Gry... - Strona 468

Chwila oddechu dla stałych bywalców i świeżych owieczek. Trunki oraz coś na ząb w gronie znajomych, jak i dla tych którzy chcą podumać bądź przygadać sobie ramię w ramię z barmanem.

Na czym najchętniej grasz?

PS4
23
36%
XBOX One
6
9%
PC
30
47%
komórka
1
2%
tablet
0
Brak głosów
na starszej generacji konsol
3
5%
na innej platformie
1
2%
Liczba głosów: 64
Awatar użytkownika
Kesz
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 167

Gry...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Kesz » 10 cze 2021, 16:37

Delpiero14 pisze:
10 cze 2021, 16:09
Jest masa bossów w dwojce, szkoda tylko ze większość gownianych. Jedynie dlc trzyma wysoki poziom.
No, coś w tym jest. Na ten moment bossy w tej grze jakoś tyłka nie urywają... Na 14 bossów z jakimi już walczyłem, to tylko kilka było jakoś bardziej wymagających...

The Pursuer - Bardzo szybki i mobilny przeciwnik a do tego dość tanky i jak n early bossa, to mógł sprawić sporo trudności, do teraz był to jeden z bardziej wymagających bossów, jego ataki były przewidywalne i wystarczyło odpowiednio stosować uniki, ale jednak trzeba było przy nim zachować cały czas skupienie i być skoncentrowanym, chwila rozluźnienia i zgon. Ruin Sentiels to kolejny boss jaki mógł sprawić trudność, walka jednocześnie z 3 przeciwnikami na dość małym obszarze i musiałeś działać szybko, odpowiednio rozdzielać przeciwników i skrupulatnie ich eliminować, mi on specjalnie nie sprawił trudności, ale z tego co później sobie przeglądałem do obiadu jeśli chodzi o ranking bossów DSII, to Ruin Sentinels są w top 5 ... Belfy Gargolyes, to chyba jednak do tej pory najtrudniejszy boss z jakim się zmagałem, jest on opcjonalny i można do niego wrócić w późniejszej fazie gry, ale ja uparłem się, że chcę im dokopać już teraz i trochę nerwów mnie to kosztowało, walka z 6 Gargulcami na bardzo małej powierzchni to był typowy rak, gdzie twórcy z góry chcieli rzucić gracza na pożarcie, cóż, kluczem była szybka eliminacja Gargulców, co dla mnie nie było na tym etapie takie proste, jednak jedno z podejść się udało, gdzieś te Gargulce obite podchodziły nim wylazły te nowe i jakoś udało się systematycznie je poubijać nim się w lokacji zagotowało. No i Smelter Demon, on był dość wymagający, ale to też opcjonalny boss do jakiego można wrócić później i dokopać mu będąc znacznie silniejszym, ale znowu się uparłem i w sumie jednego dnia sobie darowałem po kilku podejściach, dzisiaj rano go ubiłem i jak widać, też trochę fuksem, bardzo fajnie udało mi się unikać jego ataków w fazie gdy podpalił miecz, bo gdyby chociaż jeden z tych ataków mnie złapał, to już bym nie wstał, zazwyczaj jak raz trafił to szła sekwencja ataków i było po zabawie, tutaj jakoś zwinnie udało mi się tą fazę zaliczyć bez otrzymania hitka, tyle, co sam się nadziałem chciwie chcąc zadać obrażenia, na aoe bossa.

Dark Souls 1 było bardziej wymagające póki co... Cześć projektów bossów była dość dziwna, przykładowo... Walka z Kościotrupem w rydwanie jaki jeździł dookoła a ja musiałem unikać jego rydwanu, wybić szkielety jakie mnie po drodze takowały z nekromantami jakie je wskrzeszały na czele i uruchomić dźwignie jaka by spowodowała, że boss w rydwanie przywali w bramę i wówczas dopiero zaczynam z nim walczyć a sam w sobie okazał się dość prosty. W tej samej lokacji kolejnym bossem było 3 trupich lordów jacy padli migiem, ale problemem było, że w lokacji pojawiła się horda innych kościotrupów i tak naprawdę ten boss, to była walka z hordą przeciwników...

Z jednej strony, częściej mam sytuacje, że potrzebuje więcej niż jedno podejście do bossa by go zabić w DS przy wielu bossach wystarczyło to pierwsze starcie, ale mimo wszystko, w DS2 jest nieco prościej, bossowie są bardzo przewidywalni. Zobaczymy jak będzie dalej.

cruel
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 193

Gry...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: cruel » 10 cze 2021, 20:51

Niektórzy bossowie w DLC mocno testuja umiejętności gracza. Parę sekcji (opcjonalnych, na szczęście) podchodzi już pod masochizm - np. ścieżka do Blue Smelter Demon.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Bianconero
Reputacja: 4116

Gry...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Delpiero14 » 10 cze 2021, 20:59

Droga do Luda i Zallena.. myślałem ze wyjdę z siebie :suicide:

Oglądam to SGF w nadziei na Elden Ring ale caly czas nic jeszcze nie pokazali, a czas ucieka. Jak nie dzisiaj to zostaje niedziela i E3. Jak wtedy nie będzie to chyba już nigdy xD

Awatar użytkownika
enk
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 85

Gry...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: enk » 10 cze 2021, 21:28

Dobra Pany boście mi przywołały te piękne wspomnienia kiedy chciałem spalić całe from software za tę demoniczną grę. Zwłaszcza za Bezimiennego Króla. Powiem tylko, że zakręciłem się koło 100 podejść do tego jebaki.

No i takie pytanie do Was. Bo coś tam zacząłem Sekiro ale jakoś mi nie wchodzi póki co. Nawet nie chodzi o poziom trudności bo tu póki co jest nawet jakoś za lekko.

Tak czy siak pomyślałem nad powrotem do serii DS. Jako, że skończyłem jeno 3 część (+oba DLC) to która polecacie na pieca bardziej?

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Bianconero

Gry...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Delpiero14 » 10 cze 2021, 21:29

DS remastered i dalej po kolei.

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Bianconero

Gry...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Delpiero14 » 10 cze 2021, 21:46

POKAZALI!

21.01.2022 premiera Elden Ring.

Awatar użytkownika
piotrcies
George Harrison
George Harrison
Reputacja: 4401

Gry...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: piotrcies » 10 cze 2021, 22:17

Szkoda, że nie eksklusiv, hehe.

Jeszcze niech wreszcie zaprezentują Dziedzictwo Hogwartu, bo bym se czarów trochę porzucał.

Awatar użytkownika
Kesz
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Gry...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Kesz » 10 cze 2021, 22:23

Ja tam się cieszę, że będzie na PC - nie jestem konsolowcem i czekam międzyczasie na Bloodborna na PC

Gra zapowiada się świetnie, nie wiele jeszcze pokazali, ale widać na pierwszy rzut oka, że to będzie mix mechanik z DS i Sekiro + otwarty świat. Teraz pewnie stopniowo będą ujawniać więcej materiałów. Premiera też nie długo, bo z tego co zrozumiałem, to w styczniu przyszłego roku, czyli właściwie za pół roku. Mam akurat czas na skończenie DS2 i ogranie DS3 a w tyle czeka na mnie Nioh i Nioh 2 oraz Code Vein, rozważam ewentualnie ogarnąć emulator by ograć Bloodborna czy Demon Souls - więc mam do ogrania wystarczająco soulslike'ów aby mi wystarczyło na czas oczekiwania na Elden Ring.

Z tych wszystkich zapowiedzi też w końcu usłyszeliśmy o Lost Ark. Niech to w końcu wydadzą... Liczyłem, że ta gra kupi mi czas oczekiwania na Diablo 4.

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Bianconero

Gry...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Delpiero14 » 10 cze 2021, 23:11

Tutaj ta grafika jednak lepiej wyglada imo. Tzn ogólnie szału nie ma ale jak na FS to i tak jest dobrze.

Strasznie ciekawi mnie ta jazda konna i cykl dnia/nocy oraz zmienne warunki pogodowe, które niby mieli zamieścić. No i rzecz jasna otwarty świat, ale obawiam się ze na to trzeba czekać do jakiegoś pierwszego poważniejszego gamepleya.

Awatar użytkownika
Kesz
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Gry...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Kesz » 10 cze 2021, 23:23

Weźmy pod uwagę, że jeszcze pół roku do premiery, do tego nie wiadomo na jakim etapie tak do końca tworzyli ten zwiastun. Grafika w Sekiro była świetna i pokazało to, że FS potrafi tutaj zachwycić i podejrzewam, że z Elden Ring będzie tak samo. Też czekam na więcej materiałów.

cruel
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 193

Gry...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: cruel » 11 cze 2021, 7:50

Bedzie ostra konkurencja w przyszlym roku na gre roku, Elden Ring vs God of War: Ragnarok. Za to w tym roku bieda straszna.
Kesz pisze:
10 cze 2021, 22:23
Ja tam się cieszę, że będzie na PC - nie jestem konsolowcem i czekam międzyczasie na Bloodborna na PC
Zawsze mnie to zastanawialo - Bloodborne mialo premiere w marcu 2015. Ponad 6 lat temu. Ile chcesz jeszcze czekac? Nie chce byc tu zlym prorokiem, ale ta gra raczej nigdy nie wyjdzie na PC. Rozumiem czekac rok czy dwa, ale 6 to troche przesada, szczegolnie dla tak dobrej gry. Czemu po prostu nie kupisz po taniosci uzywanego PS4, ograsz co warto (Bloodborne, God of War, Persona 5 moze) - i potem sprzedasz konsole za podobna cene jak kupiles?

Awatar użytkownika
Kesz
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Gry...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Kesz » 11 cze 2021, 19:16

Znaczy... Głośniej się zrobiło o Bloodborne na PC dopiero rok temu. Sony robi ukłon w stronę PC i swoje Exy zaczyna wydawać na komputery a przykładem jest zapowiedź np. części gry Uncharted, dlatego też wkrótce oczekuje się, że również pojawi się zapowiedź Bloodborne, no ale pewnie jak ktoś faktycznie chcę mieć pewność i ograć dane tytuły, to może sięgnąć po konsole - ale z drugiej strony na razie z tym nie ma pośpiechu, dam szansę im jeszcze zejść z ceny nim mnie przykuje a jak już miałbym celować w konsole, to pewnie PS5 bo i tak ma wsparcie wsteczne.

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Bianconero

Gry...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Delpiero14 » 11 cze 2021, 19:21

Były plotki o Bloodborne na PC ale to było we wrześniu ubiegłego roku. Od tego czasu żadna niwa informacja na ten temat się nie pojawiła, wiec nie napawa to optymizmem PCtowcow. Inna sprawa ze powinien wyjść jakiś remaster który poza tym ze poprawi nieco przestarzałe już tekstury to odblokuje klatkarz i umożliwi granie w 60 fps na ps5, bo to trochę wstyd żeby taka gra chodziła w 30 fps.

No i przy okazji takiego remastera wydadzą tez ten port na PC, miałoby to sens, ale to już tylko moje domysły i myślenie życzeniowe.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”