Inter Mediolan (zbiorczy)

Wszystko o piłce nożnej we Włoszech - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Które miejsce zajmie Inter w sezonie 2017/2018 w Serie A?

Pierwsze
4
10%
Drugie
8
20%
Trzecie
13
32%
Czwarte
7
17%
Piąte
6
15%
Szóste
1
2%
Inne
2
5%

Liczba głosów: 41

Awatar użytkownika
Salas11
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 898

Postautor: Salas11 » sob 12.05.2018 23:41

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 943

Postautor: ozob » sob 12.05.2018 23:46

I pomyslec, ze gdyby nie walek z Juve to porazka z Sassuolo nie bylaby tak dotkliwa. :D
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
Salas11
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Salas11 » sob 12.05.2018 23:49

Nie wiem na jaki [ch**] znów wracasz do tego meczu, istnieje prawdopodobieństwo że gdyby Inter wygrał z Juventusem, straciłby potem punkty z Udinese. Z tą drużyną nic nigdy nie wiadomo, w najmniej oczekiwanym momencie zawsze przytrafia się najgorsze.
Obrazek

Awatar użytkownika
Babel
onegdaj alkoholik
onegdaj alkoholik
Reputacja: 71

Postautor: Babel » sob 12.05.2018 23:59

Czyli ze rozpieprzyć wszystko. Przyjdą inni, nie ważne lepsi czy gorsi, ważne że inni. Tak naprawdę tyle masz do powiedzenia Salas. Ok, ale za rok znów będziesz kurwować i pisać jak to jest [ch**], tyle bez Candrevy z innym kozłem ofiarnym, i że lepiej oglądać Napoli. Inna sprawa, jak ktoś już zwrócił uwagę, że Karamoh do gry wniósł niewiele. Tak samo nasza gra po zmianie Candrevy niewiele się zmieniła. Symptomatyczne dla mnie było jak traciliśmy piłkę po stratach środka pola w krótkim odstępie czasowym. Raz Brozo podniósł piłkę podając do D'Ambrosio i ten przyjął piłkę do rywala, raz Skriniar podał po ziemi na trzydziestometrowego pasa do Brozo i ten też przyjął do rywala, a ci kontrowali. Owszem Sassuolo mądrze się broniło, ale tak naprawdę jak nie umiesz wymienić piłki szybko i zaskakująco dla rywali, to nie ma zdziwienia, że taktyka do skrzydła i walenie na Icardiego. Sassuolo zagrało standardowo wg swojej stałej taktyki na Inter: doskocz, przypierdol, odskocz i to okazało się kolejny raz za dużo na Inter. Inter grał 'na chaos'.

Inter jest bardzo miękki mentalnie. Żółw, twarda skorupa na zewnątrz, bo taki miękki w środku. Pewnie gdybyśmy strzelili gola w 5 minucie, skończyło by się łatwym 3-0. To jest duży problem, reagowanie Interu na stratę gola i nerwowość wkradająca się do drużyny po nim.

Wygląda na to, że do Rzymu pojedziemy na wycieczkę (Lazio tego prezentu już nie spierdoli), może jeszcze pożegnać Icardiego i kilku piłkarzy. Zobaczymy co się wydarzy w lecie, jednakowoż ze względu na brak LM będzie trzeba trochę przewietrzyć szatnie. Skriniara pewnie jeszcze rok utrzymamy, Icardi może zechcieć odejść, ale może kusić go bycie legenda Interu, na dwoje babka wróżyła, Perisić i Candreva pewnie są na wylocie, z innych powodów jeden gra jednostajnie, drugi będzie miał oferty i chęci spróbować się wyżej. Z dwójki Rafinha, Cancelo bliżej pozostanie będzie Brazylijczyk, bo mamy szanse ponegocjować z Barcą, a wolą zawodnika jest pozostanie w Interze. Dało się przeczytać plotki, że brak LM może spowodować chęć zmiany bramkarza i zarobieniu póki jeszcze można coś zarobić na Handanoviciu i kupić kogoś na przyszłość. Zmiany potrafiaą być ożywczę. Oby tak było w tym przypadku.

Człowiek to i tak głupia bestia, że będzie wierzyć, przynajmniej do jutra do 17. Ehhh...

Awatar użytkownika
Salas11
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Salas11 » ndz 13.05.2018 0:11

Babel pisze:Source of the post Czyli ze rozpieprzyć wszystko. Przyjdą inni, nie ważne lepsi czy gorsi, ważne że inni. Tak naprawdę tyle masz do powiedzenia Salas.

To napisz mi proszę i krótko uzasadnij kto według Ciebie dobrą postawą w przekroju sezonu zasłużył na to by zostać na kolejny. I pisząc w przekroju sezonu mam na myśli przynajmniej sześć z dziewięciu miesięcy a nie dwa byś nie wyjechał mi z Brozoviciem który nagle w marcu przypomniał sobie jak się prosto kopie piłkę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Babel
onegdaj alkoholik
onegdaj alkoholik

Postautor: Babel » ndz 13.05.2018 0:20

No właśnie chodzi o to, że z wielu przyczyn (choć głownie z powodu finansów) nie wymienisz wszystkich. Ty szukasz winnych, ja szukam przyczyn porażek. Inter nie przeżył (no może trochę Mazzarri) normalnego cyklu szkoleniowego z jednym trenerem od lat. Skoro nie wymienimy wszystkich piłkarz, to pracujmy nad każdym elementem z osobna: nad taktyką, nad szybsza grą piłką, nad psychiką graczy, nad wzmocnieniami także. Nie dziwi cię, że często piłkarze, którzy byli daremni w Interze, nieźle radzą sobie poza Interem? Powiem szczerze, że to mi siedzi w głowie bardziej niż Candreva czy dzisiejsza porażka. Może to ja jestem dziwny, ale wg mnie kadra zespołu jest w tej chwili najmniejszym problemem.

Żeby nie było, że unikam odpowiedzi na pytanie. W idealnym świecie, gdzie pieniądze nie byłyby istotnym czynnikiem,w zespole na przyszły sezon widziałbym: Handanovicia, Padellego, Berniego, Cancelo, D'Ambrosio, Skriniara, Mirandę, Vecino, Gagliardiniego, Brozovicia, Rafinhę, Candreve, Karamoh, Perisicia, Icardiego. Ranocchia, Borja i Eder pod rozwagę, ale bardziej w rolach weteranów wspierających młodych doświadczeniem, bardziej w treningu i w LE. Santona też pewnie bym podpisał bo wychowanek. Czyli prawie wszystkich. Dodać 4-5 nowych piłkarzy (3 nazwiska już znamy). Ale to pobożne życzenia.

Slim91
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 150

Postautor: Slim91 » ndz 13.05.2018 0:51

Obstawiam, że szykuje się wam fatalne okienko transferowe. IMO będziecie mieć gorszą ekipę na start nowego sezonu niż z końcem obecnego. Brak Rafinhi, Cancelo oraz być może Icardiego odbije się mocno na tej ekipie.

Rafinhe przywitałbym z chęcią do drugiej części Mediolanu.

Awatar użytkownika
Conrado
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 89

Postautor: Conrado » ndz 13.05.2018 0:55

Podobno już mają De Vrija i pewnie jeszcze Asamoaha oraz Martineza więc początek mercato w wykonaniu Interu wygląda bardzo dobrze.

Awatar użytkownika
Salas11
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Salas11 » ndz 13.05.2018 1:00

Babel pisze:Source of the post Ty szukasz winnych, ja szukam przyczyn porażek

Gdy przychodzi czas podsumowań, zawsze szuka się winnych. Z przyczynami bywa różnie, bo wiesz, akurat w Interze nie mamy w dyrekcji osób skłonnych wziąć na siebie odpowiedzialność za popełnione błędy. Nikt nie rozliczy tego który dał zielone światło by Kia wcisnął nam Barbosę czy Joao Mario za ciężki hajs którego brakuje w zasadzie do teraz choć minęły już dwa lata. Sabatini również nie odszedł bez powodu. Ja bym np chętnie w Interze zatrudnił psychologa. Zasadniczo to trener powinien móc potrafić stworzyć portret psychologiczny każdego ze swoich graczy i na podstawie tego decydować kto w jakim stopniu nadaje się by grać w jego drużynie. Dajmy na to taki Gattuso czysto piłkarsko nie był nikim wybitnym, często ratował się starym mykiem "piłka może przejść, zawodnik nie". Ale miał mentalność zwycięzcy, charyzmę. Nie musiał się nawet odzywać, wystarczyło że koledzy z drużyny zobaczyli jego mord w oczach by zrozumieć że pora wziąć się do roboty. Mamy kogoś o choćby zbliżonym profilu w Interze? Nie mamy. Mamy za to zgraję chłopców (nie mężczyzn, chłopców) którzy jak coś się wali, zaczynają panikować, część chowa głowę w piasek i czeka aż wszystko samo się naprawi. Stąd wczoraj jak i w wielu innych meczach w tym sezonie gdy Inter pierwszy tracił bramkę, było po zawodach. I mam już tego dość, dlatego chcę by ta mentalna ściana ograniczeń została wreszcie skruszona. Ale jeszcze bardziej chcę by transfery w Interze były robione z głową. Genialnie trafiliśmy ze Skriniarem, Spalletti mając świetny kontakt z Giampaolo sam go pytał co o nim sądzi. Ale już przy transferze Dalberta za niewiele mniejsze pieniądze miał gówno do gadania mimo że nalegał na gracza o innej charakterystyce. Jak się to skończyło każdy widzi. Na lewej obronie z konieczności gra teraz D'Ambrosio a Brazylijczyk z rzadka pojawia się na boisku. No i świetnie wpisuje się przy tym w drużynę "miękkich faj". Karamoh to co najwyżej solidny zawodnik, nie ma papierów na wielką karierę i to zwyczajnie widać. Mały repertuar zagrań, brak wizji, wykończenie i technika użytkowa leży. I taki Candreva może przez to spać spokojnie.

Sam widzisz że szukanie przyczyn to trochę syzyfowa praca bo pewna część osób ze środowiska Interu jest zwyczajnie zbyt wysoko by móc ich z czegokolwiek rozliczyć jeśli sami tego nie zrobią (bo nie zrobią) Dlatego wolę skupić się na tych których "bicz boży" może sięgnąć.
Obrazek

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1083

Postautor: League » ndz 13.05.2018 8:46

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Babel
onegdaj alkoholik
onegdaj alkoholik

Postautor: Babel » ndz 13.05.2018 9:49

Myślę, że płonne są wasze nadzieje odnośnie problemów kadrowych Interu w przyszłym sezonie. Trochę nakreślę sytuację, jak rzeczywiście wygląda. Oczywiście środki pewnie będą mniejsze niż w przypadku gry w LM, ale pewnie nie mniejsze niż w ubiegłym sezonie + plus jak zaznaczył kolega, Inter już zakontraktował 3 bardzo dobrych piłkarzy, myślę że do pierwszej jedenastki. W czym więc problem? Jest problem z wykupieniem Cancelo, bo klauzula ważna jest do 31 maja, a Inter ma limity FFP i nie może wydawać pieniędzy o tego czasu (później już będzie mógł), a Cancelo już jest wart dużo dużo więcej i zabiegają o niego kluby z finansowego topu. Drugi realny problem to klauzula Icardiego. Zdaje się, że przez 2 tygodnie lipca każdy niewłoski klub dogadując się z Argentyńczykiem i wpłacając 110 milionów euro na konta Interu, rozwiązuje jego kontrakt i Inter nic nie może zrobić. Ale to z kolei daje 110 milionów euro do kasy, które z pewnością w dużej części będzie wykorzystane na transfery np. nie byłoby problemów z Rafinhą. Np. Brazylijczyk nie ma takiej daty jak Joao. Inter przekonując Rafinhę do swojego projektu, jeśli ten będzie uparty, może zmusić Barcelonę żeby trochę zmniejszyła oczekiwania, lub przynajmniej zaakceptowała lepsze z punktu widzenia Włochów warunki jego przenosin. Los reszty piłkarzy już w 100% zależy od widzi mi się i strategii działaczy. Piszemy o Perisiciu, bo facet rok temu trochę się buntował i w tym roku też może mieć oferty i przy korzystnej Inter po prostu będzie chciał coś zmienić. Ubytki Cancelo, Icardiego czy Rafinhii to byłby duży cios, nie przeczę, ale nie będzie tak że będziemy musieli łatać Icardiego Kaliniciem czy Rafinhę Montolivo. Luzik.

Swoją drogą, Milan który jest o krok od wypadnięcia z LE, po wydaniu 200 milionów euro na nie do końca jasnych zasadach finansowania ich przez nowych właścicieli, gdyby dziś mógł sobie od tak wydać 40 baniek na Rafinhę, to jestem pierwszy, który pisze 'jebać założenia FFP'. Ja wiem, że tam są indywidualne negocjacje i ustalenia między UEFA a zainteresowanymi klubami, ale to nie miałoby sensu w ogóle.

Salas jest między nami zgoda jeśli chodzi o mentalność drużyny. Tak samo jeśli chodzi o rozmywanie się odpowiedzialności za złe ruchy. Problem wg mnie jest taki, jak meblujesz dom i kupujesz za duży, za szeroki, w niepasującym stylu, mebel który nie nadaje się do miejsca gdzie sobie go wymyśliłeś, to nie winisz tego mebla. Taki wg mnie masz problem z Candrevą. Candreva jest świetnym atletą (dla tego ma do niego szacunek, sam ćwiczę regularnie od kilku lat i doceniam takich zakapiorów bo wiem ile zdrowia to kosztuje) i piłkarzem z ograniczonym potencjałem. Zdaniem decydentów i trenerów jest znalezienie mu miejsca w drużynie, w systemie gry. Piszę Candreva, myślę Milner. Gegenpressing? Widzę Włocha jako pół-prawego środkowego pomocnika albo świetnego prawego obrońce (pesel). A już w ogóle wahadło jak u Conte, to optymalna pozycja. Czy jest dla niego miejsce w Interze? Ufam decyzjom Spallettiego. No i jeszcze aspekt najważniejszy, aspekt ludzki. Piłkarz jednak nie jest meblem, ma kontrakt to raz, ma świadomość swojej słabszej dyspozycji to dwa, jeżdżenie po nim jak po łysej kobyle jest po prostu przeciwskuteczne. Widać jak jest niepewny siebie jest na boisku, wczoraj miał sam na sam i dawny Candreva urwałby siatkę (lub głowę Consigliemu) a on próbował dość bezsensownie i za lekko podawać do Ikara wzdłuż bramki.

Jeszcze o Karamoh. Piszesz że nie ma papierów na wielką karierę. Ja ci właśnie mówię, że nie wiesz tego, ile może osiągnąć Karamoh, bo tak naprawdę za dużo czynników o tym decyduje i sam Karamoh ze swoimi agentami i trenerami nie wie, co może osiągnąć. To jest kwestia tego jak ciężko będzie trenował, czy będzie skupiony na piłce, czy spotka na swojej drodze właściwych ludzi i czy podejmie właściwe decyzję, czy będzie dopisywać mu zdrowie i nawet szczeście. Piszemy o chłopaku który urodzi się w 98 roku i widać, że nawet fizycznie posturą przypomina chłopaczka niż mężczyznę. W ogóle nie wiem, skąd w tym futbolowym polskim światku taka chęć prorokowania? Ja sam skreśliłem i wyśmiałem już tylu fajnych lub wybitnych grajków, iż zdałem sobie z tego sprawę że lepiej nie wieszczyc, nie odmawiać nikomu szans na rozwój, tylko obserwować jak się rozwijają i mieć z tego dużo frajdy.

Odnośnie szukania winnych. Zgoda, ale wydaje mi się (może mylnie), że chodzi ci o wystawienie kilku gości na szafot w złości o rezultat. Mnie bardziej chodzi o analizę na którym etapie popełniono błąd podczas selekcji i eliminowanie go systemowo, a nie wprowadzanie terroru w stylu - jedna pomyłka i wylatujesz. Koniec końców to nie transfery grają, tylko piłkarze. Z tym ruchami z Kią to musiałbyś ściąć pana Zhanga Jindonga lub jego syna. Także powodzenia :)

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Postautor: ozob » ndz 13.05.2018 10:13

Jak myslicie, Icardi zostanie czy odejdzie?
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
orzeu
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 58

Postautor: orzeu » ndz 13.05.2018 12:12

Babel pisze:Source of the post Widać jak jest niepewny siebie jest na boisku, wczoraj miał sam na sam i dawny Candreva urwałby siatkę (lub głowę Consigliemu) a on próbował dość bezsensownie i za lekko podawać do Ikara wzdłuż bramki.

Dokładnie. Ewidentnie widać, że im bliżej bramki tym Candreva jest bardziej spłoszony. To jest kwestia psychologiczna, już kilka razy marnował w tym sezonie setki - widać, że bardzo ciąży mu to, że nie strzelił bramki od chyba roku, albo i więcej. Oczywistym natomiast jest, że to nadal solidny zawodnik (który jednak obniżył loty strasznie w tym sezonie).

ozob pisze:Source of the post Jak myslicie, Icardi zostanie czy odejdzie?

Myślę, że zostanie.

No cóż - nie zasłużylismy na LM. Jak się nie strzela 3 setek panie Icardi to się meczu nie wygrywa. A ten Inter już niestety taki jest, że jak Icar nie strzeli, to ważniejszego meczu Nerazzurri nie wygrają. Skończymy na 5 miejscu, pewnie pożegnamy się z kimś (stawiam, że Brozo / Perisić, a szkoda bo Brozo jest w świetnej formie), nie wykupimy Cancelo, ale uzupełnimy skład naprawdę fajnymi zawodnikami (De Vrij, Asamoah, Martinez), dodatkowo też zostanie na następny sezon Spalletti - nie będzie źle.

Babel pisze:Source of the post jeśli ten będzie uparty, może zmusić Barcelonę żeby trochę zmniejszyła oczekiwania, lub przynajmniej zaakceptowała lepsze z punktu widzenia Włochów warunki jego przenosin.

Ostatnio mówi się dużo o przedłużeniu wypożyczenia o rok.

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Postautor: ozob » ndz 13.05.2018 12:20

Myślę, że zostanie.

A jak sie zapatrujesz na to, ze jego sprzedac pomoze uratowac budzet?

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1630
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » ndz 13.05.2018 12:22

Też jestem zdania, że Mauro zostanie w Interze.

ozob pisze:Source of the post A jak sie zapatrujesz na to, ze jego sprzedac pomoze uratowac budzet?

Już zimą sprzedaż Perisicia mogłaa uratować budzet, jednak został.
jeb@ć farmazoniarzy, konfitury i psy

Wróć do „Włochy”