Ogólna dyskusja o polityce cz.2 - Strona 2867

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.
×

Co myślisz o SAFE?

Dobrze
10
40%
Źle
12
48%
To się odbije na giełdzie
0
Brak głosów
To kwestia ekumeniczna
3
12%
Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 64431
Rejestracja: 08 mar 2005, 11:33
Reputacja: 8497
Kontakt:

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: cloner » 12 maja 2026, 15:43

Kluchman pisze:
12 maja 2026, 15:41
cloner pisze:
12 maja 2026, 15:18
Pisałem niejednokrotnie, wczoraj chyba też, zdecydowanie z wrogą Rosją wolę współpracować na wielu płaszczyznach, aniżeli walczyć.
Powszechnie wiadomo, że Rosja to partner godny zaufania, który dochowuje swoich zobowiązań i współpracuje na równych warunkach.
Również powszechnie wiadomo, że wojowanie z Rosją przynosi same korzyści.

Awatar użytkownika
venomik
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 6994
Rejestracja: 21 maja 2007, 19:00
Reputacja: 2091

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: venomik » 12 maja 2026, 15:44

Gdyby dało się tylko coś umieścić między Polska a Rosją, żeby nie trzeba było z nimi dogadywać mając nad sobą widmo wojowania... wtedy powinno być bezpieczniej, co nie?

Awatar użytkownika
Eyesmon
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 17009
Rejestracja: 26 lut 2009, 23:46
Reputacja: 4240
Kibicuję: AC Milan

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Eyesmon » 12 maja 2026, 15:52

Ale żeby oddać Litwie okręg kaliningradzki? czy nam?

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 64431
Rejestracja: 08 mar 2005, 11:33
Reputacja: 8497
Kontakt:

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: cloner » 12 maja 2026, 15:52

venomik pisze:
12 maja 2026, 15:44
Gdyby dało się tylko coś umieścić między Polska a Rosją, żeby nie trzeba było z nimi dogadywać mając nad sobą widmo wojowania... wtedy powinno być bezpieczniej, co nie?
Przecież cały czas coś tam jest. Ale polski rząd w momencie, gdy poparł Ukrainę w walce z Rosją, z automatu dał znać Putinowi że Polska jest wrogo nastawiona, to przecież oczywiste. Niechęć Rosjan do Polski wzrosła w ostatnich 5 latach, wystarczyło się nie wpierdalać. To nie jest nasza wojna.

Awatar użytkownika
Mr.Chris
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Posty: 8125
Rejestracja: 18 sty 2022, 23:14
Reputacja: 1937
Kibicuję: Manchester United

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Mr.Chris » 12 maja 2026, 16:00

cloner pisze:
12 maja 2026, 15:52
Niechęć Rosjan do Polski wzrosła w ostatnich 5 latach, wystarczyło się nie wpierdalać.
:rotfl4:

Niemalże odkąd istniejemy chcieli tylko i wyłącznie zniszczyć nasze państwo. To teraz już na pewno mamy przejebane.

Awatar użytkownika
matt_
Moderator
Moderator
Posty: 13929
Rejestracja: 04 sie 2016, 13:56
Reputacja: 3815

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: matt_ » 12 maja 2026, 16:01

Eyesmon pisze:
12 maja 2026, 15:43
No tak. Zupełnie jak USA ;)
Dokładnie, w przypadku memorandum budapeszteńskiego wszystkie strony się popisały.

Chandlerr
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Posty: 334
Rejestracja: 24 mar 2023, 21:43
Reputacja: 109
Kibicuję: AC Milan

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Chandlerr » 12 maja 2026, 16:19

johny batonik pisze:
12 maja 2026, 14:52
matt_ pisze:
12 maja 2026, 14:37
Jakie byłyby korzyści zajęcia połowy Ukrainy?
czarnoziem
A Ty znów o tych murzynach...

Hannibal
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Posty: 2356
Rejestracja: 13 lut 2019, 23:47
Reputacja: 1019

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Hannibal » 12 maja 2026, 16:23

Rosja, która od zawsze starała się zniszczyć naszą suwerenność partnerem godnym zaufania :rotfl4: Już Niemcy chcieli ich uzywilizowac, ale jak widać ta nacja ma w krwi sianie bałaganu, a na prowincji dalej ludzie się załatwiają za stodołą.

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 64431
Rejestracja: 08 mar 2005, 11:33
Reputacja: 8497
Kontakt:

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: cloner » 12 maja 2026, 16:40

Hannibal pisze:
12 maja 2026, 16:23
Rosja, która od zawsze starała się zniszczyć naszą suwerenność partnerem godnym zaufania
Ktokolwiek tak napisał?
Niektórzy na tym forum za dużo dodają od siebie, stąd później są nieporozumienia, itd.

Nie mam pojęcia z jakiej perspektywy wy spoglądacie na Rosję, moim zdaniem to nadal gigant, choć kulejący mocno, co pokazała nieudana "inwazja militarna" ;) ale ja nadal z tym gigantem wolę żyć w zgodzie. Wolę mu powiedzieć dzień dobry, niż przejść obok i skierować wzrok w inną stronę. Rozumiem że wszyscy przeciwni mojej opinii są fanami wojny z Rosją, wasze prawo, ale moim zdaniem - co historia pokazała - jest to pozycja przegrana, ktora niewiele nam da korzyści. Dobrze że jesteśmy obecnie w NATO i zapewne nas to chroni przed ewentualnym atakiem Rosji, ale Tusk cały czas straszy wojną, więc wielu tu wyborców PO/KO powinno raczej mu wierzyć. Rosja to gigant, więc ma w dupie malutkich, USA to gigant więc ma w dupie malutkich. A wojna jest dziś, była 90 lat temu, były wojny 200-300 lat temu i za 200 lat też będą. Bo ludzie się nie zmieniają.

Awatar użytkownika
Boromir
Shadow stalker
Posty: 26056
Rejestracja: 30 gru 2006, 14:31
Reputacja: 6363

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » 12 maja 2026, 16:41

Nie da się żyć w zgodzie z Rosją.

Chyba że na zasadach Białorusi.

Awatar użytkownika
Magnum
Moderator
Moderator
Posty: 15696
Rejestracja: 17 cze 2006, 23:01
Reputacja: 2256
Lokalizacja: Lancaster (Pennsylvania)
Kontakt:

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Magnum » 12 maja 2026, 16:56

matt_ pisze:
12 maja 2026, 16:01
Eyesmon pisze:
12 maja 2026, 15:43
No tak. Zupełnie jak USA ;)
Dokładnie, w przypadku memorandum budapeszteńskiego wszystkie strony się popisały.
Zalecam przeczytać co tam w tym memorandum jest zapisane. Nie wiem, dlaczego ten mit dalej jest tak powszechny w internecie.

Hannibal
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Posty: 2356
Rejestracja: 13 lut 2019, 23:47
Reputacja: 1019

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Hannibal » 12 maja 2026, 16:57

Wystarczy poczytać komentarzenna twarzoksiążce jak zamordystyczna UE kradnie wolność, a w takiej Rosji czy Chinach? Można wszystko!
Btw polecam sprawdzić dyskusje pod tym filmem i zobaczyć jak już niektórym zaczadziło głowy:

Awatar użytkownika
matt_
Moderator
Moderator
Posty: 13929
Rejestracja: 04 sie 2016, 13:56
Reputacja: 3815

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: matt_ » 12 maja 2026, 17:01

Magnum pisze:
12 maja 2026, 16:56
Zalecam przeczytać co tam w tym memorandum jest zapisane. Nie wiem, dlaczego ten mit dalej jest tak powszechny w internecie.
https://hrabiatytus.pl/2022/03/31/czy-z ... sztanskie/
W lutym 2014 Rosja rozpoczęła działania zbrojne mające na celu okupowanie i oderwanie Półwyspu Krymskiego od Ukrainy. Zgodnie z paragrafem szóstym Memorandum 5 marca 2014 roku odbyło się w Paryżu spotkanie z udziałem przedstawicieli USA, Wielkiej Brytanii i Ukrainy. Rosja zbojkotowała te konsultacje. Biorąc pod uwagę ogólnikowy charakter Memorandum, nie powinien dziwić fakt, że rozmowy te skończyły się zasadniczo na niczym.
Czyli to nie wina USA?

Awatar użytkownika
Magnum
Moderator
Moderator
Posty: 15696
Rejestracja: 17 cze 2006, 23:01
Reputacja: 2256
Lokalizacja: Lancaster (Pennsylvania)
Kontakt:

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Magnum » 12 maja 2026, 17:05

No sam artykuł nawet pisze, że nie ma żadnej kary za jego złamanie i jest ogólnikowy. A sam tekst memorandum to potwierdzenie przez wszystkie strony, że nie zaatakują Ukrainy. Tylko jeden z sygnatariuszy złamał swoje zobowiązanie. Reszta nie zaatakowała Ukrainy.

tekst paragrafu 6:

6 Ukraina, Federacja Rosyjska, Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Stany Zjednoczone Ameryki będą się konsultowały w przypadku powstania sytuacji, w której pojawiłyby się wątpliwości dotyczące powyższych zobowiązań.

Nic więcej. A tak na dobrą sprawę to USA i UK wspomogły Ukrainę w taki sposób w tej wojnie, w jaki wypełniłiby swoje zobowiązania wobec kraju NATO gdyby ten został zaatakowany. ;)

Awatar użytkownika
matt_
Moderator
Moderator
Posty: 13929
Rejestracja: 04 sie 2016, 13:56
Reputacja: 3815

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: matt_ » 12 maja 2026, 17:07

No w sumie racja, kilka stron zobowiązało się nie atakować Ukrainy, jedna zaatakowała, dwie pozostałe to zobaczyły i nic dalej. Jak dobrze, że jesteśmy amerykańską kolonią.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”