Piłka Nożna Kobiet - Strona 24

Wszystko o piłce w pozostałych rejonach nie tylko Europy ale i Świata. Ciekawostki, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia powiązane z piłką nożną.
Awatar użytkownika
Curt
Skład B
Skład B
Reputacja: 85

Piłka Nożna Kobiet

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Curt » 13 lis 2019, 15:31

No takie wyniki świadczą o tym jak nierówny jest poziom piłki nożnej kobiet na świecie, a nawet w Europie i szczerze mówiąc wg mnie jeszcze długo tak zostanie. Wiele krajów poszło do przodu, ale trudno mi sobie wyobrazić, żeby taka Gruzja, będąca stosunkowo biednym państwem, ze słabo rozwiniętym futbolem panów, a w dodatku z tradycyjną rolą kobiety nagle zrobiła skok do przodu w rozwoju tej dyscypliny.

Co do naszych dziewczyn, to należą wielkie brawa, bo głównym składnikiem tego remisu była praca na boisku do ostatniego gwizdka. Tak jak przeczuwałem nie był to lekki mecz i trzeba go było wybiegać. Hiszpanki to rywal od nas o co najmniej klasę lepszy pod względem przygotowania technicznego i taktycznego, stąd wielka dominacja tego zespołu we wczorajszym meczu. Na plus w naszym zespole wyróżniła się Kiedrzynek (de facto uratowała nam mecz), Grzywińska (najwięcej spokoju w środku pola), Matysik (świetna asekuracja słabo grającej Sikory) i Pajor (trochę poniżej oczekiwań, ale i tak najlepsza z przodu). Mieliśmy też sporo szczęścia, bo sędzia kilkukrotnie pomyliła się na naszą korzyść (m.in. nie uznając prawidłowej bramki rywala), a Hiszpanki haniebnie pudłowały w znakomitych sytuacjach. Nie liczyłbym na powtórzenie tego wyniku na wyjeździe. Niemniej jest to znakomity początek eliminacji, w dodatku dodający skrzydeł naszym kadrowiczkom. Na wiosnę trzeba celować w 12 punktów z Azerbejdżanem i Mołdawią, potem czeka nas wyjazd z Hiszpania, a na koniec prawdopodobnie najważniejsze dwa mecze - wyjazd i dom z Czechami.

Skrót spotkania:

Awatar użytkownika
czubatka
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 256
Kibicuję: ManU za Sheringhama xD

Piłka Nożna Kobiet

Post Wyświetl pojedynczy post autor: czubatka » 11 gru 2019, 15:40

Amerykanki z tytułem sportowca roku wg magazynu Time
https://time.com/athlete-of-the-year-20 ... ccer-team/

Obrazek

Awatar użytkownika
7lechus
Podawacz Piłek
Podawacz Piłek
Reputacja: 17
Kibicuję: NTV Beleza

Piłka Nożna Kobiet

Post Wyświetl pojedynczy post autor: 7lechus » 04 sty 2020, 17:37

Jak rozpoczęły dekadę zwycięstwem - tak zwycięstwem ją zakończą :wink:

Mały przedsmak przed Tokio 2020.

Awatar użytkownika
7lechus
Podawacz Piłek
Podawacz Piłek

Piłka Nożna Kobiet

Post Wyświetl pojedynczy post autor: 7lechus » 08 sty 2020, 14:44

Z dedykacją dla wszystkich, którzy uważają pojedynki Lyonu z Wolfsburgiem bądź NC Courage z Chicago Reds za najwyższy (jedyny) top w kobiecej piłce... :wink:

Tak na marginesie NTV Beleza wygrały w tym sezonie wszystko:
ligę po zażartej walce z Urawą, INAC i Jef Utd,
wakacyjny puchar ligi,
puchar Japonii (Empress Cup)
oraz Azjatycką Ligę Mistrzyń (pilotazowa edycja) gdzie między innymi zlały 4:0 Melbourne Victory - Mistrzynie Australii z W-League - tak, tak z tej ligi, w której zimuje połowa piłkarek amerykańskiej NWSL. Lekcja była sroga bo Australijiki oddały w tamtym meczu zaledwie jeden strzał i to w pierwszym kwadransie.

Na liście top 100 piłkarek na świacie opublikowanej przez Guardiana (również na top 50 serwisu Goal.com (25 piłkarek)) nie znajuje się ani jedna zawodniczka Belezy. Wśrod moich dalekowschodnich znajomych jest to powód do niezłej beki. Wiedziony ciekawością zapytałem o to Richa Laverty'ego, który wraz z dziewczynami z podcastu Offside Rule przygotowuje tę listę dla Guardiana. Powód okazał się banalny i przewidywalny 80% z ponad 100 ich "ekspertów" ogląda/śledzi kobiecy futbol (nie licząc ojczystego języka) jedynie w wydaniu w języku angielskim - poza tym reszta dla nich nie istnieje.

Heh, dzięki temu mamy potem takie kwiatki jak te z komentarzami zachodniej "prasy" w 2011r. kiedy Japonki wygrały MŚ - sensacja, cud, nieprawdopodobne - przewijało się wtedy w nagłówkach co z kolei powodowało u mnie nie mniejsze :haha: niż wtedy gdy Kate Markgraf czy JP Dellacamera komentowali spotkania Japonii podczas tego turnieju mówiąc, iz jest to zespół bez gwiazd :roftl3:

Awatar użytkownika
czubatka
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 256
Kibicuję: ManU za Sheringhama xD

Piłka Nożna Kobiet

Post Wyświetl pojedynczy post autor: czubatka » 08 sty 2020, 15:07

7lechus pisze:
08 sty 2020, 14:44
Tak na marginesie NTV Beleza wygrały w tym sezonie wszystko:
Ciekawi mnie, skąd u ciebie wzięło się zainteresowanie akurat tym klubem?

Spoiler:

Awatar użytkownika
7lechus
Podawacz Piłek
Podawacz Piłek

Piłka Nożna Kobiet

Post Wyświetl pojedynczy post autor: 7lechus » 08 sty 2020, 18:08

czubatka pisze:
08 sty 2020, 15:07
Ciekawi mnie, skąd u ciebie wzięło się zainteresowanie akurat tym klubem?
Japonia przedstawiła mnie kobiecej piłce podczas Olimpiady w Pekinie. Gra Nadeshiko zrobiła tam na mnie spore wrażenie. Już u nas poszedłem obejrzeć mecz Unii Racibórz z AZS-em Wrocław..i srodze się rozczarowałem. Naszym paniom nie można było odmówić ambicji ale na poziomie technicznym i taktycznym to niestety była przepaść. Zaraz potem obejrzałem w TV pierwsze MŚ U17 w Nowej Zelandii, które utwierdziły mnie w przekonaniu, iż Japonki w niedługim czasie zostaną najlepszą ekipą na świecie. NTV Beleza była podówczas najlepsze w Japonii stąd zainteresowanie tym klubem wyszło raczej naturalnie.

Awatar użytkownika
Cement
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 894
Kibicuję: Cementarnica 55 Skopje

Piłka Nożna Kobiet

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Cement » 08 sty 2020, 22:04

Cieszy, że na forum pojawił się kolejny sympatyk kobiecej piłki. Oby został z nami na dłużej :)

Awatar użytkownika
7lechus
Podawacz Piłek
Podawacz Piłek

Piłka Nożna Kobiet

Post Wyświetl pojedynczy post autor: 7lechus » 13 sty 2020, 21:04

Rozkład jazdy w wiosennych turniejach towarzyskich:

AFC Olympics qualifiers (qualifiers 3-9 luty & playoffs 6-11 marzec)
CONCACAF Olympics qualifiers (27 styczeń - 9 luty)
EURO qualifiers (5-11 marzec)

Tournoi de France (4-10 marzec)
SheBelives Cup (5-11 marzec)
Algarve Cup (4-11 marzec)
Cyprus Cup (2-12 marzec)
Pinatar Cup (? marzec)

1. USA: SheBelieves Cup / CONCACAF Olympics qualifiers
2. Niemcy: Algarve Cup
3. Holandia: Tournoi de France
4. Francja: Tournoi de France

5. Szwecja: Algarve Cup
6. Anglia: SheBelieves Cup
7. Australia: AFC Olympics playoffs
8. Kanada: Tournoi de France / CONCACAF Olympics qualifiers
9. Brazylia: Tournoi de France
10. Japonia: SheBelieves Cup

11. Korea Północna: wycofała się z udziału w kwalifikacjach do Olimpiady
12. Norwegia: Algarve Cup
13. Hiszpania: SheBelieves Cup
14. Włochy: Algarve Cup
15. Chiny: AFC Olympics playoffs
16. Dania: Algarve Cup
17. Belgia: Algarve Cup
18. Islandia: Pinatar Cup
19. Szwajcaria: ?
20. Korea Południowa: AFC Olympics playoffs

21. Austria: ?
22. Szkocja: Pinatar Cup
23. Nowa Zelandia: Algarve Cup
24. Rosja: EURO qualifiers
25. Kolumbia: ?
26. Ukraina: Pinatar Cup
27. Meksyk: Cyprus Cup / CONCACAF Olympics qualifiers
28. Czechy: Cyprus Cup
29. Finlandia : Cyprus Cup

30. Polska: EURO qualifiers

31. Portugalia: Algarve Cup
32. Wietnam: AFC Olympics playoffs
32. Irlandia: EURO qualifiers
34. Walia: towarzyskie vs. Estonia
34. Argentyna: ?
36. Chile: ?
37. Kostaryka: CONCACAF Olympics qualifiers
38. Tajlandia: AFC Olympics playoffs / Cyprus Cup
39. Nigeria: ?
40. Chińskie Taipei (Tajwan): AFC Olympics playoffs

41. Serbia: EURO qualifiers
47. Słowacja: Cyprus Cup
49. Kamerun: ?
50. Słowenia: EURO qualifiers
51. Jamajka: CONCACAF Olympics qualifiers
52. Chorwacja: Cyprus Cup
56. Irlandia Północna: Pinatar Cup

Awatar użytkownika
Curt
Skład B
Skład B

Piłka Nożna Kobiet

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Curt » 14 sty 2020, 15:16

Cześć Lechus, miło Cie tu widzieć :) COś ostatnio mniej aktywny jesteś na tt (?)

Polska znowu nie zagra w żadnym turnieju towarzyskim. Dlaczego? :?

Awatar użytkownika
7lechus
Podawacz Piłek
Podawacz Piłek

Piłka Nożna Kobiet

Post Wyświetl pojedynczy post autor: 7lechus » 14 sty 2020, 17:28

Curt pisze:
14 sty 2020, 15:16
Cześć Lechus, miło Cie tu widzieć COś ostatnio mniej aktywny jesteś na tt (?)

Polska znowu nie zagra w żadnym turnieju towarzyskim. Dlaczego?
Cze @Curt, dzięki za zaproszenie na forum. Zaglądałem, zaglądałem i w końcu coś tu skrobnąłem :wink:

Dopełniając forumowej kurtuazji:

Cześć wszystkim, 7lechus po tej stronie. Dzięki @Cement i @czubatka za ciepłe przyjęcie. W kilku słowach o mnie: neofita orientu, fan the beautiful game, gorący zwolennik równouprawnienia. Od ponad dekady hobbystycznie i w wolnych chwilach popularyzuję powyższe - łącząc czasami trzy w jedym.

@Curt W kwestii tt, staram się trzymać rękę na pulsie tego co dzieje się w kobiecej na świecie - niestety po obejrzeniu kaskady meczy czy powtórek zebranych z całego tygodnia jedyne na co pozostaje czas w niedzielę wieczorem to :ozob: Poważnie zaś, w wolnym czasie (mało go ostatnio) pisuję bądź koresponduję o tym ze znajomymi na zgranicznych serwisach czy forach - bo twitter się mało ku temu nadaje.

Z braku czasu, wciąż na lapie wisi mi od połowy grudnia niedokończona lista topowych piłkarek na świecie (taka wzorem tej z Guardiana) - tu mam spory szacun do Laverty'ego - bo widzę jaki ogrom pracy wykonał tworząc top 100 z 400. Moja jest podzielona na top 30 bramkarki oraz top 50 kolejno: obrończynie, pomocniczki, napastniczki. Jak sie uda to może ją w końcu opublikuje na TKF-ie w ten weekend.

A propos towarzyskich. Cóż, gramy eliminacje w tym samym czasie - to się przekłada. Azerbejdżan i Mołdawię powinny dziewczyny pokonać nawet "zardzewiałe" po zimie (przeciwniczki są w takim samym położeniu) i to przygotuje nas do meczu z Hiszpanią w kwietniu, w którym trzeba będzie minimalizować straty a jeśli szczęście dopisze to może i sprawić niespodziankę w postaci gola. Tak naprawdę dla nas najważniejsze jednak będą mecze z Czechami w sierpniu - to wtedy trzeba będzie mieć szczyt formy i zdrowie. Między 1 a 9 czerwca jest okno FIFA i to tam PZPN powinien załatwić mocne rywalki - 9 z 12 punktów ugranych na wiosnę może w tym pomóc.

Awatar użytkownika
7lechus
Podawacz Piłek
Podawacz Piłek

Piłka Nożna Kobiet

Post Wyświetl pojedynczy post autor: 7lechus » 14 sty 2020, 19:34

@czubatka Wychodzi, iż nie mam uprawnień do odpowiadania na prywatne wiadomości ani tworzenia własnych - jak sądze zależy to od ilości opublikowanych postów? Awatara wstawić też nie idzie :roll:
odpowiadając na prosbę, konto z którego tt o kobiecej piłce : @Lechus79

Awatar użytkownika
Magnum
Moderator
Moderator
Reputacja: 795
Kontakt:

Piłka Nożna Kobiet

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Magnum » 14 sty 2020, 19:42

Musieliśmy wprowadzić takie obostrzenia ze względu na to, że mieliśmy dużo problemów z botami i użytkownikami rejestrującymi się po to, żeby spamować. Myślę, że coś się da zaradzić. :)

Awatar użytkownika
Cement
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 894
Kibicuję: Cementarnica 55 Skopje

Piłka Nożna Kobiet

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Cement » 14 sty 2020, 22:35

Moje ulubienice zagrają w marcu w Algarve Cup. Niestety, losowanie wypadło fatalnie - w pierwszym meczu zmierzą się z Niemkami. Inna sprawa, że odmłodzoną i przebudowaną niemiecką drużynę udało się ograć w ćwierćfinale Mundialu, może i tym razem uda się sprawić niespodziankę. Mam też nadzieję, że dalej będą rozwijać się talenty Anny Anvegard (po Mundialu przeniosła się też do aktualnych mistrzyń Szwecji Rosengard, a w listopadzie strzeliła dwa gole Amerykankom w meczu towarzyskim) oraz przebojowej Madelen Janogy. Gerhardsson powoli wprowadza też do drużyny Hannę Bennison i Loretę Kullashi.
7lechus pisze:
14 sty 2020, 17:28
Z braku czasu, wciąż na lapie wisi mi od połowy grudnia niedokończona lista topowych piłkarek na świecie (taka wzorem tej z Guardiana) - tu mam spory szacun do Laverty'ego - bo widzę jaki ogrom pracy wykonał tworząc top 100 z 400. Moja jest podzielona na top 30 bramkarki oraz top 50 kolejno: obrończynie, pomocniczki, napastniczki. Jak sie uda to może ją w końcu opublikuje na TKF-ie w ten weekend.
Nie wątpię, że Hedvig Lindahl, Linda Sembrandt i Kosovare Asllani znajdą się odpowiednio wysoko ;).

Awatar użytkownika
7lechus
Podawacz Piłek
Podawacz Piłek

Piłka Nożna Kobiet

Post Wyświetl pojedynczy post autor: 7lechus » 14 sty 2020, 23:12

Cement pisze:
14 sty 2020, 22:35
Nie wątpię, że Hedvig Lindahl, Linda Sembrandt i Kosovare Asllani znajdą się odpowiednio wysoko .
Heh, wśród bramkarek Lindahl mam na 3, Sembrandt wśród obrończyń na 30 (za to Ericsson na 4, a Glas na 8 ), wśród pomocniczek Asllani to nr 4 (ale to się jeszcze może zmienić choć pierwsza 10 raczej pewna), napastniczek jeszcze nie klasyfikowałem :wink:

Awatar użytkownika
Curt
Skład B
Skład B

Piłka Nożna Kobiet

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Curt » 14 sty 2020, 23:26

A propos towarzyskich. Cóż, gramy eliminacje w tym samym czasie - to się przekłada. Azerbejdżan i Mołdawię powinny dziewczyny pokonać nawet "zardzewiałe" po zimie (przeciwniczki są w takim samym położeniu) i to przygotuje nas do meczu z Hiszpanią w kwietniu, w którym trzeba będzie minimalizować straty a jeśli szczęście dopisze to może i sprawić niespodziankę w postaci gola.
Ubzdurałem sobie, że pierwsze mecze z Mołdawią i Azerbejdżanem gramy dopiero w kwietniu :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Piłka nożna na świecie”