Inter Mediolan (zbiorczy)

Wszystko o piłce nożnej we Włoszech - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Które miejsce zajmie Inter w sezonie 2017/2018 w Serie A?

Pierwsze
4
9%
Drugie
10
22%
Trzecie
13
28%
Czwarte
8
17%
Piąte
6
13%
Szóste
2
4%
Inne
3
7%

Liczba głosów: 46

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Reputacja: 1260
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » wt 03.07.2018 21:06

Normalnie zawsze hajpuje mlodych pilkarzy, ale w Karamohu rzeczywiscie na razie nie widac tego dotyku boga. Dobry mlody skrzydlowy i tyle. Jednym tchem wymienie 10-15 lepszych skrzydlowych U21. Skala jego potencjalu moze okazac sie za mala na ambicje Interu. Obym sie mylil.

Awatar użytkownika
orzeu
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 72

Postautor: orzeu » wt 03.07.2018 22:08

Dr.Football1 pisze:Source of the post Dobry mlody skrzydlowy i tyle. Jednym tchem wymienie 10-15 lepszych skrzydlowych U21. Skala jego potencjalu moze okazac sie za mala na ambicje Interu.

no i dlatego wyjście dla niego widziałbym jedno: wypożyczenie do klubu pokroju Sassuolo, Atalanty, czy Genoi

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Reputacja: 2165

Postautor: Delpiero14 » wt 03.07.2018 22:12

Prawda jest taka, że jeśli doktor nie wypowiada się o jakimś młokosie w samych superlatywach to znaczy, że gość musi być naprawdę przeciętny.

Awatar użytkownika
Diamen23
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1361

Postautor: Diamen23 » wt 03.07.2018 22:25

Dobra Doktor dawaj tych 10 skrzydlowych u-21, ale nie jakieś nonamy z rezerw Barcelony, ale ktoś kto już coś gra w dorosłej piłce. Mi do głowy przychodzą Pulisic, Mbappe, Harvetz i może Kluivert, chociaż dopiero Roma go zweryfikuje.

Wysłane z mojego Lenovo K910 przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 954

Postautor: Salas11 » wt 03.07.2018 22:26

Dr.Football1 pisze:Source of the post Normalnie zawsze hajpuje mlodych pilkarzy, ale w Karamohu rzeczywiscie na razie nie widac tego dotyku boga. Dobry mlody skrzydlowy i tyle. Jednym tchem wymienie 10-15 lepszych skrzydlowych U21. Skala jego potencjalu moze okazac sie za mala na ambicje Interu. Obym sie mylil.

Wpadaj częściej bo mnie nikt nie chce wierzyć :roll:

orzeu pisze:Source of the post no i dlatego wyjście dla niego widziałbym jedno: wypożyczenie do klubu pokroju Sassuolo, Atalanty, czy Genoi

To jest ten plan Spallettiego o którym pisałeś wcześniej? :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Reputacja: 1260
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » wt 03.07.2018 22:40

Diamen23 pisze:Source of the post Dobra Doktor dawaj tych 10 skrzydlowych u-21, ale nie jakieś nonamy z rezerw Barcelony, ale ktoś kto już coś gra w dorosłej piłce. Mi do głowy przychodzą Pulisic, Mbappe, Harvetz i może Kluivert, chociaż dopiero Roma go zweryfikuje.

Pulisic
Under
Mbappe
Dembele
Malcom
Neres
Bailey
Oyarzabal
Vinicius Junior
Rodrygo
Kluivert
Sancho
Bergwijn
Olmo
Brekalo
Chiesa
Tsygankov
Richarlison
Sarr

Awatar użytkownika
Diamen23
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1361

Postautor: Diamen23 » wt 03.07.2018 22:45

spoko, myślę że połowę jestem w stanie uznać za bardziej obiecujących, ale większość jednak starsza od Janka o rok. Nadal uważam, że to duży talent, zobaczymy czy zrobi krok do przodu w nowym sezonie.
Obrazek

Awatar użytkownika
orzeu
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 72

Postautor: orzeu » wt 03.07.2018 22:58

Salas11 pisze:Source of the post orzeu pisze:
Source of the post no i dlatego wyjście dla niego widziałbym jedno: wypożyczenie do klubu pokroju Sassuolo, Atalanty, czy Genoi

To jest ten plan Spallettiego o którym pisałeś wcześniej?

Ja widziałbym, nie Spalletti.

Awatar użytkownika
venomiq
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 283
Kontaktowanie:

Postautor: venomiq » wt 03.07.2018 23:39

orzeu pisze:Source of the post no bo:
Roma kupuje od nas za 14 mln euro Zaniolo i Santona, by Inter miał przychód potrzebny do FFP, a my w nowym okresie rozliczeniowym oddajemy te 14 mln euro Romie jako rata za Nainggolana. I ostatecznie kwota transferu wychodzi 24 mln euro + Zaniolo i Santon. Jakoś tak to działa

Oczywiście, że tak to działa. Co nie zmienia faktu, że tamto wyliczenie jest totalnie bez sensu. Analogicznie:
cloner pisze:Source of the post Też tak mi się wydaje. Radja kosztował tylko 24mln, bo za darmo poszedł Santon. Gdyby liczyć te 2 inne transakcje, wtedy Ninja kosztowałby 36 baniek, tak wszystkie media podawały.

Stosując analogię to tamten sposób przedstawienia sytuacji wygląda tak:
Chcę kupic sobie mercedesa za 100k z komisu, ale nie mam tyle gotówki. Mam tylko 50k. Ale mam też skodę, którą wyceniam na 50k. No to oddam ją do tego samego komisu.

Kupno:
Mercedes: 50k

Sprzedaż:
Skoda: 50k

Bilans: wyszedłem na zero, a zamieniłem skodę na mercedesa!!

Analogicznie do 'dziennikarz' przedstawił przy sprzedaży Nainggolana. Po prostu nie ogarnął. Tak więc:
coco pisze:Source of the post jesteśmy 23 bańki na plusie, brawo Piero

Zaktualizuj sobie tę kwotę o kilkanaście milionów euro w dół. Oczywiście w kontekście całej oceny tego co się stało zapewne nie zrobi Ci to większej różnicy, wołam tylko z gwoli czysto 'kronikarskiej' ścisłości.
Dirty mind

Awatar użytkownika
Babel
onegdaj alkoholik
onegdaj alkoholik
Reputacja: 90

Postautor: Babel » śr 04.07.2018 0:10

Kolejna akademicka dyskusja. Jeszcze jakbyście byli jakimiś insiderami, mieli informacje z pierwszej ręki, co Karamoh wyczynia albo czego nie wyczynia na treningach lub że sobie bimba bądź zapieprza jak dziki buldog, to może uznałbym iż któraś strona ma rację. Tak naprawdę to jedno wielkie wróżenie z fusów i próba sprowadzenia dyskusji w ramy, jakby piłkarze i w ogóle ludzie dojrzewali tak samo, w tym samym wieku lub do pewnego czasu. Nakładajcie sobie ramy, będzie wam więcej umykać. I jeszcze jedno, ja cały czas nie rozumiem tego, że wszyscy szukają gwiazd i liderów, podczas gdy drużyna musi mieć także zadaniowców lub piłkarzy dający coś ekstra z ławki. Oni też są wartością.

ps. kiedyś jeszcze się okaże że po rozlicznych perturbacjach Karamoh zostanie wybitnym prawy obrońcą i wszyscy będą pisać 'tak, pamiętam jak debiutował w Interze, genialny niski pressing' :D

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Postautor: Salas11 » śr 04.07.2018 0:34

Jakie ramy na miłość boską? Dyskusja ma to do siebie że się rozwija. Diamen stwierdza że Karamoh to "talent czystej wody" z czym się nie godzę opinię opierając na tym co do tej pory widziałem w jego wykonaniu na boisku. A nie widziałem zbyt wiele. Spalletti chyba również skoro wolał stawiać na Candrevę bez formy. Na treningach to on może sobie salta nawet robić, mnie interesuje to co na meczu bo to jestem w stanie ocenić. Po raz kolejny podkreślam że nie leży w moim interesie by umniejszać Francuzowi. Liczę wręcz że się mylę i pokaże w przyszłym sezonie zdecydowanie więcej niż dotychczas. O ile się uchowa bo różne plotki na temat jego przyszłości krążą po internecie. Tylko niech się pośpieszy, bo jeśli zbytnio będzie zwlekał z eksplozją talentu, ta może nastąpić już w innym klubie :whistle:
Obrazek

Awatar użytkownika
Babel
onegdaj alkoholik
onegdaj alkoholik

Postautor: Babel » śr 04.07.2018 1:23

Problem wydaje się, nomen omen, jeszcze głębszy niż pierwotnie uważałem: czy Karamoh jest 'talentem czystej wody' czy może odrobinę bardziej zanieczyszczonej niż Cengiz Under? Czy jest na sali jakiś profesor Miodek lub Bralczyk by zakończyć spór? Abo może lepiej wpadnie jakiś Chajzer czy Bieleninik z testem na twardość wody? Zamiast pisać wzory na piłkarza czy wzór na talent 'czystej wody', po prostu dajcie Karamoh i zarządowi robić swoje. Czasem gdy się kogoś pozbywasz, nie musi być to motywowane brakiem talentu, nie dostrzeżeniem potencjału, tylko strategiczną decyzją ludzi odpowiadającym za finanse i sportową stronę np. celem budżetowania innego transferu. Niestety Polacy zostali iks (de) lat temu narodem binarnym, widzą zero-jedynkowo. Under ma lepsze statystyki - lepszej wody talent (talent jest niemierzalny generalnie), Candreva grał więcej niż 11 lat młodszy chłopaczek - Karamoh się nie nadaję. 90% twoich argumentów wygląda w ten sposób, że z której strony nie spojrzeć, odwrócisz tak że dupa będzie z przodu.

Inaczej bo znów wyjdzie ad personam, ze jestem uprzedzony - ja widzę tak: Karamoh jest młody, Karamoh ma talent, Karamoh kosztował tanio, Karamoh prezentował się nieźle jak grał, Karamoh jest jeszcze niedojrzały, Karamoh jest graczem Interu ergo cały sztab trenerski musi stawać na rzęsach żeby się rozwijał. Dopóki będzie piłkarzem Interu - kokodżambo i do przodu. Tylko tyle. Jeśli odejdzie, Inter bierze na siebie ryzyko, ale nadal w razie rozwoju Karamoh, jego braku lub ewentualnego niepowodzenia Malcoma, nie implikuje to złej decyzji Interu. Zbyt wiele czynników decyduje o powodzeniu jakiegoś piłkarza w danym klubie lub jego braku. Wy tu próbujecie się bawić w tego Jackowskiego czy jak mu tam, to mnie mierzi. Piszecie patykiem po wodzie. Nie to, że X uważa tak, a Y inaczej. To fistaszki.

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Postautor: Salas11 » śr 04.07.2018 2:14

Babel, Twoje posty co zauważyłem już jakiś czas temu to klasyczny przykład przerostu formy nad treścią. Sens jaki w nich zawarłeś można zmieścić w kilku prostych zdaniach. Musiałem wręcz zmusić się by przeczytać drugi akapit. To jak czytać źle napisany artykuł o ciekawej tematyce. No offence, po prostu nie przyznaje punktów za styl. Jam prosty chłopak z Bałut :wink:

Nie będę się odnosił do wszystkiego co napisałeś bo np sposób myślenia Polaków jako narodu to temat na zupełnie inną dyskusję i nic tu nie wnosi. Jeżeli jednak sądzisz że widzę zero-jedynkowo, będę niestety musiał poczuć się urażony i cóż... nie pogadamy bo nie lubię gdy ktoś próbuje patrzeć na mnie z góry.

Co do Karamoha. Czy znalazłeś choć jeden post (czyjkolwiek) w którym przeczytałeś lub zostało zasugerowane że się nie nadaje? Nie. Znalazłeś za to kilka (głównie moich) w których nie zgadzam się z opinią innych by po minionym sezonie w którym grał mało, nie pokazał zbyt wiele i nie potrafił na dłużej zagościć w podstawowym składzie błędem jest określanie go mianem "talentu czystej wody". W moim zero jedynkowym ( :wink: ) rozumowaniu taki termin oznacza coś między zwykłym talentem jakich pojawia się co roku sporo a wielkim talentem jak np Mbappe. I w mojej opinii, a przypominam że forum jest po to by wyrażać opinie Karamohowi bliżej jest do takiego pospolitego talentu który może się rozwinie a może nie i popadnie w przeciętność. Z Twoich sugestii wynika że nie ma co oceniać piłkarza dopóki... nie odejdzie z klubu. A póki jest, gęba na kłódkę i czekaj człowieku to może się doczekasz. A jeśli się jednak nie doczekasz, poczekaj aż odejdzie i dopiero wyraź opinię. Pisałbym dalej, ale późno już a nie chcę potem spać do południa tylko odchamić się nieco oglądając jakiś fajny tenis na kortach Wimbledonu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Babel
onegdaj alkoholik
onegdaj alkoholik

Postautor: Babel » śr 04.07.2018 9:15

Nie da się ukryć żeś prosty chłopak, ten akurat fakt łatwo dostrzec. Więc napisze tak żebyś zrozumiał. Wpadłeś sidła czasów w jakich żyjesz, tak jak wszyscy ci influenserzy internetowi - musisz walić jednoznaczne, skrajne opinie na tematy o których za dużego pojęcia nie mają, żeby zostać dostrzeżonym w internetowej pulpie. Żebyś znów nie poczuł że się wywyższam, nie masz dużego pojęcia jak 95% społeczeństwa internetowego, ze mną włącznie. Później planujesz wypinanie klaty po wirtualne medale, a najczęściej wycofujesz się rakiem. Tak więc Rafinha nie jest klasowym rozgrywającym bo cyferki, a Karamoh to piłkarz który na 100% nie wejdzie na poziom wyżej. I naprawdę jak na gościa, który pół swojego forumowego życia rzuca skrajne tezy, klasyfikuje piłkarzy w kategoria ogórek (jakby ktoś ci przyznał jakieś prawo?), a co jakiś czas niechcący strzeli sobie w kolano pisząc np. o kibicowaniu Napoli bo 'wygrywajo', to doszukiwanie się u mnie braku spójności myśli zakrawa na hipokryzje. Himalaje hipokryzji! Jakby napisał forumowy klasyk.

Salas11 pisze:Source of the post Z Twoich sugestii wynika że nie ma co oceniać piłkarza dopóki... nie odejdzie z klubu

Naprawdę tak to zrozumiałeś? W kwestii odchamiania zamiast spania do południa i Wimbledonu zaleciłbym trochę więcej czasu z książką lub ambitniejszą prasą. Rozwija czytanie ze zrozumieniem.

Jak na gościa którego styl przelewania myśli na forum przypomina raczej przejażdżkę monster truckiem po resztkach zdrowego rozsądku, nie czuje się urażony źią. Raczej mniej czasu będę poświęcał na dyskusje z Tobą. Ku obopólnej korzyści. Sayonara

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1849
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » śr 04.07.2018 9:27

Babel pisze:Source of the post ja widzę tak: Karamoh jest młody, Karamoh ma talent, Karamoh kosztował tanio, Karamoh prezentował się nieźle jak grał

A ja widzę to tak: jak grał to prezentował się na poziomie Candrevy. Czyli obecnie to poziom ligi francuskiej, a do włoskiej brakuje mu dużo. Przydałoby się mlodemu pogranie w takiej Bologni czy Parmie, na Inter jeszcze jest za cienki.
zaglądanie ludziom do portfela, największą oznaką życiowego niepowodzenia
j#bać konfidentów!!! tylko Polska kibolska!!!

Obrazek

Wróć do „Włochy”