dobra, lekcja numer 1: "prawdopodobienstwo zdarzen"
problem omowie na przykladzie zdarzenia troj-drogowego
Wisla K. - Pogon 1.25 4.60 8.70
mamy taki oto mecz (ze strony sts)
jak na podstawie kursow obliczyc prawdopodobienstwo zdarzen.
kazdy buk ma swoja marze i na tym zarabia. normalnie, bez marzy, kursy wylicza sie 1/prawdopodobienstwo. czyli prawdopodobienstwo = 1/kurs, i tak (zaznaczam, bez marzy)
na 1 prawdop. 1/1.25=0.8= 80%
na x prawdop. 1/4.60=0.22=22%
na 2 prawdop. 1/8.70=0.11=11%
jak widac procenty nie sumuja sie do 100% tylko do 113%, te 13% to marza buka (dosc wysoka)
znajac marze buka, mozemy obliczyc rzeczywiste prawdopoodobienstwo zdarzenia.
prawdop=1/kurs8(1+marza) i tak
na 1 prawdop.=1/1.25*(1+0.13)=70,5%
na x prawdop.=1/4.60*(1+0.13)=19%
na 2 prawdop.=1/8.70*(1+0.13)=10%
jak widac procenty sumuja sie juz do 100% i to jest rzeczywiste prawdopodobienstwo jakie zalozyl bukmacher
wiemy juz jak policzy marze buka i rzeczywiste prawdopodobienstwo zdarzen zakladane przez buka. to nam sie przyda.
jak bedzie zapotrzebowania to bede kontynuowal kurs.
Nie będę tego kasował zapodam tylko linkiem: http://www.swiatpilki.com/viewtopic.php ... 3566134f1d
Lekcja stawiania (kuponów) według Zawdiego w tym temacie 
/ Piwus