Manchester United (zbiorczy) (cz.2) - Strona 1880

Piłka nożna w Anglii | Premier League, Championship i FA Cup (Puchar Anglii) | Kluby (Manchester United, Liverpool, Manchester City, Arsenal, Leeds) | Reprezentacja Anglii | Transfery | Mecze, wyniki i inne wydarzenia związane z angielską piłką nożną

Trenerem MU w sezonie 2018/2019 powinien zostać:

Solskjaer powinien pozostać na stanowisku
15
50%
Mauricio Pochettino
5
17%
Massimiliano Allegri
3
10%
Zinedine Zidane
0
Brak głosów
Laurent Blanc
1
3%
Antonio Conte
0
Brak głosów
Leonardo Jardim
1
3%
Eddie Howe
3
10%
ktoś inny
2
7%

Liczba głosów: 30

red85
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 201
Kontakt:

Manchester United (zbiorczy) (cz.2)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: red85 » 09 paź 2019, 17:48

Ja tylko z urlopu napisze, ze oglądałem długimi fragmentami ostatni mecz i to wyglądało jak w najgorszych spotkaniach za Luja. jak pisałem wcześniej - jeśli Ole szybko nie zareaguje to niebawem nie będzie mógł mieć jakichkolwiek pretensji, ze mu się podziękuje. Co więcej, wcale się nie zdziwię jeśli sam pierwszy rzuci ręcznikiem.

Nie zmienia to jednak w niczym oceny letniego okienka. Jak bodaj kiedyś powiedział Ragnick, lepiej nie kupować niż kupować złych zawodników. Kupiliśmy trzech grajków, którzy autentycznie wzmocnili zespół. Zreszta, nie mam zamiaru powtarzać tych samych dyskusji po raz setny.

I to co ja chciałem było opisane wielokrotnie, wiec proszę tutaj nie wypisywać dyrdymałów. Chciałem dynamicznej drużyny, która pressuje wysoko i potrafi grać piłka. Tego chciałem, tego tez chciał Ole, ale na boisku tego nie widać. Jak jest czego bronić to bronię, ale poziom zaprezentowany z kiepskim Newcastle jest nie do zaakceptowania.

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 543
Kibicuję: Manchester United FC

Post Wyświetl pojedynczy post autor: czarny samael » 10 paź 2019, 10:31

Bassu pisze:
09 paź 2019, 12:03
Tu akurat prawda - na boisku, gdy nie idzie nie ma lidera i to od lat.
Pogba jest liderem na boisku i wg tego co słychać z szatni (tak u nas jak i we Francji) także poza nim.
Bassu pisze:
09 paź 2019, 12:03
Tak na prawdę solidnie wypalił u nas transfer Ibry, pierwszy sezon Lukaku i...
:roll:
piotrcies pisze:
09 paź 2019, 12:12
ja czytałem, że Solskjaer wskazał 9 piłkarzy do wymiany w zespole i biorąc pod uwagę niektóre plotki oraz choćby wypowiedzi takiego Watzkego - chyba faktycznie staraliśmy się skusić m.in. takiego Sancho.
Tyle, że od początku dał sobie na to 2 lata (nie pamiętam czy 3, czy 4 okienka). A racji nie miał, bo najpierw usuwa zawodników, a dopiero później szuka im następstwa. Ten skład nie mógł być tak słaby, skoro osiągał o parę klas lepsze wyniki z Jose. Oddanie Lukaku i Sancheza jednocześnie, bez kupna kogoś za nich właśnie nam wychodzi bokiem. A drugim bokiem, ustawianie Pogby na 8.

Tutaj potrzeba nowej 8 i 7 do pierwszego składu. Poza tym wzmocnień na ławce. Jednak ich brak nie usprawiedliwia takiego miejsca w tabeli.

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 2804
Kibicuję: 4rsenal

Post Wyświetl pojedynczy post autor: sickstick » 10 paź 2019, 10:47

czarny samael pisze:
10 paź 2019, 10:31
Pogba jest liderem na boisku i wg tego co słychać z szatni (tak u nas jak i we Francji) także poza nim.
To jest kwestia tego jak kto rozumie pojęcie 'lider na boisku'. Moim zdaniem jeśli gość których przechodzi obok spotkań a jego forma zależna jest od humoru to jest kupa a nie lider.

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda

Post Wyświetl pojedynczy post autor: czarny samael » 10 paź 2019, 10:58

sickstick pisze:
10 paź 2019, 10:47
Moim zdaniem jeśli gość których przechodzi obok spotkań
Mit. Już obalony w zeszłym sezonie przez statystykę przebiegniętych kilometrów. W ogóle wszystkie staty, które widziałem stoją po jego stronie. Teraz znowu widziałem taką, gdzie wypracował tyle samo sytuacji co Fred, Tomek i Matić razem wzięci przez 1/3 minut ich gry. Gole i asysty zeszłego sezonu tym bardziej.
Ale on nie będzie dobrze grał, jeśli trener będzie go ustawiał na de facto DM jak w jednym z ostatnich meczów. Była taka grafika pokazująca miejsce poruszania się zawodników i z kim jak grali. RB był Young i był wyżej na boisku niż Pogba. Pogba po lewej jako DM, cały zespół przekrzywiony w prawą stronę, tj. tak że Rashford (IIRC) był po prawej stronie pola karnego i tym samym był najdalej odsuniętym zawodnikiem od Pogby, który najbliżej miał trzech obrońców i Tomka. Najwięcej podań tam wymieniono w trójkącie Tuanzebe-Pogba-Maguire. Przecież to jakieś kuriozum.

Awatar użytkownika
ozob
Io Sono Interista
Reputacja: 1598

Post Wyświetl pojedynczy post autor: ozob » 13 paź 2019, 12:35

Awatar użytkownika
piotrcies
Just piotrcies
Just piotrcies
Reputacja: 2901

Post Wyświetl pojedynczy post autor: piotrcies » 14 paź 2019, 14:26

Transfer Mandżukicia wydaje się coraz bardzie realny, czytałem o 10 mln za zimowy zakup, a sam Chorwat jest otwarty na przeprowadzkę.

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 2804
Kibicuję: 4rsenal

Post Wyświetl pojedynczy post autor: sickstick » 14 paź 2019, 14:35

Wolałem plotki o Piątku, Mandzu może być realnym problemem dla rywali.

Awatar użytkownika
piotrcies
Just piotrcies
Just piotrcies

Post Wyświetl pojedynczy post autor: piotrcies » 14 paź 2019, 14:37

Z tym Piątkiem może być ciężko, ponoć rywalizujemy z Barceloną.

Ja liczę na to, że transfer Mandżukicia doda trochę pewności siebie naszej szatni. Chorwat to nie jest chłopak, który kładzie uszy po sobie, tylko temperamentny facet, a patrząc na naszą szatnie - takich ludzi brakuje. Dużo przepraszania i ładnych słów, mało jaj.

Awatar użytkownika
losiu03
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 86
Kibicuję: Manchester United

Post Wyświetl pojedynczy post autor: losiu03 » 15 paź 2019, 9:45

Kompletnie nie widze Piatka w PL i nie wierze, ze bylby lekarstwem na problemy United w ataku. Tutaj potrzeba napastnika, ktory ma doswiadczenie na duzych boiskach w meczach o duza stawke, charakternego i pewnego siebie, ktory jak to mowi Solskjear potrafi strzelac tez brzydkie bramki z niczego, ktory swoja osobowoscia i postawa na boisku zainispiruje tych mlodych chlopakow z naszej kadry, a przy okazji takiego za ktorego nie trzeba bedzie wydac grubych melonow, redukujac ryzyko niewypalu transferowego do minimum. Mandzukic pasuje tutaj jak ulal.

Przed nami mecz z Liverpoolem. Czy United pierwszy raz od ch*j wie kiedy znajdzie sie w strefie spadkowej? Mysle, ze na Ole spoczywa teraz podwojna presja.

Wiekszosc kontuzjowanych powoli wraca do treningow, wiec to jakis tam pozytyw w perspektywie meczu z najlepsza obecnie druzyna w Anglii.

Awatar użytkownika
Poro6niec
Skład B
Skład B
Reputacja: 9
Kibicuję: Saint Etienne

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Poro6niec » 16 paź 2019, 17:44

Nie ma to jak wypychać Lukaku aby po 3 miesiącach negocjować Mandzukicia

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda

Post Wyświetl pojedynczy post autor: czarny samael » 16 paź 2019, 21:03

Poro6niec pisze:
16 paź 2019, 17:44
Nie ma to jak wypychać Lukaku aby po 3 miesiącach negocjować Mandzukicia
Akurat to nie jest głupie. On powinien przyjść od razu. Lukaku nie mógł być na dłuższą rezerwowym, a Rash musi mieć zastępcę w sezonie gdy się daje mu szansę na 9-ce.

Kasa z transferu i pensji zdecydowanie na plus.

Awatar użytkownika
Poro6niec
Skład B
Skład B

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Poro6niec » 16 paź 2019, 21:30

czarny samael pisze:
16 paź 2019, 21:03
Rash musi mieć zastępcę
Od czasu wynegocjowania nowego kontraktu mocno obniżył loty, możliwe że to kolejny angielski wonderkid któremu odbije sodówka od przypływu szekli. Jak pokazał czas, decyzja Ole o postawieniu na Anglika kosztem Lukaku, okazała się fatalna

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda

Post Wyświetl pojedynczy post autor: czarny samael » 16 paź 2019, 22:16

Poro6niec pisze:
16 paź 2019, 21:30
Jak pokazał czas, decyzja Ole o postawieniu na Anglika kosztem Lukaku, okazała się fatalna
To jest akurat decyzja, która prędzej czy później musiałaby być podjęta. W tym przypadku "później" byłoby skrajnie problematyczne. Jak Rash się nie obudzi do połowy sezonu, to drugą powinien grać na LW, a Tony na 9. Jak ten też nie będzie piorunował formą, to w nowym sezonie wrócimy do rozwiązania Jose i przestaniemy pokładać w Markusie większe nadzieje i obok RW, którym prawie na pewno nie będzie Sancho (z racji wyników), będzie trzeba kupić 9-kę. I nowy trener już tę 9-kę kupi, a tych jest więcej niż prawo-skrzydłowych.

Awatar użytkownika
piotrcies
Just piotrcies
Just piotrcies

Post Wyświetl pojedynczy post autor: piotrcies » 16 paź 2019, 22:24

Czarny, ale Martial wyjściowo był w tym sezonie naszą dziewiątką, ale doznał kontuzji i musiał tam grać Rash. Imo tak to powinno funkcjonować, Martial ma chłodniejszą głowę od Markusa i z tego duetu wolę widzieć jego na środku, a Rasha na lewej, a nie odwrotnie. I akurat Ole zdaje się to rozumieć.

Awatar użytkownika
Poro6niec
Skład B
Skład B

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Poro6niec » 16 paź 2019, 22:44

Martial to w ogóle inna historia. Przeklinałem Mourinho za zastopowanie jego kariery a okazało się, że po prostu za van Gaala osiągnął swój szczyt, którego już najprawdopodobniej nigdy nie powtórzy. W kadrze też jest skreślony, DeDe nie potrzebuje na lewej flance schodzącego napastnika

ODPOWIEDZ

Wróć do „Anglia”