AC Milan (zbiorczy)(cz.2) - Strona 4654

Piłka nożna we Włoszech: Serie A, Coppa Italia | Kluby (Juventus, AC Milan, Inter, Napoli | Reprezentacja Włoch) (Squadra Azzurra | Transfery | Inne wydarzenia związane z włoską piłką nożną

Które miejsce w Serie A zajmie Milan na koniec sezonu 2019/2020?

1-3
3
9%
4
11
34%
5
6
19%
6
5
16%
Niżej niż 6
7
22%

Liczba głosów: 32

Awatar użytkownika
sickstick
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 3218
Kibicuję: 4rsenal

AC Milan (zbiorczy)(cz.2)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: sickstick » 14 lut 2020, 15:18

Jestem zaskoczony że jestem jedyną osobą która nie widzi kontrowersji w tym rzucie karnym dla Juve. Teksty o nastrzelonej piłce są w ogóle zabawne, bo nastrzelona piłka jest kiedy zawodnik atakujący specjalnie nastrzela rękę rywala. Czy wy sugerujecie że Cirstiano Ronaldo przewrotką celował w rękę gracza Milanu?. Nie, Ronaldo celował w bramkę, więc o żadnym nastrzeleniu nie ma mowy.
A druga sprawa, Calabrie ma usprawiedliwiać to że stał tyłem? :lol2: To miał nie stawać tyłem. Skoro krył w taki sposób, że ustawił się plecami do zawodnika oddającego strzał, to jest jego świadoma decyzja i wszelkie jej konsekwencje - jak nieumyślne zablokowanie strzału którego nie widział - są ryzykiem które podjął.

Awatar użytkownika
Sergek
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 452

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Sergek » 14 lut 2020, 15:20

sickstick pisze:
14 lut 2020, 15:18
Jestem zaskoczony że jestem jedyną osobą która nie widzi kontrowersji w tym rzucie karnym dla Juve. Teksty o nastrzelonej piłce są w ogóle zabawne, bo nastrzelona piłka jest kiedy zawodnik atakujący specjalnie nastrzela rękę rywala. Czy wy sugerujecie że Cirstiano Ronaldo przewrotką celował w rękę gracza Milanu?. Nie, Ronaldo celował w bramkę, więc o żadnym nastrzeleniu nie ma mowy.
A druga sprawa, Calabrie ma usprawiedliwiać to że stał tyłem? :lol2: To miał nie stawać tyłem. Skoro krył w taki sposób, że ustawił się plecami do zawodnika oddającego strzał, to jest jego świadoma decyzja i wszelkie jej konsekwencje - jak nieumyślne zablokowanie strzału którego nie widział - są ryzykiem które podjął.
nie jesteś, ja popieram

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 2813

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Tomusmc » 14 lut 2020, 15:23

Bonucci z Hellasem też dostał w łapę jak był odwrócony do piłki tyłem przy strzale i nikt nic nie mówił. Słuszny karny no odbił ręką, a w temacie Milanu wylewają gorzkie żale bo wszyscy są przeciwko nim. Jak zawsze oszukani

Awatar użytkownika
Kojiro
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 235

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Kojiro » 14 lut 2020, 15:37

problemów z karnym nie mieliśmy jako pierwsi ja i gilardino11, tak żeby nie było :wink:

Awatar użytkownika
gilardino11
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 424
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: gilardino11 » 14 lut 2020, 15:50

dokładnie.cp najwyżej trochę prowokuje ozoba czy tomusa bo widać że dupsko boli po takich meczach a marzenia o LM będzie chyba trzeba odłożyć na następne lata. dla mnie z perspektywy boiska i człowieka który kopał trochę piłkę w juniorach karny z dupy i każdy to przyzna ale przepisy się zmieniają tak często że nie mam pojęcia jaka jest teraz logika i czym sędziowie mają się kierować. pioli powiedział że przed sezonem miieli spotkanie z sędziami i właśnie takich karnych już nie mieli dyktować. ale mówię nie podważa sędziego bo domniemam że się wybroni.

ja tam się cieszę że wczoraj z nowu obejrzałem ciekawie grający Milan z piłkarzami z uniesionymi.glowami do gry a i taktycznie zespół miał pomysł jak wybić głowy gre Juve. to się udało...

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 2813

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Tomusmc » 14 lut 2020, 15:55

Myślisz, że my nie jesteśmy świadomi formy Juve i myślimy, że z taką grą podbijemy Europę? Nie rozumiem tych tekstów o zwycięstwie w LM. Oczywiście jest to marzeniem chyba każdego klubu, bez względu na to ile się ma pucharów w gablocie. U was marzeniem jest gra w LM, a dla nas puchar. W jednym i drugim klubie daleko do tego :]

Awatar użytkownika
gilardino11
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 424
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: gilardino11 » 14 lut 2020, 15:59

u nas nawet jak się wejdzie do pucharów to się sami z nich usuwamy. wy tak napewno nie macie :blow:

Awatar użytkownika
sci
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 830
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: sci » 14 lut 2020, 16:00

sickstick pisze:
mądrego to i dobrze poczytać

Awatar użytkownika
orzeu
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 190

Post Wyświetl pojedynczy post autor: orzeu » 14 lut 2020, 16:16

sickstick pisze:
Teksty o nastrzelonej piłce są w ogóle zabawne, bo nastrzelona piłka jest kiedy zawodnik atakujący specjalnie nastrzela rękę rywala.
0_o? A gdzie w przepisach masz coś takiego jak "nastrzelona piłka gdy atakujący specjalnie nastrzela rękę rywala" :D ?

Ręki nie ma gdy:
- jest tzw. kiks (np. De Ligt miał na początku sezonu taką rękę słusznie nieodgwizdaną),
- dotknięcie nastąpiło bezpośrednio po kontakcie z piłką innego zawodnika znajdującego się w bardzo bliskiej odległości,
- gdy dłoń nie powiększa obrysu ciała,
- zawodnik dotyka piłki reką przy upadku.

Nie ma znaczenia, czy napastnik specjalnie nastrzelił na rękę (:D), nie ma znaczenia też czy strzał był w światło bramki.
Tomusmc pisze:
14 lut 2020, 15:23
Bonucci z Hellasem też dostał w łapę jak był odwrócony do piłki tyłem przy strzale i nikt nic nie mówił.
no jeśli tak by to interpretować jak ja w poprzednim poście to tam nie powinno być też karnego.

Realista69 2.0
Skład B
Skład B
Reputacja: 10

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Realista69 2.0 » 14 lut 2020, 16:49

sickstick pisze:
Czyli miał stanąć tyłem do lecącej piłki i nie próbować wybić z pola karnego?
Muszę przyznać że perfekcyjnie dobrałeś sobie avatar. Idealnie pasuje to tych bajek, co wypisujesz. :haha:

Awatar użytkownika
Nebula RN
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 184

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Nebula RN » 14 lut 2020, 16:54

Dobre ;)

Awatar użytkownika
Conrado
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 441

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Conrado » 14 lut 2020, 17:46

Tomusmc pisze:
14 lut 2020, 15:23
Bonucci z Hellasem też dostał w łapę jak był odwrócony do piłki tyłem przy strzale i nikt nic nie mówił. Słuszny karny no odbił ręką, a w temacie Milanu wylewają gorzkie żale bo wszyscy są przeciwko nim. Jak zawsze oszukani
Cofnij się o kilka stron i zobacz co Twoi koledzy po szalu napisali o tym karnym ;)

Awatar użytkownika
Boromir
Shadow stalker
Reputacja: 1802

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » 14 lut 2020, 17:51

Nie jest prawda, że każde zabranie z bliskiej odległości nie skutkuje przewinieniem. Gdyby tak było Verona nie strzelałaby karnego, a tam jakoś nikt nie protestował :D

Ten przypadek jest o tyle ciekawy, że ręka gracza Milanu może i jest ułożona naturalnie biorąc pod uwagę wyskok, ale też jest ustawiona właściwie prostopadle do ciała zawodnika i wyraźnie powiększa jego obrys.

Szkoda, że ta sytuacja całkowicie przykryła poziom sędziowania, bo te dwa łokcie na twarzy Cuadrado to kryminał.

Awatar użytkownika
Conrado
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 441

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Conrado » 14 lut 2020, 18:24

Były sędzia piłkarski, Tiziano Pieri postanowił na łamach Rai skomentować rzut karny przyznany dla Juventusu po zagraniu ręką przez Davide Calabrię . Oto, co były włoski arbiter miał do powiedzenia w tej sprawie.

Ronaldo nastrzelił ramię spadającego Calabrii. Calabria nie miał żadnej możliwości, aby zareagować na to uderzenie, tym bardziej, że był obrócony tyłem do piłki i nie widział w ogóle tego, co się dzieje wokół niego.

Pozwolę sobie zacytować wypowiedź Rizzollego z 20 listopada, kiedy to podczas spotkania z kapitanami i trenerami omawiano bardzo podobną sytuację, która miała miejsce podczas meczu Cagliari vs Brescia.

Rizzoli powiedział wtedy:

W tej sytuacji nie powinno być rzutu karnego.

Sytuacje z obu spotkań są bardzo podobne i moim zdaniem rzut karny nie powinien zostać przyznany
Taka ciekawostka odnośnie wczorajszego meczu :)

Awatar użytkownika
marcos55
Skład C
Skład C
Reputacja: 3
Kibicuję: inter

Post Wyświetl pojedynczy post autor: marcos55 » 14 lut 2020, 18:40

a ja sadze, ze ACM ma niezly sklad, ale kilku tam nie wiadomo po jest. :foch:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”