Domek nr 10 (temat luźny) - Strona 8434

Chwila oddechu dla stałych bywalców i świeżych owieczek. Trunki oraz coś na ząb w gronie znajomych, jak i dla tych którzy chcą podumać bądź przygadać sobie ramię w ramię z barmanem.

Lidl czy biedronka?

Lidl
11
55%
Biedronka
9
45%

Liczba głosów: 20

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Reputacja: 1170
Kibicuję: RKS Raków + ManUTD
Kontakt:

Domek nr 10 (temat luźny)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: futbolowa » 13 sty 2020, 16:54

DDK pisze:
13 sty 2020, 15:51
Ale co do hotelu i warunków "w środku" to zakłądam, że cięzko go akurat przypisywać do dzielnicy.
O dzielnicy wspominałam co innego - że musiałam przez nią przejść pieszo późnym wieczorem, a tam grupki kolesi, darcie ryja, tłuczenie butelek itd.
DDK pisze:
13 sty 2020, 16:04
Dobra, zarzucimy nowy temat. Powiedzcie mi co sądzicie o ludziach "żyjących na portalach społecznościowych?". Mówię o ludziach, którzy nie są jakimiś gwiazdami tylko zwykłymi kowalskimi, ewentualnie może kimś troszkę wyżej (np. jakimiś dziennikarzami, początkującymi modelkami, sportowcami). Masa tych ludzi ma fb/instagram/snapchaty itd. i wrzuca tam zdjęcia z żoną/mężem, z imprez, z wakacji, z życia codziennego. Zawsze piękni, uśmiechnięci, szczęśliwy. Poznałem parę takich osób i co najlepsze... zdecydowana większość nie jest ani piękna, ani uśmiechnięta ani szczęśliwa. Mają problemy rodzinne, osobiste, zawodowe. A jednak na portalach są zawsze wyluzowani i wypoczęci, tak jakby nie pokazywali, ze te problemy czy stres ich nie dotyczą.
To zależy, kogo się obserwuje. Nie wszyscy są tacy, że pokazują tylko dobre strony, idealny makijaż, perfekcyjny instaobiadek i skandynawskie wnętrza.

Natomiast tacy ludzie, o których mówisz, często czynią z tego sposób na życie - za jedno zdjęcie na IG można dostać czterocyfrową kwotę + gifty. Łatwy zarobek, jeśli ktoś lubi się tak pokazywać. Nawet parę moich koleżanek w to poszło - głównie kierunek parenting albo odchudzanie.

A mnie to trochę razi - te sterylne dziecięce pokoje, wielkie, białe, z pastelowymi mebelkami i idealnym porządkiem. Jak ja czasem pokażę kawałek pokoju Zośki (bo np. tam nagrywam), to muszą dostawać oczopląsu :lol2:

Bardzo dużo osób i agencji pisze do mnie, że powinnam założyć córce Instagrama do pokazywania mody :badziewie: Że jest tak ładna, że powinnam zacząć to wykorzystywać, zamiast marnować jej potencjał :badziewie: A mnie strzyka w środku, bo jak widzę zdjęcia tych poprzebieranych dzieci zrobionych na dorosłe to jest mi autentycznie słabo.

No, ale ja sama trochę żyję w sieci. Przy budowaniu tzw. marki osobistej jest to niezbędne - chociaż ja np. na Insta pokazuję życie freelancera, czyli głównie treści biznesowe, czasem trochę prywaty. Bez fałszu, więc czasem widać progenię, czasem smuty, czasem nerwy - bo taka już jestem. I takie też osoby głównie obserwuję. Nie potrzebuję gapić się na lans i ściemę, bo niczego wartościowego do mojego życia nie wniosą.

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: futbolowa » 13 sty 2020, 16:56

DDK pisze:
13 sty 2020, 16:29
A jeszcze przykładem tego mogą być np. "lajki". Ile razy to człowiek kiedyś słyszał, że ostatnie zdjęcia miało mało lajków na fb/instagramie? Teraz jest już nawet licznik ile osób obejrzało relacje na fb. Nie wiem jak z innymi portalami, bo nie mam tam kont, ale zakładam żę podobnie - najważniejsza jest liczba odsłon, lajków, udostępnień.
Nie do końca. FB powoli wprowadza usuwanie lajków, podobnie ma zrobić IG.

Awatar użytkownika
sickstick
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 3140
Kibicuję: 4rsenal

Post Wyświetl pojedynczy post autor: sickstick » 13 sty 2020, 16:57

futbolowa pisze:
13 sty 2020, 16:56
FB powoli wprowadza usuwanie lajków, podobnie ma zrobić IG.
No co ty! A dlaczego?

Awatar użytkownika
19B10
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 357
Kibicuję: WRE

Post Wyświetl pojedynczy post autor: 19B10 » 13 sty 2020, 17:00

sickstick pisze:
13 sty 2020, 16:57
futbolowa pisze:
13 sty 2020, 16:56
FB powoli wprowadza usuwanie lajków, podobnie ma zrobić IG.
No co ty! A dlaczego?
Żeby tym, co ich nie dostają nie było przykro.

Awatar użytkownika
Boromir
Shadow stalker
Reputacja: 1738

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » 13 sty 2020, 17:04

W kwestii lajków i tak nic nie przebije fotki.pl gdzie nawet najbrzydsze laski usuwały konto jak dostały 9 zamiast 10 :haha:

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: futbolowa » 13 sty 2020, 18:22

sickstick pisze:
13 sty 2020, 16:57
No co ty! A dlaczego?
To jest serio odpowiedź:
19B10 pisze:
13 sty 2020, 17:00
Żeby tym, co ich nie dostają nie było przykro.
FB uważa, że mała liczba lajków może psuć ludziom nastrój.

Awatar użytkownika
DDK
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1679
Kibicuję: Tylko WISŁA

Post Wyświetl pojedynczy post autor: DDK » 13 sty 2020, 18:50

futbolowa pisze:
13 sty 2020, 16:54
Natomiast tacy ludzie, o których mówisz, często czynią z tego sposób na życie - za jedno zdjęcie na IG można dostać czterocyfrową kwotę + gifty. Łatwy zarobek, jeśli ktoś lubi się tak pokazywać. Nawet parę moich koleżanek w to poszło - głównie kierunek parenting albo odchudzanie.
Futbolowa, od samego początku zaznaczyłem że chodzi mi raczej o zwykłych ludzi, nie takich którzy na tym zarabiają.
futbolowa pisze:
13 sty 2020, 18:22
FB uważa, że mała liczba lajków może psuć ludziom nastrój.
No własnie o tym mówie. Masakra w jaką stronę świat idzie. Czekam na jakiś pierwszy pozew przeciwko facebookowi, że ktoś popełnił samobójstwo, bo dostał za mało lajków. Naprawdę - w dzisiejszym świecie nie zdziwi mnie już nic.

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: futbolowa » 13 sty 2020, 19:26

DDK pisze:
13 sty 2020, 18:50
Futbolowa, od samego początku zaznaczyłem że chodzi mi raczej o zwykłych ludzi, nie takich którzy na tym zarabiają.
Ale ja mówię właśnie o zwykłych ludziach (nie wspominałeś, że mają nie zarabiać :mrgreen:) - próg wejścia jest tutaj tak niski, że nawet moja sąsiadka może wrzucić 5 fotek córki w różnych sukienkach i już ma płatne współprace.
DDK pisze:
13 sty 2020, 18:50
No własnie o tym mówie. Masakra w jaką stronę świat idzie. Czekam na jakiś pierwszy pozew przeciwko facebookowi, że ktoś popełnił samobójstwo, bo dostał za mało lajków. Naprawdę - w dzisiejszym świecie nie zdziwi mnie już nic.
Dlatego cieszę się, że byłam nastolatką w normalnych czasach. Nie wyobrażam sobie żyć pod presją, że muszę być zajebista w socialach. Co więcej, gdyby moje ekscesy z przeszłości były rejestrowane na instastories, a zapewne uważałabym, że na to zasługują, to wylądowałabym w zakładzie zamkniętym.

Awatar użytkownika
DDK
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Post Wyświetl pojedynczy post autor: DDK » 13 sty 2020, 19:45

futbolowa pisze:
13 sty 2020, 19:26
e ja mówię właśnie o zwykłych ludziach (nie wspominałeś, że mają nie zarabiać ) - próg wejścia jest tutaj tak niski, że nawet moja sąsiadka może wrzucić 5 fotek córki w różnych sukienkach i już ma płatne współprace.
No to teraz się nie dziwię. Aczkolwiek nie wierzę, że wszyscy na tym zarabiają - to by było za piękne. Ciekaw jestem własnie tych co to robią z "wewnętrznej potrzeby".
futbolowa pisze:
13 sty 2020, 19:26
Dlatego cieszę się, że byłam nastolatką w normalnych czasach. Nie wyobrażam sobie żyć pod presją, że muszę być zajebista w socialach. Co więcej, gdyby moje ekscesy z przeszłości były rejestrowane na instastories, a zapewne uważałabym, że na to zasługują, to wylądowałabym w zakładzie zamkniętym.
Ja moze wychowałem się trochę później niż Ty, ale mam podobne odczucie. Jak ja się cieszę, ze jak się latało, piło i rzygało na imprezach to nikt nie robił zdjęci i nie wrzucał co rok na fb. Jak teraz widzę, że ktoś zaczyna nagrywać kogoś najebanego to mam ochotę strzelić w łeb taką osobę.

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 3458
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: cloner » 13 sty 2020, 19:50

DDK pisze:
13 sty 2020, 19:45
Jak teraz widzę, że ktoś zaczyna nagrywać kogoś najebanego to mam ochotę strzelić w łeb taką osobę.
Jak ludzie rzadko piją, imprezują, no to stan upojenia jest dla kogoś czymś ciekawym, co warto uwiecznić. Jak takie alkopatusy jak np. ja bawią na grubo prawie co weekend, to nikt z moich bliskich nic nie nagrywa, bo to jest standard :mrgreen:

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Bianconero
Reputacja: 3664

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Delpiero14 » 13 sty 2020, 19:56

Tez się cieszę, że dojrzewałem, imprezowałem i latałem najebany w czasach kiedy nagrywanie wszystkiego telefonem nie było tak powszechne jak dziś a same komórki nie miały aparatów i kamer na takim poziomie jak obecnie.

Smartfony już oczywiście były, ale jakoś mam wrażenie, że nie korzystało się z nich tak jak teraz (ewentualnie miałem szczęście do trzymania z osobami, które takich zachowań nie praktykowały.

Awatar użytkownika
DDK
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Post Wyświetl pojedynczy post autor: DDK » 13 sty 2020, 19:58

No, ale to mówie o młodszych. JA to jeszcez się obracam w gronie ludzi co mają te dwadzieścia lub więcej lat na karku, ale jak widzę, że ktoś ma urodziny i nagle 50 osób mu wrzuca zdjęcia gdzie śpi najebany albo zarzygany to mnie skręca.

Teraz byliśmy na kawalerskim to była prosta zasada - żadnych zdjęć, chyba że wszyscy będą na tyle trzeźwi, że się zgodzą. A jak byłem na imprezie firmowej pół roku temu to były zdjęcia czy tam filmiki jak wskakujemy "na waleta" do basenu przy temperaturze bliskiej 0. Albo filmik jak wchodzę na stół, gdzie mi śpiewają sto lat i się poślizgnąłem i rozwaliłem inny stół. Akurat znajomych z pracy nie mam na fb i nie są to rzeczy jakieś upokarzające, ale mimo wszystko nie chciałbym zobaczyć takich zdjęc na swojej "tablicy". A pragnę zauważyć, ze nie działo się tam nic strasznego.

Zresztą ja nauczony doświadczeniami z Wisły i z tego co się tutaj działo miałem przez ostatnie parę lat bardzo specyficzne podejscie do zdjęć. Era twarzówek, rozjebany łuk brwiowy za zdjęcie z nieprzypadkową osobą, a potem rozpracowywanie całej bandy która chciała być modna i wrzucała swoje zdjęcia do internetu - jakoś przez parę lat nie miałem chęci robienia zdjęć.

Awatar użytkownika
piotrcies
Just piotrcies
Just piotrcies
Reputacja: 3443

Post Wyświetl pojedynczy post autor: piotrcies » 13 sty 2020, 20:00

W moich czasach, jak ktoś zrobił zgonującej osobie fotkę, to go reszta prostowała, a to nie było wrzucane do sieci. Nie wiem, czy mentalność się zmieniła, ale nie chciałbym być szkolną "gwiazdą" po imprezie.

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: futbolowa » 13 sty 2020, 20:12

DDK pisze:
No to teraz się nie dziwię. Aczkolwiek nie wierzę, że wszyscy na tym zarabiają - to by było za piękne. Ciekaw jestem własnie tych co to robią z "wewnętrznej potrzeby".
Jasne, że nie wszyscy. Ale naprawdę nie jest trudno. Prowadzę fanpage i IG sklepu z zabawkami - ludzie dwa zdjęcia wrzucą i już się zgłaszają.
DDK pisze:
Ja moze wychowałem się trochę później niż Ty, ale mam podobne odczucie. Jak ja się cieszę, ze jak się latało, piło i rzygało na imprezach to nikt nie robił zdjęci i nie wrzucał co rok na fb. Jak teraz widzę, że ktoś zaczyna nagrywać kogoś najebanego to mam ochotę strzelić w łeb taką osobę.
Ja mam trochę kompromitujących fot, np. z naszych panieńskich, ale nigdy nie wyszły poza nasze babskie grono. W życiu nie wrzuciłabym czegoś takiego na fejsa.

Awatar użytkownika
19B10
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 357
Kibicuję: WRE

Post Wyświetl pojedynczy post autor: 19B10 » 13 sty 2020, 20:14

piotrcies pisze:
13 sty 2020, 20:00
nie chciałbym być szkolną "gwiazdą" po imprezie.
Problem to w sumie może być dużo poważniejszy, bo wystarczy że taka osoba 20 lat później będzie robić karierę np. jako polityk. Internet takich rzeczy nie zapomina i nie wybacza.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”