Ogólna dyskusja o polityce cz.2 - Strona 1252

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Na kogo zagłosujesz w drugiej turze zbliżających się wyborów prezydenckich?

Andrzej Duda
7
19%
Rafał Trzaskowski
19
53%
Nie wiem
1
3%
Nie wybieram się na wybory/oddam nieważny głos
9
25%

Liczba głosów: 36

Awatar użytkownika
League
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 2031

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: League » 25 maja 2020, 15:37

No tak, kolejny apolityczny sędzia jak wczoraj obiecywal Duda :D oh wait to człowiek ziobry :D

Awatar użytkownika
Sesto Elemento
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 45

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Sesto Elemento » 26 maja 2020, 8:25

Kolejna "dobra zmiana" bo wszystko musi być CENTRALNE. Chyba babcia mi o czymś takim opowiadała jak walczyła z komuną najpierw ona, później reszta rodziny...
Przedsiębiorcy już w przyszłym roku będą mogli wystawione przez siebie e-faktury przesyłać kontrahentowi przez specjalną platformę. Na początek rozwiązanie realizowane przez Ministerstwo Finansów ma być dla podatników dobrowolne.
W Ministerstwie Finansów trwają prace nad uruchomieniem platformy do wymiany faktur między przedsiębiorcami. Ma ona ruszyć w 2021 r., być może już w połowie roku. Technicznie będzie wyglądało to tak, że przedsiębiorca wystawi fakturę w swoim systemie finansowo-księgowym i przekaże ją na ministerialną platformę, a jego kontrahent będzie mógł pobrać z niej ten dokument.

Dzięki e-fakturom sprzedawca będzie mógł ponadto w czasie rzeczywistym sprawdzić, czy jego kontrahent (nabywca) pobrał fakturę, a kupujący, czy rachunek umieszczony na fakturze jest zamieszczony na białej liście rzetelnych podatników VAT.

Resort zaznaczył, że e-fakturowanie ma być dobrowolne, jednak gdy system zostanie przetestowany w praktyce, Ministerstwo Finansów planuje, by stał się podstawowym medium wymiany e-faktur w Polsce.
Nasz naród chyba naprawdę potrzebuje żeby ktoś go za mordę ciągle trzymał... Wolny rynek...

Awatar użytkownika
League
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Post Wyświetl pojedynczy post autor: League » 26 maja 2020, 8:40

Obrazek

Sesto Elemento pisze:
26 maja 2020, 8:25
Nasz naród chyba naprawdę potrzebuje żeby ktoś go za mordę ciągle trzymał... Wolny rynek...
Tak już jest w praktyce. Skoro wybierani są ci którzy z wolnym rynkiem nie mają nic wspólnego.

niejaki hejter D . Matecki w całej swojej krasie. Tacy ludzie nami rządzą.

Awatar użytkownika
League
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Post Wyświetl pojedynczy post autor: League » 26 maja 2020, 11:38

Awatar użytkownika
Bienias
Vamos Blaugrana
Reputacja: 455

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Bienias » 26 maja 2020, 15:08

Obrazek
Wczoraj pewien internauta z trollkonta na Twitterze napisał, że prezydent powołując Manowską naruszył m.in. PRAWO LOTNICZE😆, po prostu wkleił na chama przypadkowe paragrafy. Te dwa wielkie "autorytety prawne", konstytucjonaliści, ważni eksperci TVN24 do wiecznego lamentowania, po prostu udostępnili jego wpis. Tak. Szybko poszło. No bo po co się wczytywać, sprawdzać, ważne, że w nicku KON-STY-TUC-JA i do przodu! Jedziemy! Walczymy! "Od tej pory, Ryba, masz mieć w dupie paragrafy! Masz być jak bulterier! Jak Tommy Lee Jones w Ściganym!"
:rotfl:
League pisze:
25 maja 2020, 15:37
No tak, kolejny apolityczny sędzia jak wczoraj obiecywal Duda :D oh wait to człowiek ziobry :D
Przecież Laskowski jest człowiekiem PO.

Awatar użytkownika
sickstick
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 3058
Kibicuję: 4rsenal

Post Wyświetl pojedynczy post autor: sickstick » 26 maja 2020, 16:51

Bienias pisze:
26 maja 2020, 15:08
Przecież Laskowski jest człowiekiem PO.
Przecież chodzi o Manowską

Awatar użytkownika
Vol'jin
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 196
Kibicuję: Ac Milan

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Vol'jin » 27 maja 2020, 0:01

KO to stan umysłu jednak ... Już się ponoć mówi, że doły chcą z powrotem Kidawę :rotfl4:

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 618
Kibicuję: Manchester United FC

Post Wyświetl pojedynczy post autor: czarny samael » 27 maja 2020, 0:32

1.Jaśkowiak sam chciałby startować.
2.Nie widzę co jest problemem w ogóle dla Dziambora.

Awatar użytkownika
DDK
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1659
Kibicuję: Tylko WISŁA

Post Wyświetl pojedynczy post autor: DDK » 27 maja 2020, 8:29

czarny samael pisze:
27 maja 2020, 0:32
2.Nie widzę co jest problemem w ogóle dla Dziambora.
To, że Jaśkowiak pieprzy głupoty?

Awatar użytkownika
wloski
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 374
Kibicuję: Juventus

Post Wyświetl pojedynczy post autor: wloski » 27 maja 2020, 8:57

Sesto Elemento pisze:
26 maja 2020, 8:25
Kolejna "dobra zmiana" bo wszystko musi być CENTRALNE. Chyba babcia mi o czymś takim opowiadała jak walczyła z komuną najpierw ona, później reszta rodziny...
Przedsiębiorcy już w przyszłym roku będą mogli wystawione przez siebie e-faktury przesyłać kontrahentowi przez specjalną platformę. Na początek rozwiązanie realizowane przez Ministerstwo Finansów ma być dla podatników dobrowolne.
W Ministerstwie Finansów trwają prace nad uruchomieniem platformy do wymiany faktur między przedsiębiorcami. Ma ona ruszyć w 2021 r., być może już w połowie roku. Technicznie będzie wyglądało to tak, że przedsiębiorca wystawi fakturę w swoim systemie finansowo-księgowym i przekaże ją na ministerialną platformę, a jego kontrahent będzie mógł pobrać z niej ten dokument.

Dzięki e-fakturom sprzedawca będzie mógł ponadto w czasie rzeczywistym sprawdzić, czy jego kontrahent (nabywca) pobrał fakturę, a kupujący, czy rachunek umieszczony na fakturze jest zamieszczony na białej liście rzetelnych podatników VAT.

Resort zaznaczył, że e-fakturowanie ma być dobrowolne, jednak gdy system zostanie przetestowany w praktyce, Ministerstwo Finansów planuje, by stał się podstawowym medium wymiany e-faktur w Polsce.
Pisałem w tym temacie wielokrotnie. Ani jeden przedsiębiorca nie powinien głosować na tą partie :). Idźcie na wybory dajcie wygrać obojętnie komu z opozycji, trzeba zamknąć ten rozdział rozpadu Państwa raz na dobre.

Awatar użytkownika
Sesto Elemento
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 45

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Sesto Elemento » 27 maja 2020, 9:18

wloski pisze:
27 maja 2020, 8:57
Pisałem w tym temacie wielokrotnie. Ani jeden przedsiębiorca nie powinien głosować na tą partie . Idźcie na wybory dajcie wygrać obojętnie komu z opozycji, trzeba zamknąć ten rozdział rozpadu Państwa raz na dobre.
Tak wczoraj sobie myślałem o tym wszystkim i mam kilka przemyśleń.

Jestem osobą dobrze zarabiającą, nie mam dzieci. Naprawdę ciężko pracuje na to wszystko. Opłacam ogromne podatki oraz składki. Generalnie z "dobrej zmiany" nie skorzystałem ani trochę. Musiał bym mieć gromadkę dzieci albo być bezrobotnym.

Co oni dają takim osobą jak ja?! Wychodzi na to, że błędem jest zapierdalanie w robocie bo na zasiłku, dodatkach itp. ludzie wychodzą lepiej. Jak ostatnio usłyszałem, że Morawicki chce dawać kasę dla bezrobotnych w wysokości 2500PLN brutto to myślałem, że jebne. Rozumie, że to tylko jakiś fake news.

Jeżeli za PEŁO kradli to jak nazwać to co teraz robi PIS? Komuna wróciła do Polski.

Awatar użytkownika
sickstick
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 3058
Kibicuję: 4rsenal

Post Wyświetl pojedynczy post autor: sickstick » 27 maja 2020, 10:00

Zenon Martyniuk z zespołem Akcent, Marcin Miller i Boys, a także Roksana Węgiel, Brathanki, Leszcze oraz Trubadurzy zaśpiewali na żywo na koncercie "Dla Ciebie Mamo" organizowanym przez TVP na deskach Teatru Polskiego w Warszawie z udziałem publiczności.
W całej Polsce zakaz imprez masowych, a TVP robi sobie koncert z okazji dnia matki :rotfl4: W tym kraju prawo od dłuższego czasu jest inne dla elit a inne dla ludzi.

Awatar użytkownika
Boromir
Shadow stalker
Reputacja: 1702

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » 27 maja 2020, 10:03

Miejsce na uwadze, że Jaśkowiak to jest człowiek który przegrał wybory z Kidawą :D

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 618
Kibicuję: Manchester United FC

Post Wyświetl pojedynczy post autor: czarny samael » 27 maja 2020, 10:27

Boromir pisze:
27 maja 2020, 10:03
Miejsce na uwadze, że Jaśkowiak to jest człowiek który przegrał wybory z Kidawą :D
Kidawa miała wtedy 30-40% poparcia IIRC.

Awatar użytkownika
Boromir
Shadow stalker
Reputacja: 1702

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » 27 maja 2020, 10:45

czarny samael pisze:
27 maja 2020, 10:27
Boromir pisze:
27 maja 2020, 10:03
Kidawa miała wtedy 30-40% poparcia IIRC.
Wg wiki ani razu nie przekroczyła 30% w pierwszej turze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”