Inter Mediolan (zbiorczy)

Wszystko o piłce nożnej we Włoszech - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Które miejsce zajmie Inter w sezonie 2017/2018 w Serie A?

Pierwsze
4
9%
Drugie
10
22%
Trzecie
13
28%
Czwarte
8
17%
Piąte
6
13%
Szóste
2
4%
Inne
3
7%

Liczba głosów: 46

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 955

Postautor: Salas11 » ndz 13.05.2018 1:00

Babel pisze:Source of the post Ty szukasz winnych, ja szukam przyczyn porażek

Gdy przychodzi czas podsumowań, zawsze szuka się winnych. Z przyczynami bywa różnie, bo wiesz, akurat w Interze nie mamy w dyrekcji osób skłonnych wziąć na siebie odpowiedzialność za popełnione błędy. Nikt nie rozliczy tego który dał zielone światło by Kia wcisnął nam Barbosę czy Joao Mario za ciężki hajs którego brakuje w zasadzie do teraz choć minęły już dwa lata. Sabatini również nie odszedł bez powodu. Ja bym np chętnie w Interze zatrudnił psychologa. Zasadniczo to trener powinien móc potrafić stworzyć portret psychologiczny każdego ze swoich graczy i na podstawie tego decydować kto w jakim stopniu nadaje się by grać w jego drużynie. Dajmy na to taki Gattuso czysto piłkarsko nie był nikim wybitnym, często ratował się starym mykiem "piłka może przejść, zawodnik nie". Ale miał mentalność zwycięzcy, charyzmę. Nie musiał się nawet odzywać, wystarczyło że koledzy z drużyny zobaczyli jego mord w oczach by zrozumieć że pora wziąć się do roboty. Mamy kogoś o choćby zbliżonym profilu w Interze? Nie mamy. Mamy za to zgraję chłopców (nie mężczyzn, chłopców) którzy jak coś się wali, zaczynają panikować, część chowa głowę w piasek i czeka aż wszystko samo się naprawi. Stąd wczoraj jak i w wielu innych meczach w tym sezonie gdy Inter pierwszy tracił bramkę, było po zawodach. I mam już tego dość, dlatego chcę by ta mentalna ściana ograniczeń została wreszcie skruszona. Ale jeszcze bardziej chcę by transfery w Interze były robione z głową. Genialnie trafiliśmy ze Skriniarem, Spalletti mając świetny kontakt z Giampaolo sam go pytał co o nim sądzi. Ale już przy transferze Dalberta za niewiele mniejsze pieniądze miał gówno do gadania mimo że nalegał na gracza o innej charakterystyce. Jak się to skończyło każdy widzi. Na lewej obronie z konieczności gra teraz D'Ambrosio a Brazylijczyk z rzadka pojawia się na boisku. No i świetnie wpisuje się przy tym w drużynę "miękkich faj". Karamoh to co najwyżej solidny zawodnik, nie ma papierów na wielką karierę i to zwyczajnie widać. Mały repertuar zagrań, brak wizji, wykończenie i technika użytkowa leży. I taki Candreva może przez to spać spokojnie.

Sam widzisz że szukanie przyczyn to trochę syzyfowa praca bo pewna część osób ze środowiska Interu jest zwyczajnie zbyt wysoko by móc ich z czegokolwiek rozliczyć jeśli sami tego nie zrobią (bo nie zrobią) Dlatego wolę skupić się na tych których "bicz boży" może sięgnąć.
Obrazek

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1249

Postautor: League » ndz 13.05.2018 8:46

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Babel
onegdaj alkoholik
onegdaj alkoholik
Reputacja: 96

Postautor: Babel » ndz 13.05.2018 9:49

Myślę, że płonne są wasze nadzieje odnośnie problemów kadrowych Interu w przyszłym sezonie. Trochę nakreślę sytuację, jak rzeczywiście wygląda. Oczywiście środki pewnie będą mniejsze niż w przypadku gry w LM, ale pewnie nie mniejsze niż w ubiegłym sezonie + plus jak zaznaczył kolega, Inter już zakontraktował 3 bardzo dobrych piłkarzy, myślę że do pierwszej jedenastki. W czym więc problem? Jest problem z wykupieniem Cancelo, bo klauzula ważna jest do 31 maja, a Inter ma limity FFP i nie może wydawać pieniędzy o tego czasu (później już będzie mógł), a Cancelo już jest wart dużo dużo więcej i zabiegają o niego kluby z finansowego topu. Drugi realny problem to klauzula Icardiego. Zdaje się, że przez 2 tygodnie lipca każdy niewłoski klub dogadując się z Argentyńczykiem i wpłacając 110 milionów euro na konta Interu, rozwiązuje jego kontrakt i Inter nic nie może zrobić. Ale to z kolei daje 110 milionów euro do kasy, które z pewnością w dużej części będzie wykorzystane na transfery np. nie byłoby problemów z Rafinhą. Np. Brazylijczyk nie ma takiej daty jak Joao. Inter przekonując Rafinhę do swojego projektu, jeśli ten będzie uparty, może zmusić Barcelonę żeby trochę zmniejszyła oczekiwania, lub przynajmniej zaakceptowała lepsze z punktu widzenia Włochów warunki jego przenosin. Los reszty piłkarzy już w 100% zależy od widzi mi się i strategii działaczy. Piszemy o Perisiciu, bo facet rok temu trochę się buntował i w tym roku też może mieć oferty i przy korzystnej Inter po prostu będzie chciał coś zmienić. Ubytki Cancelo, Icardiego czy Rafinhii to byłby duży cios, nie przeczę, ale nie będzie tak że będziemy musieli łatać Icardiego Kaliniciem czy Rafinhę Montolivo. Luzik.

Swoją drogą, Milan który jest o krok od wypadnięcia z LE, po wydaniu 200 milionów euro na nie do końca jasnych zasadach finansowania ich przez nowych właścicieli, gdyby dziś mógł sobie od tak wydać 40 baniek na Rafinhę, to jestem pierwszy, który pisze 'jebać założenia FFP'. Ja wiem, że tam są indywidualne negocjacje i ustalenia między UEFA a zainteresowanymi klubami, ale to nie miałoby sensu w ogóle.

Salas jest między nami zgoda jeśli chodzi o mentalność drużyny. Tak samo jeśli chodzi o rozmywanie się odpowiedzialności za złe ruchy. Problem wg mnie jest taki, jak meblujesz dom i kupujesz za duży, za szeroki, w niepasującym stylu, mebel który nie nadaje się do miejsca gdzie sobie go wymyśliłeś, to nie winisz tego mebla. Taki wg mnie masz problem z Candrevą. Candreva jest świetnym atletą (dla tego ma do niego szacunek, sam ćwiczę regularnie od kilku lat i doceniam takich zakapiorów bo wiem ile zdrowia to kosztuje) i piłkarzem z ograniczonym potencjałem. Zdaniem decydentów i trenerów jest znalezienie mu miejsca w drużynie, w systemie gry. Piszę Candreva, myślę Milner. Gegenpressing? Widzę Włocha jako pół-prawego środkowego pomocnika albo świetnego prawego obrońce (pesel). A już w ogóle wahadło jak u Conte, to optymalna pozycja. Czy jest dla niego miejsce w Interze? Ufam decyzjom Spallettiego. No i jeszcze aspekt najważniejszy, aspekt ludzki. Piłkarz jednak nie jest meblem, ma kontrakt to raz, ma świadomość swojej słabszej dyspozycji to dwa, jeżdżenie po nim jak po łysej kobyle jest po prostu przeciwskuteczne. Widać jak jest niepewny siebie jest na boisku, wczoraj miał sam na sam i dawny Candreva urwałby siatkę (lub głowę Consigliemu) a on próbował dość bezsensownie i za lekko podawać do Ikara wzdłuż bramki.

Jeszcze o Karamoh. Piszesz że nie ma papierów na wielką karierę. Ja ci właśnie mówię, że nie wiesz tego, ile może osiągnąć Karamoh, bo tak naprawdę za dużo czynników o tym decyduje i sam Karamoh ze swoimi agentami i trenerami nie wie, co może osiągnąć. To jest kwestia tego jak ciężko będzie trenował, czy będzie skupiony na piłce, czy spotka na swojej drodze właściwych ludzi i czy podejmie właściwe decyzję, czy będzie dopisywać mu zdrowie i nawet szczeście. Piszemy o chłopaku który urodzi się w 98 roku i widać, że nawet fizycznie posturą przypomina chłopaczka niż mężczyznę. W ogóle nie wiem, skąd w tym futbolowym polskim światku taka chęć prorokowania? Ja sam skreśliłem i wyśmiałem już tylu fajnych lub wybitnych grajków, iż zdałem sobie z tego sprawę że lepiej nie wieszczyc, nie odmawiać nikomu szans na rozwój, tylko obserwować jak się rozwijają i mieć z tego dużo frajdy.

Odnośnie szukania winnych. Zgoda, ale wydaje mi się (może mylnie), że chodzi ci o wystawienie kilku gości na szafot w złości o rezultat. Mnie bardziej chodzi o analizę na którym etapie popełniono błąd podczas selekcji i eliminowanie go systemowo, a nie wprowadzanie terroru w stylu - jedna pomyłka i wylatujesz. Koniec końców to nie transfery grają, tylko piłkarze. Z tym ruchami z Kią to musiałbyś ściąć pana Zhanga Jindonga lub jego syna. Także powodzenia :)

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1105

Postautor: ozob » ndz 13.05.2018 10:13

Jak myslicie, Icardi zostanie czy odejdzie?
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
orzeu
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 74

Postautor: orzeu » ndz 13.05.2018 12:12

Babel pisze:Source of the post Widać jak jest niepewny siebie jest na boisku, wczoraj miał sam na sam i dawny Candreva urwałby siatkę (lub głowę Consigliemu) a on próbował dość bezsensownie i za lekko podawać do Ikara wzdłuż bramki.

Dokładnie. Ewidentnie widać, że im bliżej bramki tym Candreva jest bardziej spłoszony. To jest kwestia psychologiczna, już kilka razy marnował w tym sezonie setki - widać, że bardzo ciąży mu to, że nie strzelił bramki od chyba roku, albo i więcej. Oczywistym natomiast jest, że to nadal solidny zawodnik (który jednak obniżył loty strasznie w tym sezonie).

ozob pisze:Source of the post Jak myslicie, Icardi zostanie czy odejdzie?

Myślę, że zostanie.

No cóż - nie zasłużylismy na LM. Jak się nie strzela 3 setek panie Icardi to się meczu nie wygrywa. A ten Inter już niestety taki jest, że jak Icar nie strzeli, to ważniejszego meczu Nerazzurri nie wygrają. Skończymy na 5 miejscu, pewnie pożegnamy się z kimś (stawiam, że Brozo / Perisić, a szkoda bo Brozo jest w świetnej formie), nie wykupimy Cancelo, ale uzupełnimy skład naprawdę fajnymi zawodnikami (De Vrij, Asamoah, Martinez), dodatkowo też zostanie na następny sezon Spalletti - nie będzie źle.

Babel pisze:Source of the post jeśli ten będzie uparty, może zmusić Barcelonę żeby trochę zmniejszyła oczekiwania, lub przynajmniej zaakceptowała lepsze z punktu widzenia Włochów warunki jego przenosin.

Ostatnio mówi się dużo o przedłużeniu wypożyczenia o rok.

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Postautor: ozob » ndz 13.05.2018 12:20

Myślę, że zostanie.

A jak sie zapatrujesz na to, ze jego sprzedac pomoze uratowac budzet?
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1976
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » ndz 13.05.2018 12:22

Też jestem zdania, że Mauro zostanie w Interze.

ozob pisze:Source of the post A jak sie zapatrujesz na to, ze jego sprzedac pomoze uratowac budzet?

Już zimą sprzedaż Perisicia mogłaa uratować budzet, jednak został.
zaglądanie ludziom do portfela, największą oznaką życiowego niepowodzenia
j#bać konfidentów!!! tylko Polska kibolska!!!

Obrazek

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Reputacja: 1290
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » ndz 13.05.2018 12:23

Lautaro w Interze to jest juz zaklepane?

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1976
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » ndz 13.05.2018 12:25

Dr.Football1 pisze:Source of the post Lautaro w Interze to jest juz zaklepane?

Za 2 tyg. ma ponoć przylecieć na testy medyczne.
zaglądanie ludziom do portfela, największą oznaką życiowego niepowodzenia
j#bać konfidentów!!! tylko Polska kibolska!!!

Obrazek

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Postautor: ozob » ndz 13.05.2018 12:29

cloner pisze:Też jestem zdania, że Mauro zostanie w Interze.

ozob pisze:Source of the post A jak sie zapatrujesz na to, ze jego sprzedac pomoze uratowac budzet?

Już zimą sprzedaż Perisicia mogłaa uratować budzet, jednak został.

Zima to jednak juz go nikt nie chcial, a juz na pewno nie za taka kase jak w lato.

Awatar użytkownika
Babel
onegdaj alkoholik
onegdaj alkoholik
Reputacja: 96

Postautor: Babel » ndz 13.05.2018 12:31

Wiadomo, że dużo kasy, zakładając dobre jej spożytkowanie, byłoby dla Interu zbawienne. Z drugiej strony ciężko o tej klasy napastnika, który jeszcze jest medialny i generuje dużo pozytywnego zamieszania dookoła klubu - jest lub byłby ikona klubu, z perspektywy czasu może być kluczowe dla projektu Suning. Myślę, że wybór dla Ikara jest ciężki, bo nie chodzi o te kilka milionów euro w tą lub drugą stronę. Raczej wybór jest taki czy być częścią (jedną z wielu) wielkiego klubu wygrywającego dużo pucharów lub być najważniejszym piłkarzem, przyszłą legendą klubową. Icardi wczoraj powiedział, że zrobi wszystko dla dobra klubu, sugerując że nawet jak odejdzie to z myślą o klubie. Trzeba przyznać, że gagatek wie jak to rozgrywać medialnie. Wydaje mi się, że sam Icardi jeszcze nie zdecydował i się waha.

Myślę, że najbliższy czas to będą gorące dni w domu państwa Icardich. Emocjonalnym rozmowom nie będzie końca. Media szybko nas poinformują co postanowiono, ale myślę, że już po sezonie.

Awatar użytkownika
orzeu
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 74

Postautor: orzeu » ndz 13.05.2018 12:46

Dr.Football1 pisze:Source of the post Lautaro w Interze to jest juz zaklepane?

zaklepane. Co o nim sądzisz?
https://fcinter.pl/news/31479-agent-spa ... -juz-latem
https://fcinter.pl/news/31442-prezydent ... -do-interu

Agent potwierdził, Racing potwierdził i w sumie sam zawodnik też w jednym z wywiadów. Pewny transfer

ozob pisze:Source of the post
Myślę, że zostanie.

A jak sie zapatrujesz na to, ze jego sprzedac pomoze uratowac budzet?

Ja to myślę, że budżet będziemy łatać nie Icardim, a sprzedażą młodych zawodników (wypożyczeni + Primavera) + sprzedażą kogoś z dwójki Perisić / Brozović + niechcianych piłkarzy, jak Nagatomo, czy Joao Mario. I myślę, że to wystarczy, bo większa część mercato będzie polegała na wzmocnieniach darmowych.

Icardi to twarz nowego Interu, wokół niego powinno się budować skład.

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 955

Postautor: Salas11 » ndz 13.05.2018 12:52

Babel pisze:Source of the post Problem wg mnie jest taki, jak meblujesz dom i kupujesz za duży, za szeroki, w niepasującym stylu, mebel który nie nadaje się do miejsca gdzie sobie go wymyśliłeś, to nie winisz tego mebla. Taki wg mnie masz problem z Candrevą. Candreva jest świetnym atletą (dla tego ma do niego szacunek, sam ćwiczę regularnie od kilku lat i doceniam takich zakapiorów bo wiem ile zdrowia to kosztuje) i piłkarzem z ograniczonym potencjałem.

Mój (chwila, wyłącznie mój?) problem z Candrevą jest jasny i oczywisty. Gość jest do bólu nieefektywny. Ale pisałem o tym już tyle razy, że nie chce mi się w kółko powtarzać w nieskończoność tego samego. Od pół roku nie asystuje, od roku nie strzela a Ty dalej na siłę próbujesz go bronić. I jakim zakapiorem? Biega, często jest pod grą i jedyne co jeszcze dobrze mu wychodzi to podanie da najbliższego kolegi. Dośrodkowania w jego wykonaniu to jakiś absurd.

Babel pisze:Source of the post Zdaniem decydentów i trenerów jest znalezienie mu miejsca w drużynie, w systemie gry.

Nie nie i jeszcze raz nie. Ile on ma lat? 25? Nie, 31! Gdy piłkarz w tym wieku zalicza zjazd i staje się nieefektywny to jedynym logicznym rozwiązaniem jest znalezienie mu zastępstwa a nie szukanie nowej pozycji.

Babel pisze:Source of the post Piszę Candreva, myślę Milner. Gegenpressing? Widzę Włocha jako pół-prawego środkowego pomocnika albo świetnego prawego obrońce

To nie jest piłkarz światowego topu jak Ronaldo, który mimo upływu lat dalej ma wiele do zaoferowania i dla którego warto modyfikować taktykę. To Candreva, tylko Candreva na litość boską. Niech to do Ciebie w końcu dotrze. Chyba nie tak trudno zastąpić do bólu ograniczonego piłkarsko skrzydłowego o którym za 10 lat mało kto będzie pamiętał a już tym bardziej wspominał?

Babel pisze:Source of the post Odnośnie szukania winnych. Zgoda, ale wydaje mi się (może mylnie), że chodzi ci o wystawienie kilku gości na szafot w złości o rezultat. Mnie bardziej chodzi o analizę

Analiza jest prosta i ostatni mecz dobitnie to potwierdził. Gra jest zbytnio uzależniona od Icardiego, ale ten od czasu do czasu też potrafi zagrać jak ostatnia łajza i wtedy jest kupa. Lecimy dalej z analizą, piszę z rozpędu.

Babel pisze:Source of the post na którym etapie popełniono błąd podczas selekcji i eliminowanie go systemowo

Na takim że mając na skrzydłach wirtuozów w postaci Perisicia i Candrevy od dwóch sezonów nie mamy dla nich żadnych sensownych zmienników. Barbosa, Eder, Karamoh... Jeden to poziom Santosu, drugi nawet nie jest skrzydłowym a trzeciemu jeszcze z dwa lata zlecą zanim ogarnie się taktycznie i dojrzeje do gry na takim poziomie. Skutek? Perisic i Candreva grają bez względu na formę co odbija się na wynikach bo to na nich spoczywa ciężar napędzania akcji Interu choć trochę się to w ostatnim czasie zmienia za sprawą Rafinhii. Zawalił się też plan Spallettiego o nazwie Valero jako registy któremu pary starczyło do listopada.

Babel pisze:Source of the post a nie wprowadzanie terroru w stylu - jedna pomyłka i wylatujesz

Nie wiem o kim w kontekście jednej pomyłki piszesz, rzuć nazwiskami to łatwiej mi będzie się do tego odnieść.

Babel pisze:Source of the post Koniec końców to nie transfery grają, tylko piłkarze. Z tym ruchami z Kią to musiałbyś ściąć pana Zhanga Jindonga lub jego syna. Także powodzenia

No przecież sam o tym pisałem. Pewne błędy popełniono na zbyt wysokich i nietykalnych stanowiskach by móc pociągnąć za to kogoś do odpowiedzialności. Można jedynie liczyć na to, że wyciągnięto z nich wnioski i więcej się nie zdarzą.
Obrazek

Awatar użytkownika
Diamen23
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1538

Postautor: Diamen23 » ndz 13.05.2018 13:00

Według mnie nie byloby głupie pozbycie się Icardiego. Tak jak pisałem wczoraj, jesteśmy od niego zbyt uzależnieni, jak Mauro ma gorszy dzień to ciężko jest nam wygrać. Nie wiem czy nie lepiej byłoby spożytkować pieniądze z jego transferu na jakiegoś tańszego zastępcę oraz wzmocnienie skrzydeł i ławki rezerwowych. Myślę, że za 30 mln euro możnaby wyciągnąć Gio Simeone, który jest też świetnym napastnikiem. Oczywiście nie wypycham Icara z klubu, ale wolałbym jego odejście niż Skriniara.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Reputacja: 1290
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » ndz 13.05.2018 13:47

orzeu pisze:Source of the post zaklepane. Co o nim sądzisz?

On i Arthur z Gremio to dwaj zawodnicy z Ameryki Poludniowej, ktorych bralbym w ciemno do kazdego klubu.

Wróć do „Włochy”