Legia Warszawa (L) (zbiorczy)

Piłka nożna w Polsce - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, maestro, Cris7, fieldy, piotrcies

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1461
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » ndz 25.03.2018 19:29

Boromir pisze:Source of the post Skąd pomysł, że Boguski umie grać w piłkę?

Dudkowi chodzilo o to, że Kucharczyk jest królem przy Boguskim.
"Ty możesz wyjść z bloków
Ale bloki z ciebie nigdy
Życie znam z podwórek
A nie [k****] z telewizji
"

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 868

Postautor: DDK » ndz 25.03.2018 19:29

Idąc tym tokiem rozumowania to w Polsce piłkarzy, którzy umieją grać można by policzyć na palcach. Boguski i Kucharczyk grają od 10 lat w ekstraklasie, czyli na najwyższym poziomie w Polsce, w dodatku obaj strzelili te kilkadziesiąt bramek, więc jakby nie było cieżko powiedzieć, że nie umieją grać w piłkę, albo że nigdy nie powinni grać na poziomie 2 ligi. A do tych stwierdzeń się odnosiłem.

Jeszcez odnośnie tego, ze nie umie grać w piłkę. Jakby nie umiał, to by Legia ściągnęła 8 lat temu kogoś innego, tak samo jak Wisła za Boguskiego. Niestety jakby nie było, to w skali 40 milionowego narodu to oni od lat grają w Ekstraklasie, i co najlepsze: strzelają i asystują.

E: co nie znaczy, ze nie są patałachami.
Ostatnio zmieniony ndz 25.03.2018 19:32 przez DDK, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
sickstick
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 985

Postautor: sickstick » ndz 25.03.2018 19:31

#teamKuchy

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 725

Postautor: Boromir » ndz 25.03.2018 19:36

DDK pisze:Source of the post Idąc tym tokiem rozumowania to w Polsce piłkarzy, którzy umieją grać można by policzyć na palcach.

:brawo:

W piłkę umiał grać Odjidja i zamiatał Ekstraklasą.
Obrazek

Awatar użytkownika
sci
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 361
Kontaktowanie:

Postautor: sci » ndz 25.03.2018 19:44

Tylko jakby Kuchy zamiast w W-wa urodził się w Truskolasach np to by poza Częstochowę się nie wybił bo jest po prostu [ch**]. A że Legia miała oko na wszystko co się wokół komina dzieje to co wzięli jak i innych kozaków. A że jest w czepku urodzony to ma teraz klawe życie. Ja tam piłkarsko nie jestem od niego dużo gorszy :-)

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: DDK » ndz 25.03.2018 19:50

a wiesz co jest najlepsze? Że Odjidja:
16/17, 42 mecze: 5 bramek, 14 asyst.
Przy wynikach Kucharczyka nie ma specjalnie dużej różnicy.

Tak z ciekawości jeszcze porównałem:
Kucharczyk w Legii 18.922 minut, 61 bramek, 51 asyst - średnio gol/asysta co 169 minuty.
Odidja w Legii: 3.525 minut, 5 bramek, 14 asyst - średnio gol/asysta co 185 minut.

Wiadomo, że można wziąć pod uwagę pozycje, ale tak jak wspomniał cloner Kucharczyk ostatnio grał na pomocy. Dodatkowo Odjidja grał tylko w sezonie mistrzowskim i w dodatku gdy Legia awansowała do LM trafiając po drodze na pastuchów, a takie coś nie zdarzało się przez ostatnie 8 lat co sezon.

Żeby nie było - Odidja jest dużo lepszy od Kucharczyka, ale jakby nie było tego drugiego naprawdę bronią statystyki.
sci pisze:Source of the post Tylko jakby Kuchy zamiast w W-wa urodził się w Truskolasach np to by poza Częstochowę się nie wybił bo jest po prostu [ch**]. A że Legia miała oko na wszystko co się wokół komina dzieje to co wzięli jak i innych kozaków. A że jest w czepku urodzony to ma teraz klawe życie. Ja tam piłkarsko nie jestem od niego dużo gorszy

Weź pod uwagę, że Wisła chyba 3 albo 4 lata temu wygrała centralną ligę juniorów, pokonując w finale sąsiadkę 10-0 w pierwszym meczu. Ci piłkarze też mieli szczęście, że się uczyli w Wiśle, dodatkowo w swoim roczniku zostali najlepsi w Polsce. Zgadnij ilu z nich skorzystało z tego szczęścia i gra na jakimś profesjonalnym poziomie :)

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 725

Postautor: Boromir » ndz 25.03.2018 20:03

DDK pisze:Source of the post Tak z ciekawości jeszcze porównałem:
Kucharczyk w Legii 18.922 minut, 61 bramek, 51 asyst - średnio gol/asysta co 169 minuty.
Odidja w Legii: 3.525 minut, 5 bramek, 14 asyst - średnio gol/asysta co 185 minut.

No i to jest najlepszy przykład, że nie warto patrzeć na statystyki.

Kuchy piłkarsko to jest poziom Rymaniaka, ma to szczęście, że gra w Legii która daje mu możliwość kręcenia liczb na przyzwoitym poziomie. Pawłowski w Lechu też miał spoko liczby, w Termalice już nie.
Obrazek

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: DDK » ndz 25.03.2018 20:07

Z tym, że "zdobyte bramki" to też statystyka. A mecz wygrywa drużyna, która tych bramek więcej zdobędzie.

Tak jak mówie - Odjidja jest pewnie 3 razy lepszy od Kucharczyka, ale jakby nie było statystyki mają porównywalne. I to mimo tego, że Odidja trafił na mistrzowski sezon Legii, w którym pierwszy raz od 20 lat weszli do LM.

Awatar użytkownika
sickstick
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 985

Postautor: sickstick » ndz 25.03.2018 20:09

Gadacie o tym że nie potrafi grać w piłkę, jakby ten sport polegał tylko na umiejętnościach technicznych. Kuchy jest dynamiczny i dobrze gra bez piłki, co na naszą ogórkową ekstraklasę z zupełności wystarczy. Farta można mieć w pojedynczej sytuacji, to że on tak dobrze potrafi się znaleźć w bramkowej sytuacji (poza golami jest przecież jeszcze więcej kompromitacjach kiksów) to jest przejaw dużej boiskowej inteligencji w tym aspekcie. Natomiast fakt, że nasza liga jest na tyle żałosna, że nie trzeba wcale umieć dobrze piłki kopać, a wystarczy szybko biegać i logicznie myśleć - przez co ludzie tacy jak Kucharczyk okazują się być równie przydatni co gracze klasy Odidji - to już jest zupełnie inny temat.

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1461
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » ndz 25.03.2018 20:09

Boromir pisze:Source of the post No i to jest najlepszy przykład, że nie warto patrzeć na statystyki.

Ale w piłce nożnej chodzi tylko o statystyki bramek i asyst. O to chodzi w tej grze ;)
"Ty możesz wyjść z bloków
Ale bloki z ciebie nigdy
Życie znam z podwórek
A nie [k****] z telewizji
"

Awatar użytkownika
Bienias
Vamos Blaugrana
Reputacja: 296

Postautor: Bienias » pn 26.03.2018 9:02

Można udowadniać, że Kuchy w Legii to drewniak tak samo jak Ibra to poziom Barcy B w Katalonii bo wygryzł go ze składu Bojan ;) Można się tak przekomarzać, ale po co?
Kuchy ma swoje braki jak KAŻDY piłkarz w ekstraklasie. Nadrabia je swoimi atrybutami, które wymienił Sickstick. Gdyby miał technikę użytkową na dobrym poziomie to pewnie dziś by nie grał w Legii a w jakimś zagranicznym klubie. Przeżył w Legii wielu trenerów, którzy ściągali na jego pozycję teoretycznie lepszych piłkarzy, ale żaden się nie przyjął. Myślę, że to jest przypadek.

Co do jego odsunięcia to mam mieszanie uczucia. Żaden piłkarz nie może być ponad klub. Z drugiej strony jeżeli faktycznie podkopywał kolejny raz autorytet trenera to kara zasłużona.

Awatar użytkownika
10
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 69
Kontaktowanie:

Postautor: 10 » pn 26.03.2018 11:29

Delpiero14 pisze:dośrodkowanie w pełnym biegu go przerastają

To akurat potrafi i to - co mnie kiedyś zadziwiło - nawet lewą nogą (zeszłej wiosny w kilku meczach z rzędu, grając na lewym skrzydle, tym się popisał).

To, że Kuchy nie umie grać w piłkę, to przesada. On po prostu jest cholernie jedowymiarowym grajkiem - nadaje się tylko do gry z kontry. W ataku pozycyjnym sprawia więcej zagrożenia dla swojej drużyny głupimi stratami/niedokładnymi podaniami, niż dla przeciwnej.
Ale, Alex; Alessandro. DEL PIERO!

Awatar użytkownika
Bienias
Vamos Blaugrana
Reputacja: 296

Postautor: Bienias » pn 16.04.2018 8:43

autor: Bienias » śr 13.09.2017 13:58
Dzisiejszy dzień potwierdza, że w Legii za Mioduskiego panuje burdel. Miesiąc temu Prezes daje poparcie Magierze, a dziś rano go zwalnia a popołudniu ma już następcę. Ciekawe kto szukał i prowadził rozmowy z nowym trenerem bo chyba nie zwolniony Żewłakow. Żenada i kompromitacja Mioduskiego.
Wydaje mi się, że DM szuka kozłów ofiarnych swojej niekompetencji. Brakuje już do pełni nieszczęścia konfliktu na linii klub-kibice.

Nic się nie zmienia. Autorski projekt Mioduskiego i jego długofalowa wizja :lol2:

Mam nieodparte wrażenie, że to kibice przekonali Mioduskiego do zwolnienia trenera. Jednak chyba nikt nie liczył, że w jego miejsce będzie kolejny amator. Liczyłem na jakiegoś strażaka na 2 miesiące, ale z doświadczeniem.

Nawet przypadkowe mistrzostwo nie zamaże faktu, że od odejścia Leśnego Legia się nie rozwija a wręcz popada w marazm. Frekwencja 13 tys. jest też bardzo wymowna.

Wróć do „Polska”