Ogólna dyskusja o polityce cz.2 - Strona 1332

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Na kogo zagłosujesz w drugiej turze zbliżających się wyborów prezydenckich?

Andrzej Duda
12
27%
Rafał Trzaskowski
22
49%
Nie wiem
0
Brak głosów
Nie wybieram się na wybory/oddam nieważny głos
11
24%

Liczba głosów: 45

Awatar użytkownika
sickstick
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 3143
Kibicuję: 4rsenal

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: sickstick » 13 lip 2020, 9:43

ozob pisze:
13 lip 2020, 1:10
Zastanawia mnie ten twor jakim jest Konfederacja. Tak rozlozone glosy sugeruja, ze ten projekt musi sie w pewnym momencie zawalic, bo baza glosujacych za cholere nie jest jednolita. Jak mozna pogodzic ludzi, ktorzy mowia, ze socjal jest zly z tymi, ktorzy popieraja kandydata rozdajacego pieniadze na lewo i prawo?
Większość Konfederatów to są po prostu wrogowie gejów. Mając na szali 2 kandydatów - jednego który będzie uprawiał politykę gospodarczo bardziej zbliżoną do tego co mówi ich partia, ale popierającego LGBT i drugiego, którego polityka gospodarcza leży o setki mil od tego co mówi ich partia, ale za to podobnie jak oni szykanująca LGBT, w połowie zagłosowali na tego drugiego. To wyraźnie pokazuje że ponad połowa wyborców Konfederacji (ci co na Dude, i ci co nie poszli) tak na prawdę polityką się w ogóle nie interesuje, a nawet jeśli to jej nie rozumie, a swój stosunek do LGBT traktują jako polityczny priorytet. Moim zdaniem mocne zaoranie wyborców tej partii.

Awatar użytkownika
Eyesmon
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 465
Kibicuję: AC Milan

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Eyesmon » 13 lip 2020, 9:50

sickstick pisze:
13 lip 2020, 9:43
ozob pisze:
13 lip 2020, 1:10
Zastanawia mnie ten twor jakim jest Konfederacja. Tak rozlozone glosy sugeruja, ze ten projekt musi sie w pewnym momencie zawalic, bo baza glosujacych za cholere nie jest jednolita. Jak mozna pogodzic ludzi, ktorzy mowia, ze socjal jest zly z tymi, ktorzy popieraja kandydata rozdajacego pieniadze na lewo i prawo?
Większość Konfederatów to są po prostu wrogowie gejów. Mając na szali 2 kandydatów - jednego który będzie uprawiał politykę gospodarczo bardziej zbliżoną do tego co mówi ich partia, ale popierającego LGBT i drugiego, którego polityka gospodarcza leży o setki mil od tego co mówi ich partia, ale za to podobnie jak oni szykanująca LGBT, w połowie zagłosowali na tego drugiego. To wyraźnie pokazuje że ponad połowa wyborców Konfederacji (ci co na Dude, i ci co nie poszli) tak na prawdę polityką się w ogóle nie interesuje, a nawet jeśli to jej nie rozumie, a swój stosunek do LGBT traktują jako polityczny priorytet. Moim zdaniem mocne zaoranie wyborców tej partii.

Myślę że bardzo upraszczasz. Wyborcy Konfy nie sa łatwi do opisania bo to bardzo różne środowiska. Część to oczywiście narodowcy i im bliżej było do Dudy. Część korwinisci i oni pewnie bliżej Trzaskowskiego. A część to np Dziambor czy Mentzen i oni olali obu kandydatów 2 tury.

Co do tego co napisał @League . Może nie po równo ale co daje szczegółowe przypatrywanie się czy na 1 głosowali Ci z wyzszym a na 2 z wiosek. Wynik jest wynik. Po latach nikt nie będzie pamiętał stylu (posługując się terminologia piłkarska). Roztrząsanie kto komu i po co nie ma już sensu. Trzeba patrzeć do przodu i starać się przełamywać te podziały bo to widzę nie tylko wśród emerytów i pamiętających PRL one są ale maja się świetnie z pokolenia na pokolenie. To jest prawdziwy homo sovieticus. Wiara w magiczny podział MY vs ONI....

Awatar użytkownika
czubatka
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 406
Kibicuję: ManU za Sheringhama xD

Post Wyświetl pojedynczy post autor: czubatka » 13 lip 2020, 9:54

Google trends jak zwykle trafnie (dane za ostatni tydzień do dnia wyborów):

Duda — 32
Trzaskowski — 30

Obrazek
https://trends.google.com/trends/explor ... rzaskowski

Awatar użytkownika
League
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 2066

Post Wyświetl pojedynczy post autor: League » 13 lip 2020, 9:55

słowo daje każdy post eyesmona tutaj to : wszyscy są tacy sami, ten i ten to to samo zło.
Eyesmon pisze:
13 lip 2020, 9:50
Po latach nikt nie będzie pamiętał stylu (posługując się terminologia piłkarska). Roztrząsanie kto komu i po co nie ma już sensu
To że ty nie będziesz pamiętał to nie znaczy że wszyscy. Znowu ci to psuje twój symetryzm. Przecież od lat wiadomo kto głosuje w kazdych wyborach, Ludzie pamiętają kto głosuje więc dość tych bzdur.

Takimi danymi posługują się też politycy którzy myślą jak przekonać tych wyborców do siebie, widać było w tej kampanii jak Rafał chciał przeciągnąć trochę ludzi ze wsi a Duda odwrotnie. Wiec jak czytam że te dane są bez sensu, zapomnijmy o nich to weź już nie odpisuj bo to naprawdę meczące.
Eyesmon pisze:
13 lip 2020, 9:50
Myślę że bardzo upraszczasz. Wyborcy Konfy nie sa łatwi do opisania bo to bardzo różne środowiska. Część to oczywiście narodowcy i im bliżej było do Dudy. Część korwinisci i oni pewnie bliżej Trzaskowskiego. A część to np Dziambor czy Mentzen i oni olali obu kandydatów 2 tury
Już nie tak bardzo różni, to praktycznie różne odmiany prawicy.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2020, 9:59 przez League, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DDK
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1681
Kibicuję: Tylko WISŁA

Post Wyświetl pojedynczy post autor: DDK » 13 lip 2020, 9:58

sickstick pisze:
09 lip 2020, 18:59
Być może przez właśnie takich ludzi pewnego dnia sam stanę się pisorem. Nie przez Kojiro, Bebeja czy Bezimiennego, którzy swoją twórczością w tym temacie bardziej odpychają od PiSu niż przyciągają. Ale właśnie przez DDK, szmagiela czy innych, którzy prezentują tak wysoki poziom naiwności politycznej, że pewnego dnia powiem sobie "Faktycznie, dyktatura Kaczyńskiego to jedyna właściwa droga, bo ten naród na demokrację zwyczajnie nie zasługuje".
Opuściłem ostatnie 10 stron, ale trafiłem przez przypadek na to. Ostatnio napisałeś dokładnie to samo. W odpowiedzi odpisałem Ci co o tym myśle, podałęm przykłady i powodu dlaczego robię tak, a nie inaczej. Nie odniosłeś się do tego ani słowem, a teraz po jakimś czasie znowu w to uderzasz.

Ja nie głosowałem. Z dnia na dzień byłem coraz bliższy, żeby zagłosować na Trzaskowskiego, ale jednak się nie zdecydowałem.

Awatar użytkownika
sickstick
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 3143
Kibicuję: 4rsenal

Post Wyświetl pojedynczy post autor: sickstick » 13 lip 2020, 9:59

Natomiast już pomijając tych co głosowali, skupmy się na tych którzy nie głosowali - a takich tylko tu na forum był co najmniej kilku.

Jeśli startuje 2 totalnie różnych kandydatów, frekwencja wynosi prawie 70%, różnica między kandydatami to 1-2%, to ludzie którzy nie oddali głosu to zwykłe zakały narodu. Inaczej się tego nazwać nie da.

Awatar użytkownika
League
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Post Wyświetl pojedynczy post autor: League » 13 lip 2020, 10:06

Obrazek
Konfederaci popisali się mega kreatywnością w tych wyborach.
Zresztą lata po necie setki screenów którzy konfederaci wrzucali z głosami nieważnymi bo dopisywali bosaka.

Obrazek

Jeden z niewielu konfederatów z rigczem.
Mentenowi życzę by stał sie drugim kukizem.

Awatar użytkownika
Eyesmon
Kapitan
Kapitan

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Eyesmon » 13 lip 2020, 10:23

@League strasznie chcesz rozpamietywac i dzielić ludzi dalej na tych lepszych i gorszych. Właśnie to pokazuje co zrobiły z Tobą media. Ja np mam gdzieś na kogo głosował mój sąsiad a oceniam go poprzez to czy mi pomoże koło zmienić pod domem. Ty będziesz pamiętał temu sąsiadowi jego wybory i hodował w środku niechęć

Twoi wybór. Odpuszczam.

Awatar użytkownika
Chlopaczek
Ten obcy
Reputacja: 1209

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Chlopaczek » 13 lip 2020, 10:28

Polska ponownie ocalona. Pozostaje tolerowac rzeczywistosc ktora ci ludzie dla nas tworza ale szanowac ich nie ma za co (moze poza tym ze im sie chcialo pojsc oddac glos i opowiedziec sie za swoja wizja Polski).
To bardzo smutne ze az 10 milionow ludzi jest w stanie wyobrazic sobie argumenty ktore powoduje ze to co z tym krajem robi Kaczynski jest dla nich do zaakceptowania albo ze alternatywa moze byc jeszcze gorsza.

Awatar użytkownika
League
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Post Wyświetl pojedynczy post autor: League » 13 lip 2020, 10:29

Eyesmon pisze:
13 lip 2020, 10:23
Twoi wybór. Odpuszczam.
Wreszcie bo to bez sensu dyskusja jak nie ważne co powiesz to w odpowiedzi dostajesz odbitą piłeczkę : ale oni są tacy sami.
Ktoś z Pisu wyciągnie vat na grubę pieniądze? Dostajesz odpowiedź ale z PO kiedyś też cos zrobili. Ten ułaskawił pedowila? - A Wałęsa ułaskawił kiedyś Słowika.

Awatar użytkownika
Eyesmon
Kapitan
Kapitan

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Eyesmon » 13 lip 2020, 10:35

League pisze:
13 lip 2020, 10:29
Eyesmon pisze:
13 lip 2020, 10:23
Twoi wybór. Odpuszczam.
Wreszcie bo to bez sensu dyskusja jak nie ważne co powiesz to w odpowiedzi dostajesz odbitą piłeczkę : ale oni są tacy sami.
Ktoś z Pisu wyciągnie vat na grubę pieniądze? Dostajesz odpowiedź ale z PO kiedyś też cos zrobili. Ten ułaskawił pedowila? - A Wałęsa ułaskawił kiedyś Słowika.
Ja nigdy takimi argumentami nie jechałem. Mylisz mnie z kimś innym :)

Awatar użytkownika
League
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Post Wyświetl pojedynczy post autor: League » 13 lip 2020, 11:31

https://forsal.pl/biznes/media/artykuly ... owych.html
Gowin bezkręgowiec juz działa. Jak dotego dojdzie to Hołeckie i Adamczyki będą wszędzie.

Awatar użytkownika
piotrcies
Just piotrcies
Just piotrcies
Reputacja: 3462

Post Wyświetl pojedynczy post autor: piotrcies » 13 lip 2020, 11:57

DDK pisze:
13 lip 2020, 9:58
Już nie tak bardzo różni, to praktycznie różne odmiany prawicy.
elektorat Konfederacji to częściowo prawica, a częściowo po prostu młodzi zbuntowani ludzie, którzy szukają jakiej alternatywy kontestującej obecny stan rzeczy, ale nie wpisywałbym tu ich poglądów, bo te niekoniecznie muszą być prawicowe (część ludzi nawet nie zastanawia się na takimi rzeczami, po prostu są anty).

Awatar użytkownika
League
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Post Wyświetl pojedynczy post autor: League » 13 lip 2020, 12:03

cytowanie cię zawiodło.To ja pisałem.

Awatar użytkownika
piotrcies
Just piotrcies
Just piotrcies
Reputacja: 3462

Post Wyświetl pojedynczy post autor: piotrcies » 13 lip 2020, 12:08

Niemożliwe, cytowanie nie zawodzi. To ja musiałem zawieść :/

Swoją drogą sztab PiS kompletnie położył tę kampanię i niewiele brakowało, a te wybory by przerżnęli. Tyle transferów socjalnych, taka propaganda ze strony TVP, a o wynik do końca musieli drżeć, bo nic nie było pewne. Wszystkie błędy kampanii Komorowskiego udało się PiSowi powtórzyć, udało się sprawić, że głosowanie na Dudę to obciach (wystarczy zobaczyć socjale, tam nikt nie przyzna się do głosowania na prezydenta), udało się zjechać od pewnej wygranej w pierwszej turze do nikłego zwycięstwa w drugiej. Wypisz-wymaluj to samo co Komorowski.

Tyle że Komorowski nie był z obozu, który porozdawał miliardy z publicznej kasy, dlatego też wyborów nie wybrał.

A na pocieszenie napiszę, że za 5 lat Duda wyborów już nie wygra ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”