Ogólna dyskusja o polityce cz.2 - Strona 1473

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Na kogo zagłosujesz w drugiej turze zbliżających się wyborów prezydenckich?

Andrzej Duda
14
29%
Rafał Trzaskowski
23
47%
Nie wiem
0
Brak głosów
Nie wybieram się na wybory/oddam nieważny głos
12
24%

Liczba głosów: 49

Awatar użytkownika
DDK
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1830
Kibicuję: Tylko WISŁA

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: DDK » 21 lis 2020, 13:33

Conrado pisze:
21 lis 2020, 13:20
Na samym początku pisałem że Lempart idzie za grubo ze swoimi hasłami i nie popieram przejmowania władzy siłą ale pisanie że marsz kobiet jest lewicowy to głupota.
Napisalem, że jest zawłaszczony. Nigdy nie pisałem, że więksozść ludzi idących w nim ma poglądy lewicowe. Ale jak dalej to będzie tak wyglądało to za miesiąc zostanie tam 1000 osób, z których praiwe wszyscy będą mieli takie poglądy.

Ignor jest za inwektywy, prowokacyjne posty nic nie wnoszące do tematu, sarkastyczne wypowiedzi, bezsensowne posty i spam. I zwykła głupotę. Miłego.

Awatar użytkownika
piotrcies
Just piotrcies
Just piotrcies
Reputacja: 3945

Post Wyświetl pojedynczy post autor: piotrcies » 21 lis 2020, 13:34

Jarosław Kaczyński jest tak wielkim liderem, że skutecznie spaja jedną, jak i drugą stronę sporu politycznego:D

Bezimienny11
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 36

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Bezimienny11 » 21 lis 2020, 13:39

Conrado pisze:
21 lis 2020, 13:30
jeśli tylko rudy wyrazi chęć zostanie formalnym przywódcą.
Tusk miał wystartować w niedawnych wyborach prezydenckich, ale z badań wyszło mu, że przegrywa więc zaniechał. Obecny jego wpływ na politykę to podgryzanie po kostkach za pomocą kąśliwych komentarzy. Trochę słabo jak na przyszłego przywódcę, tym bardziej, że nie wszyscy z szeroko pojętej KO powitają go z otwartymi ramionami.
piotrcies pisze:
21 lis 2020, 13:34
Jarosław Kaczyński jest tak wielkim liderem, że skutecznie spaja jedną, jak i drugą stronę sporu politycznego:D
Jarek od piątki dla zwierząt traci kontrolę, na powierzchni utrzymuje go "merytoryczna" i "fachowa" opozycja z liderem w postaci ***** ***

Awatar użytkownika
Chlopaczek
Ten obcy
Reputacja: 1333

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Chlopaczek » 21 lis 2020, 13:54

DDK pisze:
21 lis 2020, 13:03
Wyszły kobiety na ulice, która mają bardzo różne poglądy. Po tym, jak skrajna lewica przejęła te protesty to po 2 tygodniach frekwencja zmalała o kilkadziesiąt procent. Paru znajomych na początku brało udział w tym, ale teraz po tym jak zobaczyli, że przeistoczyło się to w cyrk to zrezygnowali.
Ta jak to nazywasz skrajna lewica nie pierwszy raz wspiera kobiety w walce o ich prawa/walce przeciwko ograniczaniu ich praw i nikogo nie moze dziwic ze robi to takze tym razem co nie znaczy ze sa to marsze polityczne jak probuje nam wmowic chocby TVP. Natomiast jezeli mowa o profitach czysto politycznych to przypomne ze to wlasnie Twoja wolnosciowa Konfederacja wziela pod swoje skrzydla Kaje Godek i umozliwila jej promowania siebie oraz jej pomyslow a koniec koncow podpisala sie pod czyms co doprowadzilo do obecnej sytuacji. Moze warto zastanowic sie kto jest tutaj skrajny?
Spadek frekwencji jest wypadkowa wielu czynnikow i wplyw na to "skrajnej lewicy" jest podejrzewam gdzies na dole tej listy ale na pewno jest wygodnym wytlumaczeniem dla Ciebie i osob Tobie podobnych ktore niby wspieraja ale zawsze maja jakies ale bo stoja w rozkroku pomiedzy tym co naprawde mysla a proba przedstawiania siebie jako osoby umiarkowanej.

Bezimienny11
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 36

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Bezimienny11 » 21 lis 2020, 14:15

Chlopaczek pisze:
21 lis 2020, 13:54
nie znaczy ze sa to marsze polityczne jak probuje nam wmowic chocby TVP.
Oczywiście, że to nie są marsze polityczne, najlepszym dowodem tego liczne selfiki umieszczane przez polityków wszelkiej maści w społecznościówkach. I nie mam tu na myśli tylko tych z pierwszych stron gazet, ale lokalnych również. Poza tym Knapik z Sobieniowskim mówią w wieczornej ramówce, że to protest społeczny, oddolny, i spontaniczny. Ja im wierzę.

Awatar użytkownika
DDK
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Post Wyświetl pojedynczy post autor: DDK » 21 lis 2020, 14:45

Chlopaczek pisze:
21 lis 2020, 13:54
Natomiast jezeli mowa o profitach czysto politycznych to przypomne ze to wlasnie Twoja wolnosciowa Konfederacja wziela pod swoje skrzydla Kaje Godek i umozliwila jej promowania siebie oraz jej pomyslow a koniec koncow podpisala sie pod czyms co doprowadzilo do obecnej sytuacji.
1. TAk, wolnościowa konfederacja uważa, że wolnośc jednego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna drugiego. I od początku byli za obroną życia od momentu poczęcia i chwała im za to, że nie zmienili zdania. 2. Konfedereacja wzięła Kaję Godek, ale już jej nie ma. Podobnie jak np. Liroya. 3. Pod czym się podpisała? Pod WNIOSKIEM, zeby sprawdzić czy zapis jest zgodny z konstytucją? PRzecież oni FORMALNIE nie zrobili nic, kompletnie nic. 4. Jeśli obrona życia dziecka jest skrajna to ok :) 5. Pisałem o moich odczuciach patrząc na zachowanie moich znajomych. Jak by mi zależało to mógłbym Ci wkleić tutaj rozmowy ze kilkoma znajomymi, którzy mi potem przyznali rację, ale szkoda mi czasu. Po 6. po co mam przedstawiać siebie jako osobe umiarkowaną? Mam totalnie gdzieś co obce osoby o mnie myślą.

Awatar użytkownika
venomik
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 661
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: venomik » 21 lis 2020, 14:52

DDK pisze:
21 lis 2020, 14:45
Pod czym się podpisała? Pod WNIOSKIEM, zeby sprawdzić czy zapis jest zgodny z konstytucją? PRzecież oni FORMALNIE nie zrobili nic, kompletnie nic.
Ciekawa linia argumentacji: "Nie czepiajcie sie poglądów, to był tylko WNIOSEK, a w praktyce FORMALNIE nie zrobili nic". Czy ja mogę identycznej argumentacji używać na niekorzyść Konfederacji i twierdzić, że nie są partią wolnościową, bo FORMALNIE nie zrobili nic dla wolności gospodarczej w Polsce (WNIOSKI może jakieś składali), czy też taka argumentacja jest dostępna tylko w jedną stronę?

Awatar użytkownika
DDK
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Post Wyświetl pojedynczy post autor: DDK » 21 lis 2020, 15:00

Oczywiście, że możesz, jeśli uważasz, że nic nie zrobili.

Poczytajcie sobie na czym polega złożenie wniosku do TK. Sprawdzcie sobie czy wniosek by trafił do TK, gdyby konfederacja go nie podpisała. Pomyślcie jakby się skończyło to, gdyby tego nie podpisali. Dokładnie tak samo.

Mają pogląd w tej kwestii i jestem zadowolony, że się go trzymają. Mimo, iż nie do konca się z nim zgadzam.

Awatar użytkownika
venomik
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 661
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: venomik » 21 lis 2020, 15:02

Nie kojarzę póki co niczego. Jeśli się mylę to latwo wyprowadzisz mnie z błędu i zaraz się dowiem co Konfederacja realnie zmieniła na rzecz wolności gospodarczej w Polsce.
@DDK

Awatar użytkownika
Conrado
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 521

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Conrado » 21 lis 2020, 15:05

DDK pisze:
21 lis 2020, 15:00
Mają pogląd w tej kwestii i jestem zadowolony, że się go trzymają. Mimo, iż nie do konca się z nim zgadzam.
No tak mają taki pogląd w tej sprawie że jeśli wejdzie w życie to zrujnuje zniszczy i pogrzebie wiele ludzkich marzeń, planów związków być może doprowadzi do samobójstw i Dudek się nie do końca z nim zgadza ale miło że nie zmienili zdania i nie stracili jego poparcia :rotfl4: przecież to jakiś wyższy poziom sm :)

Awatar użytkownika
DDK
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Post Wyświetl pojedynczy post autor: DDK » 21 lis 2020, 15:13

venomik pisze:
21 lis 2020, 15:02
Nie kojarzę póki co niczego. Jeśli się mylę to latwo wyprowadzisz mnie z błędu i zaraz się dowiem co Konfederacja realnie zmieniła na rzecz wolności gospodarczej w Polsce.
@DDK
czego oczekujesz? Mam Ci napisać wszystkie głosowania, gdzie pis chciał wprowadzić kolejne podatki czy podwyżki a byli przeciw? Gdzie robili burzę w mediach i dzięki temu udawało się zablokować niektóre rzeczy? Mam Ci napisać jakie poprawki zgłaszali, które były odrzucane po to, żeby w następnym projekcie ktoś je przedstawił jako swoje i finalnie wprowadził? Juz o pomocy prawnej dla przedsiębiorców, szukaniu kruczków jak można np. otworzyć siłownie aktualnie, nagłaśnianiu różnych obejść głupiego prawa, które blokuje wolnośc gospodarczą i działalności lokalnej nie będę wspominał. Ale wiem, oczekujesz, że partia która istnieje parę lat i 11 posłów w sejmie nagle zacznie wprowadzać w Polsce swoje ustawy.
Masz: https://www.facebook.com/KONFEDERACJA2019
Jak Cię to interesuje, to poszukaj. Ja wiem co robią bo jestem na bieżaco, ale moim celem nie jest tutaj udowadnianie Ci, ze jest to partia wolnościowa.

Awatar użytkownika
League
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 2209

Post Wyświetl pojedynczy post autor: League » 21 lis 2020, 15:31

hahahaa :D

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Bianconero
Reputacja: 3959

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Delpiero14 » 21 lis 2020, 15:31

Ekspertem nie jestem ale wyglada na fejk.

Awatar użytkownika
Sergek
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 483

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Sergek » 21 lis 2020, 15:36

Czemu fejk? Profil Memcena, reklama jego browaru nawiazujaca do lewakow i innych tresci w jego stylu

Awatar użytkownika
DDK
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Post Wyświetl pojedynczy post autor: DDK » 21 lis 2020, 15:37

Przecież Mentzen sobie jaja robi z tego:

:rotfl4:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”