Ogólna dyskusja o polityce cz.2 - Strona 1093

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

W najbliższych wyborach do Sejmu i Senatu zagłosuję na:

Koalicję Polską (PSL i Kukiz)
0
Brak głosów
PiS
8
24%
Lewicę
3
9%
Konfederację
14
42%
Koalicję Obywatelską
6
18%
Nie zagłosuję/oddam nieważny głos
2
6%

Liczba głosów: 33

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 2587
Kibicuje: 4rsenal

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: sickstick » 07 lis 2019, 10:11

Chłopaki nie uważacie że w waszym postrzeganiu polityki brakuje wam obiektywności i własnego zdania? Jeden jest wyborcą PiS i jak pelikan łyka u powtarza wszystko co PiS powie, drugi jest lewicowcem i bez zastanowienia powtarza lewicowe postulaty, i tak dalej. Np powyżej - Wałęsa jest zły bo ma komunistyczną przeszłość, ale już sędzia Piotrowicz które ma jeszcze gorszą historię - komunistyczna przeszłość a do tego doświadczenie w bronieniu księży-pedofili - to genialny, wspaniały kandydat na sędziego TK. No skoro prezes sądzi że to dobry kandydat, to ja nie muszę poświęcać mu 5 minut refleksji i przyjąć własnego obiektywnego zdania, tylko też uważam że to dobry kandydat nawet jeśli czyni to ze mnie hipokrytę, bo muszę mierzyć go innymi miarami niż innych.

Nie żeby było że uderzam tylko w jedną stronę. Czy naprawdę każdy lewicowiec musi uważać że zmian płci u 4-latków są dobre bo tak mówi europejskie lewicowe medium, a każdy pisowiec musi uważać że komunista i obrońca pedofili to dobry kandydat na sędziego TK bo tak twierdzi prezes? Dla mnie to jest śmieszne, że ktoś przykładowo jedzie po Wałęsie że był towarzyszem, ale towarzysze których promuje Kaczyński zupełnie mu nie przeszkadzają. Gdzie tu jest jakiś schemat samodzielnego myślenia?

MarcinW
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 226

Post Wyświetl pojedynczy post autor: MarcinW » 07 lis 2019, 10:40

Bienias pisze:
07 lis 2019, 9:50
Tylko "dla osób z papką zamiast mózgu" Wałęsa nie był TW.
Nawet jeśli to co to zmienia ? Zarówno on jak i Macierewicz żyli w trudnych czasach. Jesli nawet mieli jakieś epizody to zrekompensowali je po stokroć. Ocenianie ich i piętnowanie jak ma miejsce z Wałęsa to jest najwyższy poziom szujni i skurwysyństwa. Tym bardziej z perspektywy typka, który w momencie kiedy wprowadzano stan wojenny był u mamy i spał do południa lub drugiego, który w tym samym czasie jeszcze nawet nie został na ten świat wysrany a jego życiowe osiągnięcia można zmierzyć za pomocą współczynnika liczby polubień na forum światpilki.com. Z podaniem o tym, że ktoś ka papkę to tez bym uważał, bo mógłby ktoś tobie przypomnieć, że od lat powtarzasz partyjne slogany w stylu „sędziowie kradną”, „zamach smolenski”, „lgbt zagrożeniem dla polskiej rodziny” itp. Choć psychiatra nie jestem to bezrefleksyjne powtarzanie tych głupot może być tego objawem...

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1307

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » 07 lis 2019, 11:16

A źródłem tych rewelacji były między innymi osoby związane z IPN a nie jakieś tam pionki z POKO ;-)
Możesz podać jakieś linki? Chętnie poczytam.

MarcinW
Kapitan
Kapitan

Post Wyświetl pojedynczy post autor: MarcinW » 07 lis 2019, 11:25

Wybacz linka nie podam, ale o ile pamięć nie myli to propagatorem tych rewelacji był między innymi prof Friszke z IPN. Na google znajdziesz.

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » 07 lis 2019, 11:58

Jeśli to jest to o czym myślę to przecież sam Onyszkiewicz stwierdził że to bzdury :wink:

MarcinW
Kapitan
Kapitan

Post Wyświetl pojedynczy post autor: MarcinW » 07 lis 2019, 12:13

Nie, nie stwierdził. Wskazał tylko, że nie czuje się skrzywdzony i przyznał ze sam również doniósł. Poza tym Macierewicz w swoich zeznaniach wskazał również inne osoby co budziło wielkie zdziwienie. I na koniec nie dostrzegasz pewnej niekonsekwencji, bo jak Wałęsa rzekomo doniósł to nie ma okoliczności łagodzących. Nikt nie bierze pod uwagę tego, że miał dzieci na utrzymaniu ze były to trudne czasy a przesłuchujący znali się na swojej pracy i potrafili łamać ludzi a przede wszystkim nie dostrzega się tego, że jest to co najwyżej drobna rysa na jego życiorysie. A jak Macierewicz wskazał kolegów (nie tylko Onyszkiewicza) to nagle pojawia się tysiące okoliczności łagodzących. Nie widzi się tego ze facet miał niezbyt szlachetny motyw (zemsta) i ze złożył obszerne zeznania. Natomiast akcentuje to, że ktoś inny tez doniósł itp. I na koniec dziwne żeby Onyszkiewicz mówił co innego skoro sam doniósł, wiec w jego interesie jest umniejszanie całego zdarzenia skoro rzuca również na niego nienajlepsze światło.

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » 07 lis 2019, 13:58

Przede wszystkim oddajmy głos Onyszkiewiczowi:
„Wojciech Onyszkiewicz, członek b. KSS „KOR, działacz społeczny.

W ostatnich dniach nakładem wydawnictwa „Znak” ukazała się książka Andrzeja Friszke pt. „Anatomia buntu”.
W książce tej w części dotyczącej śledztwa prowadzonego przeciw uczestnikom wydarzeń z marca 1968 przypisano Antoniemu Macierewiczowi zachowania, które nie miały miejsca. Chodzi o fragment stwierdzający, że swoimi zeznaniami obciążył mnie. Przebieg wydarzeń był odwrotny od opisanego w książce.

Najpierw ja potwierdziłem swoimi zeznaniami fakty, które – jak sądziłem – znane były SB, obciążając siebie i Antoniego Macierewicza. Dopiero pod wpływem moich zeznań Antoni Macierewicz po ponad miesiącu przestał zaprzeczać stawianym oskarżeniom. Nie jest więc prawdą, iż jego zeznania mnie obciążyły. To moje zeznania mogły przyczynić się w konsekwencji do wielomiesięcznego aresztu Antoniego Macierewicza.

Prof. Friszke nigdy nie zwrócił się do mnie w celu wyjaśnienia ówczesnych wydarzeń czy choćby skomentowania dokumentacji przechowywanej na ten temat w IPN.”
Czyli Macierewicz po miesiącu zaczął potwierdzać informacje które SB już posiadała. Teza prof. Friszke, że zakapował Onyszkiewicza jest wyssana z palca. Potem pojawiły się informacje, że ostatecznie powiedział za dużo czy "złożył obszerne zeznania". O Bucharzewskim też już SB wiedziało. Jeśli kogoś dodatkowo obciążył to trzeba o tym powiedzieć, ale nie robić z niego kapusia.

No i mimo wszystko to jest jednak zupełnie inny kaliber niż pobieranie przez pięć lat pieniędzy za donosy.

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 496
Kibicuje: Manchester United FC

Post Wyświetl pojedynczy post autor: czarny samael » 07 lis 2019, 17:02

sickstick pisze:
07 lis 2019, 10:11
Czy naprawdę każdy lewicowiec musi uważać że zmian płci u 4-latków są dobre bo tak mówi europejskie lewicowe medium
Kiedyś tutaj była dyskusja o tym, ale nie pamiętam by ktoś twierdził że to się dzieje/może dziać bez udziału lekarzy i specjalistów. Istnieją przecież schorzenia/zaburzenia które wykryć medycznie jak najbardziej można.

Także lajkuję Twoją wypowiedź, ale to wymagało doprecyzowania.

Awatar użytkownika
piotrcies
piotrcies
piotrcies
Reputacja: 2395

Post Wyświetl pojedynczy post autor: piotrcies » 07 lis 2019, 17:11

To jest tak zwany lajk warunkowy - nie spieprz tego w przyszłości.

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda

Post Wyświetl pojedynczy post autor: czarny samael » 07 lis 2019, 17:28

:pijemy:
piotrcies pisze:
07 lis 2019, 17:11
To jest tak zwany lajk warunkowy - nie spieprz tego w przyszłości.
:pijemy:

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » 07 lis 2019, 23:30

Prawda to, że Hołownia ma być kandydatem opozycji na prezydenta? :shock:

Awatar użytkownika
Poro6niec
Skład B
Skład B
Reputacja: 6
Kibicuje: Saint Etienne

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Poro6niec » 08 lis 2019, 12:50

https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/1 ... racje.html
Pawełek chyba zostanie wysłany do rozbicia kolejnego ugrupowania. Bosak i reszta chyba na głowę upadną jeśli wezmą go do swoich szeregów

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda

Post Wyświetl pojedynczy post autor: czarny samael » 08 lis 2019, 15:55

To bardziej wygląda na wzmacnianie pozycji wewnątrz koalicji. Oni mają wszelki powody by w tej koalicji być. Będąc razem mogą dalej próbować zbierać anty-pisowskich konserwatystów i tylko się budować na tym.
Wyjść mogą, bo Kukiz rozsądny nie jest, ale to by było naprawdę głupie na tym etapie.

Awatar użytkownika
Poro6niec
Skład B
Skład B
Reputacja: 6
Kibicuje: Saint Etienne

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Poro6niec » 08 lis 2019, 16:09

czarny samael pisze:
08 lis 2019, 15:55
Wyjść mogą, bo Kukiz rozsądny nie jest, ale to by było naprawdę głupie na tym etapie.
Chodzi mi o hipokryzję Pawełka, który przez ostatnią kadencję ciągle pluł najpierw na Korwina a potem na Konfederację, jasno deklarując brak chęci współpracy.

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda

Post Wyświetl pojedynczy post autor: czarny samael » 08 lis 2019, 16:26

Tyle, że go potrzebują jak jasna cholera. Mieć klub parlamentarny, a go nie mieć to istotna różnica.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”