Ogólna dyskusja o polityce cz.2 - Strona 1123

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Na kogo zagłosujesz w drugiej turze zbliżających się wyborów prezydenckich?

Andrzej Duda
12
27%
Rafał Trzaskowski
22
49%
Nie wiem
0
Brak głosów
Nie wybieram się na wybory/oddam nieważny głos
11
24%

Liczba głosów: 45

Awatar użytkownika
Chlopaczek
Ten obcy
Reputacja: 1208

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Chlopaczek » 14 sty 2020, 13:19

czarny samael pisze:
14 sty 2020, 12:34
Relacji międzynarodowych chociażby. No nie ukrywajmy: facet był szpiegiem i tyle.
Wkleilem to jako ciekwostke ale skoro przy tym jestesmy to Snowden z racji dostepu do tajnych dokumentow mogl sobie wyrobic wieksze niz przecietny czlek pojecie jak gleboko polski jezyk znajduje sie w amerykanskim tylku.
Co do tego szpiega to tez mozna polemizowac. Budowal zaplecze techniczne CIA potem NSA a nie prowadzil dzialalnosci szpiegowskiej w klasycznym jej rozumieniu.

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 622
Kibicuję: Manchester United FC

Post Wyświetl pojedynczy post autor: czarny samael » 14 sty 2020, 13:21

Chlopaczek pisze:
14 sty 2020, 13:19
Co do tego szpiega to tez mozna polemizowac. Budowal zaplecze techniczne CIA potem NSA a nie prowadzil dzialalnosci szpiegowskiej w klasycznym jej rozumieniu.
Nie myślałem o byciu amerykańskim, ale rosyjskim szpiegiem.

Awatar użytkownika
Chlopaczek
Ten obcy

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Chlopaczek » 14 sty 2020, 13:29

czarny samael pisze:
14 sty 2020, 13:21
Mozesz rozwinac co masz na mysli?

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda

Post Wyświetl pojedynczy post autor: czarny samael » 14 sty 2020, 14:59

Chlopaczek pisze:
14 sty 2020, 13:29
czarny samael pisze:
14 sty 2020, 13:21
Mozesz rozwinac co masz na mysli?
Nie zajmowała mnie jakoś ta sprawa, szczególnie ostatnio, ale po tym co czytałem parę lat temu, dość oczywistym dla mnie było że Snowden mieni się wielki obrońcą wolności, podobnie jak Assange, a realnie po prostu byli szpionami.

Awatar użytkownika
Chlopaczek
Ten obcy

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Chlopaczek » 14 sty 2020, 15:41

czarny samael pisze:
14 sty 2020, 14:59
Nie zajmowała mnie jakoś ta sprawa, szczególnie ostatnio, ale po tym co czytałem parę lat temu, dość oczywistym dla mnie było że Snowden mieni się wielki obrońcą wolności, podobnie jak Assange, a realnie po prostu byli szpionami.
Nie moge sie z tym zgodzic. O tyle o ile nikt nie moze jednoznacznie powiedziec czy nie wyjawil zadnych tajemnic Rosji na ktorej terytorium przebywa notabene z koniecznosci a nie z wyboru bo Stany anulowaly mu paszport to mozna stwierdzic ze nie szpiegowal dla USA ani tym bardziej dla Rosji.
Bardzo dobrze ze wyjawil swiatu szczegoly programow inwigilacyjnych NSA. Wiedzial ze skazuje sie w ten sposob w najlepszym razem na banicje a mimo to doprowadzil sprawe do konca. Mogl spokojnie siedziec na dobrze platnym stanowisku i zachodzic do kolegow ktorzy sobie przegladali nagie zdjecia przypadkowych kobiet ktorych dane agencja pobierala. W sumie calkiem niezla robota.

Awatar użytkownika
sickstick
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 3142
Kibicuję: 4rsenal

Post Wyświetl pojedynczy post autor: sickstick » 14 sty 2020, 18:31

Rosja chce złożyć w Radzie Europy projekt rezolucji potępiającej Polskę za "próbę sfałszowania prawdy historycznej" w sprawie przyczyn wybuchu II wojny światowej.
Ulala, szykuje się wojna z Rosją o historię. Ich zdaniem Polska ich oczernia mówiąc że za wybuch wojny odpowiada pakt Ribbentrop-Mołotow, zaś ich wkroczenie do Polski było bohaterskim wyzwoleniem. Jak się na to zapatrujecie?

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda

Post Wyświetl pojedynczy post autor: czarny samael » 14 sty 2020, 19:10

Nie wiem z jakiej paki Rosja czuje się tak mocna, żeby to robić, skoro dopiero co dostała po łapach w sprawie II wś w PE.

Awatar użytkownika
League
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 2066

Post Wyświetl pojedynczy post autor: League » 14 sty 2020, 22:14

Brak słów na kacapów.oni od zawsze zakłamywanie historii mieli we krwi.

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1784

Post Wyświetl pojedynczy post autor: ozob » 14 sty 2020, 22:43

Z historia jak z dupa. Tez jestem ciekaw co dokladnie chca uzyskac.

Awatar użytkownika
Boromir
Shadow stalker
Reputacja: 1742

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » 14 sty 2020, 23:21

Nadal skłaniam się ku temu, że robią to na potrzeby wewnętrzne. W Europie jest to bezcelowe skoro sam parlament europejski potępił we wrześniu pakt R-M. W Rosji już to ma sens, bo tam optyka wydarzeń jest zupełnie inna.

My tę wojnę przegraliśmy, byliśmy ofiarą od samego początku więc raczej nie przykładamy do tego takiej wagi bo wiemy jak było. Związek Radziecki odniósł wielkie zwycięstwo (obiektywnie patrząc jedno z największych w historii świata) okupione wielkimi stratami ludzkimi. Nie ma na Ukrainie czy w Rosji rodziny która nie miałaby weterana w domu. Ci ludzie byli szanowani. 9 maja był dniem wolnym od pracy, a dzieci ze szkół miały nakaz ich w ten dzień odwiedzać, dawać kwiaty i słuchać o tych wydarzeniach. Na każdym kroku pomniki, ulice, wszystko pamięta o II wojnie światowej. To jest niesamowity fenomen społeczny bo cała historia zdaje się sprowadzać do jednej wojny.

Dodatkowo uczeni byli, że wojna zaczela się w 1941 roku. Nie wcześniej. Zaczęła się atakiem Niemiec na ZSRR. I teraz wyskakuje taka Polska i będzie gledzic po Europie, że jakiś pakt z 1939 bla bla. To się ludziom nie podoba i Putin reaguje. Bo co jak ktoś odczyta jak było naprawdę? Zniszczyć mit założycielski nowej Rosji?

Jest jeszcze opcja, że chce coś ugrać z Izraelem ale tutaj są inne pola do popisu niż ten pakt.

Awatar użytkownika
League
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 2066

Post Wyświetl pojedynczy post autor: League » 15 sty 2020, 11:41

Awatar użytkownika
Boromir
Shadow stalker

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » 15 sty 2020, 12:19

Ciekawa sprawa. Żydzi na Madagaskar, co było przecież pomysłem także syjonistów, to źle. Żydzi w Birobidżanie - to dobrze.

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Post Wyświetl pojedynczy post autor: ozob » 15 sty 2020, 18:45

Boromir pisze:
14 sty 2020, 23:21
Nadal skłaniam się ku temu, że robią to na potrzeby wewnętrzne. W Europie jest to bezcelowe skoro sam parlament europejski potępił we wrześniu pakt R-M. W Rosji już to ma sens, bo tam optyka wydarzeń jest zupełnie inna.

My tę wojnę przegraliśmy, byliśmy ofiarą od samego początku więc raczej nie przykładamy do tego takiej wagi bo wiemy jak było. Związek Radziecki odniósł wielkie zwycięstwo (obiektywnie patrząc jedno z największych w historii świata) okupione wielkimi stratami ludzkimi. Nie ma na Ukrainie czy w Rosji rodziny która nie miałaby weterana w domu. Ci ludzie byli szanowani. 9 maja był dniem wolnym od pracy, a dzieci ze szkół miały nakaz ich w ten dzień odwiedzać, dawać kwiaty i słuchać o tych wydarzeniach. Na każdym kroku pomniki, ulice, wszystko pamięta o II wojnie światowej. To jest niesamowity fenomen społeczny bo cała historia zdaje się sprowadzać do jednej wojny.

Dodatkowo uczeni byli, że wojna zaczela się w 1941 roku. Nie wcześniej. Zaczęła się atakiem Niemiec na ZSRR. I teraz wyskakuje taka Polska i będzie gledzic po Europie, że jakiś pakt z 1939 bla bla. To się ludziom nie podoba i Putin reaguje. Bo co jak ktoś odczyta jak było naprawdę? Zniszczyć mit założycielski nowej Rosji?

Jest jeszcze opcja, że chce coś ugrać z Izraelem ale tutaj są inne pola do popisu niż ten pakt.
Czy nie sadzisz jakoby Twoja teza i argumentacja do niej opisywala przekonywanie przekonanych?

Awatar użytkownika
Boromir
Shadow stalker

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » 15 sty 2020, 19:14

W sensie, że Rosjanie są tak mocno przekonani, że już nie trzeba nic z tym robić jeśli ich "oczerniają" w Europie?

Tu nie chodzi o to żeby złapać króliczka a żeby go gonić póki można z tego czerpać korzyści. Rosja ma problemy wewnętrzne i próba ingerencji w mit Wielkiej Wojny Ojczyznianej świetnie się nadaje do mobilizacji społeczeństwa.

Co z tego, że w 2019 roku odtajnili treść tego dokumentu i pokazali go na jakiejś tam wystawie o początku 2 W.Ś?

Nic z tego. To Rosja, stan umysłu. Co innego łączy Rosjan jak nie ta wojna? To, że ten etos walki z faszyzmem jest wciąż żywy pokazuje konflikt na Ukrainie, gdzie odbijali Krym od ukraińskich nazistów. I to się przyjęło.

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Post Wyświetl pojedynczy post autor: ozob » 15 sty 2020, 19:57

Boromir pisze:
15 sty 2020, 19:14
W sensie, że Rosjanie są tak mocno przekonani, że już nie trzeba nic z tym robić jeśli ich "oczerniają" w Europie?
W sensie, ze w Polsce, bo to Polska ich glownie "oczernia", a Zachod glownie do tej pory sie przygladal. Choc trzeba tu oddac Niemcom i Brytyjczykom, ze staneli w prawdzie i to dosc zdecydowanie.

Ja odnosze wrazenie, ze ten caly atak jest obliczony na jakas reakcje Polski tylko niejasne jest dla mnie w tej chwili, co oni chca uzyskac.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”