Zwała

Chwila oddechu dla stałych bywalców i świeżych owieczek. Trunki oraz coś na ząb w gronie znajomych, jak i dla tych którzy chcą podumać bądź przygadać sobie ramię w ramię z barmanem.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 995

Zwała

Postautor: ozob » sob 07.10.2017 21:02

Zrozumiałym gdybyś to napisał z poziomu osoby wierzącej. Wszak modlitwa może być wysłuchana i posiadać moc sprawczą. Jednakże - jak sam siebie okresliles - jesteś niewierzący to też w tym ujeciu omdlenie się na granicach czy portach lotniczych powinno przynieść taki sam zniealajacy efekt jak rysowanie kreda. Totalny absurd.
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 975

Zwała

Postautor: DDK » sob 07.10.2017 21:10

ozob pisze:Source of the post Zrozumiałym gdybyś to napisał z poziomu osoby wierzącej. Wszak modlitwa może być wysłuchana i posiadać moc sprawczą. Jednakże - jak sam siebie okresliles - jesteś niewierzący to też w tym ujeciu omdlenie się na granicach czy portach lotniczych powinno przynieść taki sam zniealajacy efekt jak rysowanie kreda. Totalny absurd.

Nie, jest zasadnicza różnica. Sam w Boga nie wierze, natomiast znam wiele osób, które wierzą, że modlitwa jest w stanie pomóc im we wszystkim. Dlatego, w żaden sposób nie dziwię się, że jest taka akcja, gdyż po prostu ci ludzie wierzą, że ma to moc sprawczą, jak to ładnie nazwałeś.

Natomiast rysowanie kredkami, które głównie służą dzieciom (i architektom) uważam za totalnie bez sensu. To tak jakbym ja chcąc walczyć z rakiem piersi rysował u siebie na ścianie kutasy sprejem, wrzucał zdjęcia do internetu i liczył, że to pomoże. Dla mnie taka sama filozofia.

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Zwała

Postautor: ozob » sob 07.10.2017 21:19

Z punktu widzenia osoby niewierzącej jedno i drugie przyniesie taki sam efekt, czyli żaden. A wiara w moc sprawcza modlitwy i moc rysowania po asfalcie jest tożsama. Rozumiem jednak brak zdolności zamknięcia szufladek w twojej głowie.
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 975

Zwała

Postautor: DDK » sob 07.10.2017 21:30

ozob pisze:Source of the post Z punktu widzenia osoby niewierzącej jedno i drugie przyniesie taki sam efekt, czyli żaden. A wiara w moc sprawcza modlitwy i moc rysowania po asfalcie jest tożsama.

Nie. Z mojego punktu widzenia, czyli osoby, która była wychowywana w katolickiej rodzinie rozumiem sens tej religii. Rozumiem też sens modlitwy i pomimo, iż w Boga nie wierze, całkowicie rozumiem ludzi, którzy w różnych kwestiach się modlą.

Natomiast rysowanie jakichś głupot na ulicy nie rozumiem i chyba nigdy nie zrozumiem. Wyzej podałem porównanie, które uważam, że jest tożsame.

ozob pisze:Source of the post Rozumiem jednak brak zdolności zamknięcia szufladek w twojej głowie.

No niestety mam inne zdanie na ten temat - warto dowiedzieć się, czym jest empatia swoją drogą. I na tym zakończę ten temat, bo uważam że po 1) nie jest to temat do tego, po 2) ostatni Twój cytat nie pasuje mi w żaden sposób do sensownej wymiany zdań z podawaniem argumentów na potwierdzenie swoich tez, a z głupimi wstawkami osobistymi całkowicie niepotrzebnymi, rodem z tematu politycznego, po 3) ta dyskusja nie ma najmniejszego sensu.

Miłego wieczoru życzę.

Awatar użytkownika
Rojiblanco
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1875

Zwała

Postautor: Rojiblanco » sob 07.10.2017 21:40

Obrazek

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 348

Zwała

Postautor: czarny samael » sob 07.10.2017 21:42

Ja też widzę różnicę. Kredki mają okazać solidarność, więc mają sens.
Obrazek

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Zwała

Postautor: ozob » sob 07.10.2017 21:45

Z mojego punktu widzenia, czyli osoby, która była wychowywana w katolickiej rodzinie rozumiem sens tej religii. Rozumiem też sens modlitwy i pomimo, iż w Boga nie wierze, całkowicie rozumiem ludzi, którzy w różnych kwestiach się modlą.

Spoko, też to rozumiem. Jednakże ty jako niewierzący uważasz, że modlitwy uchronią Polskę czy będzie jak z kredkami? No i czy objawem empatii nie jest grupowe malowanie kredkami często pięknych pożegnań w świetle doświadczonej niedawno wiekiej tragedii?

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Zwała

Postautor: ozob » sob 07.10.2017 21:52

Na asfalcie nikt nie zauważy. :D

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda

Zwała

Postautor: czarny samael » ndz 08.10.2017 12:12

Gdyby ten cały różaniec miał być tylko symbolem "chrześcijańskości" Polski, to ok, nie zgadzałbym się, ale ok. Ale oni sobie przypisują de facto magiczne zdolności i to śmieszy nie tylko ateistów, ale też wierzących w danych bogów, w tym chrześcijańskiego, ale bez uznawania czarodziejów. Zresztą czy to nie jest wbrew doktrynie? Nie wiem, ale tak brzmi.

P.S. Ja bym na miejscu modów przeniósł tę dyskusję do tematu Nasz Codzienny Dreamliner, bo zahacza i do tematu Kościół (wiadomo) i do Polityki za granicą (kredki).
Obrazek

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 842

Zwała

Postautor: Boromir » ndz 08.10.2017 12:56

czarny samael pisze:Source of the post Gdyby ten cały różaniec miał być tylko symbolem "chrześcijańskości" Polski, to ok, nie zgadzałbym się, ale ok. Ale oni sobie przypisują de facto magiczne zdolności i to śmieszy nie tylko ateistów, ale też wierzących w danych bogów, w tym chrześcijańskiego, ale bez uznawania czarodziejów. Zresztą czy to nie jest wbrew doktrynie? Nie wiem, ale tak brzmi.

Że co? Jakie magiczne zdolności sobie przypisują? Jakich wierzących w jakich bogów to śmieszy? Jakich czarodziejów? Jakiej doktrynie? Nie wiesz, ale tak brzmi?
Obrazek

Awatar użytkownika
Rezus
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 670

Zwała

Postautor: Rezus » ndz 08.10.2017 13:15

No i to jest zwała :roftl3:
Obrazek
"Wstąp do piekła, stamtąd nie ma powrotu, wstąp do piekła, na zawsze zostań tam"

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda

Zwała

Postautor: czarny samael » ndz 08.10.2017 13:23

Boromir pisze:Source of the post Jakie magiczne zdolności sobie przypisują?

To nie czytałeś tego, że w cholerę ludzi uważa, że to tworzy realną barierę przed islamem i gender? :-D
Obrazek

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Zwała

Postautor: Boromir » ndz 08.10.2017 13:29

czarny samael pisze:Source of the post To nie czytałeś tego, że w cholerę ludzi uważa, że to tworzy realną barierę przed islamem i gender? :-D

Pierwsze słyszę.
Obrazek

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda

Zwała

Postautor: czarny samael » ndz 08.10.2017 13:33

Boromir pisze:Source of the post Pierwsze słyszę.

Toteż na wszelki wypadek pisałem na początku, że jakby to był tylko symbol, to takich kpin by nie było.

Ja o tym czytałem na którejś z tych stron w stylu niezależnej (zanim komuś przyjdzie do głowy cytowanie śmieszków z GW, czy czegoś podobnego) jak plany tej akcji się zaczynały.

Zresztą pewnie nie tylko Ty nie słyszałeś, większość osób tam na miejscu w takim układzie pewnie też nie.

EDIT: A tu nie wprost, ale i tak srogie grzyby:
https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/3612 ... ymboliczne
Prymas Polski, kard. August Hlond tuż przed swoją śmiercią oświadczył, że „Polska zwycięży przez Maryję. Jaką tarczę ma dzisiejsza Zachodnia Europa?

:pijemy:
Ostatnio zmieniony ndz 08.10.2017 13:40 przez czarny samael, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Zwała

Postautor: Boromir » ndz 08.10.2017 13:39

Wystarczyło wejść na oficjalną stronę albo nawet na tą Polonię Christianę a nie pisać gdzieś przeczytane dyrdymały o czarodziejach i magicznej kopule :roll:
Obrazek

Wróć do „Hyde Park”