Nowa II liga - Strona 64

Piłka nożna w Polsce: Ekstraklasa, 1 Liga, 2 Liga, Puchar Polski | Zawodnicy i kluby (Legia Warszawa, Lech Poznań, Wisła Kraków, ŁKS Łódź, Widzew Łódź) | Reprezentacja Polski | Polscy Kibice, Oprawa meczowa | Transfery, Wyniki, oraz inne wydarzenia związane z polską piłką nożną.
Awatar użytkownika
Nebula RN
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 146

Nowa II liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Nebula RN » 25 lip 2020, 22:39

Gieksa jacy frajerzy, wystarczyło wygrać w ostatnim spotkaniu u siebie i byłby bezpośredni awans, a teraz pewnie przepadną w barażach.

Awatar użytkownika
19B10
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 358
Kibicuję: WRE

Nowa II liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: 19B10 » 29 lip 2020, 9:12

No i przepadli, w finale derby Rzeszowa, oby wygrane przez Stal :)

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 3466
Kontakt:

Nowa II liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: cloner » 29 lip 2020, 9:21

Z wuefistą Górakiem niewiele można osiagnąć ;)

Awatar użytkownika
Nebula RN
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Nowa II liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Nebula RN » 29 lip 2020, 9:46

W Katowicach od lat byli różni trenerzy, a efekt ten sam, więc chyba nie osobie Góraka leży problem.

Awatar użytkownika
19B10
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Nowa II liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: 19B10 » 29 lip 2020, 10:41

Nebula RN pisze:
29 lip 2020, 9:46
W Katowicach od lat byli różni trenerzy, a efekt ten sam, więc chyba nie osobie Góraka leży problem.
Pozostaje w zasadzie tylko możliwość, że ktoś nie chce w klubie awansu- albo piłkarze, bo boją się że po awansie klub się ich pozbędzie i dobrobyt się skończy (o ile taki w Katowicach jest, nie wiem), albo władze klubu- dlaczego, nie mam pojęcia. Gdzieś czytałem, że ponoć miastu to nie na rękę, bo musiałoby zainwestować w stadion, ale czy to prawda...

Enjo
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 443
Kibicuję: AC Milan

Nowa II liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Enjo » 29 lip 2020, 10:50

19B10 pisze:
29 lip 2020, 10:41
o ile taki w Katowicach jest, nie wiem)
Tam miasto daje 12 mln dofinansowania rocznie, wiec siana nie brakuje, w duzej mierze jest ono przepalone.
19B10 pisze:
29 lip 2020, 10:41
Gdzieś czytałem, że ponoć miastu to nie na rękę, bo musiałoby zainwestować w stadion, ale czy to prawda...
To jest mega ciekawy watek, wczoraj nawet o tym opowiadalem komus z innego regionu bo tam idzie jakis wal. Jakas firma zrobila projekt i przebili przewidywana kwote o jakas wielka kwote, gdzies czytalem ze stadion ma sie zamknac w 250 mln zl.
Pozniej poszukam, moze uda mi sie znalezc info.

@Nebula RN jestes z Kato ? Wiesz cos wiecej o tym ?

Awatar użytkownika
Nebula RN
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Nowa II liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Nebula RN » 29 lip 2020, 14:20

Nie z Katowic, ale z okolic.

Temat stadionu był taki "polski" trochę, miasto chciało przeznaczyć na budowę około 180-200 mln i taką kwotę zawarło w umowie z biurem projektującym stadion i całą okolicę - a otrzymali projekt na prawie 400 mln z informacją, że taniej się nie da.
Wiem, że tam potem były jakieś przepychanki miasta z projektantami i nie wiem czy się wycofali ostatecznie z tego projektu, czy dostali tańszą ofertę budowy stadionu.
W każdym razie Katowice w klub i wokół klubu od wielu lat pompowały grube pieniądze, a piłkarze się pałętali po niższych ligach.
W zeszlym sezonie awans przegrali w 97 minucie ostatniego meczu u siebie, po bramce strzelonej przez ... bramkarza drużyny przeciwnej; w tym roku też były jaja na koniec i z pewnego awansu wyszły nici.
Moim zdaniem tam totalnie nie ma pomysłu na sekcję piłkarską + w pewnym okresie (nie wiem jak teraz) za dużo do powiedzenia w klubie mieli "kibice".
Katowice to jest miasto z potencjałem na czołówkę Ekstraklasy, no ale chyba nie ma tam chęci, żeby wyciągnąć zespołu z tych półamatorskich rozgrywek.

Enjo
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 443

Nowa II liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Enjo » 29 lip 2020, 14:25

dzieki Nebula.
Nebula RN pisze:
29 lip 2020, 14:20
W zeszlym sezonie awans przegrali w 97 minucie ostatniego meczu u siebie, po bramce strzelonej przez ... bramkarza drużyny przeciwnej; w tym roku też były jaja na koniec i z pewnego awansu wyszły nici.
To chyba bylo tak, ze ten gol bramkarza przyklepal wlasnie spadek do II ligi Gieksy :P. W ogole ich sie trzymaja takie dziwne historie - teraz mogli tez bezposrednio awansowac to to olali, czesc zespolu sie wykartkowala na baraze i tez nic.

Ogolnie, chyba Katowice to najwieksze miasto w Polsce gdzie nie wiedza co z ta pilka zrobic. Duzy osrodek, a czeso jest tak, ze na Bukowej sa pustki (abstrahujac od poziomu rozgrywek), ponadto lekka reka ida tam pieniadze na pilkarzy ktorych jakosc jest watpliwa. Potencjal spory, ale brak takiego know how na pilke w miescie.

Awatar użytkownika
Nebula RN
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Nowa II liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Nebula RN » 29 lip 2020, 14:29

Oczywiście chodziło o spadek :)
Dzięki za poprawkę.

Awatar użytkownika
Eyesmon
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 465

Nowa II liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Eyesmon » 29 lip 2020, 14:44

Ech... Za łebka się chodziło na Bukowa. Gieksa grała jak równy z równym z Bordeaux z młodym Zizou... Niestety odkąd zmarł Marian Dziurowicz nie ma pomysłu na ten klub... ☹️

Awatar użytkownika
19B10
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Nowa II liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: 19B10 » 29 lip 2020, 17:12

Enjo pisze:
29 lip 2020, 14:25
ponadto lekka reka ida tam pieniadze na pilkarzy ktorych jakosc jest watpliwa. Potencjal spory, ale brak takiego know how na pilke
To niestety można odnieść też do Widzewa. Sądzę, że dałoby radę zbudować lepszy zespół bez tworzenia kominów płacowych, poza Robakiem bo on się spłaca.

Awatar użytkownika
NoName1989
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 542
Kibicuję: WIDZEW

Nowa II liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: NoName1989 » 01 sie 2020, 21:12

Ciekawe ile prawdy w tym zawiadomieniu Stalówki do prokuratury.
Kiedyś Drweca zrezygnowała z awansu do II ligi i ich kosztem wszedł lks to też mowilo się, że Salski z ŁKS jeździł tam nie z pustymi rękoma.

ZebraK
Podawacz Piłek
Podawacz Piłek
Reputacja: 1
Kibicuję: Manchester United

Spadki i awanse

Post Wyświetl pojedynczy post autor: ZebraK » 06 sie 2020, 13:43

Cześć, nurtuje mnie to, dużo szukałem ale nie mogę znaleźć jasnego wytłumaczenia.
Jak to jest z awansami i spadkami w polskich ligach?
Załóżmy że z 2 ligi spadają 4 zespoły z tej samej grupy z ligi 3. Co wtedy? Z danej grupy awansują 4 zespoły a z pozostałych 0? Czy i tak po 1, co w takim wypadku z awansami i spadkami z ligi 4 i niżej?

Awatar użytkownika
Boromir
Shadow stalker
Reputacja: 1743

Nowa II liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » 06 sie 2020, 14:50

Awanse są normalnie, tak jak zaplanowano. Po prostu spada więcej drużyn w tej danej grupie, do której dołączą spadkowicze z II ligi.

Jako przykład podam sezon 18/19.

Liga liczy 18 zespołów. Jeden awansuje, cztery lecą w dół, a w ich miejsce wchodzą cztery zespoły z każdego województwa składającego się na daną grupę: w przypadku III grupy jest to zespół z lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego.

Do II ligi awansował Górnik Polkowice. Do III ligi awansowali po kolei: Falubaz Zielona Góra, Śląsk II Wrocław, LZS Starowice Dolne i Polonia Bytom.

Teraz wszystko zależy od spadków. Z drugiej ligi do III grupy III ligi poleciały ROW Rybnik, Rozwój Katowice i Ruch Chorzów. Czterech spadkowiczów musi zrobić miejsce dla klubów z IV ligi, dodatkowych dwóch dla spadkowiczów ze szczebla wyżej (bo Polkowice też opuszczają ligę). Więc łącznie powinno spaść sześć zespołów (miejsca 13-18) i tak też się stało, jednakże Rozwój w ogóle nie przystąpił do rozgrywek więc trzynasty Kluczbork ostatecznie się utrzymał.

Tak to działa w normalnym trybie, nie wiem jak w tym sezonie bo PZPN anulując ligi regionalne namieszał tak, że nie chciało mi się w to zagłębiać :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska”