Anglia - Transfery (zbiorczy)

Wszystko o piłce w Anglii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Najlepszym transferem letniego okienka sezonu 2017/2018 w Premier League jest:

Alvaro Morata (Real->Chelsea)
2
8%
Kyle Walker (Tottenham->M.City)
1
4%
Ederson (Benfica->M.City)
0
Brak głosów
Mohamed Salah (Roma->Liverpool)
20
77%
Alex Oxlade-Chamberlain (Arsenal->Liverpool)
0
Brak głosów
Alexandre Lacazette (Lyon->Arsenal)
0
Brak głosów
Sead Kolasinac (Schalke->Arsenal)
1
4%
Romelu Lukaku (Everton->M.United)
0
Brak głosów
Nemanja Matic (Chelsea->M.United)
1
4%
Richarlison (Fluminese->Watford)
1
4%

Liczba głosów: 26

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1562

Postautor: fieldy » pt 19.01.2018 18:13

Wengerowi za grosz nie można ufać, jak mówi o transferach. Do dziś się wszyscy śmieją, jak zaprzeczał, ze chce kupić Cazorle i nawet nie wie kto to jest, a po kilku dniach Santi był w Arsenalu :P
Po drugie, Raiola raczej o kasę dla siebie walczy, a tego nikt nie lubi, wiec trwają te dyskusje. Zapowiada się jednak, ze w końcu się dogadają

Kamil nie lubi Jose? :lol2:

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 627

Postautor: masacra » pt 19.01.2018 18:16

To chyba trza ostro cpac, żeby z postów Kamil wywnioskowac, ze on nie lubi Jose :rotfl4:
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1257

Postautor: Morrow » pt 19.01.2018 18:20

red85 pisze:Source of the post To nie żadna krytyka. A raczej próba obiektywnej oceny tego transferu. Sam przecież przyznałem, że Matić gra poprawnie, czasami bardzo dobrze, ale żadnej mega jakości na której można opierać grę drużyny w następnych latach tam nie ma. Dodatkowo, na pozycji nr 6 w moim odczuciu taki klub jak United powinien celować w inny typ pomocnika ale to moje odczucie i nic więcej ;)

Oczywiście masz rację i określenie krytyka było nietrafione z mojej strony. Miałem na myśli to, że gracze o profilu Serba IMO wciąż mają przyszłość w piłce i da się zbudować potężną drugą linię z takim graczem w składzie. Przyjście Maticia, który wziął na siebie większość brudnej roboty, pozwoliło uwypuklić atuty Pogby choć Francuz nadal nie gra na najlepszej dla siebie pozycji ale paradoksalnie to Francuz i rola jaką widzi dla niego w drużynie Mourinho jest w pewnym sensie problemem dla Serba.

Maticia się docenia ale wciąż postrzega jako nieco ograniczonego, który nie da "żadnej mega jakości na której można opierać grę drużyny w następnych latach" z dwóch względów - słabej mobilności i przede wszystkim brakiem umiejętności dyktowania tempa oraz sterowania drugą linią. Serb wprowadza spokój, świetnie czyści przed polem ale to gracz, któremu bliżej stylem do Khediry czy Krychowiaka niż do Xabiego Alonso czy Busquetsa. Profil defensywnych pomocników, którzy nie są od rozgrywania a głównie od czyszczenia, zaczyna coraz bardziej zmierzać w kierunku promowania graczy bardziej mobilnych jak Kante, Fernandinho albo Casemiro, którym coraz bliżej do b2b niż do typowych przecinaków na DM jakich często mieliśmy w przeszłości. I koło takich graczy często stawia się graczy z potencjałem do rozgrywania i dyktowania tempa gry. Problemem Serba jest to, że on nie jest ani rozgrywającym ani box-to-boxem. I tu dochodzimy właśnie do Pogby, który dzięki Maticiowi wygląda w tym sezonie znacznie lepiej ale którego gra sprawia, że profil Maticia może wydawać się nie do końca adekwatny do tego czego szukamy.

Pogba największe atuty pokazuje mając posprzątane za plecami albo kiedy jest pod bramką rywali. W sytuacji kiedy musi pracować w środku dla defensywy jest irytujący, popatrzcie na niego za każdym razem jak traci tam piłkę. Gdyby grał wyżej na 8 lub 10 to można by było przymknąć na to oko, kiedy jest jednym z dwóch w środku to niedopuszczalne. Brak mobilności Serba nie stanowiłby problemu gdyby obok niego biegał gracz mobilny, zdolny do skutecznej pomocy w obronie ale i podłączania się skutecznie do przodu. Ktoś w typie Vidala albo Nainggolana. Wówczas jednak Pogba grający wyżej musiałby przejąć kontrolę nad dyktowaniem gry tempa i wychodzić po piłkę. W innej sytuacji trudno znaleźć kogoś kto byłby zarówno kreatorem a jednocześnie b2b i osobą od kontrolowania tempa gry. To właśnie stanowi problem dla Maticia, gdyby obok niego biegał Xavi, młody Carrick, Xabi albo Scholes to i jego ograniczenia by nie przeszkadzały a i Pogba dostałby swoją przestrzeń. W obecnej sytuacji z takich graczy to IMO tylko Verratti by tu coś poprawił.

Zmieniłem ankietę bo stara się zależała.

Awatar użytkownika
Eyesmon
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 92

Postautor: Eyesmon » pt 19.01.2018 18:23

A kogoś byś widział? IMHO Veratti nie do wyjęcia z PSG jeśli już to do Serie A
Czerwono czarni ;)

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: masacra » pt 19.01.2018 18:32

Morrow pisze:Source of the post Brak mobilności Serba nie stanowiłby problemu gdyby obok niego biegał gracz mobilny, zdolny do skutecznej pomocy w obronie ale i podłączania się skutecznie do przodu. Ktoś w typie Vidala albo Nainggolana. Wówczas jednak Pogba grający wyżej musiałby przejąć kontrolę nad dyktowaniem gry tempa i wychodzić po piłkę. W innej sytuacji trudno znaleźć kogoś kto byłby zarówno kreatorem a jednocześnie b2b i osobą od kontrolowania tempa gry. To właśnie stanowi problem dla Maticia, gdyby obok niego biegał Xavi, młody Carrick, Xabi albo Scholes to i jego ograniczenia by nie przeszkadzały a i Pogba dostałby swoją przestrzeń. W obecnej sytuacji z takich graczy to IMO tylko Verratti by tu coś poprawił.

Czegoś tu nie rozumiem. Najpierw piszesz, ze obok Matica powinien grac typowy box-to-box, a chwile potem ze najlepiej jakby zestawic go w parze z typowym playmakerem w stylu Xabiego Alonso albo Carricka?
Albo, albo. Albo b2b albo rozgrywający do pary z Serbem.
Wg mnie majac Pogbe nejlepiej wogóle wypieprzyc Matica, kupic rozgrywajacego w stylu Alonso, a obok niego ustawic b2b. Chyba, ze to własnie o to Tobie chodziło ale dziwnie to jakos napisane.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 953

Postautor: Salas11 » pt 19.01.2018 18:50

masacra pisze:Source of the post To chyba trza ostro cpac, żeby z postów Kamil wywnioskowac, ze on nie lubi Jose :rotfl4:

Wypraszam sobie, od powrotu do Polski jestem czysty :naughty:
Obrazek

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: masacra » pt 19.01.2018 19:42

Brawo Ty :brawo:

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 198

Postautor: Kamil232 » sob 20.01.2018 3:28

Klopp: “I can't imagine City leave the race because of money. Maybe it's because there are two opportunities in Manchester and maybe he thinks to go to one or the other, and then one maybe thinks, 'I don't want Sanchez anymore'. It's not about money.”

Wielki Kloppo tym razem mądrze gada :)
Obrazek

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1325

Postautor: sickstick » sob 20.01.2018 9:55

Ponoć Jach ma trafić do Palace :whistle:

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator

Postautor: Morrow » sob 20.01.2018 10:29

masacra pisze:Source of the post Wg mnie majac Pogbe nejlepiej wogóle wypieprzyc Matica, kupic rozgrywajacego w stylu Alonso, a obok niego ustawic b2b. Chyba, ze to własnie o to Tobie chodziło ale dziwnie to jakos napisane.

Pisałem tamtego posta na raty, dlatego wyszedł taki chaotyczny. Nie chodziło mi o wypieprzenie Maticia ale mniej więcej miałem na myśli to, że przy budowie 3 osobowej pomocy Matić z Pogbą się gryzą. Tu są więc dwa rozwiązania - albo Francuz musi się nauczyć dyktować tempo i sterować drugą linią (czego od jakiegoś czasu próbuje) oraz być bardziej zdyscyplinowany w środku pola a nie tylko zagrywać efektowne key passy albo trzeba będzie znaleźć innych graczy do gry z nim niż Serb, którzy przejmą te obowiązki.

Jeśli Pogba wziąłby na siebie ciężar rozgrywania, Matić mógłby mu dalej sprzątać za plecami a przydałby się obok Serba ktoś mobilny w typie b2b a la Vidal zdolny do czyszczenia w środku ale i wchodzeniu z drugiej linii do ataku. To w pewnym sensie powinien być sezon prawdy dla Herrery bo on ma te atrybuty ale ta formacja z Pogbą na 8 czy 10 jest niestety bardzo rzadko używana przez Mou. Jeśli Francuz zostanie w roli wolnego elektronu, który będzie skupiony na zadaniach ofensywnych, trzeba byłoby spróbować kogoś kto potrafi trzymać piłkę i sterować grą a la Xabi. Tu jednak istniałoby ryzyko, że przy dynamice Maticia, w drugiej linii brakowałoby mobilności.

Tak więc Pogba wygląda lepiej dzięki Maticiowi a sam Serb odwala kawał dobrej roboty ale w ostatecznym rozrachunku, przy profilu tych graczy, może być ciężko zbudować 3-osobową drugą linię opartą o tę dwójkę grającą razem. Mimo wszystko, w pierwszej kolejności spróbowałbym graniem Herrerą obok Maticia, ewentualnie ściągnął tu jakiegoś klasowego b2b i grać taką dwójką za plecami Pogby żeby zyskać kontrolę nad środkiem boiska.

Niestety te moje dywagacje są mało prawdopodobne bo Jose ciągle forsuje ustawienie z dwuosobową pomocą Pogba-Matić i niewiele wskazuje na to żeby miał tu coś zmieniać. Jak już to kupi jeszcze kogoś na 10 przed nimi. A IMO to nie pozwoli na optymalizację naszej gry. To fajnie działa przy kontrach, zwłaszcza jak biega tam taki Lingard w formie czy na ligowych średniakach ale nie widzę tego wychodząc na Bayern, City czy Barcę. Nie ma przy tym takiej kontroli w środku, Pogba jest zdolny do wielkich zagrań ale notuje też sporo lekkomyślnych strat i brakuje mu determinacji do gry w obronie. No i dalej się będzie to sprowadzało do tego, że albo damy się stłamsić, albo będziemy murować. Wystarczy sobie przypomnieć wygrany mecz z Arsenalem kiedy próbowaliśmy grać inaczej, kontry w naszym wykonaniu były znakomite ale kontroli w środku nie mieliśmy żadnej a Kanonierzy dusili nas niemiłosiernie mimo, że przecież wyszliśmy 3-4-1-2. Nawet mnie nie zdziwiło, że nasza gra się nieco uspokoiła od czasu czerwa Pogby kiedy graliśmy w 10. Chyba nawet De Gea po meczu o tym mówił. Pogba to koleś z papierami na Złotą Piłkę ale grając nim obok Maticia jej IMO mu jej nie zapewnimy.

Za 1.5 tygodnia mecz z Tottenhamem na wyjeździe. Wygląda na to, że poza wyjątkami Jose będzie miał do dyspozycji niemal kompletny skład. To też pierwszy i jedyny mecz, poza wspomnianym Arsenalem, gdzie z ligową czołówką będzie mógł zagrać Pogba więc powinniśmy dostać optymalne zestawienie drugiej linii i wtedy jestem ciekawy jak to będzie wyglądało.

Eyesmon pisze:Source of the post A kogoś byś widział? IMHO Veratti nie do wyjęcia z PSG jeśli już to do Serie A

Tak jak napisałem wyżej, to póki co zabawa w fantasy football bo Mourinho ma inną wizję gry i niewiele wskazuje, że będzie chciał od niej odejść. Ja zacząłbym od rzucenia Pogby wyżej, grania tam b2b i sprawdził w pierwszej kolejności Herrery obok Maticia, jak to by nie zagrało to zrewidowałbym swoje poglądy i zdecydował czy to nie gra bo Hiszpan jest za słaby i trzeba tu lepszego b2b czy jednak konieczny jest ktoś umiejący rozgrywać.

Przykład Sancheza pokazuje, że każdy jest do wyjęcia. Jestem na nie dla Włochów w Premier League ale Verratti to IMO akurat taki piłkarz wokół którego można budować drugą linię każdego topowego zespołu i na którego warto wydać każde pieniądze. To samo pisałem o Modriciu jak odchodził z Tottenhamu (pamiętam jeszcze te dyskusje tu z fanami Realu jak kręcili nosem na ten transfer i opinie, że to będzie lider ich środka pola ;) ), bo takich graczy jest na rynku niewielu. Jak dla mnie w PSG i Emery nadal nie wykorzystują w pełni tego co ma do zaoferowania Włoch. Taki Allegri pewnie mógłby z niego zrobić kandydata do Złotej Piłki.

W mediach przewija się ten Seri. Nie oglądałem Nicei ani nie oglądałem go w akcji więc nie wiem czy to ktoś kto by się nam przydał. Patrząc na jego profil to wygląda na to, że pod względem sposobu gry jest w wielu kwestiach podobny do Pogby. Z reguły jestem sceptyczny do gwiazd jednego sezonu ale jest tak jak pisał masacra, o gościu od lata jest ciągle głośno, był przymierzany do Barcy i wymienia się go nadal w kontekście najmocniejszych klubów - albo jest tak dobry, albo ma tak fajną ekipę od PR, że po jednym świetnym sezonie w wieku 25 lat nagle wszyscy wiedzą kto to jest.

sickstick pisze:Source of the post Ponoć Jach ma trafić do Palace :whistle:

Idiotyczna decyzja. Pół roku do MŚ a on jedzie siedzieć na trybunach. I to pewnie przez dłuższy czas. Będzie miał jeszcze gorzej niż Bednarek. Orły na środku mają Tomkinsa, Sakho i Danna a w obwodzie jest przecież jeszcze Riedewald, pół roku temu kupiony z Ajaxu za 9 baniek, czy wypożyczony z United Fosu-Mensah albo Kelly. Jach nie ma żadnych szans żeby w najbliższym czasie się przebić.

Awatar użytkownika
Diamen23
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1207

Postautor: Diamen23 » sob 20.01.2018 10:30

najgorsze to dla młodego to trafić do Premier League, najbardziej rozwinąłby się w Serie A.
Ausilio, święć się kolacje Twoje, przyjdź transfery Twoje, bądź wola Twoja w Calcio jak i poza nim. Ligę Mistrzów daj nam i poniż przeciwników jako i my ich poniżamy na boisku. I nie przyprowadzaj więcej Barabaszów i uchowaj nas od Żao Mariów, Amen.

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator

Postautor: Morrow » sob 20.01.2018 23:49

Tyle "pewnych" wyliczeń różnych kwot a okazało się, że robimy czystą wymianę Mikiego za Sancheza bez dopłat w żadną stronę. Nie zdziwiłbym się gdyby pensja 500 tys też, choć z pewnością astronomiczna, okazała się mniejsza.

Mchitarjan z Raiolą już w Londynie, Alexis w drodze do Carrington.

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1562

Postautor: fieldy » ndz 21.01.2018 12:22

Morrow pisze:Source of the post Nie zdziwiłbym się gdyby pensja 500 tys też, choć z pewnością astronomiczna, okazała się mniejsza

może to kwota brutto, a podają brutto, bo lepiej brzmi, znaczy bardziej sensacyjnie

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1325

Postautor: sickstick » ndz 21.01.2018 12:23

Podawanie zarobków brutto to jak podawanie długości penisa wraz z kręgosłupem.

Awatar użytkownika
piotrcies
ja zabawny
ja zabawny
Reputacja: 741

Postautor: piotrcies » ndz 21.01.2018 12:45

Morrow pisze:Source of the post w obwodzie

*w odwodzie ;)

Wróć do „Anglia”