Domek nr 10 (temat luźny) - Strona 8682

Chwila oddechu dla stałych bywalców i świeżych owieczek. Trunki oraz coś na ząb w gronie znajomych, jak i dla tych którzy chcą podumać bądź przygadać sobie ramię w ramię z barmanem.

Lidl czy biedronka?

Lidl
11
55%
Biedronka
9
45%

Liczba głosów: 20

Awatar użytkownika
Magnum
Moderator
Moderator
Reputacja: 958
Kontakt:

Domek nr 10 (temat luźny)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Magnum » 31 lip 2020, 17:43

Jakiś dziwny sklep obok mnie się pojawił, zna ktoś, coś?

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
sci
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 797
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: sci » 31 lip 2020, 20:27

Polecam kefirki, marcheweczki, wino chorwackie grasevina i owsiankę z aronią i żurawiną

Awatar użytkownika
piotrcies
Just piotrcies
Just piotrcies
Reputacja: 3462

Post Wyświetl pojedynczy post autor: piotrcies » 31 lip 2020, 20:28

Polecam iść jutro, bo wiadomo, że jak sobota to tylko do Lidla, do Lidla...

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 2777

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Tomusmc » 01 sie 2020, 10:11

Nienawidzę wręcz tego sklepu. Artykuły do mnie kompletnie nie przemawiają, a wydaje mi się mocno, że za każdym razem szturmuje ten sklep okoliczna patologia i to w każdym Lidlu jakim bywam

Awatar użytkownika
piotrcies
Just piotrcies
Just piotrcies

Post Wyświetl pojedynczy post autor: piotrcies » 01 sie 2020, 10:25

U mnie tak jest w Biedronce

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Bianconero
Reputacja: 3679

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Delpiero14 » 01 sie 2020, 10:29

U mnie z kolei odwrotnie. Największa patologie widuje w Biedronce, sami Cyganie i typowi stereotypowi beneficjenci 500+. W Lidlu z kolei albo dużo dziadków, albo takich w miarę młodych ludzi 30+. Co ciekawe w tym Lidlu zawsze są tłumy, niezależnie od dnia, oraz pory dnia. Zawsze mnie to ciekawiło dlaczego w normalnym dniu roboczym do 12 jest tam tylu tych młodych ludzi, nie powinni być w pracy czy coś?

Awatar użytkownika
Sergek
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 442

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Sergek » 01 sie 2020, 10:30

Nigdy bym Lidla z patologią nie powiązał, to jest raczej specjalność Biedronki

Awatar użytkownika
piotrcies
Just piotrcies
Just piotrcies

Post Wyświetl pojedynczy post autor: piotrcies » 01 sie 2020, 10:36

Delpiero14 pisze:
01 sie 2020, 10:29
Zawsze mnie to ciekawiło dlaczego w normalnym dniu roboczym do 12 jest tam tylu tych młodych ludzi, nie powinni być w pracy czy coś?
duzo młodych ludzi pracuje tak jak ja - w handlu albo w innych miejscach z dość elastycznymi godzinami pracy i wolne dni przypadają na dni robocze + ludzie pracujący na nocki. To daje pewnie dość sporą grupę.

Awatar użytkownika
19B10
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 358
Kibicuję: WRE

Post Wyświetl pojedynczy post autor: 19B10 » 01 sie 2020, 11:05

Zdecydowanie wolę Lidla niż Biedronkę. A odkąd zrobili kasy automatyczne to w ogóle zakupy tam nie stanowią problemu.

Awatar użytkownika
NoName1989
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 542
Kibicuję: WIDZEW

Post Wyświetl pojedynczy post autor: NoName1989 » 01 sie 2020, 11:06

Ja mam na przeciwko bloku Lidla i Biedronkę, oba sklepy mają jakieś zalety. Biedronki nie lubię za bałagan jaki tam panuje, w Lidlu zawsze wszystko czyste i ułożone na swoich miejscach bez blokowania paletami pół sklepu. Biedre właśnie zamknęli i powiększają, mam nadzieję że wyjdzie to na plus i powrócą kasy samoobsługowe, które na mniejsze zakupy są idealne.

Enjo
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 443
Kibicuję: AC Milan

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Enjo » 01 sie 2020, 11:22

Ja też team Lidl, przed chwilą wróciłem z zakupów.
Faktem jest, że brakuje paru produktów (np nie ma coli zero) ale wolę tam chodzić niż do biedry bo jest czyściej, nie jest najebane tyle towaru w korytarzach i przekroj kupujących jest inny, w Lidlu też widzę więcej młodych osób niż w biedronce.
Robi ktoś z was zakupy w Dino? Z kim rozmawiam to każdy wie, że to polski sklep, ale nikt nigdy tam nie był. U mnie w mieście może jeden taki sklep widziałem.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Reputacja: 1172
Kibicuję: RKS Raków + ManUTD
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: futbolowa » 01 sie 2020, 11:24

Ja kiedyś miałam awersję do Lidla, bo co przyszłam, lodówki i koszyki były puste. Od paru lat jest lepiej - i chodzę głównie tam. Duży wybór produktów wege, świeże warzywa i owoce, sporo fajnych rzeczy na lodówkach. Rzeczywiście jest tak, że klientela to głównie seniorzy i coś, co można nazwać klasą średnią.

Biedronki w moim mieście to natomiast dramat - wszędzie brudno, zgnite owoce, burdel na środku alejek, pełno żulerni. Chodzę tylko jak muszę, im rzadziej, tym lepiej.

Lubię jeszcze Kauflanda - za duży wybór, spoko ceny i świeżość :)

Awatar użytkownika
piotrcies
Just piotrcies
Just piotrcies

Post Wyświetl pojedynczy post autor: piotrcies » 01 sie 2020, 11:25

Co do kas samoobsługowych: ja mam po sąsiedzku Biedronkę (podobno premium, ale syf jak w każdej, do tego ciasna, różni się tylko tym, że ma osobne stoisko z wędlinami i serami) i tam otworzyli kasy samoobsługowe. Tyle że o ile w Carrefourze czy w śp. Tesco byli tam dedykowani pracownicy do pomocy, tak w Biedronce tego nie uświadczysz. I wygląda to tak, że zwykle jest otwarta jedna kasa, do niej mega długa kolejka zniecierpliwionych klientów, kilka osób przy kasie samoobsługowej. Jak to z tymi samoobsługowymi bywa, co chwilę trzeba wezwać pomoc (a to ktoś kupuje alkohol i trzeba zatwierdzić, a to problem z wagą produktu i nie zaczytuje, że wrzucono poprawnie do koszyka). W efekcie ta jedna kasjerka obsługująca zniecierpliwioną kolejkę co rusz musi wstawać, odchodzić od swojej kasy, iść do samoobsługowej, zatwierdzić tam produkt, a potem wrócić i kasować dalej. Ludzie w kolejce są zachwyceni xD

Czasem, przy naprawdę dużych kolejkach, otwierają dwie kasy, ci, którzy mają pecha, trafiają do kasy, której operator obsługuje jeszcze te samoobsługowe i nawet jak się taktycznie stanie w krótszej kolejce, to się widzi, jak rywale z innej kolejki mkną do wyjścia, a tu się przedłuża. Byłem świadkiem, jak podczas kasowania jednej osoby kasjerka trzy razy szła do samoobsługowych, żeby coś tam zatwierdzić.

To wymyślili, nie mam pytań.

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Reputacja: 1172
Kibicuję: RKS Raków + ManUTD
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: futbolowa » 01 sie 2020, 11:25

Enjo pisze:Ja też team Lidl, przed chwilą wróciłem z zakupów.
Faktem jest, że brakuje paru produktów (np nie ma coli zero) ale wolę tam chodzić niż do biedry bo jest czyściej, nie jest najebane tyle towaru w korytarzach i przekroj kupujących jest inny, w Lidlu też widzę więcej młodych osób niż w biedronce.
Robi ktoś z was zakupy w Dino? Z kim rozmawiam to każdy wie, że to polski sklep, ale nikt nigdy tam nie był. U mnie w mieście może jeden taki sklep widziałem.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Byłam raz, bo jest w wiosce obok moich rodziców. Strasznie śmierdziało mokrą ścierą :D

Awatar użytkownika
Sergek
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 442

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Sergek » 01 sie 2020, 11:34

Ja w pobliżu niestety Lidla nie mam, za to jest bardzo dużo Biedronek. O tyle da się to znieść, że w odległości ~10 minut mam dość "nową" Biedronkę, przez co tam jest bardzo schludnie, czysto i jest dość przestrzenna. Wciąż wolałbym Lidla (albo dużego Kerfa), ale cóż :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”