Podróże

Chwila oddechu dla stałych bywalców i świeżych owieczek. Trunki oraz coś na ząb w gronie znajomych, jak i dla tych którzy chcą podumać bądź przygadać sobie ramię w ramię z barmanem.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Awatar użytkownika
Rojiblanco
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 2000

Podróże

Postautor: Rojiblanco » czw 17.05.2018 9:50

Kiedy Wy te loty do Hiszpanii kupujecie, że tak tanio? Teraz widzę jest, ale na styczeń po 100 zł. W styczniu to tam kurde bele tylko w kurtałce.

Awatar użytkownika
Keres
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 538

Podróże

Postautor: Keres » czw 17.05.2018 13:39

Leci z Modlina Ryanairem, więc to takie combo, że bilety po 100 zł, nie są żadną niespodzianką. :wink:
Obrazek
"Kiedy oglądam Barcelonę, widzę sztukę." - Arsene Wenger.

Awatar użytkownika
Rojiblanco
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Podróże

Postautor: Rojiblanco » wt 29.05.2018 12:10

dobry nick, idealnie pasujący do firmy, którą reklamujesz

Awatar użytkownika
Sawyer
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 418
Kontaktowanie:

Podróże

Postautor: Sawyer » wt 29.05.2018 13:03

Jest tutaj kilku Podróżników przez duże "P", więc może ktoś z własnego doświadczenia powie jak najlepiej i w dobrej cenie dostać się z lotniska El-Prat w Barcelonie do centrum? Dzięki :)
Juventus & Widzew

Awatar użytkownika
Keres
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 538

Podróże

Postautor: Keres » wt 29.05.2018 13:17

Najszybszą opcją jest niebieski Aerobus – ekspresowe połączenie, łączące lotnisko i pl. Catalunya. Autobus kursuje zarówno z terminalu T1, jak i T2 – kolejne połączenia rozpoczynają się co kilka minut. Czas przejazdu to około 30 minut, bilet kosztuje 5,90 EUR (25 PLN) – można kupić również bilet powrotny, ważny 30 dni (jego koszt to 10,20 EUR, czyli 43 PLN).

Chcecie podróżować z portu lotniczego do centrum Barcelony w wygodny sposób, biorąc taksówkę? Przyszykujcie się na koszt ok. 30 EUR (128 PLN).

Alternatywą dla wspomnianego wyżej Aerobusa, najczęściej wybieraną przez naszych czytelników i forumowiczów, jest miejski autobus linii 46 (czerwony). To najtańsza opcja dostania się do centrum Barcelony – bilet kosztuje zaledwie 2,2o EUR (9,30 PLN). Nie musimy się obawiać, że nie uda nam się go złapać – kursuje od 5:30 do 23:50, z częstotliwością co ok. 20 min

A tu niezbędnik: https://www.fly4free.pl/tanie-loty/kier ... barcelona/
Obrazek
"Kiedy oglądam Barcelonę, widzę sztukę." - Arsene Wenger.

Slim91
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 165

Podróże

Postautor: Slim91 » wt 05.06.2018 17:50

Tak to w życiu bywa za 2 dni wracam do Polski. Celem będzie ogarnięcie jak najszybciej mieszkania więc z tego tematu na ok 3 lat się wypisuje mając nadzieję, że podróżowanie z Polski będzie po prostu łatwiejsze i bardziej wygodne(w sensie więcej lotów). Także Szanowni podróżnicy życzę wam zwiedzenia jak najwięcej najbliższych latach. Ja jak odwiedzę w ciągu 3 lat chociaż Pragę oraz Wiedeń to będę co najmniej zadowolony. Części planów nie udało się niestety zrealizować no ale cóż.

Awatar użytkownika
maciek_88
Moderator
Moderator
Reputacja: 408

Podróże

Postautor: maciek_88 » wt 05.06.2018 18:05

A to po Polsce nie można podróżować? :)
Morrow pisze:Source of the post Tak jak i Doktorek nie zostanie skautem nie składając CV gdziekolwiek choć ma pewnie większe pojęcie o tych dzieciakach niż większość gogusiów chodzących w garniturach Armaniego w czołowych klubach.

Awatar użytkownika
kaczy
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 378

Podróże

Postautor: kaczy » wt 05.06.2018 19:59

Slim91
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 165

Podróże

Postautor: Slim91 » wt 05.06.2018 21:44

maciek_88 pisze:Source of the post A to po Polsce nie można podróżować?

Niby można, ale średnio mnie interesuje nasz kraj. Plan mam pojechać do Wrocławia oraz Gdańska choć tam pewnie dopiero na finał LE.

Awatar użytkownika
MK92
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 250

Podróże

Postautor: MK92 » śr 13.06.2018 19:39

Piszę w autobusie z Tallina do Rygi :) W miniony piątek poleciałem z Gdańska do Turku, a z Turku pojechałem autobusem do Helsinek, gdzie spędziłem trzy doby. Finlandia to naprawdę piękny kraj. Mili ludzie, porządek, ciekawa architektura, bliskość przyrody. Polecam każdemu wyjazd w tamte strony, choć trzeba się nakombinować, żeby za dużo pieniędzy nie wydać ;) W sobotni poranek wziąłem udział w helsińskim półmaratonie. Pogoda od początku podróży dopisuje. Jest prawie cały czas słonecznie, tylko w Tallinie padało w poniedziałek wieczorem, kiedy przypłynąłem promem z Helsinek. Nasz dawny Rewel też jest bardzo ciekawym miastem, a w szczególności jego starówka, oglądana w trakcie białej nocy :) Estonia także zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Również da się w kraju Estów odczuć bliskość natury. Wczoraj jeździłem rowerem nad Bałtykiem w okolicach Tallina, a dziś byłem na prowincji w Parku Narodowym Lahemaa (50 kilometrów na wschód od Tallina), gdzie podziwiałem bagna Viru. Potem leżałem na pustej, piaszczystej plaży w miejscowości Loksa, niedaleko niszczejącego, posowieckiego portu. Opaliłem się dość porządnie :) W ogóle fajne wrażenie robi to pomieszanie wpływów niemieckich, skandynawskich i rosyjskich (sowieckich) w tym małym kraju. Będąc dziś w Loksie i Koldze czułem się, jakbym cofnął się do dzieciństwa w latach 90. :)

Awatar użytkownika
MeToYou
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 32

Podróże

Postautor: MeToYou » śr 13.06.2018 21:18

MK92 pisze:Source of the post Piszę w autobusie z Tallina do Rygi :) W miniony piątek poleciałem z Gdańska do Turku, a z Turku pojechałem autobusem do Helsinek, gdzie spędziłem trzy doby. Finlandia to naprawdę piękny kraj. Mili ludzie, porządek, ciekawa architektura, bliskość przyrody. Polecam każdemu wyjazd w tamte strony, choć trzeba się nakombinować, żeby za dużo pieniędzy nie wydać ;) W sobotni poranek wziąłem udział w helsińskim półmaratonie. Pogoda od początku podróży dopisuje. Jest prawie cały czas słonecznie, tylko w Tallinie padało w poniedziałek wieczorem, kiedy przypłynąłem promem z Helsinek. Nasz dawny Rewel też jest bardzo ciekawym miastem, a w szczególności jego starówka, oglądana w trakcie białej nocy :) Estonia także zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Również da się w kraju Estów odczuć bliskość natury. Wczoraj jeździłem rowerem nad Bałtykiem w okolicach Tallina, a dziś byłem na prowincji w Parku Narodowym Lahemaa (50 kilometrów na wschód od Tallina), gdzie podziwiałem bagna Viru. Potem leżałem na pustej, piaszczystej plaży w miejscowości Loksa, niedaleko niszczejącego, posowieckiego portu. Opaliłem się dość porządnie :) W ogóle fajne wrażenie robi to pomieszanie wpływów niemieckich, skandynawskich i rosyjskich (sowieckich) w tym małym kraju. Będąc dziś w Loksie i Koldze czułem się, jakbym cofnął się do dzieciństwa w latach 90. :)

Kraje nadbałtyckie na wiecznym propsie. Warto również zajrzeć tam zimą i rozgrzać się w knajpie na rynku w Tallinnie zupą z łosia :P Niedaleko stolicy jest piękny wodospad Jagala, który zimą robi wielkie wrażenie. Poniżej fota z lutego tego roku. W Rydze koniecznie wbij na Centrāltirgus. Hala może nie robi wrażenia w środku, ale rzeczy jakie można tam zjeść to jakiś kosmos. Polecam kiszone jabłka, tak z ciekawości chociaż jedno.

Obrazek

Awatar użytkownika
MK92
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Podróże

Postautor: MK92 » śr 13.06.2018 23:45

MeToYou pisze:Source of the post Niedaleko stolicy jest piękny wodospad Jagala, który zimą robi wielkie wrażenie.

Właśnie zabrakło mi dziś czasu na zobaczenie tego wodospadu :( W Rydze też jestem tylko na chwilkę i jutro wracam już do Polski, ale obiecałem sobie, że przyjadę do Estonii i na Łotwę samochodem. Chciałbym poznać zachodnie wybrzeże estońskie (Park Narodowy Zatoki Matsalu) wraz z wyspami. Własny transport pozwoli na zobaczenie większej ilości atrakcji. A i zupę z łosia wtedy też na pewno zjem oraz zajżę do tej hali Centrāltirgus w Rydze ;)

Awatar użytkownika
Rojiblanco
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Podróże

Postautor: Rojiblanco » czw 21.06.2018 9:29

MK92 pisze:Source of the post W sobotni poranek wziąłem udział w helsińskim półmaratonie.

Planowałeś to, czy spontan?

Awatar użytkownika
MK92
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Podróże

Postautor: MK92 » czw 21.06.2018 10:20

Na Boże Narodzenie w 2017 roku zostałem zapisany na ten półmaraton w ramach prezentu od siostry, która biega więcej ode mnie ;)

red85
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 175
Kontaktowanie:

Podróże

Postautor: red85 » wt 26.06.2018 14:21

Ja już mam niemal zaplanowaną podróż na jesień - znowu Portugalia, ale tym razem autem (chociażby dlatego, łączę kilka dni wyjazdu z sesją ślubną i czesto mamy zamiar zmieniać lokalizację ;) )...Dlatego chętnie poczytam o Waszych doświadczeniach z wypozyczaniem aut zagranicą. Gdzie wypozyczać? Na co uważać ?

Wróć do „Hyde Park”