Telefony komorkowe (zbiorczy)

Chwila oddechu dla stałych bywalców i świeżych owieczek. Trunki oraz coś na ząb w gronie znajomych, jak i dla tych którzy chcą podumać bądź przygadać sobie ramię w ramię z barmanem.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Awatar użytkownika
RoyKeane
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 136

Postautor: RoyKeane » czw 09.08.2018 21:44

cloner pisze:Source of the post Jak kogoś stać to kupuje, proste. Jest popyt, jest podaż, najprostsze zasady ekonomii i gospodarki ;)

Jest Jeszcze robienie dzieciakom wody z mózgu że taki gimbus chce najnowszy telefonik w cenie 2 średnich miesięcznych pensji swojego nauczyciela.
Normalne to to nie jest
Wygramy, przegramy albo będzie remis.

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1620

Postautor: sickstick » wt 14.08.2018 18:06

Kojarzycie takie telefony LG G Flex2 wygięte jak banan? W ciągu ostatnich 2 lat sprzedaliśmy 5 sztuk tego modelu, niektóre właśnie prawie 24mies temu, inne niedawno bo pół roku temu.

2 z nich wróciły na gwarancję wczoraj, 3 kolejne dzisiaj :rotfl4: Wszystkie z taką samą usterką, resetuje się na logo LG w nieskończoność. Z 5 sprzedanych sztuk jednego modelu WSZYSTKIE zepsuły się w ten sam sposób, praktycznie tego samego dnia :rotfl4: To nie jest przypadek , nie ma takiego rachunku prawdopodobieństwa żeby to wytłumaczyć przypadkiem. Tylko jak to LG zrobiło? Zaprojektowali płyty główne które dokładnie tego samego dnia przestają działać? Może coś w oprogramowaniu, ktoś sobie aktualizował podstawową aplikację która kończyła żywot telefonu? Nie wiem. Ale jest to ciekawe. Kiedyś mieliśmy przypadek że w ciągu tygodnia sprzedaliśmy ponad 20 baterii do Galaxy S4, też się wszystkie jak za dotknięciem magicznej różdżki popsuły.

Awatar użytkownika
WiernyKibic
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 450

Postautor: WiernyKibic » wt 14.08.2018 20:49

Zamierzam kupić śałmi redmi note 3 pro. I tutaj mam pytanie:

https://allegro.pl/redmi-note-3-pro-16g ... 91036.html - ten kosztuje 500 zł, podczas gdy w innych ogłoszeniach ok. 650, tyle że z dopiskiem "GLOBAL". Czym się to różni?
:king:

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Reputacja: 2317

Postautor: Delpiero14 » wt 14.08.2018 20:53

Czym dokładnie się różni to nie wiem, ale sadze ze może nie mieć polskiego menu. Być może jest to wersja na rynek chiński.

Dzidek_
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 152

Postautor: Dzidek_ » wt 14.08.2018 21:36

sickstick pisze:Source of the post Kojarzycie takie telefony LG G Flex2 wygięte jak banan? W ciągu ostatnich 2 lat sprzedaliśmy 5 sztuk tego modelu, niektóre właśnie prawie 24mies temu, inne niedawno bo pół roku temu.

2 z nich wróciły na gwarancję wczoraj, 3 kolejne dzisiaj :rotfl4: Wszystkie z taką samą usterką, resetuje się na logo LG w nieskończoność. Z 5 sprzedanych sztuk jednego modelu WSZYSTKIE zepsuły się w ten sam sposób, praktycznie tego samego dnia :rotfl4: To nie jest przypadek , nie ma takiego rachunku prawdopodobieństwa żeby to wytłumaczyć przypadkiem. Tylko jak to LG zrobiło? Zaprojektowali płyty główne które dokładnie tego samego dnia przestają działać? Może coś w oprogramowaniu, ktoś sobie aktualizował podstawową aplikację która kończyła żywot telefonu? Nie wiem. Ale jest to ciekawe. Kiedyś mieliśmy przypadek że w ciągu tygodnia sprzedaliśmy ponad 20 baterii do Galaxy S4, też się wszystkie jak za dotknięciem magicznej różdżki popsuły.

LG borykało się z plagą bootlopów, m.in. w Flex-ach czy G4 (które było sprzedawane w podobnym okresie). W USA poszedł pozew zbiorowy i ugoda, a w pozostałych krajach, no cóż...
https://www.androidpolice.com/2018/01/31/lg-settles-bootloop-lawsuit-members-get-425-cash-700-lg-phone-rebate/

WiernyKibic pisze:Source of the post Zamierzam kupić śałmi redmi note 3 pro. I tutaj mam pytanie:

https://allegro.pl/redmi-note-3-pro-16g ... 91036.html - ten kosztuje 500 zł, podczas gdy w innych ogłoszeniach ok. 650, tyle że z dopiskiem "GLOBAL". Czym się to różni?

Zazwyczaj różnica to któreś z (lub wszystkie naraz):
- brak wszystkich pasm LTE (czyli możesz nie mieć zasięgu 4G poza miastem na przykład)
- ładowarka z inną wtyczką (czyli byłby potrzebny adapter)
- chińskie znaczki w menu i na opakowaniu
- podejście producenta do możliwości odblokowania bootloadera

Awatar użytkownika
WiernyKibic
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: WiernyKibic » wt 14.08.2018 21:38

Dzidek_ pisze:Source of the post Zazwyczaj różnica to któreś z (lub wszystkie naraz):
- brak wszystkich pasm LTE (czyli możesz nie mieć zasięgu 4G poza miastem na przykład)
- ładowarka z inną wtyczką (czyli byłby potrzebny adapter)
- chińskie znaczki w menu i na opakowaniu
- podejście producenta do możliwości odblokowania bootloadera

Czyli odpuścić tego za 500 i kupić globala? :beer:

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: sickstick » wt 14.08.2018 21:44

Możliwe też że do ewentualne gwarancji globala będziesz mógł odesłać prosto do dystrybutora, a tego tańszego najpierw odesłać tam gdzie kupiłeś, co zje znacznie więcej czasu.

Dzidek_
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Dzidek_ » wt 14.08.2018 21:49

Nie mogę znaleźć aktualnej mapki, ale przed 2/3 laty pokrycie pasma 800 to było ponad 95% kraju, bez niego około 65% (mogę się mylić, to z pamięci).
Czyli na ~30% powierzchni (głównie małe miasta i wsie), tańsza wersja przechodziłaby na wolniejsze połączenie z Internetem.

Awatar użytkownika
WiernyKibic
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: WiernyKibic » śr 15.08.2018 9:03

Ok, więc zanim ostatecznie zdecyduję się na ten model ( https://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-3- ... boutSeller ), może polecicie jeszcze coś podobnego w równie niskiej cenie? Głównie zależy mi na dużej pojemności baterii (4000+).

Dzidek_
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Dzidek_ » śr 15.08.2018 18:14

WiernyKibic pisze:Ok, więc zanim ostatecznie zdecyduję się na ten model ( https://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-3- ... boutSeller ), może polecicie jeszcze coś podobnego w równie niskiej cenie? Głównie zależy mi na dużej pojemności baterii (4000+).

Oba o rok młodsze:
Redmi Note 4
Mi Max 2

Młodszy o 2:
Redmi Note 5, łap od razu z linkiem zniżkowym (nie ode mnie, zwyczajnie masz punkt zaczepienia w razie czego, takie linki można znaleźć w sieci): https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_1660528.html?wid=1349303&lkid=15207894

Awatar użytkownika
coco
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 237

Postautor: coco » sob 25.08.2018 22:12

Też mam w planie kupno nowego smartfona, wybór padł na xiaomi redmi note 5 macie jakieś doświadczenia z tym telefonem ? I teraz pytanie za 100 punktów, wszędzie cena oscyluje w granicach 1050 zł, natomiast w empiku znalazłem promocję https://www.empik.com/smartfon-xiaomi-r ... ktronika-p warto się tym zainteresować czy to może być pic na wodę ? Zależy mi na wersji 4GB ramu Dzidek_, co Ty na to ?
"Kogo tracimy ? Dyrygenta, lidera, kogoś, kto za klub oddałbym wszystko. Wszyscy będziemy mówić jak bardzo będzie go nam brakować " Marco Materazzi o odejściu Jose

Obrazek Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 1662

Postautor: Tomusmc » sob 25.08.2018 22:14

Czemu ma być pic na wodę skoro taką cenę mają? Empik to nie jest jakaś tam gównofirma przecież
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1969
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » sob 25.08.2018 22:16

https://proline.pl/smartfon-xiaomi-redm ... a-p1231840

Tutaj taniej, a to pewny sklep, mój ulubiony komputerowy.
zaglądanie ludziom do portfela, największą oznaką życiowego niepowodzenia
j#bać konfidentów!!! tylko Polska kibolska!!!

Obrazek

Awatar użytkownika
coco
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 237

Postautor: coco » sob 25.08.2018 22:24

Tomusmc pisze:Source of the post Czemu ma być pic na wodę skoro taką cenę mają? Empik to nie jest jakaś tam gównofirma przecież

wiem że firma sprawdzona bo często kupuję w empiku, problem w tym, że spotkałem się z ofertą 24 miesięcznej gwarancji, np w sklepie który podał cloner, a w empiku dają tylko 12 miesięcy.

Natomiast teraz mam dylemat, chciałem dokonać zakupu na raty i w empiku raty wychodzą mi mniejsze niż ze sklepu który podał cloner, mimo iż cena wyjściowa jest mniejsza.
"Kogo tracimy ? Dyrygenta, lidera, kogoś, kto za klub oddałbym wszystko. Wszyscy będziemy mówić jak bardzo będzie go nam brakować " Marco Materazzi o odejściu Jose

Obrazek Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: sickstick » pn 27.08.2018 11:24

coco pisze:Source of the post
Tomusmc pisze:Source of the post Czemu ma być pic na wodę skoro taką cenę mają? Empik to nie jest jakaś tam gównofirma przecież

wiem że firma sprawdzona bo często kupuję w empiku, problem w tym, że spotkałem się z ofertą 24 miesięcznej gwarancji, np w sklepie który podał cloner, a w empiku dają tylko 12 miesięcy.

Natomiast teraz mam dylemat, chciałem dokonać zakupu na raty i w empiku raty wychodzą mi mniejsze niż ze sklepu który podał cloner, mimo iż cena wyjściowa jest mniejsza.

Teoretycznie nie można sprzedać sprzętu elektronicznego z inną gwarancją niż 24-miesięczną. Firma Apple daje na swoje produkty 12-miesięcy gwarancji ale to jest właściwie okres dla sprzedawców. Kiedy ja sprzedaje iPhone to muszę najpierw poinformować klienta że okres gwarancji jest krótszy, a do tego zamieścić tego typu zapis na potwierdzeniu zakupu - w przeciwnym razie klient miałby prawo egzekwować gwarancje 24-miesięczne, gdzie przez pierwsze 12 mies mógłby odsyłać telefon do Apple, a przez kolejne 12 musiałbym go naprawiać klientowi na własna rękę. Dlatego sprzedawanie telefonów z 12-miesięczną gwarancją (w moim przypadku tylko tyczy się to iPhone) to takie trochę obchodzenie prawa, bo klient niejako wyraża zgodę za zakup na mniej korzystnych warunkach niż mu prawnie przysługują. Wiele osób nie wie, ale często na iPhony wzięte np w T-Mobile przysługuje normalnienie 24-mies gwarancji - niby Apple daje 12, ale konsultant nie ma prawa odmówić gwarancji przed upływem 24 mies.

A druga sprawa że Xiaomi z tego co się orientuje daje normalnie 24-mies gwarancji na swoje produkty - chyba że dla tego jednego modelu jest inaczej - dlatego Xiomi z 12-miesięczną gwarancją brzmi mało logicznie. Dlaczego sprzedawca miałby wystawiać 12 mies gwarancji, skoro producent daje 24? Żeby się nie przemęczać i zaoszczędzić na kurierach? Prędzej wydaje mi się że to telefony bez gwarancji producenta, która sprzedawca musi naprawiać na własną rękę (tak ja jak iPhone pomiędzy 13-24 miesiącem, gdyby nie napisał na potwierdzeniu specjalnej informacji o krótszym okresie gwarancji), a w takich przypadkach gwarancje wyglądają różnie.

Ogólnie rzecz biorąc unikajcie kupowania telefonów na innych warunkach niż standardowe, w miejscach które nie zajmują się głównie sprzedażą tego typu sprzętów, tylko dlatego żeby zaoszczędzić 2-3 stówki. Empik to miejsce gdzie można kupić książkę czy grę (w cenie 2x droższej niż w innych miejscach), nawet jeśli wrzucili w oferte telefony to tylko sezonowo - jak kubki z FC Barcelona, Wiklinowe ramki na zdjęcia czy papierowe okulary VR i za parę tygodni zapewne im z oferty zniknie, a trwałość produktu i ewentualna realizacja gwarancji może wyglądać na podobnym poziomie, co w przypadku powyższych. Idźcie sobie do X-comu czy MediaExpert i zabulcie 2 stówy drożej ale na pewnych warunkach, a jak chcecie oszczędzać to idźcie do komisu u mietka i kupicie se używkę, która często może być bardziej żywotna od 'nowego' chińczyka ze skróconą gwarancją kupionego w księgarni.

Wróć do „Hyde Park”