Strona 1 z 3

Jaki jest Wasz ulubiony film/serial/aktor?

: 21 maja 2014, 12:22
autor: Dr.Football1
Mamy juz watek "Jakie filmy polecacie?", ale ja chcialbym zapytac Was o cos troche innego. Jaki jest Wasz jeden, ulubiony, najukochanszy film, do ktorego czesto wracacie i praktycznie Wam sie nie nudzi? Uzasadnienie bardzo mile widziane.

Zaczne. Moj ulubiony film to zdecydowanie Predator. Obejrzalem go, kiedy mialem jakies 12 lat i przez kilka dni zbieralem szczeke z podlogi. Na pewno potem ogladalem kilka(dziesiat?) lepszych filmow, ale sentyment pozostal mi przeogromny i to chyba od tego momentu science-fiction stal sie moim ulubionym gatunkiem filmowym. Niektore sceny i teksty przeszly do historii kinematografii. Kilka przykladow:

"Dillon, you son of a bitch!" <<<

"I ain't got time to bleed." <<<

"You're one ugly motherfucker!" <<<

"If it bleeds, we can kill it." <<<

Re: Jaki jest Wasz ulubiony film?

: 21 maja 2014, 12:27
autor: Sesto Elemento
Ja mam kilka filmów do których wracam. Polowanie na czerwony październik, świetny film i książka. Władca pierścieni trylogia, najpierw kilka razy przeczytałem książki później zakochałem się w ekranizacji. Seria o Obcym, ostatnio lecą wszystkie części na C+ i miło było sobie przypomnieć. Z nowszych to zajebiste są filmy o przygodach Sherlocka Holmesa, również zdarza mi się wracać i zawsze z przyjemnością.

Re: Jaki jest Wasz ulubiony film?

: 21 maja 2014, 12:30
autor: Emerald
Fightclub.
Filozofia, fabuła, muzyka, pmysły, aktorstwo, zakończenie. Ostatnia scena wyrywa z butów.

Re: Jaki jest Wasz ulubiony film?

: 21 maja 2014, 13:06
autor: cloner
Jest kilka filmów, które wręcz uwielbiam i mógłbym oglądać bardzo często. Każdy de facto z innych powodów. Lubię wracać do najlepszej moim zdaniem polskiej komedii, a mianowicie do Kilera (i do sequela też) https://www.youtube.com/watch?v=6S1pPZ71Rt4

Z zagranicznych komedii uwielbiam cztery części Taxi. Dobra scena z 3 części: https://www.youtube.com/watch?v=iCvhpYSh93M

Film z najlepszą muzyką to zdecydowanie A night at the Roxbury https://www.youtube.com/watch?v=ln_q8Ysq-8Q, kto filmu nie widział - temu gorąco polecam.

Jednak jeśli musiałbym wymienić jeden film to z całą pewnością podam Lola Rennt. Świetne role Franki Potente i Moritza Bleibtreu'a, bardzo dobry pomysł i jeszcze lepsze zrealizowanie, do tego idealnie wkomponowana muzyka. Niemiecki majsterstyk. https://www.youtube.com/watch?v=DEYK2JZKceE

Re: Jaki jest Wasz ulubiony film?

: 21 maja 2014, 13:15
autor: coco
Oczywiście Czas zabijania z Matthew Mcconaughey, Filadelfia z Denzelem, Perfekcyjny Świat z Costnerem, oczywiście Władca pierścieni. Wszystkie te filmy łączy jedno, są po prostu zajebiste.

Lubię wrócić też do Pierwszoklasisty, jak dla mnie to rewelacyjny film, inny niż wszystkie z walką z ciągłymi przeciwnościami, jestem pod wielkim wrażeniem zawsze gdy oglądam.

Z komedii to uwielbiam wracać do filmu Kiedy świnie mają skrzydła, nie wiem czy jest to najlepsza komedia jaką widziałem, ale na pewno najczęściej do niej wracam. Bawi za każdym razem, jak ktoś nie widział to niech nadrobi.

Re: Jaki jest Wasz ulubiony film?

: 21 maja 2014, 13:19
autor: Emerald
Tak... Tak sie wlasnie konczy kiedy ktos prosi o podanie JEDNEGO filmu...

Re: Jaki jest Wasz ulubiony film?

: 21 maja 2014, 13:21
autor: Dr.Football1
No wlasnie, Panowie. JEDEN film. W sumie mozecie zrobic jak cloner - podac kilka, ale na koniec podsumowac tym jednym, najukochanszym filmem.

Re: Jaki jest Wasz ulubiony film?

: 21 maja 2014, 13:29
autor: coco
Czyli co, plujecie jadem na kogoś kto nie ma JEDNEGO ukochanego filmu, typowe. Ktoś kto jest smakoszem kina tak jak ja, nie ma jednego ulubionego, bo to po prostu nie możliwe, dlatego wypisałem kilka. Bez odbioru.

Re: Jaki jest Wasz ulubiony film?

: 21 maja 2014, 13:31
autor: Sinik1988
Ulubiony film,bardzo cięzko wybrac bo wiadomo że dobrych filmów jest troche ,trudne pytanie hehe, ale wydaje mi sie że Leon Zawodowiec oraz Nietykalni (ten francuski) ,te dwa filmy są na pierwszym miejscu ,bo wymieniać kilku ulubionych myśle że niema sensu ,więc niech bedą te dwa .

Re: Jaki jest Wasz ulubiony film?

: 21 maja 2014, 13:51
autor: maxskr
Wściekłe psy albo Lot nad kukułczym gniazdem, hmm ciężko wybrać jeden. Ale chyba panowie z mojego avatara za teksty wędrują na 1 miejsce. Genialne role Keitela, Buscemiego i innych, dialogi które już weszły do klasyki kina. Do tego soundtrack na najwyższym poziomie - film idealny ;)

Re: Jaki jest Wasz ulubiony film?

: 21 maja 2014, 13:56
autor: Emerald
Ja tam pluję jadem na wszystkich. Nie tylko na smakoszy.
Każdy może wypisać 10, sam mógłbym pewnie więcej. Wyzwanie (moim zdaniem) polega na wysiłku intelektualnym, który trzeba włożyć w wybranie jednego filmu.

Re: Jaki jest Wasz ulubiony film?

: 21 maja 2014, 13:57
autor: coco
ty i wysiłek intelektualny ? sorry ale to się gryzie, jedno drugiemu przeczy.

Re: Jaki jest Wasz ulubiony film?

: 21 maja 2014, 14:01
autor: Emerald
Nie wiedziałem, że się znamy, ale widzę, że tak skoro tak trafna uwaga!

Re: Jaki jest Wasz ulubiony film?

: 21 maja 2014, 14:02
autor: Dr.Football1
Bez spin, dzizas. Coco, nikt tu przeciez nie plul jadem. Normalnie napisalismy.

Wrocmy do tematu.

Re: Jaki jest Wasz ulubiony film?

: 21 maja 2014, 14:08
autor: czarny samael
Zależy od typu, bo ciężko mi porównać LOTR (tu kandydatem paradoksalnie byłyby Dwie Wieże) do Podziemnego Kręgu. Więcej razy widziałem WP:DW, więc może to być jakiś wyznacznik. :-)