Nowy koronawirus (COVID-19) - Strona 548

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Czy zaszczepisz się na COVID-19 gdy to będzie możliwe?

Tak
11
28%
Nie
15
38%
Tak, ale poczekam aż więcej ludzi to zrobi przede mną
9
23%
Nie wiem
4
10%
Liczba głosów: 39
Awatar użytkownika
Rezus
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1191

Nowy koronawirus (COVID-19)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Rezus » 12 sty 2021, 17:18

Oni są tak samo zjebani w tym okresie jak lekarze, zero szacunku.

Awatar użytkownika
Eyesmon
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 735
Kibicuję: AC Milan

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Eyesmon » 12 sty 2021, 17:37

Lekarze owszem ale pielęgniarki akurat pełen szacun. Przy ich stawkach robią co mogą w tym burdelu

Awatar użytkownika
sickstick
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 3414
Kibicuję: 4rsenal

Post Wyświetl pojedynczy post autor: sickstick » 12 sty 2021, 18:10

Ale przecież ten nauczyciel w tym artykule ma 100% racji. Czytałeś ten artykuł czy tylko nagłówek? :)

Inna sprawa że ten artykuł posiada rażący błąd rzeczowy który każe sądzić że jest wyssany z palca. Mianowicie ów "oburzony nauczyciel" to wg artykułu historyk, a przecież w klasach 1-3 które wracają do szkół klasę prowadzi nauczyciel ogólny, zaś historycy uczący od 4 klasy wzwyż póki co do pracy nie wracają. Dlaczego niby więc ten "anonimowy historyk" miałby wyrażać swoje oburzenie, skoro go rozporządzenie nie dotyczy? ;)

Awatar użytkownika
Eyesmon
Gwiazda
Gwiazda

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Eyesmon » 12 sty 2021, 18:50

sickstick pisze:
12 sty 2021, 18:10
Ale przecież ten nauczyciel w tym artykule ma 100% racji. Czytałeś ten artykuł czy tylko nagłówek? :)

Inna sprawa że ten artykuł posiada rażący błąd rzeczowy który każe sądzić że jest wyssany z palca. Mianowicie ów "oburzony nauczyciel" to wg artykułu historyk, a przecież w klasach 1-3 które wracają do szkół klasę prowadzi nauczyciel ogólny, zaś historycy uczący od 4 klasy wzwyż póki co do pracy nie wracają. Dlaczego niby więc ten "anonimowy historyk" miałby wyrażać swoje oburzenie, skoro go rozporządzenie nie dotyczy? ;)
W jakim kontekście ma rację?

Awatar użytkownika
sickstick
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 3414
Kibicuję: 4rsenal

Post Wyświetl pojedynczy post autor: sickstick » 12 sty 2021, 20:43

Eyesmon pisze:
12 sty 2021, 18:50
W kontekście tego o czym jest ten artykuł. Czyli o tym że nie ma żadnej logiki w tym że gospodarka (sklepy, restauracje, stoki itd) jest zamknięta, a przywraca się do pracy niezaszczepionych nauczycieli z klas 1-3, czyli mających o wiele większe ryzyko zakażenia niż jakikolwiek ekspedient sklepowy, restaurator czy narciarz na stoku. Jest to zupełnie nielogiczne i belfrzy wypowiadający się w tym artykule mają 100% racji. Inna sprawa czy to serio wypowiedzi nauczycieli, czy radosna twórczość autora piszącego artykuł ;)

Awatar użytkownika
DDK
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1947
Kibicuję: Tylko WISŁA

Post Wyświetl pojedynczy post autor: DDK » 12 sty 2021, 22:08

sickstick pisze:
12 sty 2021, 20:43
przywraca się do pracy niezaszczepionych nauczycieli z klas 1-3, czyli mających o wiele większe ryzyko zakażenia niż jakikolwiek ekspedient sklepowy, restaurator czy narciarz na stoku
Tak z ciekawości (bo nie twierdzę, że nie) - czemu uważasz, że nauczyciel z klas 1-3 ma o wiele większe ryzyko zakażenia niż ktoś kelner w restauracji na 100 osób czy ekspedient w empiku czy jakimś H&M, juz nie mówiąc o hipermarketach?

Awatar użytkownika
League
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 2268

Post Wyświetl pojedynczy post autor: League » 12 sty 2021, 22:49

Może chodzi o to że jak jakieś dziecko chore to nauczyciel ma z nim kontakt przez długi okres w ciągu dnia przez co łatwo o zakażenie, dodatkowo klasy mogą być małe, nie klimatyzowane, w supermarketach niby większa powierzchnia, klima i klienci wchodzą i wychodzą ale też ich jest więcej.

Awatar użytkownika
Eyesmon
Gwiazda
Gwiazda

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Eyesmon » 12 sty 2021, 23:07

sickstick pisze:
12 sty 2021, 20:43
Eyesmon pisze:
12 sty 2021, 18:50
W kontekście tego o czym jest ten artykuł. Czyli o tym że nie ma żadnej logiki w tym że gospodarka (sklepy, restauracje, stoki itd) jest zamknięta, a przywraca się do pracy niezaszczepionych nauczycieli z klas 1-3, czyli mających o wiele większe ryzyko zakażenia niż jakikolwiek ekspedient sklepowy, restaurator czy narciarz na stoku. Jest to zupełnie nielogiczne i belfrzy wypowiadający się w tym artykule mają 100% racji. Inna sprawa czy to serio wypowiedzi nauczycieli, czy radosna twórczość autora piszącego artykuł ;)
W tym kontekście tak. Natomiast mi chodziło o płakanie tej grupy zawodowej która przy każdej możliwej okazji tylko narzeka

Awatar użytkownika
DDK
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Post Wyświetl pojedynczy post autor: DDK » 12 sty 2021, 23:40

No tak, tylko w hipermarkecie w ciągu 8h masz kontakt z tysiącami ludzi, przemiał jest dużo większy. Więc to jest pytanie czy lepiej minąć 1000 osób przez kilka sekund czy siedzieć przez parę godzin z kilkudziesięcioma? W żadnym wypadku w tych kwestiach bym nie napisał, że z któregoś z tych powodów szansa zarażenia jest o wiele wyższa, stąd moje pytanie.

Awatar użytkownika
gilardino11
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 515

Post Wyświetl pojedynczy post autor: gilardino11 » 12 sty 2021, 23:48

Jednak wydaje mi się dla lajka ze lepiej minąć tysiac osób niz przez 8 godzin siedzi Ci osoba w pierwszej ławce i na ciebie kicha smarcze itd.
Dlatego chociażby salony Beauty są na cenzurowanym w zachodniej europie.

Zeby nie było jestem przeciwko temu zamykaniu ale z punktu widzenia lajka odniosłem się akapit wyżej. Ogolnie nie chce nawet nic mówić ale tak jak w październiku mówiłem że jak zamykali silownie ze w grudniu treningu nie zrobimy tak teraz uwazam ze w kwietniu co najwyżej kolacje z ukochana na drive True

Awatar użytkownika
DDK
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Post Wyświetl pojedynczy post autor: DDK » 13 sty 2021, 0:12

Nie wiem, nie znam się, ale te 1000 osób też kicha i smarka, nie dość że na całej sali to jeszcze na produkty z którymi masz styczność. Nawet jeśli to i tak tylko z tego powodu nie napisałbym, że jest to "o wiele większe ryzyko".
Kelnerzy w lepszych knajpach na kazimierzu tez latają przez 10-12h po salach wielkości sali lekcyjnych, ludzie też siedzą czasami godzinę i dwie i jest ich pewnie nie dużo mniej niż dzieci w klasie.

Żeby nie było --> nie bronię tej decyzji, bo ja bym otworzył wszystko, ale chodzi mi o wytłumaczenie Twojego punktu widzenia, sick.

Awatar użytkownika
DDK
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Post Wyświetl pojedynczy post autor: DDK » 13 sty 2021, 20:56

https://newsmap.pl/biznes/?fbclid=IwAR3 ... Qe-f4mucUk

To co, jest szansa w końcu zacząć wspierać Polski biznes. Pełne poparcie, trzeba iść w tym tygodniu w końcu do restauracji :)

Coś pięknego :)

Awatar użytkownika
HMK
¡Benzema fuera del Madrid!
Reputacja: 1382
Kibicuję: Real Madryt i Urugwaj
Lokalizacja: Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym

Post Wyświetl pojedynczy post autor: HMK » 13 sty 2021, 21:46

To jest jedna z pozytywniejszych informacji ostatnich tygodni. Trzymam mocno kciuki za powodzenie akcji. Zdarzyło mi się ostatnio zamienić kilka słów z gościem, który pracuje jako dostawca pizzy w jednej z miejscowych pizzerii, obroty spadły im bardzo mocno, a poza środkiem tygodnia w normalności ciężko było dostać wolny stolik. Jeden z wielu tysięcy przypadków.
Ja wiem, że ta dyskusja tak naprawdę nie prowadzi do końca, bo jedna grupa ma swoje zdanie, druga swoje i obie będą się tego zawzięcie trzymać, ale (korzystając ze strony gov.pl i liczby ludności za Wikipedią) na COVID zmarło 0,08% populacji Polski, chorobę zanotowano u 3,66%. Czy to dużo? Zależy z jakiej strony na to patrzeć, bo jeśli patrzymy tu z perspektywy zaniepokojonego człowieka to faktycznie jest to dużo. Jeżeli spojrzymy na to normalnie to widzimy, że przez 10 miesięcy 3,66% społeczeństwa zostało dotkniętą największą klęską w historii świata, a aż 0,08% zmarło (POWTARZAM!! OSIEM SETNYCH SPOŁECZEŃSTWA ZMARŁO NA COVID). Ile z tej statystyki jest zakłamana i jak bardzo zawyżona? Nie wiem choć się domyślam.
Niech to wszystko ruszy raz a dobrze. A prawie cały rząd wywieźć na taczkach do Brukseli. Po tym w jakie bagno wpakowali PiS i reszta ferajny przedsiębiorców, pracowników, jeśli zobaczę za kilkanaście miesięcy, że jednak PiS/KO na szczytach to się po prostu załamię. Tu już nie chodzi o dymy z aborcją czy o nowy podatek od kafelki w łazience tylko o to jak na rok wyłączono ludziom życie, ograniczono ich wolność. Niektórzy nie zauważają zapewne nowych podatków i zmian w cenach, ale raczej już widzą, że przez prawie cały 2020 i już na starcie 2021 jedyne co mogą to zdjąć maskę we własnym domu. :)
Nie żałuję w ogóle głosu oddanego na Konfederację, bo mimo że są kwestie, w których się z nimi nie zgadzam tak nie ma chyba nikogo kto w 100% popierałby jakieś ugrupowanie. A to że Konfa ma swoje pomysły, które nie do końca mi leżą to trudno. Już wolę intronizowanie Jezusa Chrystusa na Króla Polski (jakkolwiek dziwnie to brzmi xD) niż wpuszczanie tu islamistów. Są rzeczy mniej i bardziej ważne, a najważniejszą cały rząd poza Konfederacją cce nam odebrać - wolność. To co robią to jest po prostu skurwysyństwo Tak że przedsiębiorcy, właściciele stoków działać. Na nartach nie jeżdżę, ale jak tylko, coś się w okolicy otworzy to od razu zamierzam się wybrać.

ed: do ostatniego bo teraz zauważyłem, że nie dopisałem. O jakiś lokal gastro chodzi :P
Ostatnio zmieniony 13 sty 2021, 22:10 przez HMK, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DDK
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Post Wyświetl pojedynczy post autor: DDK » 13 sty 2021, 22:05

Ja mam bardzo podobne zdanie. Teraz trzeba dać pełne wsparcie przedsiębiorcom, którzy zdecydowali się pokazać środkowy palec tej władzy.

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 3013

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Tomusmc » 13 sty 2021, 22:08

Ja również daję pełne wsparcie. Jak otworzą knajpy to chętnie się wybiorę bo już tęsknimy mocno

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”