Manchester United (zbiorczy) (cz.2) - Strona 2891

Piłka nożna w Anglii | Premier League, Championship i FA Cup (Puchar Anglii) | Kluby (Manchester United, Liverpool, Manchester City, Arsenal, Leeds) | Reprezentacja Anglii | Transfery | Mecze, wyniki i inne wydarzenia związane z angielską piłką nożną
×

Eryka ten Haga należy:

Zwolnić
5
20%
Wypie****
11
44%
Wywieźć na taczkach
9
36%
Awatar użytkownika
Bassu
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 7134
Rejestracja: 20 lis 2005, 9:04
Reputacja: 672
Kibicuję: Manchester United
Lokalizacja: Mexico

Manchester United (zbiorczy) (cz.2)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Bassu » 03 cze 2026, 9:28

Spokój grabarza. Romano podaje że to pierwszy z minimum dwóch transferów do środka. Teraz ma być główny. Oby nie ten z WHU. Liczę że powalczymy z City o Andersona

Awatar użytkownika
Maciek (interista)
Kapitan
Kapitan
Posty: 3203
Rejestracja: 08 mar 2006, 18:38
Reputacja: 178

Manchester United (zbiorczy) (cz.2)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Maciek (interista) » 03 cze 2026, 9:47

Ehh ta Atalanta to jednak potrafi sprzedawać. Moja opinia odbiega od kolegów z serie a. Uważam, że gość jest średni we wszystkim, dobry w niczym.
Transfer odbierałbym jako poszerzenie składu co pewnie ma sens, skoro wracacie do LM.

Awatar użytkownika
Bassu
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 7134
Rejestracja: 20 lis 2005, 9:04
Reputacja: 672
Kibicuję: Manchester United
Lokalizacja: Mexico

Manchester United (zbiorczy) (cz.2)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Bassu » 03 cze 2026, 13:23

Maciek (interista) pisze:
03 cze 2026, 9:47
Ehh ta Atalanta to jednak potrafi sprzedawać. Moja opinia odbiega od kolegów z serie a. Uważam, że gość jest średni we wszystkim, dobry w niczym.
Transfer odbierałbym jako poszerzenie składu co pewnie ma sens, skoro wracacie do LM.
Miło widzieć, że jest jeden co się zna w temacie. Do poszerzenia składu to możemy młodych z akademii ogrywać.

Awatar użytkownika
BadBoy
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 7129
Rejestracja: 01 cze 2006, 19:47
Reputacja: 782

Manchester United (zbiorczy) (cz.2)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: BadBoy » 03 cze 2026, 13:50

Czyli w temacie się zna tylko ten który pasuje pod Twoją tezę 👏

Matrixxx
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Posty: 506
Rejestracja: 16 sie 2023, 12:38
Reputacja: 165
Kibicuję: Inter

Manchester United (zbiorczy) (cz.2)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Matrixxx » 03 cze 2026, 13:53

Mr.Chris pisze:
03 cze 2026, 2:44
Ale co z tego, że sprawdzają się w Serie A? W Premier League z jakiegoś powodu mało który zawodnik z Serie A się sprawdza i nie mówię tu tylko o United. Z La Liga, z Bundesligi, czy z ligi portugalskiej jest tego sporo. Z tych lig przychodzi do Anglii najwięcej jakościowych zawodników, ale Serie A jest nie wiem, niekompatybilna? Nie mówię tu, że nie macie dobrych zawodników, ale ci którzy długo grali we Włoszech po prostu rzadko sprawdzają się w angielskim footballu. Z ostatnich lat z dobrych transferów kojarzą mi się tylko Calafiori i Tonali
Thiaw, który zagrał 1 sezon dobry w lidze włoskiej a tak to był solidnym zapalnikiem nie miał problemów wejść do premierczips jak do siebie. Dalot, który był absolutnym śmieciem w Milanie na wypożyczeniu, chyba już 3 sezon pyka w podstawie MU. Cała masa przyzwoitych graczy ze słabszych klubów Serie a gra w pierwszych składach angielskich drużyn. Alex Jimenez, kompromitujący się ostatnie 2 lata w serie a Milenkovic gra dosłownie wszystko chyba już drugi sezon. Kayode, przeciętniak Savona do czasu kontuzji też grał wszystko z tego co kojarzę. Takiego leszcza ligowego jak Ola Aina, który nagle w Anglii robi za gracza pierwszego składu też warto wspomnieć. Wczesniej jakieś Udogie, Kulusevskie czy nawet teraz kasztan Taty Castellanos, tempo strzelania w te pół roku większe niż w którymkolwiek sezonie serie a. To wszystko gracze, którzy nigdy nie byli gwiazdami we Włoszech, albo gracz pt ,, młody zdolny" ,solidny ligowiec bez szału albo kasztan. I zdecydowana większość tych ludzi gra w podstawowych składach klubów angielskich. Kup Lautaro, kup Barelle czy wcześniej takiego Kvare czyli gwiazdy serie a którymi wyżej wymienieni są lub byli i jak oni faktycznie nie dojadą to wtedy można dyskutować. Kupujesz przeciętniaka z Włoch, nie oczekuj, że będzie gwiazdą a Anglii.

Jak Angole przyszli po konkretnych zawodników typu Calafiori czy Tonali, to dostali konkretną jakość. Jak kupujesz Dorgu, który ma talent, ale nawet jak na warunki serie a jego braki wylewaja się z każdej strony to czego oczekujesz.

Ten mit potężnej premierczips i niesamowitego tempa, które jest nieosiągalne dla zawodników z ligi włoskiej, to jest coś tak dziwnego, że troszkę mi podjeżdża mimo wszystko ignorancja.

Ederson to 27 letni solidny zawodnik. 45 mln to bardzo dużo jak za kogoś takiego. Może się sprawdzi, ale np ten sezon bardzo mocno taki se. Lider z niego absolutnie żaden. Ale nie przekreślam, może być użyteczny.

Awatar użytkownika
Quercus
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Posty: 1239
Rejestracja: 02 gru 2021, 17:37
Reputacja: 397
Kibicuję: MUFC
Lokalizacja: Warszawa

Manchester United (zbiorczy) (cz.2)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Quercus » 03 cze 2026, 14:03

Matrixxx pisze:
03 cze 2026, 13:53
Dalot, który był absolutnym śmieciem w Milanie na wypożyczeniu, chyba już 3 sezon pyka w podstawie MU. C
Dalot kasztan. Ale obunożny kasztan na dwie strony obrony.

Awatar użytkownika
Enjo
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 18469
Rejestracja: 26 lip 2007, 19:03
Reputacja: 2211
Kibicuję: AC Milan

Manchester United (zbiorczy) (cz.2)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Enjo » 03 cze 2026, 14:05

nie przypominam sobie bardziej przezroczystego pilkarza w Milanie.

Awatar użytkownika
Mr.Chris
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Posty: 8125
Rejestracja: 18 sty 2022, 23:14
Reputacja: 1937
Kibicuję: Manchester United

Manchester United (zbiorczy) (cz.2)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Mr.Chris » 03 cze 2026, 14:29

Matrixxx pisze:
03 cze 2026, 13:53
Kupujesz przeciętniaka z Włoch, nie oczekuj, że będzie gwiazdą a Anglii.
Przecież my cały czas mówimy o przeciętniaku z Włoch :D

Może inaczej. Przeciętniaki z Włoch zostają przeciętniakami/max solidniakami w Premier League. Przeciętniaki z kilku innych lig częściej zostają gwiazdami w Premier League. Do tego stawki za przeciętniaków macie jak za gwiazdy niektórych innych lig i w przeliczeniu na wydane pieniądze, to się po prostu nie opłaca.
Matrixxx pisze:
03 cze 2026, 13:53
Dalot, który był absolutnym śmieciem w Milanie na wypożyczeniu, chyba już 3 sezon pyka w podstawie MU.
Ale tu mnie rozjebałeś :D Każdy kto ogląda United drapie się po głowie zastanawiając jak ten zawodnik jest kimkolwiek więcej niż rezerwowym. Typ po prostu się nie psuje, ma obie nogi i zdjęcia prezesa ruchanego przez orangutana, bo bez tego ostatniego ciężko wyjaśnić dlaczego on gra.

Awatar użytkownika
BadBoy
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 7129
Rejestracja: 01 cze 2006, 19:47
Reputacja: 782

Manchester United (zbiorczy) (cz.2)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: BadBoy » 03 cze 2026, 14:52

Może gra dlatego że to jednak trenerzy którzy mają jakieś pojęcie o piłce go wystawiają w pierwszym składzie, a nie rozemocjonowani kibice?🤔 tak sobie tylko gdybam

Awatar użytkownika
Bassu
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 7134
Rejestracja: 20 lis 2005, 9:04
Reputacja: 672
Kibicuję: Manchester United
Lokalizacja: Mexico

Manchester United (zbiorczy) (cz.2)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Bassu » 03 cze 2026, 15:16

Mr.Chris pisze:
03 cze 2026, 14:29
Matrixxx pisze:
03 cze 2026, 13:53
Kupujesz przeciętniaka z Włoch, nie oczekuj, że będzie gwiazdą a Anglii.
Przecież my cały czas mówimy o przeciętniaku z Włoch :D

Może inaczej. Przeciętniaki z Włoch zostają przeciętniakami/max solidniakami w Premier League. Przeciętniaki z kilku innych lig częściej zostają gwiazdami w Premier League. Do tego stawki za przeciętniaków macie jak za gwiazdy niektórych innych lig i w przeliczeniu na wydane pieniądze, to się po prostu nie opłaca.
Matrixxx pisze:
03 cze 2026, 13:53
Dalot, który był absolutnym śmieciem w Milanie na wypożyczeniu, chyba już 3 sezon pyka w podstawie MU.
Ale tu mnie rozjebałeś :D Każdy kto ogląda United drapie się po głowie zastanawiając jak ten zawodnik jest kimkolwiek więcej niż rezerwowym. Typ po prostu się nie psuje, ma obie nogi i zdjęcia prezesa ruchanego przez orangutana, bo bez tego ostatniego ciężko wyjaśnić dlaczego on gra.
Serie A to jest w tej chwili piłkarsko śmietnik Europy.

Awatar użytkownika
Bernabeu2
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Posty: 1239
Rejestracja: 11 sie 2022, 16:11
Reputacja: 300

Manchester United (zbiorczy) (cz.2)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Bernabeu2 » 03 cze 2026, 15:29

Matrixxx pisze:
03 cze 2026, 13:53
Ten mit potężnej premierczips i niesamowitego tempa, które jest nieosiągalne dla zawodników z ligi włoskiej, to jest coś tak dziwnego, że troszkę mi podjeżdża mimo wszystko ignorancja.
Nom, generalnie trudno nie odnieść wrażenia, że część fanów angielskiej ligi trochę nie zauważa, że Premierlays jest najlepsze nie dlatego, że 'ma niesamowite tempo' i robi coś inaczej niż reszta Europy - a po prostu dlatego, że skupuje aż do przesady piłkarzy i trenerów z całej reszty świata. Te wszystkie tezy o stylach gry i zawodnikach z jakichś lig, którzy się nie sprawdzają, albo wyróżniają ligę angielską, w 2026 roku, nie mają wiele sensu gdy PL to ot co międzynarodówka dla bogaczy. Na pewno jest większa szansa, że gracz X się nie sprawdzi w Anglii niż we Włoszech, ale liga angielska jest tam gdzie jest, bo m.in. z takiej Serie A może wyjąć 98% zawodników.

A to, że we włoskiej lidze nie ma zbyt wielu ciekawych graczy obecnie to inna sprawa, ten Ederson to chyba zapchajdziura.

Matrixxx
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Posty: 506
Rejestracja: 16 sie 2023, 12:38
Reputacja: 165
Kibicuję: Inter

Manchester United (zbiorczy) (cz.2)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Matrixxx » 03 cze 2026, 16:26

Bassu pisze:
03 cze 2026, 15:16
Serie A to jest w tej chwili piłkarsko śmietnik Europy.
Mógłbyś rozwinąć ?

Awatar użytkownika
Bassu
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 7134
Rejestracja: 20 lis 2005, 9:04
Reputacja: 672
Kibicuję: Manchester United
Lokalizacja: Mexico

Manchester United (zbiorczy) (cz.2)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Bassu » 03 cze 2026, 16:38

Matrixxx pisze:
03 cze 2026, 16:26
Bassu pisze:
03 cze 2026, 15:16
Serie A to jest w tej chwili piłkarsko śmietnik Europy.
Mógłbyś rozwinąć ?
Serie A to dziś liga, która żyje wyłącznie swoją historią, bo gdy spojrzeć na fakty zamiast sentymentów, obraz jest brutalny, Włochy są czterokrotnymi mistrzami świata, a mimo to nie zakwalifikowały się na trzy kolejne mundiale – 2018, 2022 i 2026, stając się pierwszym byłym mistrzem świata, który nie zagrał na trzech mundialach z rzędu, nawet po rozszerzeniu turnieju do 48 drużyn.

Premier League generuje ponad 6,3 miliarda funtów przychodów rocznie, podczas gdy włoska piłka od lat narzeka na brak pieniędzy, przestarzałe stadiony i odpływ talentów, a sam prezes Serie A Luigi De Siervo przyznał, że liga straciła około 300 milionów euro rocznie i jest daleko za Anglią oraz Hiszpanią pod względem potencjału finansowego.

Najlepszym podsumowaniem obecnej pozycji włoskiego futbolu jest to, że jego największym argumentem są sukcesy sprzed 20 lat, bo kiedy kibic Serie A próbuje udowodnić wielkość swojej ligi, zawsze wraca do czasów, gdy grali tam Ronaldo, Zidane, Kaká, Maldini czy Del Piero, a nie do tego, co dzieje się dzisiaj

Włoskie kluby coraz częściej pełnią rolę przystanku dla piłkarzy, którzy po jednym lub dwóch dobrych sezonach uciekają do Premier League, gdzie są większe pieniądze, lepsza infrastruktura i większa ekspozycja medialna, a sama Serie A od lat nie jest już pierwszym wyborem dla największych gwiazd świata

Tak, Włochy nadal są wysoko w rankingu UEFA federacji, ale to bardziej efekt pojedynczych dobrych sezonów kilku klubów niż dowód dominacji, bo liga naprawdę dominująca nie produkuje reprezentacji, która nie potrafi zakwalifikować się na trzy kolejne mundiale.

Serie A nie jest już piłkarskim centrum świata, nie jest nawet blisko tego statusu, to liga z wielką historią, ogromnymi markami i fantastycznymi kibicami, ale również liga, która od lat bardziej przypomina muzeum dawnej potęgi niż miejsce, gdzie wyznacza się przyszłość europejskiego futbolu

Hannibal
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Posty: 2356
Rejestracja: 13 lut 2019, 23:47
Reputacja: 1019

Manchester United (zbiorczy) (cz.2)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Hannibal » 03 cze 2026, 16:40

Czemu jakieś Gemini czy inny chatGPT klepie posty dla użytkownika Bassu :whistle:

Awatar użytkownika
Boromir
Shadow stalker
Posty: 26056
Rejestracja: 30 gru 2006, 14:31
Reputacja: 6363

Manchester United (zbiorczy) (cz.2)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » 03 cze 2026, 16:50

Tylko czcionkę sprawdza.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Anglia”