Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 216

Postautor: Kamil232 » sob 14.04.2018 14:58

Nihil novi w Polityce ale warto odnotować.

Pis

Opozycja Nie dla PiS. Zły PiS. anty PiS. PiS, PiS, PiS, PiS. I żeby było jak było.

Obrazek

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1033

Postautor: DDK » sob 14.04.2018 15:13

PiS zapomniał dodać:

"zeby wprowadzić te zmiany będziemy potrzebowali zabrać obywatelom 100mln złotych z Waszych kieszeni"

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Kamil232 » sob 14.04.2018 15:49

DDK pisze:PiS zapomniał dodać:

"zeby wprowadzić te zmiany będziemy potrzebowali zabrać obywatelom 100mln złotych z Waszych kieszeni"

Jak na razie zrobili wszystko bez podwyższania podatków.

Tak więc osobiście byłby za obniżeniem podatków ale jeśli mam do wyboru partie która w ramach tych samych podatków przeprowadza ogromne programy socjalne a przede wszystkiem pro rodzinne i partie która grabi do siebie i swoich sponsorów nie mam watpliwosci kogo wybrać.
Obrazek

Awatar użytkownika
Magnum
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 649
Kontaktowanie:

Postautor: Magnum » sob 14.04.2018 15:54

I to jest to, Kamil. Tylko gdyby się dało bez tego konserwatyzmu światopoglądowo, żeby chociaż neutralność zachować, bez tego kościoła i wszystkiego, to w ogóle bym nie miał problemu. Zagadaj z kim trzeba :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 369

Postautor: czarny samael » sob 14.04.2018 15:57

Kluchman pisze:Source of the post Gospodarka teoretycznie powinna być najważniejszą osią podziału w polityce i najważniejszym punktem odniesienia w kwestii kształtowania preferencji politycznych

W sumie to nie do końca, bo gdyby była, to oznaczałoby że zgodzimy się na jakikolwiek zamordyzm żeby tylko był socjal. Ja doskonale wiem, że Ty tutaj myślisz o punkcie widzenia gdzie jeśli ludzie by się znali to by automatycznie wybierali liberalizm, ale możesz mi wierzyć, że ludzie patrzą na to zupełnie inaczej. Dlaczego? Otóż np. z uwagi na 500+. To nie jest tak, że z jednej kieszeni im zabrano 500 różnymi drogami, a później dano te same 500 a oni się cieszą. Nie, zdecydowanie tak nie jest. Te 500 zabrano z możliwości obniżenia długu i jego oprocentowania, te 500 zabrano z przyszłych emerytur, czy lepszej Służby Zdrowia, a pozostałe powiedzmy 100 zł zabrano z kieszeni wszystkich, a nie tylko ich tu i teraz. Oni zapłacą za to z 10%, więc realnie rzecz biorąc, uznając to za transakcję, to tym którzy te 500 dostaną taka wymiana jak najbardziej się opłaciła. Jest prosperity, więc dług publiczny, czy jego oprocentowanie ludzi nie boli. Zaboli kiedy hossa się skończy, ale też nie tych co 500 mają, bo im się tego nie zabierze, po prostu będzie ono trochę mniej warte, ale będzie. Zwiększy się zadłużenie i wpadniemy w spiralę narastającego szybko długu, za co odpowie się za 10 lat od rozpoczęcia recesji.

Ludzie nie patrzą z punktu widzenia państwa, tylko swojego osobistego. Jakby przyszła partia X i powiedziała, że z uwagi na algorytm Y, grupie Z do której bym należał należy się odszkodowanie ze strony państwa na kwotę 100 000 zł wypłacane natychmiast, to przecież w moim najlepszym interesie byłoby żeby ta partia wygrała, niezależnie od tego jak na to zareaguje gospodarka, licząc że program nie zalamałby jej natychmiastowo. Tj. np. przeznaczyliby na to 50 mld zł rocznie przez 4 lata. Polski dług by skoczył, podobnie oprocentowani, za tym spadłyby ratingi, itd, ale to nie spowodowałoby że Polska za 4 lata ogłosi bankructwo, tylko że recesja będzie mocniejsza. I? I nadal praktycznie każdemu kto by te 100k otrzymał to by się opłacało.

Na socjalu większość traci dopiero po latach, a nie w momencie jego wprowadzenia. PiS do tego ma nieprawdopodobne szczęście, bo zaczął rządzić kiedy kryzys na dobre się skończył. Inni teraz inwestują, spłacają długi, a oni pakują kasę w socjal, bo ludzie patrzą indywidualnie i krótkoterminowo. Umiarkowany liberalizm gospodarczy jest bardziej sprawiedliwy, ale to nie oznacza że dla większości od razu bardziej opłacalny.

Kluchman pisze:Source of the post Tworzy się jakieś sztuczne wojenki o trybunał konstytucyjny, sądy itp.

To nie są sztuczne wojenki. To jest podstawa funkcjonowania państwa. Zresztą podobnie światopogląd. Dziś zagłosowałbym na N, ale gdyby nie to co z konstytucją robi PiS, to prędzej niż PO mój głos dostałyby Razemy właśnie z uwagi na światopogląd. Ba, nie tylko światopogląd, ale przede wszystkim geopolityka jest ważniejsza od pomysłów na podatki w takim kraju jak Polska. Co z tego by było gdyby w Polsce walnąć progresję 20-30-40, a w Ukrainie liniowy 15%? Czy w 10 lat by Ukraina dogoniła Polskę? Oczywiście, że nie, bo 14 lat temu nie weszła wraz z nami do Unii.
Obrazek

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1033

Postautor: DDK » sob 14.04.2018 20:19

Kamil232 pisze:Source of the post Jak na razie zrobili wszystko bez podwyższania podatków.

Kamil, ale tak szczerze: jeśli rozdają pieniądze (obojętnie czy 500+, czy przez leki czy cokolwiek innego) to przecież skądś je musza wziąć.

A chociażby nie wiem co wymyślili to własnych pieniędzy nie mają - mają te od obywateli.

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1960
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » sob 14.04.2018 20:25

czarny samael pisze:Source of the post przede wszystkim geopolityka jest ważniejsza od pomysłów na podatki

I weź tu później z takim komunistą z razem dyskutuj. :rotfl: Podejście do kosciola wazniejsze od gospodarki :rotfl:
zaglądanie ludziom do portfela, największą oznaką życiowego niepowodzenia
j#bać konfidentów!!! tylko Polska kibolska!!!

Obrazek

Awatar użytkownika
Magnum
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Magnum » sob 14.04.2018 21:23

cloner pisze:Source of the post komunistą z razem

Cloner, nie używaj populistycznej retoryki tutaj. Gdzie Razem a gdzie komunizm?
Obrazek

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1144
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » sob 14.04.2018 21:25

Magnum pisze:Source of the post I to jest to, Kamil. Tylko gdyby się dało bez tego konserwatyzmu światopoglądowo, żeby chociaż neutralność zachować, bez tego kościoła i wszystkiego, to w ogóle bym nie miał problemu. Zagadaj z kim trzeba :wink:

Serio? Naprawdę jesteś aż takim socjalistą? Straszne to w sumie.
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
Magnum
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Magnum » sob 14.04.2018 21:26

Już nie chcesz ze mną być? :(
Obrazek

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1960
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » sob 14.04.2018 21:36

Magnum pisze:Source of the post Gdzie Razem a gdzie komunizm?

Granica ktora ich dzieli to 15 cm.
zaglądanie ludziom do portfela, największą oznaką życiowego niepowodzenia
j#bać konfidentów!!! tylko Polska kibolska!!!

Obrazek

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 958

Postautor: Boromir » sob 14.04.2018 22:49

Czyli przysłowiowy jeden ch..
Obrazek

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Kamil232 » sob 14.04.2018 23:28

DDK pisze:
Kamil232 pisze:Source of the post Jak na razie zrobili wszystko bez podwyższania podatków.

Kamil, ale tak szczerze: jeśli rozdają pieniądze (obojętnie czy 500+, czy przez leki czy cokolwiek innego) to przecież skądś je musza wziąć.

A chociażby nie wiem co wymyślili to własnych pieniędzy nie mają - mają te od obywateli.

No pełna zgoda.

Też jestem za likwidacją podatku pit i cit. Swoją drogą ta obniżka cit do 9% to żadne zaskoczenie. W skali budżetu dochody z cit to są śmieszne pieniądze i mogli by to obniżyć nawet i do 1% i budżet by spokojnie wytrzymał.

Już to kiedyś mówiłem. Gadałem z jedną osoba z min. Finansów która mi wprost mówiła że gdyby podwyższyć VAT o 1% a nawet pół % to by było dla budżetu więcej kasy niż z pit i cit razem wziętego.

On twierdził że żaden rząd nie zlikwiduje podatku dochodowego bo zwykły Polaczek patrzy tak. No ja nie będę płacił podatku ale somsiad mający więcej kasy ode mnie też nie. I ludzie z tego powodu nie zagłosują na partie która miałby postulat likwidacji podatków dochodowych.

Może część tak.

Ale myślę że to nie jest główną przyczyna czemu się tego nie zlikwiduje a innaktórej też wg. mnie nie można lekceważyć tj. państwo chce wiedzieć skąd jego obywatele mają pieniądze. To jednak pomaga w tropieniu przestępców którzy np. wg. oficjalnych dochodów nie zarabiają nic albo śmieszne pieniądze a potem rozbijają się luksusowymi samochodami.

Ale to można to zrobić tak że ustalić na jakimiś poziomie 5% Cit jest już blisko ten podatek i tyle. Państwo będzie mieć rozliczenie a obywatele nie będą grabieni.

Chociaż nie wg. socjalistow to podatki są też sprawiedliwością społeczna lub budowaniem wspólnoty. Ale to głupota.

W każdym razie wiesz dobrze ze i tak nie ma szans żeby Korwin czy inna partia głosząca to wygrała wybory. Także wracamy do początku. Koniec końców wolę partie która jak już grabi kasę to jednak w dużej mierze ja oddaje a nie jak przez ostatnich 25 lat. Grabiono ludzi a nic im nie oddawano.

Magnum pisze:Source of the post I to jest to, Kamil. Tylko gdyby się dało bez tego konserwatyzmu światopoglądowo, żeby chociaż neutralność zachować, bez tego kościoła i wszystkiego, to w ogóle bym nie miał problemu. Zagadaj z kim trzeba :wink:

Zbyt wielka władza czarnych z kościoła tez mnie odrzuca. Ale z drugiej strony lepsze to niż skrajna lewica i te wyglupy. A konserwatyzm światopoglądowy być musi :wink:
Obrazek

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1144
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » sob 14.04.2018 23:29

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1248

Postautor: League » sob 14.04.2018 23:46

Ładnie xD

8 osobowa patola z 500+ wiadomo jak głosy by dała. Ładnie socjaliści myslą.
Obrazek

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”