O futbolu na luzie... - Strona 6972

Wszystko o piłce w pozostałych rejonach nie tylko Europy ale i Świata. Ciekawostki, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia powiązane z piłką nożną.
×

Czy podoba Ci się zniesienie zasady o golu na wyjeździe?

Tak
27
68%
Nie
6
15%
Nie wiem
3
8%
To zależy, czy mój klub na niej skorzystał/skorzysta
4
10%
Awatar użytkownika
FILIPPO828
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Posty: 996
Rejestracja: 10 gru 2025, 18:30
Reputacja: 152
Kibicuję: Neutralny kibic
Lokalizacja: Grudziądz

O futbolu na luzie...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: FILIPPO828 » 20 maja 2026, 20:09


Jest szansa że Socca będzie w przyszłości na igrzyskach olimpijskich. Oby jak najszybciej bo fajnie grają nasi i jak na razie są najlepsi na świecie.

Awatar użytkownika
1234
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 4685
Rejestracja: 13 maja 2022, 8:50
Reputacja: 1731

O futbolu na luzie...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: 1234 » 20 maja 2026, 21:20

Ciekawe gdzie jest sufit tej dyscypliny, w teorii powinna iść do przodu bo to jest szybka piłka, mała przestrzeń. Młode pokolenia zdaje się preferują taki styl niżeli długie formaty, taki mecz 90 minutowy dla wielu jest już po prostu nudny.

Koszykówka 3x3 robi furorę, choć to nieco inny przypadek, to pokazuje pewien trend.

Awatar użytkownika
matt_
Moderator
Moderator
Posty: 13929
Rejestracja: 04 sie 2016, 13:56
Reputacja: 3815

O futbolu na luzie...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: matt_ » 20 maja 2026, 21:25

FILIPPO828 pisze:
20 maja 2026, 20:09
Jest szansa że Socca będzie w przyszłości na igrzyskach olimpijskich. Oby jak najszybciej bo fajnie grają nasi i jak na razie są najlepsi na świecie.
Każda odmiana piłki ma na Igrzyskach więcej sensu niż 11vs11, przynajmniej w przypadku mężczyzn.

Awatar użytkownika
Boromir
Shadow stalker
Posty: 26056
Rejestracja: 30 gru 2006, 14:31
Reputacja: 6363

O futbolu na luzie...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » 20 maja 2026, 21:26

Ja się do tych odmian wcale nie mogę przekonać, mam wrażenie jakbym oglądał zbieraninę na orliku. Na bardzo dobrym poziomie, ale jednak na orliku.

Awatar użytkownika
1234
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 4685
Rejestracja: 13 maja 2022, 8:50
Reputacja: 1731

O futbolu na luzie...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: 1234 » 20 maja 2026, 21:29

Z drugiej strony taką odmianą mógłby być futsal, nawet beach soccer (ok, no to już specyficzne) ale jednak futsal wielkiej furory nie robi.

Awatar użytkownika
matt_
Moderator
Moderator
Posty: 13929
Rejestracja: 04 sie 2016, 13:56
Reputacja: 3815

O futbolu na luzie...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: matt_ » 20 maja 2026, 21:47

Boromir pisze:
20 maja 2026, 21:26
Ja się do tych odmian wcale nie mogę przekonać, mam wrażenie jakbym oglądał zbieraninę na orliku. Na bardzo dobrym poziomie, ale jednak na orliku.
No ale nie masz wrażenia, że to robienie z turnieju olimpijskiego poważnej imprezy to oszukiwanie wszystkich wokół, również samych siebie? Zanim powstały MŚ to grali tam tylko "amatorzy", potem jedynie demoludy się na niego spinały a teraz to U-23 z gościnnymi występami. Pomijając już to, że w czym czasie na Igrzyskach masz zupełnie inne, dużo ciekawsze i bardziej prestiżowe rywalizacje w drużynówkach. Chyba że rzeczywiście niektóre halowe sporty jak siatka czy ręczna trafią na zimowe IO, wtedy można się zastanowić co z piłką nożną 11-osobową.

Awatar użytkownika
Ilka
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 14461
Rejestracja: 16 cze 2017, 17:37
Reputacja: 2695
Kibicuję: Widzew Barca MU Juve

O futbolu na luzie...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Ilka » 20 maja 2026, 21:51

Ja to bym chciała zobaczyć normalną piłkę nożną bez spalonych tak jak w socca :) Ciekawe to by było :)

Awatar użytkownika
Boromir
Shadow stalker
Posty: 26056
Rejestracja: 30 gru 2006, 14:31
Reputacja: 6363

O futbolu na luzie...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » 20 maja 2026, 21:54

matt_ pisze:
20 maja 2026, 21:47
No ale nie masz wrażenia, że to robienie z turnieju olimpijskiego poważnej imprezy to oszukiwanie wszystkich wokół, również samych siebie?
A to już inna sprawa, piłka nożna powinna z IO zniknąć bo te U-23 to kpina jest.

Awatar użytkownika
1234
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 4685
Rejestracja: 13 maja 2022, 8:50
Reputacja: 1731

O futbolu na luzie...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: 1234 » 20 maja 2026, 21:56

Ilka pisze:
20 maja 2026, 21:51
Ja to bym chciała zobaczyć normalną piłkę nożną bez spalonych tak jak w socca :) Ciekawe to by było :)
Zagraj sobie w FC bez spalonych :pijemy:

Awatar użytkownika
Ilka
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 14461
Rejestracja: 16 cze 2017, 17:37
Reputacja: 2695
Kibicuję: Widzew Barca MU Juve

O futbolu na luzie...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Ilka » 20 maja 2026, 21:59

1234 pisze:
20 maja 2026, 21:56
Ilka pisze:
20 maja 2026, 21:51
Ja to bym chciała zobaczyć normalną piłkę nożną bez spalonych tak jak w socca :) Ciekawe to by było :)
Zagraj sobie w FC bez spalonych :pijemy:
Byłoby wesoło :)

Awatar użytkownika
Eyesmon
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 17009
Rejestracja: 26 lut 2009, 23:46
Reputacja: 4240
Kibicuję: AC Milan

O futbolu na luzie...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Eyesmon » 20 maja 2026, 22:15

A z ciekawości czym sie różni socca od tzw ligi 5 i np od piłki 7 os (bo też taka jest). W sensie czemu akurat ta wersja zrobila sie taka popularna?

Awatar użytkownika
Boromir
Shadow stalker
Posty: 26056
Rejestracja: 30 gru 2006, 14:31
Reputacja: 6363

O futbolu na luzie...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » 20 maja 2026, 22:18

W jednej wygrywamy w drugiej nie. Dlatego jest popularna.

Awatar użytkownika
Zygmunt-1
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 4370
Rejestracja: 22 sty 2023, 10:32
Reputacja: 1303
Kibicuję: od czasu do czasu

O futbolu na luzie...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Zygmunt-1 » 21 maja 2026, 8:04

Widzę, że w kadrze na ten turniej jest były bramkarz Wisły Płock, Seweryn Kiełpin. Kilka lat temu skończył karierę piłkarską (bądź przygodę z futbolem, jak kto woli) i został influencerem.

Jakby kogoś interesował proces powołań do reprezentacji :wink:
Seweryn Kiełpin: Na Instagramie odezwał się do mnie trener Przemek Mamczak. Zapytał, czy nie chciałbym pojawić się na ich zajęciach. Stwierdziłem, że dlaczego nie, bo jestem cały czas w treningu.

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 64431
Rejestracja: 08 mar 2005, 11:33
Reputacja: 8497
Kontakt:

O futbolu na luzie...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: cloner » 21 maja 2026, 8:10

Zygmunt-1 pisze:
21 maja 2026, 8:04
kadrze na ten turniej jest były bramkarz Wisły Płock, Seweryn Kiełpin
Byly bramkarz PB :mrgreen:
Znamy się od 18 lat, żabol niestety ale w porządku gościu :wink:

Awatar użytkownika
Ilka
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 14461
Rejestracja: 16 cze 2017, 17:37
Reputacja: 2695
Kibicuję: Widzew Barca MU Juve

O futbolu na luzie...

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Ilka » 21 maja 2026, 14:58

Podsumowanie wczorajszego dnia :)




Zastanawiałam się czy nie założyć tematu o socca i ligach orlikowych, ale stwierdziłam, że tutaj na forum jest za małe zainteresowanie tym ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Piłka nożna na świecie”