Antonio Puerta nie żyje - Strona 7

Wszystko o piłce nożnej w Hiszpanii: La Liga (Primera Division), Zawodnicy, Kluby (FC Barcelona, Real Madryt, Atletico Madryt) | Reprezentacja Hiszpanii | Transfery, Wyniki, oraz inne wydarzenia związane z hiszpańską piłką.
Awatar użytkownika
Chlopaczek
Ten obcy
Reputacja: 849

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Chlopaczek » 29 sie 2007, 16:19

Babel pisze:Generalnie musiałbym uważać Was za debili (no może z wyjatkiem Kakaleki) żebym nie dostrzegł tego ironicznego lżenia osób, które streściły się w ['] czy "spoczywaj w pokoju", a może po prostu jestem juz przewrażliwony.
Tutaj to bardzo ostro wrociles do meritum.Wrecz pojechales po meritum.

Awatar użytkownika
franz
Ki(L)gore Trout
Reputacja: 89

Post Wyświetl pojedynczy post autor: franz » 29 sie 2007, 16:20

czeher pisze:Franz piszesz, ze malo kto za jakis czas bedzie pamietac smeirc Puerty, ja jakos caly czas pamietam i mam przed oczami ostatnie chwile Foe

No i z tym mało kto mam racje bo jednak z tym pamietaniem bedziesz w mniejszości i to raczej zdecydowanej.
Chlopaczek pisze:Nie chcialbym zeby takie cos zdarzylo sie w Milanie.A tak to bardziej zmartwiloby mnie odwolanie Superpucharu niz smierc Antonio.
Wiem jestem bez serca.
Nie smucilem sie po Karolu.Nie smucilem sie po zadnych tsunami czy francuskich koziolkach polskich autokarow.Nie smuce sie takze po Puercie chociaz szkoda chlopaka.
Zgadzam sie ze brakiem lez po Antonio, po Karolu i innymi sprawami. Lecz nie moge sie zgodzic z tym "jestem bez serca" po prostu myslisz i nie dajesz sie zmanipulowac masz swe zdanie i pogląd i nie boisz sie go głosić a to wszystko nie ma nic wspólnego z sercem czy jego brakiem.
Babel pisze:po prostu jestem juz przewrażliwony
Wreszcie dotarłes do meritum.

Awatar użytkownika
Chlopaczek
Ten obcy
Reputacja: 849

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Chlopaczek » 29 sie 2007, 16:23

franz pisze: Lecz nie moge sie zgodzic z tym "jestem bez serca" po prostu myslisz i nie dajesz sie zmanipulowac masz swe zdanie i pogląd i nie boisz sie go głosić a to wszystko nie ma nic wspólnego z sercem czy jego brakiem.
Co jest zlego w "byciu bez serca"? Przynajmniej nie umre na zawal.

Awatar użytkownika
bellus
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 0

Post Wyświetl pojedynczy post autor: bellus » 29 sie 2007, 16:26

Generalnie musiałbym uważać Was za debili (no może z wyjatkiem Kakaleki) żebym nie dostrzegł tego ironicznego lżenia osób, które streściły się w ['] czy "spoczywaj w pokoju", a może po prostu jestem juz przewrażliwony.
Tak na wspomnienia mi się zebrało jak to czytam. Trochę faktów z przeszłosci - tragedia na Oceanie Indyjskim, tsunami zmiotło wiele istnień z powierzchni ziemi. Ktoś otwiera na tym forum temat odnośnie tej tragedii większość postów to gołe świeczki i zdania w stylu ogromna tragedia. Temat zostaje zamknięty tego samego dnia. W pełni poparłem wtedy tamtą decyzję.

Internet rozrósł się i rozwinął niesamowicie, ale chyba idea internetowych cmentarzy nie jest najlepsza. Tamten temat nieco przypominał właśnie taki cmentarz ludzie zapalali świeczki, a raczej naciskali kilka klawiszy. Po co to komu potrzebne? Czy Tym ludziom, którzy to robią? Może, ale wtedy wyszliśmy z założenia, że temu forum to nie było potrzebne. Oczywiście inna sytuacja była wtedy, inna teraz. Nie chodzi mi tylko o to, że tutaj śmierć dotknęła jak ktoś tutaj górnolotnie napisał "członka piłkarskiej rodziny", tylko to że forum mimo wszystko rozwinęło się intelektualnie.

Awatar użytkownika
franz
Ki(L)gore Trout

Post Wyświetl pojedynczy post autor: franz » 29 sie 2007, 16:32

Chlopaczek pisze:Co jest zlego w "byciu bez serca"?
Na prawde nie wiesz?
bellus pisze: Ktoś otwiera na tym forum temat odnośnie tej tragedii większość postów to gołe świeczki i zdania w stylu ogromna tragedia.
Do momentu w którym napisałem mojego posta było tak tez w tym temacie mimo tego nie został on zamkniety skoro poprzedni tego rodzaju temat został zamkniety po dniu to nadal twierdzisz ze:
bellus pisze:że forum mimo wszystko rozwinęło się intelektualnie

Awatar użytkownika
fieldy
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1871

Post Wyświetl pojedynczy post autor: fieldy » 29 sie 2007, 16:40

bellus pisze: Jacek Chmielnik nie był "kimś"? Niczego nie osiągnął?
Śmierć jak śmierć.
Osiągnał, ale jak słusznie zaznaczyłeś - patrzac po wieku osób na forum i temacie tegoż forum, wiecej osób bardziej kojarzyło Puerte, niż Chmielnika. Kto z tych młodych ludzi oglada namiętnie Kingsajz ?
Mecze La Ligi i europejskich pucharów zapewne oglądali/ogladają jak nie wszyscy to zdecydowana wiekszość.

Poza tym zgon Puerty, czy np. Foe [zwłaszcza jego] miał miejsce na oczach widzów/kibiców. W czasie meczu. Chociażby z tego powodu bardziej się ją przeżywa, niż śmierć kogos znanego [aktora na przykład] o której sie tylko przeczyta w gazecie.

Ja się nie dziwie ani tym co świeczki dają i uronią łezkę. Ani tym drugim, po ktorych ta śmierć spłynęła od razu. Każdy inaczej reaguje, jak tu już wczesniej było pisane.
Ja płakać, nie płakałem, ale nie powiem - jest mi przykro. I nie jest tak, jak pisze franz, ze tylko rodzina go zapamieta, czy najbliżsi przyjaciele.
Tak, jak Czeher - Marca V. Foe zawsze mam przed oczami, gdy słysze o śmierci na boisku. I raczej o nim "szybko" nie zapomne.

Awatar użytkownika
RóżA
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 7
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: RóżA » 29 sie 2007, 16:40

franz pisze:Do momentu w którym napisałem mojego posta było tak tez w tym temacie
A widziałeś w ogóle tamten temat? Wiesz jak tam wyglądały posty? Bo coś mi się zdaje że nie.

Awatar użytkownika
bellus
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Post Wyświetl pojedynczy post autor: bellus » 29 sie 2007, 16:41

Do momentu w którym napisałem mojego posta było tak tez w tym temacie mimo tego nie został on zamkniety skoro poprzedni tego rodzaju temat został zamkniety po dniu to nadal twierdzisz ze:
Jestem tutaj od 2004 z przerwą techniczną (mój dostawca internetu - pozdrawiam Dialog - zablokował pilka.pl i nie można było wchodzić), przez ten czas wiele widziałem - mimo wszystko, może za dużo nie pisałem, ale czytać czytałem. Myślę, że rozwinęło się - pojawiło się kilka ciekawych postaci i mimo, że kilka niestety odeszło - np. słynny Holender - to sądzę, że się rozwinęło. Może ten temat nie jest dosłownie tego przykładem, ale ...

Jednak nie o tym mowa. Jeszcze jedna rzecz, o której nie pisałem. Piszecie o tym, że czym się FIFA zajmuje, że to ona powinna się zdrowiem piłkarzy zajmować. Ja myślę, że to guzik a nie FIFA. 3 piłkarzy padło w poście Babela na samym początku tego tematu. Teraz trzeba się zastanowić czy to dużo. Ja myślę, że to i tak bardzo mało śmiertelny sport, w stosunku do tego ile osób uprawia tą dyscyplinę. Sądzę, że procent wyszedłby znikomy. Oczywiście na 100% są dyscypliny mniej lub bardziej dotknięte przez takie przypadki, ale zawsze znajdzie się coś mniej lub coś bardziej.

Awatar użytkownika
franz
Ki(L)gore Trout

Post Wyświetl pojedynczy post autor: franz » 29 sie 2007, 16:51

RóżA pisze:A widziałeś w ogóle tamten temat? Wiesz jak tam wyglądały posty? Bo coś mi się zdaje że nie.
Nie Roża wiesz nie widziałem tematu po prostu strzeliłem to o tak sobie z powietrza, a ty widziałeś? Tak ogólnie to zle ci sie zdaje. Bo temat oczywiscie widziałem i co ciekawe przez kilka stron nikt z płaczących po Antonio Puercie nie wysilił sie nawet na połowe (objetosciowo) tego co napisałem ja w mym pierwszym poscie tu, lecz za to jednozdaniówek i ['] czy RIP nie brakowało ale OK każdy może stawiac swieczke.
bellus pisze:Może ten temat nie jest dosłownie tego przykładem, ale ...
Ten temat na pewno nie jest tego przykładem ale ogólnie to wiem w tej kwestii miej od ciebie bo ja nawet rok tu nie jestem a wiec pewnie poziom sie zwiekszył nic mi do tego jestem zadowolony z tego co jest obecnie choc zawsze moze byc lepiej.

Lakier
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Lakier » 29 sie 2007, 16:54

bellus pisze:Jednak nie o tym mowa. Jeszcze jedna rzecz, o której nie pisałem. Piszecie o tym, że czym się FIFA zajmuje, że to ona powinna się zdrowiem piłkarzy zajmować. Ja myślę, że to guzik a nie FIFA. 3 piłkarzy padło w poście Babela na samym początku tego tematu. Teraz trzeba się zastanowić czy to dużo. Ja myślę, że to i tak bardzo mało śmiertelny sport, w stosunku do tego ile osób uprawia tą dyscyplinę. Sądzę, że procent wyszedłby znikomy. Oczywiście na 100% są dyscypliny mniej lub bardziej dotknięte przez takie przypadki, ale zawsze znajdzie się coś mniej lub coś bardziej.

No dobra, ale tylko dlatego, ze malo pilkarzy umiera, Fifa ma zajmowac sie tylko jakims glupotami, typu powiekszanie bramek? Przeciez moglalby wprowadzic jakies doktryny, ktore nakazywalyby generalne przeglady pilkarzy co jakis czas, ale nie, lepiej zakazac pilkarzowi zdejmowania koszulki, bo ... nie wiem nawet co -_-'

Awatar użytkownika
RóżA
Kapitan
Kapitan
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: RóżA » 29 sie 2007, 16:57

franz pisze:Bo temat oczywiscie widziałem
W takim razie powinieneś wiedzieć że posty w nim wyglądały o wiele gorzej niż tutaj.
franz pisze:co ciekawe przez kilka stron nikt z płaczących po Antonio Puercie nie wysilił sie nawet na połowe (objetosciowo) tego co napisałem ja w mym pierwszym poscie tu, lecz za to jednozdaniówek i ['] czy RIP nie brakowało
A nie przyszło Ci do głowy że taka sytuacja miała miejsce tylko dlatego że nikt przed Tobą (z osób wypowiadających się w temacie) nie miał zdanie zgoła innego niż reszta? Każdy pisał praktycznie to samo, z tym że jedni starali się to jakoś ubrać w słowa a inni pisali po prostu 'pokój Jego duszy'.

Awatar użytkownika
bellus
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Post Wyświetl pojedynczy post autor: bellus » 29 sie 2007, 17:05

Lakier pisze:No dobra, ale tylko dlatego, ze malo pilkarzy umiera, Fifa ma zajmowac sie tylko jakims glupotami, typu powiekszanie bramek? Przeciez moglalby wprowadzic jakies doktryny, ktore nakazywalyby generalne przeglady pilkarzy co jakis czas, ale nie, lepiej zakazac pilkarzowi zdejmowania koszulki, bo ... nie wiem nawet co -_-'
Żebyśmy mieli jasność - ja nie zamierzam bronić FIFA w sprawach jak to słynne zdejmowanie koszulek czy modlenie się. Jestem tego takim samym krytykiem jak Wy. Chodzi mi tylko o to, by poprzez "medialność" tego co się stało nie popaść w jakąś histerię z tego powodu. Jak już pisałem oczywiście szkoda człowieka - jak prawie każdego istnienie - prawie, bo jako zwolennik kary śmierci uważam, że niektórzy sobie na czapę zapracowali.
Już to pisałem, dla mnie to kluby powinny się zajmować sprawdzaniem czy dany piłkarz jest zdrowy czy nie. Ewentualnie sam piłkarz, to jemu powinno zależeć na wiedzy na temat swojego stanu zdrowia. Wiedzy, bo uważam, że nie można nikomu zabraniać grać w piłkę, tylko musi to robić na własną odpowiedzialność. Jak się idzie do pracy to trzeba mieć pozwolenie - zaświadczenie od lekarza medycyny pracy, mało tego takie coś trzeba mieć na AE, uniwersytety wymagają od zwykłego lekarza. Oczywiście w większości to fikcja - nie znam lekarzy medycyny pracy może tutaj jest inaczej. Jednak to tak jak z tym autem (ja sobie to tak wyobrażam), nikt by nie kupił auta z uszkodzonym silnikiem. Kluby nie po to przeprowadzają badania medyczne, żeby na pilka.pl mógł się o tym nius pojawić tylko dla tego, żeby sprawdzić cz nie kupują kota w worku.

Awatar użytkownika
franz
Ki(L)gore Trout

Post Wyświetl pojedynczy post autor: franz » 29 sie 2007, 17:10

RóżA pisze:W takim razie powinieneś wiedzieć że posty w nim wyglądały o wiele gorzej niż tutaj.

Z tym o wiele to bym sie jednak sprzeczał, ale jak juz pisalismy kilka razy w tym temacie kazdy ma prawo do własnego zdania.
RóżA pisze:A nie przyszło Ci do głowy że taka sytuacja miała miejsce tylko dlatego że nikt przed Tobą (z osób wypowiadających się w temacie) nie miał zdanie zgoła innego niż reszta?
A nie przyszło ci do głowy, że tak sytuacja miała miejsce nie tylko dlatego ze nikt przed moim postem nie miał zdania innego niż ja lecz równiez dlatego, że wiele osób nie miało za duzo do powiedzenia i po prostu wpisało sie w ogólny trend pisania "['] RIP" i kilka emotek nabijajac przy tym tylko posta i jednak troche zasmiecajac temat i forum a przeciez ciagle walczymy o wiekszy poziom forum i składne wypowiedzi.
bellus pisze:bo uważam, że nie można nikomu zabraniać grać w piłkę, tylko musi to robić na własną odpowiedzialność.
Zgadzam sie nawet jak ktoś bedzie wiedział ze granie zawodowe moze zrobic mu krzywde moim zdaniem powinnien miec prawo do gry to jego zycie i los, trzeba szanowac decyzje innych.

Awatar użytkownika
Bruno Banani
Rezerwowy
Rezerwowy

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Bruno Banani » 29 sie 2007, 17:16

Żałosna dyskusja. Chłopaczek to koleś który martwi się tylko o swój tyłek. Franz chce być na przekór wszystkim i jest ignorantem a bellus rząda faktów jakby nie wiedział, że korpucja i fortuny na przekrętach jest wszechobecna w polskich władzach. Do tego ma pretensje o odszkodowania dla ofiar jakiś tragedii. Wiecie co to współczucie i pomoc potrzebującym? Macie w ogóle ludzkie odruchy czy potraficie się tylko wymądrzać? franz nic sobie nie robi ze śmierci Puerty i myśli, że jest fajny i trendy.

Awatar użytkownika
RóżA
Kapitan
Kapitan
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: RóżA » 29 sie 2007, 17:16

franz pisze:wiele osób nie miało za duzo do powiedzenia i po prostu wpisało sie w ogólny trend pisania "['] RIP" i kilka emotek nabijajac przy tym tylko posta i jednak troche zasmiecajac temat i forum a przeciez ciagle walczymy o wiekszy poziom forum i składne wypowiedzi.
Po części się z tym zgadzam, pytanie tylko co jeszcze wypadałoby napisać ponadto :roll: . Większość osób chciała przede wszystkim wyrazić swój... smutek (choć szczerze przyznam że w moim przypadku nie był to smutek a raczej zmieszanie) czy nawet oddać w jakiś sposób hołd zmarłemu piłkarzowi. Piłkarzowi, który na ten hołd naprawdę zasłużył.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hiszpania”