Nowy koronawirus (COVID-19) - Strona 330

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Która droga walki z wirusem jest twoim zdaniem lepsza?

Pełna izolacja, otwarte powinny być tylko niezbędne punkty: sklepy, apteki, drogerie, a ludzie powinni zostać w domach
26
46%
Powinno pozwolić się ludziom pracować, co najwyżej izolacja osób z grupy ryzyka i utrzymanie gospodarki przy życiu
27
47%
Nie mam zdania
4
7%

Liczba głosów: 57

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1715

Nowy koronawirus (COVID-19)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: ozob » 16 maja 2020, 20:39

gilardino11 pisze:
16 maja 2020, 20:22
kojarzysz zniesienie obostrzen od 4 maja dla pracowników transgranicznych ? to teraz jest poszerzenie o wszystkie państwa UE. Pamiętasz ile ludzi strajkowalo na granicach itd??

lotem do domu to wróciła cebula którą obsrała zbroje na socjalach albo odwołali jej loty zaraz po lockdownie.
Wczasowicze marudzacy na kanapki w LOT.🤭

Awatar użytkownika
Magnum
Moderator
Moderator
Reputacja: 919
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Magnum » 16 maja 2020, 20:43

gilardino11 pisze:
16 maja 2020, 20:22
kojarzysz zniesienie obostrzen od 4 maja dla pracowników transgranicznych ? to teraz jest poszerzenie o wszystkie państwa UE. Pamiętasz ile ludzi strajkowalo na granicach itd??
Tak - pracowników, którzy mają stałe zamieszkanie w Polsce i są oddelegowani za granicę, albo stałe zatrudnienie za granicą i są oddelegowani do Polski. Tylko o nich chodzi teraz. A nie o to, że ktoś mieszka tam a ma meldunek w Polsce to sobie teraz przyjedzie.

Awatar użytkownika
szmagel
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 200

Post Wyświetl pojedynczy post autor: szmagel » 16 maja 2020, 20:47

w sumie beka z busiarzy i handlarzy złomem z dojczów xd

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 2988
Kibicuję: 4rsenal

Post Wyświetl pojedynczy post autor: sickstick » 19 maja 2020, 14:02

Babcia od szwagra 89 lat - jeden z synów jest górnikiem na kopalnie gdzie są zachorowania - zaczęła przejawiać wszystkie objawy koronawirusa. Duszności, kaszel, słabość. Zabrała ją karetka i zawiozła do szpitala w Raciborzu (20km). Tam poleżała 2 dni, zrobiono jej test na koronawirusa który wyszedł negatywny, uznano że to zwykłe zapalenie płuc. Wsadzono ją więc w kartkę i zawieziono do szpitala w Rybniku (40km). Po 5 dniach się jej nie poprawiało, więc w sadzono ją w karetkę i zawieziono z powrotem do szpitala w Raciborzu (40km) gdzie zrobiono jej drugi test na koronawirusa który znowu wyszedł negatywny, więc wsadzoną ją w karetkę i odwieziono z powrotem do szpitala w Rybniku (40km). Po kilku dniach w Rybniku i wreszcie znacznej poprawie wypisano ją do domu (20km autem), jednak po zaledwie jednym dniu w domu znowu poczuła się znacznie gorzej, więc przyjechała po nią karetka i zabrała ją... do szpitala w Raciborzu (20km). Póki co znów wypisano ją do domu, ale klu jest takie że w szpitalach mają taki burdel, że zaraz zabiją kobietę tym wożeniem karetką w jedną i drugą.

Awatar użytkownika
Magnum
Moderator
Moderator
Reputacja: 919
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Magnum » 19 maja 2020, 14:06

O [k****], jakby to było w USA to już by rachunek za sam taki transport wyniósł parę ładnych tysięcy :rotfl4:

Awatar użytkownika
Eyesmon
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 396
Kibicuję: AC Milan

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Eyesmon » 19 maja 2020, 14:24

sickstick pisze:
19 maja 2020, 14:02
Babcia od szwagra 89 lat - jeden z synów jest górnikiem na kopalnie gdzie są zachorowania - zaczęła przejawiać wszystkie objawy koronawirusa. Duszności, kaszel, słabość. Zabrała ją karetka i zawiozła do szpitala w Raciborzu (20km). Tam poleżała 2 dni, zrobiono jej test na koronawirusa który wyszedł negatywny, uznano że to zwykłe zapalenie płuc. Wsadzono ją więc w kartkę i zawieziono do szpitala w Rybniku (40km). Po 5 dniach się jej nie poprawiało, więc w sadzono ją w karetkę i zawieziono z powrotem do szpitala w Raciborzu (40km) gdzie zrobiono jej drugi test na koronawirusa który znowu wyszedł negatywny, więc wsadzoną ją w karetkę i odwieziono z powrotem do szpitala w Rybniku (40km). Po kilku dniach w Rybniku i wreszcie znacznej poprawie wypisano ją do domu (20km autem), jednak po zaledwie jednym dniu w domu znowu poczuła się znacznie gorzej, więc przyjechała po nią karetka i zabrała ją... do szpitala w Raciborzu (20km). Póki co znów wypisano ją do domu, ale klu jest takie że w szpitalach mają taki burdel, że zaraz zabiją kobietę tym wożeniem karetką w jedną i drugą.
Sickstick ja jestem z Rybnika więc sam wiem jak to wygląda. U nas jest na dziś taki burdel że głowa mała :)

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Reputacja: 1154
Kibicuję: RKS Raków + ManUTD
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: futbolowa » 19 maja 2020, 14:29

sickstick pisze:
19 maja 2020, 14:02
Bareja by tego nie wymyślił, masakra.

Hannibal
Rezerwowy
Rezerwowy
Reputacja: 49

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Hannibal » 20 maja 2020, 16:47

W ramach ciekawostki.Nie wiem czy to legitne źródło,ale takie same informacje podawali w radiu,więc chyba tak jest.
https://polskatimes.pl/czy-przez-kor ... -14971186
Obrazek

Awatar użytkownika
j1mmy
30+
30+
Reputacja: 567

Post Wyświetl pojedynczy post autor: j1mmy » 21 maja 2020, 11:50

Jest dużo mniej wypadków drogowych...

Awatar użytkownika
DDK
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1590
Kibicuję: Tylko WISŁA

Post Wyświetl pojedynczy post autor: DDK » 21 maja 2020, 12:15

Właśnie tutaj nie da się wyciągnąć zadnych wniosków. Z jednej strony może być dużo mniej ofiar śmiertelnych na drogach, w pracy czy w jakichś dużych zakładach pracy, ale z drugiej mogą być tu ofiary wirusa, a także ludzi którym nie dało się pomóc przez wirusa (osoby z zawałem, wylewem). Ciekaw jestem też, jak się zmienił średni czas przyjechania pogotowia na miejsce wypadku.

Za dużo zmiennych żeby wydać jakiś wyrok.

League
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1940

Post Wyświetl pojedynczy post autor: League » 21 maja 2020, 12:22

Idę o zakład że ci z wylewami, statystyki mocno nie zmienili. Już w większym stopniu przez zakazy mniej ludzi potrzebowało pomocy bo nie wchodziło w kabotach na Rysy.

Awatar użytkownika
DDK
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1590
Kibicuję: Tylko WISŁA

Post Wyświetl pojedynczy post autor: DDK » 21 maja 2020, 13:14

a ja bym się założył w drugą stronę. Służba zdrowia była tak zdezorganizowana, że problem był z przyjmowaniem ludzi na SORy i w innych nagłych sprawach był nagminny.

JEśli chodzi o wypadki:
https://moto.pl/MotoPL/7,88389,25835258 ... -samo.html

Najwięcej osób w Polsce umiera na choroby krązenia i nowotwory. Samych samobójców jest w Polsce 2 razy więcej niż ofiar na drogach (ok. 3000 rocznie). Ile osób mniej mogło umrzeć i z jakich powodów? Zakładam, że liczba ofiar z powodu złego stanu zdrowia, z powodu problemów z układem krążenia czy z powodu nowotworów raczej wzrosła przez powyższe czynniki. Jak widzimy, jeśli chodzi o ofiary na drogach to mogły spaść, ale o kilkanaście w skali miesiąca maksymalnie.

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 2988
Kibicuję: 4rsenal

Post Wyświetl pojedynczy post autor: sickstick » 21 maja 2020, 14:07

Właśnie SORy to z mojego doświadczenia jedyne co dobre w polskie służbie zdrowia. Dotychczas zawsze to SOR ratował mnie przed większymi problemami zdrowotnymi, bo przychodnie na NFZ to kabaret.

Przykładowo jak miałem zapalenie najądrza to lekarz NFZ wypisał mi skierowanie na USG, przepisał Ketonal Forte oraz Dorete (tramadol) i kazał je jeść po kilka dziennie aż nie wrócę do niego ze zrobionym USG. Poszedłem się zapisać i dostałem termin... na za 3 miesiące. Czyli przez 3 miesiące miałem chodzić z nieleczonym bólem jaj i jeść po kilka mega mocnych leków przeciwbólowych. Tego samego dnia w nocy podjechałem na SOR i tam USG zrobiono mi na miejscu i od razu przepisano odpowiednie antybiotyki.

Awatar użytkownika
piotrcies
Just piotrcies
Just piotrcies
Reputacja: 3268

Post Wyświetl pojedynczy post autor: piotrcies » 23 maja 2020, 11:45

Ekspertyzy dotyczące koronawirusa opracowuje Żabka XD
Obrazek

League
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1940

Post Wyświetl pojedynczy post autor: League » 23 maja 2020, 12:01

Szumowski znowu podaje termin drugiej fali pandemii jak jeszcze przed szczytem pierwszej jesteśmy. Chyba wie kiedy maseczki przyjdą i tyle.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”