Skoki Narciarskie

Dewiza tego działu to: 'Nie samą piłką człowiek żyje". Dyskusje na temat wszystkich dyscyplin sportowych, od ping-ponga poczynając, na curlingu kończąć.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Najwybitniejszym polskim skoczkiem narciarskim jest:

Adam Małysz
30
73%
Kamil Stoch
11
27%

Liczba głosów: 41

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1229

Skoki Narciarskie

Postautor: Morrow » ndz 18.02.2018 16:26

Obrazek

Niemcy wywalili Eisenbichlera z drużynówki i postawili na Leyhe. Szkoda, liczyłem na to, że Eisenbichler będzie tym słabszym elementem, który da nam srebro. Leyhe bardzo mocno wyglądał na treningach i jak to przełoży na konkurs to będzie ciężko z nimi wygrać. Dziwiłem się, że nie dostał szansy na dużej skoczni. Odważna decyzja Schustera ale obawiam się, że im się opłaci.

Schlierenzauer wraca na zawody kosztem Aignera.

Patrząc na rozkład skoczków widać tu pewną taktykę, Kraft w pierwszej serii u Austriaków a Tande u Norwegów. Pierwsi chcą być w strefie medalowej żeby Ci potencjalnie słabsi dostali kopa i bronili miejsca na podium, Norwegowie od początku pewnie chcą zacząć mocno. Swoją drogą, przepotężną mają pakę. Ciężkie zadanie przed Kotem bo już na wstępie będzie trzeba mocno gonić i możemy zostać wyleczeni z marzeń o złocie jak Tande trafi z petardą a Maciek skoczy tak jak to robi ostatnio.

O Stocha i Kubackiego jestem spokojny. Pytanie czy Stefanek zacznie skakać jak na normalnej skoczni i co zrobi Kot. W końcu rok temu tu wygrywał a na treningach też z każdym skokiem wyglądał lepiej. Brak medalu byłby ogromnym rozczarowaniem ale wszystko powyżej brązu to z kolei miła niespodzianka, złoto wręcz sensacja. Okoliczności dość fajne, złoto już mamy więc nie będzie takiego ciśnienia, że bez tego medalu IO na straty, presja na Norwegach bo dla nich brak złota to będzie klęska. Liczę, że będzie ciekawie.

Awatar użytkownika
dziki16
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 27

Skoki Narciarskie

Postautor: dziki16 » ndz 18.02.2018 16:34

Morrow pisze:Obrazek

Niemcy wywalili Eisenbichlera z drużynówki i postawili na Leyhe. Szkoda, liczyłem na to, że Eisenbichler będzie tym słabszym elementem, który da nam srebro. Leyhe bardzo mocno wyglądał na treningach i jak to przełoży na konkurs to będzie ciężko z nimi wygrać. Dziwiłem się, że nie dostał szansy na dużej skoczni. Odważna decyzja Schustera ale obawiam się, że im się opłaci.

Schlierenzauer wraca na zawody kosztem Aignera.

Patrząc na rozkład skoczków widać tu pewną taktykę, Kraft w pierwszej serii u Austriaków a Tande u Norwegów. Pierwsi chcą być w strefie medalowej żeby Ci potencjalnie słabsi dostali kopa i bronili miejsca na podium, Norwegowie od początku pewnie chcą zacząć mocno. Swoją drogą, przepotężną mają pakę. Ciężkie zadanie przed Kotem bo już na wstępie będzie trzeba mocno gonić i możemy zostać wyleczeni z marzeń o złocie jak Tande trafi z petardą a Maciek skoczy tak jak to robi ostatnio.

O Stocha i Kubackiego jestem spokojny. Pytanie czy Stefanek zacznie skakać jak na normalnej skoczni i co zrobi Kot. W końcu rok temu tu wygrywał a na treningach też z każdym skokiem wyglądał lepiej. Brak medalu byłby ogromnym rozczarowaniem ale wszystko powyżej brązu to z kolei miła niespodzianka, złoto wręcz sensacja. Okoliczności dość fajne, złoto już mamy więc nie będzie takiego ciśnienia, że bez tego medalu IO na straty, presja na Norwegach bo dla nich brak złota to będzie klęska. Liczę, że będzie ciekawie.

Liczysz na srebro? W formie jakiej obecnie jest reszta Polaków oprócz Stocha to sukcesem będzie brąz ;)
av by woops from gfxworld

Awatar użytkownika
Diamen23
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1112

Skoki Narciarskie

Postautor: Diamen23 » ndz 18.02.2018 16:40

Jak dla mnie zmiana Eisenbichlera na Leyhe to duża szansa dla nas. Leyhe ma tendencję do psucia skoków, jakaś super-forma na treningach do mnie nie przemawia. A Eisenbichler nie skakał w Korei wybitnie, ale to rzadka sytuacja żeby naprawdę zepsuł skok. U Norwegów najsłabszym ogniwem jest zdecydowanie Stjernen, ale myślę że nawet jakby zamiast niego mieliby Tomisława Tajnera, to i tak pozostała 3 wypracuje przewagę na zloto. Myślę, że będzie brąz.
Ausilio, święć się kolacje Twoje, przyjdź transfery Twoje, bądź wola Twoja w Calcio jak i poza nim. Ligę Mistrzów daj nam i poniż przeciwników jako i my ich poniżamy na boisku. I nie przyprowadzaj więcej Barabaszów i uchowaj nas od Żao Mariów, Amen.

Awatar użytkownika
RoyKeane
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 106

Skoki Narciarskie

Postautor: RoyKeane » ndz 18.02.2018 16:43

A ja się zastanawiam czy tacy emerytowani skoczkowie jak np Małysz, czy czasem dla frajdy wykonają kilka skoków w sezonie. :badziewie:
Wygramy, przegramy albo będzie remis.

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator

Skoki Narciarskie

Postautor: Morrow » ndz 18.02.2018 16:50

dziki16 pisze:Source of the post Liczysz na srebro? W formie jakiej obecnie jest reszta Polaków oprócz Stocha to sukcesem będzie brąz ;)

Brąz będzie odzwierciedleniem naszej obecnej formy, tak pokazują punkty, tak też nasi regularnie skaczą. Wszystko w górę to niespodzianka, wszystko w dół rozczarowanie. Bliżej nam IMO jednak w górę do Niemców niż w dół do Austriaków więc jak już będą zawody to trzeba mierzyć wyżej. Poza tym nasi na drużynówkę się spinają więc liczę, że Hula i Kubacki dadzą znacznie więcej niż podczas konkursu indywidualnego.

RoyKeane pisze:Source of the post A ja się zastanawiam czy tacy emerytowani skoczkowie jak np Małysz, czy czasem dla frajdy wykonają kilka skoków w sezonie. :badziewie:

Zdaje się, że przy pomyśle mistrzostw emerytowanych gwiazd skoków jaki niedawno padł, Małysz coś powiedział, że od kilku lat nie skakał w ogóle więc byłoby to ciekawe. Taki Goldberger to regularnie z kamerą robi za przedskoczka podczas TCS.

Diamen23 pisze:Source of the post U Norwegów najsłabszym ogniwem jest zdecydowanie Stjernen

Dość wymowne, że ich zdecydowanie najsłabsze ogniwo zajęło 8. miejsce w konkursie indywidualnym, z Polaków przegrało tylko ze Stochem a z Niemców tylko z Wellingerem i Geigerem, z czego z tym drugim o 0.3 punktu. Nie ma bata, któryś Norweg musiałby spaść z progu albo się wywalić a to i tak nie da gwarancji, że nie wygrają złota.

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1472

Skoki Narciarskie

Postautor: fieldy » ndz 18.02.2018 17:20

Małysz to widać, ze po karierze sobie pofolgował i w porównaniu do tego co było, jak skakał to sie grubasek zrobił. Wiadomo, ze wygląda w końcu normalnie, jak człowiek, no ale do skoków to raczej dodatkowe kilogramy nie pomagają. Taki Morgenstern, jak go widziałem, też ładnie przybrał na wadze.

Będę się cieszył nawet z brązu, bo widać, ze jednak Kot, czy Hula nie maja optymalnej formy na dużej skoczni. Czegoś tam brakuje, szkoda ze Żyła kompletnie odpadł, bo jeszcze kilka tygodni temu miał fajną formę. NIe liczę na srebro, myślę ze braż to max co możemy zdobyć. Na wyprzedzenie Norwegów w ogóle nie liczę, a u Niemców musiałby ktoś wyraźnie zepsuć... ten Leyhe jest najslabszym ogniwem, ale równie dobrze, może powtórzyć świetny skok z treningu i tyle będzie.

Awatar użytkownika
WiernyKibic
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 419

Skoki Narciarskie

Postautor: WiernyKibic » ndz 18.02.2018 18:21

Morrow pisze:Source of the post przy pomyśle mistrzostw emerytowanych gwiazd skoków jaki niedawno padł

Pierwsze słyszę. Jest o tym jakiś artykuł czy coś?
Obrazek

Awatar użytkownika
EndriuK
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 172

Skoki Narciarskie

Postautor: EndriuK » ndz 18.02.2018 18:30

http://www.sport.pl/zimowe/7,64996,2285 ... rezie.html

W jednym z wywiadów Małysz przyznał, że od zakończenia kariery na skoczni już się nie pojawił, ale miał takie propozycje.

Awatar użytkownika
WiernyKibic
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 419

Skoki Narciarskie

Postautor: WiernyKibic » ndz 18.02.2018 18:38

Co to [k****] jest? :boruta:
Obrazek

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1472

Skoki Narciarskie

Postautor: fieldy » pn 19.02.2018 12:45

tak oglądam te treningi i się zastanawiam, czy czasem Niemcy nie chcą sprawić niespodzianki i ograć Norwegów :think:

Awatar użytkownika
EndriuK
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Skoki Narciarskie

Postautor: EndriuK » pn 19.02.2018 12:58

Niemcy to ostatnio przeważnie na IO byli pierwsi albo drudzy, więc kto wie. Norwegia z kolei najlepsze miejsce to trzecie. Wiadomo my byśmy chcieli złoto, ale szanse są małe. Może ktoś zawali skok :D

1 Norwegia 318,7
2 Niemcy 317,8
3 Polska 311,3

Seria próbna

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1632
Kontaktowanie:

Skoki Narciarskie

Postautor: cloner » pn 19.02.2018 13:03

Ja typuje złoto dla Niemiec. My powalczymy o drugie z Norwegią.
jeb@ć farmazoniarzy, konfitury i psy

Awatar użytkownika
EndriuK
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Skoki Narciarskie

Postautor: EndriuK » pn 19.02.2018 13:07

W serii próbnej tylko Hula miał korzystny wiatr -0.3 z wszystkich zawodników. Czyli to są te wiatry przy których Polacy skaczą najlepiej według ekspertów TVP. Jest nadzieja :D

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1223

Skoki Narciarskie

Postautor: sickstick » pn 19.02.2018 13:41

Kot skacze ostatnio tak jak przez większość kariery Kubacki - bardzo wysoko leci, ale w ostatniej fazie opada

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator

Skoki Narciarskie

Postautor: Morrow » pn 19.02.2018 13:48

Czyli tak jak się spodziewaliśmy. W I serii nas wyjaśnili i Norwegowie z Niemcami o złoto a my bijemy się o brąz z Austriakami. Nawet w normalnej dyspozycji byłoby dziś cieżko z Niemcami i Norwegami ale jak Kot odstaje od Tandego i Geigera na te 6-7m, a to jest realne odzwierciedlenie jego formy, to nic tu nie poradzimy. Skok Kota nie był wcale zły ale żeby marzyć o czymś więcej trzeba dziś mieć petardy niemal przy każdej próbie.

Wróć do „Inne sporty”