Wasze samochody - Strona 88

Chwila oddechu dla stałych bywalców i świeżych owieczek. Trunki oraz coś na ząb w gronie znajomych, jak i dla tych którzy chcą podumać bądź przygadać sobie ramię w ramię z barmanem.
Awatar użytkownika
Eyesmon
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1015
Kibicuję: AC Milan

Wasze samochody

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Eyesmon » 20 lip 2021, 19:31

Też jej mówię o Bravo ale ona nie chce Fiatów. Ale może ja namowie :)

Awatar użytkownika
wloski
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 486
Kibicuję: Juventus

Wasze samochody

Post Wyświetl pojedynczy post autor: wloski » 20 lip 2021, 20:51

Dobra [ch**], znam się to wypowiem.

Tato robi od niemal 40 lat Fiaty, Alfy, Lancie i Jeepy.

Żona pracuje w salonie VW, Skoda, a wcześniej w serwisie gdzie robili wszystko. Po pierwsze Fiat czy Alfa to nie jest największe zło i problem, trzeba pamiętać że inaczej się obchodzisz autem za 80 tysięcy, a inaczej za 160 tysięcy. Fiaty nie mają łatwo, trafiają bardzo często w ręce ludzi których nie było stać na nic więcej, a czasem nawet na Fiata wydali ostatnia kasę. Zdarzają się często ludzie z przeciągniętym serwisem olejowym, rozrządy i tak dalej, bo machają a [ch**] to tylko Fiat. Warto kupić auto od kogoś kto sprzedaje Fiata i kupuje nowszego, może się trafić ktoś kto dbał o fure. Naprawy przede wszystkim nie są drogie, Alfa cxy Jeep to większe wydatki, ale nie ma źle przy VW.

Co do Alf, te które się nie psują zaczynają się od 159, oczywiście pomijając niemieckie wynalazki w tych autach, przede wszystkim silniki Opla, skrzynie M32 które występowały w Fiatach, Alfach też są awaryjne, ale sam mam w Bravo, po zakupie zalałem nowym olejem aż lało się po całej ziemi, problem jest że producent uważa że ilość oryginalnego oleju jest ok, a jest za mało, skrzynia zbyt dużo jeździ na sucho.

O dieselach nie będę gadać, z każdym miesiącem takie auta mają coraz więcej najechane, a że to silnik bardzo dobry i dość oszczędny to lubią podróże. Benzynki oprócz tych Oplowskich są generalnie wszystkie udane.

Maja różne przypadłości od mocy po jakiś elektronikę, która potrafiła się zepsuć np w MA ale to z rocznika 2010, potem było ok.

Wg mnie najlepsze silniki to 1.75tbi, potem tjet 1.4, 1.4 MA, 1.4 16v Fire i 1.4 MA bez turbo.

Pierwszy to kosmos, dużo mocy pod butem, do tego bardzo wytrzymały silnik (część bloku z legendarnego diesela Fiata), dobry pacjent na tuning pod 300 kucy, oczywiście paliwo wpierdala aż miło, potem tjet, bardzo dobra jednostka mniej mocy, mega pacjent pod tuning, spokojnie 200 da się ulepić za dodatkowe 5-6 kafli, lubi paliwo, odwdzięcza się elastycznością, wytrzymałością i ogólnie najlepszym stosunkiem cenowo mocowym i w ogóle potem 1.4 MA z turbo, silnik najmniej paliwożerny, w podstawie były wersję powyżej 150 koni, nie nadaje się za bardzo do tuningi przez jego elektronikę, która niektorzy nie ogarniają i ona właśnie też jest problemem, moduł sterujący potrafi padać.

Jak Fiata Bravo to tylko w pakiecie Sport, gdzie auto wygląda najładniej i jest najlepiej wyposażone, do tego są modele z 18 calami, fura robi wrażenie nawet po wielu wielu latach na rynku wtórnym. Giulietta ogólnie ładniejsza ale dużo droższa, jak ktoś chce lepiej prowadzące się auto, z większym silnikiem to wybierze AR, jak tańsze auto w naprawie to bierze Bravo z belką z tyłu. Jest jeszcze alternatywa Lancia Delta, robiona w tej samej fabryce co pozostałe, dużo zamiennych z Bravo, większy bagażnik, nieco lepsze wyposażenie w elektronice jak zamykane lusterka czy lusterko fotochromatyczne sterowane elektronika, ale za to dupa najgorsza z tych trzech no i przod, ale to kwestia gustu bo wersja Delty z pakietem Momo wyglądała zacnie.

Awatar użytkownika
DDK
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 2265
Kibicuję: Tylko WISŁA

Wasze samochody

Post Wyświetl pojedynczy post autor: DDK » 20 lip 2021, 21:00

Kurde, nie wiedizałem, że tutaj tylu znawców. Jak będę czegoś szukał to też się odezwę do Was :P

Awatar użytkownika
wloski
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 486
Kibicuję: Juventus

Wasze samochody

Post Wyświetl pojedynczy post autor: wloski » 20 lip 2021, 23:38

A z Fiatów jest jeszcze jeden model fajny, który daje namiastkę jazdy Abarth 500, to jest Panda 100 HP. Świetne miejskie auto, które wcale nie jest takie małe, no poza bagażnikiem. Auto ma fajny silnik, skrzynie, hamulce to jest miodzio jak auto staje dęba, spoko auto dla kobiety. Auto to też trzyma cenę, od 5-6 lat za ten model trzeba dać te 15k. Nie rdzewieje, części zamienne tanie, auto spoko do zagazowania. Na pewno dla niektórych się zestrzało. Brat ma, odświeżył felgi w kolor grafit, dołożył wydech na dwie rury z Abarth 500 i wygląda całkiem spoko. Lepsze to niż takie Mini eks eks generacji, gdzie auto siedzi nisko, gówno widać z pozycji siedzenia.

Natomiast nie wiem czy to rozwiązuje Twój problem bo szukasz coś większego.

Awatar użytkownika
RoyKeane
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 198

Wasze samochody

Post Wyświetl pojedynczy post autor: RoyKeane » 21 lip 2021, 1:53

10 pisze:
16 lip 2021, 13:14
RoyKeane pisze:
05 lip 2021, 13:18
faktem jest że hybryda i napęd elektryczny to przyszłość motoryzacji i czystsze miasta. mniej spalin, mniej pyłu z klocków i opon. mniej hałasu.

pierwsze hybrydy toyoty, priusy, kręcą na taksówkach ogromne przebiegi. tam mało co się psuje. a to też duży argument za ekologią, mniej części zamiennych.
Generalnie pewnie tak, ale tylko wtedy, kiedy wymyślimy, co robić z akumulatorami, bo z ich utylizacją jest problem. No i w Polskich warunkach ta ekologia póki co jest wątpliwa, bo prąd mamy z węgla.
hybrydy nie ładujesz z gniazdka. no chyba że te najnowsze wynalazki co mają dopisek plug in. cała reszta hybryd robi prąd podczas hamowania i toczenia się. tam nie ma żadnych gniazdek do ładowania.

i zgadza się - te priusy są często gazowane. generalnie priusy to są jedne z najbardziej niezawodnych aut na świecie,

jak dla żony tanie autko to taki prusak. doceni automat i wygodę

Awatar użytkownika
10
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 280
Kontakt:

Wasze samochody

Post Wyświetl pojedynczy post autor: 10 » 21 lip 2021, 6:51

RoyKeane pisze:
21 lip 2021, 1:53
hybrydy nie ładujesz z gniazdka. no chyba że te najnowsze wynalazki co mają dopisek plug in. cała reszta hybryd robi prąd podczas hamowania i toczenia się. tam nie ma żadnych gniazdek do ładowania.
Wiem. Odnosiłem się ogólnie do elektrycznej przyszłości motoryzacji.

Awatar użytkownika
(L)oczkerson
O Captain! My Captain!
Reputacja: 507

Wasze samochody

Post Wyświetl pojedynczy post autor: (L)oczkerson » 21 lip 2021, 14:46

wloski pisze:
20 lip 2021, 20:51
Wg mnie najlepsze silniki to 1.75tbi
Zawsze mi się podobały Brery i w sumie niedługo będę zmieniał auto. Wstępnie myślałem o w204. Najchętniej c200 cgi, ale do Alf zawsze miałem słabość. Tylko w sumie nigdy nie wiedziałem jaka jednostka tam jest najsensowniejszym wyborem. Raczej nie te 3,2 skoro to juz nie jest legendarne V6 busso. Najlepiej celować w 1,75 tbi? Odnośnie spalania to mówi się trudno. Brat ma Clio RS i też pali jak smok.

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Bianconero
Reputacja: 4280

Wasze samochody

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Delpiero14 » 21 lip 2021, 15:00

Widze, ze w temacie sami eksperci to ja może tez się wypowiem. Od siebie polecam Fabie III z silnikiem 1.2 120 km (chyba xD), zawsze odpala bezproblemowo, nic nie stuka, nic nie puka, ogólnie jeździ wiec jak najbardziej godne polecenia.

Awatar użytkownika
Sawyer
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 705

Wasze samochody

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Sawyer » 21 lip 2021, 15:03

(L)oczkerson pisze:
21 lip 2021, 14:46
Zawsze mi się podobały Brery
Piękne, ale mało jest na polskim rynku sztuk wartych uwagi, ze wspomnianym silnikiem i w dobrym stanie to kosztuje 35k+ i mowa o roczniku ok. 2008

Awatar użytkownika
(L)oczkerson
O Captain! My Captain!

Wasze samochody

Post Wyświetl pojedynczy post autor: (L)oczkerson » 21 lip 2021, 15:05

No cenowo to bardzo nieatrakcyjna opcja.

Hannibal
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 137

Wasze samochody

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Hannibal » 21 lip 2021, 15:09

Jeżeli chodzi o benzynowce to TBi jest najlepszym wyborem,ale jak napisał @Sawyer za zadbany egzemplarz trzeba zabulić sporo.Jeżeli nie przeszkadza Ci diesiel-każdy jest udany.Chociaż do tego samochodu zupełnie nie pasuje wesołe klekotanie (:

Awatar użytkownika
(L)oczkerson
O Captain! My Captain!

Wasze samochody

Post Wyświetl pojedynczy post autor: (L)oczkerson » 21 lip 2021, 15:12

Hannibal pisze:
21 lip 2021, 15:09
Jeżeli nie przeszkadza Ci diesiel-każdy jest udany
Nie biorę diesli pod uwagę bo mam za blisko do pracy. A szkoda bo takie Jaguary XF znalazłyby się w zakładanym budżecie, a w benzynie nijak nie ma na to szans.

Hannibal
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład

Wasze samochody

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Hannibal » 21 lip 2021, 15:20

Dlatego Brerę bym odpuścił-40 k to sporo za samochód,który ma ponad 10 lat i ma swoje bolączki.Tak,TBi nie jest ideałem i wbrew pozorom osiągów nie ma rewelacyjnych przy sporym spalaniu.

Jaki masz budżet? W jaki segment celujesz?

Awatar użytkownika
(L)oczkerson
O Captain! My Captain!

Wasze samochody

Post Wyświetl pojedynczy post autor: (L)oczkerson » 21 lip 2021, 15:31

Dlatego nigdy Brery nie kupię, ale słabość mam.

Chciałem nie przekroczyć 35. Najchętniej w segmencie D. C-klasa, A4, Accord.

Hannibal
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład

Wasze samochody

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Hannibal » 22 lip 2021, 16:12

IMO szukaj ładnego Accorda VIII,bo to mega udane samochody z super benzyniakami.Mam kilku klientów jeżdżących tym modelem i słyszę tylko same pochwały.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”