Dobry piłkarz ale Liverpoolowi obecnie niepotrzebny. Ozil jako jedna z tych 8 by sie sprawdził wg mnie ale juz dla Sancheza, którego wciskają Liverpoolowi róznego rodzaju angielscy eksperci tez niespecjalnie widze miejsce.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

fillion
Podawacz Piłek
Podawacz Piłek
Reputacja: 4

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: fillion » ndz 07.01.2018 14:50

masacra pisze:A nie. Sprawdziłem sobie. PNA 2019 bedzie w Kamerunie od 12 stycznia do 3 lutego.

Puchar Narodow Afryki odbędzie się 7-30 Czerwiec 2019 . Polska strona wikipedii podaje zły termin .

THEMANIEK
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 23
Kontaktowanie:

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: THEMANIEK » ndz 07.01.2018 17:03

masacra pisze:Source of the post
sickstick pisze:Source of the post Maharez gra u Puela za plecami napastnika, opuścił już skrzydło na rzecz Graya/Albrightona

Tak, to prawda. Tylko to wciąż nie pasuje do taktyki Kloppa.
Liverpool gra 4-3-3 z cofnietym pomocnikem tzw '6' w srodku, dwoma '8', skrzydłowymi napastnikami, i fałszywa 9. W ten sposob dla Mahreza rzeczywiscie tu nie ma miejsca bez zmiany tej taktyki. Musiałby albo grac na '8' albo za któregos ze skrzydłowych. Dobry piłkarz ale Liverpoolowi obecnie niepotrzebny. Ozil jako jedna z tych 8 by sie sprawdził wg mnie ale juz dla Sancheza, którego wciskają Liverpoolowi róznego rodzaju angielscy eksperci tez niespecjalnie widze miejsce.

Mahrez fajny, ale on i Mane raczej nie ma razem sensu upychac.
Dalbym pograc wiecej Wijnaldumowi w miejsce Cou, i potem jak Naby przyjdzie w lecie myslec o wzmocnieniach.
Ja bym bardziej sie bramkarzem i moze zastepstwem za Cana juz zajmowal a nie problemami z ofensywa ktorej Liverpoolowi chyba kazdy zazdrosci, no moze oprocz City ;)

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 202

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: ryba_82 » ndz 07.01.2018 17:19

LFC jeśli chce zbudować drużynę na regularną walkę o majstra a nie tylko o TOP4 to musi zastąpić Coutinho piłkarzem dużego kalibru i o podobnych umiejętnościach co Brazylijczyk. Idealnym kandydatem wydaje mi się Eriksen, ale to może być mission impossible i pewnie trzeba by było sypnąć coś koło 100 melonów a może i nawet coś koło kwoty jaką Barcelona zapłaciła za Coutinho. W styczniu to pewnie niemożliwe, ale na miejscu Kloppa już bym zaczął kusić Duńczyka co by w lecie klepnąć ten transfer.
Obrazek

Awatar użytkownika
masacra
Kapitan
Kapitan

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: masacra » ndz 07.01.2018 17:24

THEMANIEK pisze:Source of the post Dalbym pograc wiecej Wijnaldumowi w miejsce Cou, i potem jak Naby przyjdzie w lecie myslec o wzmocnieniach.
Ja bym bardziej sie bramkarzem i moze zastepstwem za Cana juz zajmowal a nie problemami z ofensywa ktorej Liverpoolowi chyba kazdy zazdrosci, no moze oprocz City

Bedzie grał tam Chamberlain albo Lallana. Zalezy, który bedzie w lepszej formie. Liverpool prawdopodobnie nie kupi nikogo w styczniu, a jesli juz to raczej nie kogoś kto miałby byc nastepca Coutinho.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
fieldy
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 971

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: fieldy » ndz 07.01.2018 17:29

Ox narobi dużo szumu, ale nie licz, ze będzie tak rozdzielał piłki jak Cou, albo tak czesto strzelał bramki ;)

Awatar użytkownika
masacra
Kapitan
Kapitan

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: masacra » ndz 07.01.2018 18:11

fieldy pisze:Source of the post Ox narobi dużo szumu, ale nie licz, ze będzie tak rozdzielał piłki jak Cou, albo tak czesto strzelał bramki

Nikt od Oxa nie oczekuje, ze bedzie drugim Coutinho. To inny typ piłkarza ale ma tez swoje zalety, których nie miał Coutinho. Jest szybszy, ma lepsze przyspieszenie... a oprocz tego jest szybszy. No zobaczymy jak to bedzie. :)
Zawsze jest jeszcze Lallana, który jak jest w formie to tez cosniecos daje tej druzynie.

Nikt z obecnych w skąłdzie nie zastąpi Cou 1 do 1. To oczywiste. To olbrzymie osłabienie i nikt z tym nie dyskutuje. Ale widac, w klubie uznali, ze Klopp sobie poradzi z dowiezieniem tego 4 miejsca bez Brazylijczyka (bo tak na dobra sprawe to tylko o to w tym sezonie Liverpool walczy. Jakis Puchar Anglii albo dalsze etapy LM to bedzie jedynie miły bonsu do podstawowego celu).

Awatar użytkownika
masacra
Kapitan
Kapitan

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: masacra » czw 11.01.2018 17:12

Wygląda na to, ze jesli w styczniu Liverpool kogokowliek kupi to bedzie to... Naby Keita.... Tak ten sam co i tak juz jest spakowany i w drodze na Anfield. Troche to smieszne, a troche załosne bo Lipsk za przyspieszone sciągniecie swojego piłkarza woła dodatkowe 13-17 mln funtów (rózne źródła róznie podają). Ja bym z tym poczekał do lata. Gosciu i tak jest juz kupiony i nie ma sensu płacic dodatkowej gotowki dla 4 miesiecy gry.

Duzo tez informacji, ze klub pracuje nad transferem jakiegoś ''tajemniczego rozgrywającego'', którego podobno obserwuje od dłuzszego czasu, a o którym media dotąd nie informowały. No i tu juz prawdziwa karuzela nazwisk. Od jakichs gosci z Serie A (nazwisk nie spamietałem... chociaz nie, jedno pamietam, to Suso z Milanu. Ten sam Suso, którego za kilka tys kupował Benitez, a którego potem Liverpool oddał za darmo :rotfl4: . No to byłby prawidzy majstersztyk na miare Pogby), przez Pulisica z Dortmundu, Ceballosa z Real Madryt, Juliana Draxlera, Rakitica z Barcelony az po jakiegos gostka z ligi portugalskiej.
Ja byłbym najbardziej zadowolony gdyby tym tajemniczym rozgrywającym okazał sie Mesut Ozil. Chyba tylko Niemiec moze z marszu zastąpic Coutinho w stosunku 1 do 1. Problemem moga byc jedynie jego oczekiwania finansowe, bo podobno w Arsenalu spiewa sobie ponad 300 tys tygodniowo. W Liverpoolu najwieksza obecnie tygodniowke ma Virgil van Dijk... 180 tys. No to jest przepasc.

Jakies informacje o Suarezie czy Sanchezie to bym włozył miedzy bajkki na starcie. Sancheza Liverpoolwi wciskają brytyjscy eksperci futbolowi i nikt wiecej. Zaden z dziennikarzy okołoklubowych nic o nim nie pisał. Podobnie jak o Suarezie.

A no i martwi troche, ze ucichło cos o bramkarzach. Zaraz po transferze Cou, wszyscy byli zgodni, ze to nastepca Mignioleta jest priorytetem klubu. Mówiło sie o Oblaku, Allisonie albo Butlandzie.
Oblak penie nie do wyjecia, Allisonem podobno interesuje sie PSG, a Butlanda bym sobie podarował.

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 306

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: czarny samael » czw 11.01.2018 19:23

Tak naprawdę to LFC nadal powinno mysleć o tyłach, bo przód - z Keitą i nawet bez Cana - mają:

--Keita-Henderson-Wijnaldum
----Salah----Firmino---Man-----
A na ławie jeszcze Ox, Lallana i Sturidge.
Ja bym szukał przede wszystkim kogoś za Moreno i Kariusa/Mignolet.
Obrazek

Awatar użytkownika
sickstick
Gwiazda
Gwiazda

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: sickstick » czw 11.01.2018 19:27

Forstera wyjmijcie, spełnia wszystkie kryteria

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 130

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: Kamil232 » czw 11.01.2018 19:33

masacra pisze:Source of the post Ja bym z tym poczekał do lata. Gosciu i tak jest juz kupiony i nie ma sensu płacic dodatkowej gotowki dla 4 miesiecy gry.

Wiesz. To zawsze jest gra o big four. Bo w LM grać nie będzie mógł. To jest jednak spora kasa no i prestiż LM. Te 13 baniek mogą okazać się niczym.
Obrazek

Określenia dozwolone przez moderacje do użycia w dyskusji:
trudno o większy dowód dysfunkcji niepofałdowanej mózgownicy;p

Określenia nie dozwolone przez moderacje do użycia w dyskusji:
dyletant

:lol2:

Awatar użytkownika
masacra
Kapitan
Kapitan

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: masacra » czw 11.01.2018 19:41

czarny samael pisze:Source of the post --Keita-Henderson-Wijnaldum
----Salah----Firmino---Man-----

No i o ile trójka z przodu jest jak najbardziej ok, to trojka za nimi juz tak rozowo nie wyglada. Henderson co sezon ma przynajmniej miesieczna przerwe, a wydaje mi sie, ze u niego z postepującym wiekiem bedzie tylko gorzej. Zdaje mi sie, ze pisał o tym Sir Alex Ferguson w swojej autobiografi. Niby jego United obesrwowało Hendersona jeszcze w Sunderlandzie i on sam był pod wrazeniem jego umiejętnosci ale sztab medyczny stwierdził, ze sposob biegania Hendersona powoduje, ze jest narazony na czeste urazy i to sie jakby obecnie potwierdzało. To jest twardy chłopak i nawet z lekkimi bolami bedzie grał ale widac, ze nie pokazuje tego czego mozna sie było po nim spodziewac.
Wojnaldum jest dobrym piłkarzem ale nie do zwojowania Premier League. To taki bardzo solidny rezerwowy na mniej wazne mecze. Taki Milner pomocy. Zawsze gwarantuje niezłą gre ale praktycznie nigdy nie da tego czegos ekstra czego mozna wymagac od srodkowego pomocnika. To juz szybciej na jego pozycji w podstawie widziałbym Oxa. Szczególnie gdy przujdzie Keita, bo podobno ten czarny jest lepszy w obronie niz w ataku. I tu przechodzimy do samej obrony, która wg mnie obecnie z van DIjkiem wcale nie jest najsłabsza formacją w Liverpoolu.Na prawej jest rewelacja tego sezonu Gomez, na lewej do kontuzji w meczu z Sevilla conajmniej poprawnie spisywał sie Moreno, a obecnie conajmniej rownie poprawnie spisuje sie Robertson. W dodtku te boki obrony sa wzgędnie młode(wszyscy przed 25 rokie zycia) i teoretycznie ten najelpszy okres w swojej karierze mają jeszcze przed sobą. W srodku pewniak van Dijk (nie wydaje sie 75 mln na goscia, by był rezerwowym) i obok niego ktos z dwojki Matip, Klavan, bo Lovrena jednak skreslam. Choc moge sie mylic. W kazdym razie srodek tez jest solidnie obsadzony.
Z bramkarzem problem jest wiadomy i nie ma sensu tu znowu o tym pisac.

Na ten moment Liverpoolowi potrzebny jest rozgrywający pomocnik i nowy bramkarz. Jesli na te die pozycje udałoby sie sprowadzic world clas players to mysle, ze w przyszłym sezonie, przy odrobinie szczescia byłaby szansa na włączenie sie do walki o mistrzostwo.
Z mniej wazkich transferow, to przydałby sie zastepca dla Firmino, tez tos w takim stylu fałszywej 9, bo to sie swietnie uzupełnia z Salahem i Mane.

sickstick pisze:Source of the post Forstera wyjmijcie, spełnia wszystkie kryteria

Ale, ze niby jakie to kryteria?
Forstera to bym chciał ze 2, 3 sezony temu i teraz bym na niego kurwował jak na Mignioleta. Nie ta klasa. Nie ten poziom.

Kamil232 pisze:Source of the post Wiesz. To zawsze jest gra o big four. Bo w LM grać nie będzie mógł. To jest jednak spora kasa no i prestiż LM. Te 13 baniek mogą okazać się niczym.

Tylko, ze ja wierze w to, ze top four to Wielki Kloppo zdobedzie i bez COutinho. Teraz to juz jestem wiecej niz pewny, ze do konca sezonu to Ox bedzie naszym najlepszym srodkowym pomocnikiem i mysle, ze on na ten wyscig kulawych wystarczy :wink:

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 130

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: Kamil232 » czw 11.01.2018 19:44

No nie wiem nie wiem czy pójdzie wam tak łatwo z Wielkim Pochem. Zakładam, że z nim powalczycie o czwarte miejsce. Arsenal już odpadł. A jak już pisałem dla mnie Wielki Poch ma pierwszą jedenastkę na 2 miejsce.
Obrazek

Określenia dozwolone przez moderacje do użycia w dyskusji:
trudno o większy dowód dysfunkcji niepofałdowanej mózgownicy;p

Określenia nie dozwolone przez moderacje do użycia w dyskusji:
dyletant

:lol2:

Awatar użytkownika
sickstick
Gwiazda
Gwiazda

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: sickstick » czw 11.01.2018 19:45

Mnie się właśnie Forster ciągle podoba i uważam że bramkarz po 30-stce powinien grać jeszcze lepiej niż przed nią. To moje małe marzenie w Arsenalu, choć oczywiście dużo robi fakt że to Angol. Natomiast z tymi kryteriami dobrze wiesz o co mi chodziło :lol2:

Wróć do „Anglia”