Ogólna dyskusja o polityce cz.2 - Strona 2866

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.
×

Co myślisz o SAFE?

Dobrze
10
40%
Źle
12
48%
To się odbije na giełdzie
0
Brak głosów
To kwestia ekumeniczna
3
12%
Hannibal
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Posty: 2356
Rejestracja: 13 lut 2019, 23:47
Reputacja: 1019

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Hannibal » 12 maja 2026, 14:54

XD

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 64431
Rejestracja: 08 mar 2005, 11:33
Reputacja: 8497
Kontakt:

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: cloner » 12 maja 2026, 14:58

matt_ pisze:
12 maja 2026, 14:37
Jakie byłyby korzyści zajęcia połowy Ukrainy?
Daleko do połowy niestety, Dniepr byłby lepszą granicą, naturalną, ale mierzmy siły na zamiary, Federacja Rosyjska ma większą siłę rażenia od Polski, więc chciałem zabrać tylko kawałek tortu, zgniłego niestety, ale można jeszcze z niego coś zrobić. Oczywiście że lepsza byłaby całkowita likwidacja naszych wschodnich sąsiadów (podobnie jak Izraela), ale niestety takiej bombki nie posiadamy.

Awatar użytkownika
matt_
Moderator
Moderator
Posty: 13929
Rejestracja: 04 sie 2016, 13:56
Reputacja: 3815

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: matt_ » 12 maja 2026, 14:59

Chyba jednak wolę Słowację i ich cygańskie osiedla :P

Awatar użytkownika
Boromir
Shadow stalker
Posty: 26056
Rejestracja: 30 gru 2006, 14:31
Reputacja: 6363

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » 12 maja 2026, 15:00

I Wy się jeszcze dziwicie że Ukraińcy się nie asymilują :rotfl4:

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 64431
Rejestracja: 08 mar 2005, 11:33
Reputacja: 8497
Kontakt:

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: cloner » 12 maja 2026, 15:01

matt_ pisze:
12 maja 2026, 14:59
Chyba jednak wolę Słowację i ich cygańskie osiedla :P
Mam w Zabrzu pod pracą kilka takich cygańskich osiedli, nie muszę jechać na Słowację.

Awatar użytkownika
matt_
Moderator
Moderator
Posty: 13929
Rejestracja: 04 sie 2016, 13:56
Reputacja: 3815

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: matt_ » 12 maja 2026, 15:05

No ale to różnica mieć u siebie może 50 tysięcy Romów a zająć kraj, w którym jest ich prawie pół miliona.

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 64431
Rejestracja: 08 mar 2005, 11:33
Reputacja: 8497
Kontakt:

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: cloner » 12 maja 2026, 15:10

Ale ja z Czechosłowacją nigdy nie wojowałem, oni tym bardziej Polsce krzywdy nie zrobili, co innego UPA, stąd niechęć do wschodniego sąsiada, a nie południowego.

Awatar użytkownika
johny batonik
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Posty: 1367
Rejestracja: 27 cze 2023, 20:45
Reputacja: 305

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: johny batonik » 12 maja 2026, 15:13

Obrazek

Hannibal
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Posty: 2356
Rejestracja: 13 lut 2019, 23:47
Reputacja: 1019

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Hannibal » 12 maja 2026, 15:13

A Rosją z Polską nie wojowała, że tacy myśliciele jak Ty dopuszczają do myśli wspólny rozbiór Ukrainy? XD

Awatar użytkownika
venomik
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 6994
Rejestracja: 21 maja 2007, 19:00
Reputacja: 2091

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: venomik » 12 maja 2026, 15:14

No to na dzień dobry policz mi to: przejmujemy
cloner pisze:
12 maja 2026, 14:22
Przejmujemy tereny bez ich mozliwości finansowych?
xD
Jakie możliwości finansowe od kraju, który oficjalnie ma dług publiczny wielkości 100% PKB i który będzie potrzebował ogromne ilości pieniedzy na odbudowę.
Nawet bank centralny swoje rezerwy przechowuje w wiekszości za granicą. Podbijamy sobie pół Ukrainy a pozniej uja dostaniemy, a nie te pieniadze. Predzej nasze wlasne aktywa zostaną poblokowane na ten sam wzór co rosyjskie.
cloner pisze:
12 maja 2026, 14:58
matt_ pisze:
12 maja 2026, 14:37
Jakie byłyby korzyści zajęcia połowy Ukrainy?
Daleko do połowy niestety, Dniepr byłby lepszą granicą, naturalną, ale mierzmy siły na zamiary, Federacja Rosyjska ma większą siłę rażenia od Polski, więc chciałem zabrać tylko kawałek tortu, zgniłego niestety, ale można jeszcze z niego coś zrobić. Oczywiście że lepsza byłaby całkowita likwidacja naszych wschodnich sąsiadów (podobnie jak Izraela), ale niestety takiej bombki nie posiadamy.
I standardowo typowy element dyskusji z Tobą. Dostajesz pytanie o korzyści z zajęcia połowy innego kraju i sobie dywagujesz na temat granic i siły ruskich, ale na wymyślenie jakiejś korzyści dla naszego kraju już czasu nie masz.
Teraz zostaje tylko czekać na moment aż napiszesz innym, że się niepotrzebnie spinają, to tylko forum, trzeba się wyluzować i znów będziesz niczym ten gołąb na szachownicy.

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 64431
Rejestracja: 08 mar 2005, 11:33
Reputacja: 8497
Kontakt:

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: cloner » 12 maja 2026, 15:18

Hannibal pisze:
12 maja 2026, 15:13
A Rosją z Polską nie wojowała, że tacy myśliciele jak Ty dopuszczają do myśli wspólny rozbiór Ukrainy?
I co z tą Rosja chcesz zrobić? Uciekać do konca swiata? Pisałem niejednokrotnie, wczoraj chyba też, zdecydowanie z wrogą Rosją wolę współpracować na wielu płaszczyznach, aniżeli walczyć.
venomik pisze:
12 maja 2026, 15:14
Jakie możliwości finansowe od kraju, który oficjalnie ma dług publiczny wielkości 100% PKB i który będzie potrzebował ogromne ilości pieniedzy na odbudowę.
W 2021 roku Ukraina miała 40-50% długu, dziś Polska ma więcej. Przecież ja nie piszę o podbijaniu Ukrainy dziś, tylko na początku wojny.

Awatar użytkownika
Przema
Kapitan
Kapitan
Posty: 3772
Rejestracja: 10 lut 2008, 19:17
Reputacja: 900

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Przema » 12 maja 2026, 15:19

Dyskusja na temat przejecia Ukrainy powinna zostac opublikowana i wykorzystywana przez nauczycieli w szkolach podstawowych, dlaczego warto uczcyc sie np. historii, bo jak widac sa przypadki, ktore zignorowaly edukacje i potem wychodza takie kwiatki.

Awatar użytkownika
piotrcies
Michael Carrick's Red Army
Michael Carrick's Red Army
Posty: 47502
Rejestracja: 03 maja 2008, 21:16
Reputacja: 8334
Lokalizacja: Wrocław

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: piotrcies » 12 maja 2026, 15:33

Dogadać się z Ruskimi co do zajęcia Ukrainy to jest najzabawniejszy pomysł, jaki słyszałem. Przecież na pewno by potem nie mieli pretensji do naszych ziem i nie uważaliby się za naturalnego „patrona” co najmniej tych zajętych ziem i na pewno by nie mieli problemu z NATO tuż za ich granicami. A NATO w obliczu ich operacji ratunkowej dla ziem będących pod naszą okupacją nie kiwnęłoby palcem, bo byśmy byli agresorem, a nie ofiarą. Tak że na pewno warto się tutaj dogadywać z Rosją i napadać inne kraje, na pewno bokiem by nam to nie wyszło.

Awatar użytkownika
Kluchman
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 18468
Rejestracja: 30 kwie 2006, 19:06
Reputacja: 2383
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Kluchman » 12 maja 2026, 15:41

cloner pisze:
12 maja 2026, 15:18
Pisałem niejednokrotnie, wczoraj chyba też, zdecydowanie z wrogą Rosją wolę współpracować na wielu płaszczyznach, aniżeli walczyć.
Powszechnie wiadomo, że Rosja to partner godny zaufania, który dochowuje swoich zobowiązań i współpracuje na równych warunkach.

Awatar użytkownika
Eyesmon
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 17009
Rejestracja: 26 lut 2009, 23:46
Reputacja: 4240
Kibicuję: AC Milan

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Eyesmon » 12 maja 2026, 15:43

No tak. Zupełnie jak USA ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”