Zagłosuj w Plebiscycie forumowym 2019!Link do tematu z głosowaniem ;) (Głosujemy do końca roku)

AC Milan (zbiorczy)(cz.2) - Strona 4582

Piłka nożna we Włoszech: Serie A, Coppa Italia | Kluby (Juventus, AC Milan, Inter, Napoli | Reprezentacja Włoch) (Squadra Azzurra | Transfery | Inne wydarzenia związane z włoską piłką nożną

Które miejsce w Serie A zajmie Milan na koniec sezonu 2019/2020?

1-3
3
13%
4
9
38%
5
6
25%
6
3
13%
Niżej niż 6
3
13%

Liczba głosów: 24

MK92
Milanista
Reputacja: 476
Kibicuję: AC Milan

AC Milan (zbiorczy)(cz.2)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: MK92 » 02 gru 2019, 23:55

gilardino11 pisze:
01 gru 2019, 22:10
Zwycięstwo raz na miesiąc. To musi by punkt zwrotny :wink:
Pioli powiedział, że to będzie punkt zwrotny, jeśli od teraz nadamy naszym występom regularność. Pozostaje nam tylko obserwować i trzymać kciuki ;)
Bebej pisze:
02 gru 2019, 9:04
Nie wiem gdzie MK92 widziałeś pudłowanie niemiłosierne naszych w tym meczu bo dla mnie te określenie pasowałoby tylko do okazji Hakana, kiedy dostał piłkę w polu karnym na pierdolnięcie, a ten wolał się bawić w przekładanie na lewą nogę.
Tak jak już wspomniał @Conrado na przykładzie ze strzałem Kessie w aut - nie tylko Hakan pudłował przy dobrych sytuacjach. Można się spierać, czy to były w większości dogodne pozycje naszych graczy, czy nie, ale statystyki celności strzałów pokazują jasno, że na 19 prób tylko 8 było w światło bramki, więc raczej słabo. Jeszcze wracając do Kessie, to przez ostatnie dwa lata w Milanie chyba nikt nie ma gorszego stosunku strzałów celnych do strzałów oddanych niż Iworyjczyk. Statystyk na ten temat nie widziałem, ale tak mi się wydaje. Ile on już krwi nam napsuł tymi pudłami.
Conrado pisze:
02 gru 2019, 21:45
Cholera jak to zleciało a dopiero obchodziliśmy 100 lecie i mam w domu jubileuszowe wydanie Forza Milan z Berlu na okładce :)
Ja 100-lecia Milanu w 1999 roku, jak i w ogóle czasów Zaccheroniego, niestety nie pamiętam, ale 110-lecie w 2009 roku już przeżywałem jako paroletni kibic Rossonerich ;) Natomiast faktem jest, że człowiekowi po dwudziestce lata lecą już niesamowicie szybko. Teraz miesiąc to jak tydzień za dzieciaka... Wracając do wątku 120. urodzin Milanu, to koszulki z okazji okrągłej rocznicy wydane przez Pumę prezentują się na mój gust pięknie, ale cena za nie też jest niestety piękna...

LKlajt
Skład B
Skład B
Reputacja: 69

Post Wyświetl pojedynczy post autor: LKlajt » 03 gru 2019, 0:33

Nie ma środkowego napastnika :|

Jeśli w druzynie z potencjalem na miejsca 4-6 najlepszy strzelec ma 3 bramki po 1/3 sezonu to nie ma sie co dziwić że Milan jest tam gdzie jest [to nie jedyny problem ale na ten moment kluczowy wg mnie].

Lazio – Ciro – 17
Cagliari – Pedro – 9
Roma – Dzeko – 6
Atalanta – Muriel – 8
Napoli – Milik – 5
Torino – Belotti – 7
Milan – Theo oraz Piatek po 3
Viola – Pulgar, Castrovilli oraz Milenkovic po 3

Jest 7-8 ekip na dwa miejsca biorące ale bez napastnika to sie na pewno nie uda. Nie wiem czy Pioli znajdzie sposób na dotarcie do Piątka, ma Polak maksimum miesiąc żeby pokazać że coś jeszcze z niego będzie. Nie ma wymówek [jak za późnego Rino] że nie ma okazji to nie strzela. Okazje koledzy mu wypracowują a goli jak nie było tak nie ma. Zresztą sam Piatek wygląda teraz w Milanie jak Jaś Fasola przy rodzinie królewskiej :/. Trzymam kciuki że uda sie go postawić do pionu.

Jeśli chodzi o mecz z Parmą to miało być trudno i tak było. Była determinacja i nieustępliwość jak za Rino wzmocniona próbami [choć często nieudolnymi] bardziej kombinacyjnych zagrań [tu już widać rękę Piolego]. Swietni Theo oraz Conti, bardzo dobrze Bennacer oraz Turek.

Za tydzien Bologna gdzie bedzie jeszcze trudniej aczkolwiek liczę na przelamanie napastników.

Forza Milan!

Awatar użytkownika
seba82
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1862

Post Wyświetl pojedynczy post autor: seba82 » 03 gru 2019, 19:22

Nieoficjalne potwierdzenie tego co pisałem wczoraj,że agenci Evertona i agent autoryzowany przez Gremio przybyli do Mediolanu negocjować ewentualny transfer.

Awatar użytkownika
Conrado
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 300

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Conrado » 03 gru 2019, 21:00

Ciekawe czy to spreżyna Elliota czy może ......nowego właściciela o którym krąży coraz więcej plotek ? :roll:

Awatar użytkownika
Conrado
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Conrado » 03 gru 2019, 22:54

Podobno Ibra kreci nosem na warunki finansowe zaproponowane przez Milan :roll:
Kila dni temu pojawiła się lista b na wypadek gdyby Szwed do nas nie przyszedł i o ile Giroud czy Mandzukic niech się trzymają z daleka od Milanu to Jovic to już inna bajka ;)

Awatar użytkownika
Diamen23
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 2356

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Diamen23 » 03 gru 2019, 23:49

Conrado pisze:
03 gru 2019, 22:54
Podobno Ibra kreci nosem na warunki finansowe zaproponowane przez Milan :roll:
Kila dni temu pojawiła się lista b na wypadek gdyby Szwed do nas nie przyszedł i o ile Giroud czy Mandzukic niech się trzymają z daleka od Milanu to Jovic to już inna bajka ;)
wolisz Ibrę od Giroud?

Awatar użytkownika
gilardino11
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 315
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: gilardino11 » 04 gru 2019, 4:04

Przecież jovic to taki sam dzban jak piatek a juz masz kolege z jego poprzedniego klubu w którym wymiatali a teraz obaj kopią sie po czołach.

Zlatan chyba zdecydował. O 3 lata za późno...

Awatar użytkownika
Rezus
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 957

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Rezus » 04 gru 2019, 7:59

"Przejdę do zespołu, który musi znowu wygrywać, który musi odnowić swoją historię, który szuka wyzwania przeciwko wszystkim. Tylko w ten sposób odnajdę bodźce konieczne do tego, aby wciąż was zaskakiwać. Mówiąc jako piłkarz, nie chodzi tylko o wybór drużyny. Są także inne czynniki, które muszą pasować, również w kwestii interesów mojej rodziny. Wkrótce zobaczymy się we Włoszech".
Nawet Ibra nie musi grać jakoś specjalnie dobrze, byle tych młodych za mordy wziął bo w tym jest rewelacyjny.

Awatar użytkownika
Conrado
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Conrado » 04 gru 2019, 10:08

Diamen23 pisze:
03 gru 2019, 23:49
wolisz Ibrę od Giroud?
To chyba pytanie retoryczne,a Ty masz jakiekolwiek wątpliwości ?
Na chwilę obecną potrzebujemy napastnika strzelającego bramki a nie tylko walczącego z obrońcami a pierwsze i drugie zapewnia Ibra natomiast Giroud tylko to drugie.
Oczywiście jest jeszcze aspekt mentalny o którym napisał Rezus bo jeśli nasze miernoty mają przy kimś dać z siebie więcej niż do tej pory to przy kim jak nie przy Zlatanie ?
gilardino11 pisze:
04 gru 2019, 4:04
Przecież jovic to taki sam dzban jak piatek
Jovic jest w Madrycie dopiero pół roku a Benzema jest w zajebistej formie więc minut nie dostaje zbyt wiele natomiast w Eintrachcie wyglądał kapitalnie i gdybym wtedy miał wybierac pomiędzy nim a Piątkiem to wybrałbym Lukę.

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 2640
Kibicuję: 4rsenal

Post Wyświetl pojedynczy post autor: sickstick » 04 gru 2019, 10:15

Mam przeczucie że jeśli Zlatan trafi do Milanu, to będzie dla obu stron zaoranie ostateczne.

Awatar użytkownika
Conrado
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Conrado » 04 gru 2019, 11:16

sickstick pisze:
04 gru 2019, 10:15
Mam przeczucie że jeśli Zlatan trafi do Milanu, to będzie dla obu stron zaoranie ostateczne.
Nie ma na rynku obecnie lepszego gamechangera który chciałby przyjść do Milanu i byłby wolnym strzelcem więc Ibra wydaje się być opcją bardzo dobrą i logiczną.

Awatar użytkownika
BadBoy
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 139

Post Wyświetl pojedynczy post autor: BadBoy » 04 gru 2019, 12:06

Ale on ostatnie 3 lata był tym gamechangerem w MLS

Awatar użytkownika
Conrado
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Conrado » 04 gru 2019, 13:39

Wszyscy o tym wiemy i pewnie gdybyśmy w tym momencie byli w pierwszej trójce to być może nawet nie byłoby tematu ale nam oprócz dobrego piłkarza potrzebny jest dodatkowy impuls którym Ibra z pewnością by był.
Nie ma się co czarować z wiekiem Zlatan bo peselu nie oszuka ale jeśli przyjdzie to będzie grał pewnie najdalej na 30-35 metrze od bramki przeciwnika więc sił powinno wystarczyć.

Awatar użytkownika
Nebula RN
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 89

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Nebula RN » 05 gru 2019, 13:14

Ciekawe, nie kojarzyłem wcześniej tego epizodu:
Ibrahimovic: "When I was at Juventus and I was playing against Inter, Materazzi makes a murderous tackle and hurt me. As a footballer he was malicious. It was Juve-Inter in 2006, after the foul I went off to cure myself. I wanted to return to the pitch only to repay Matrix [Materazzi] because I don't forget if one does something to me. After 2 minutes I felt too much pain & couldn't continue."

Ibra: "I won a penalty, who made the foul? Materazzi. 1-0 for Milan. In the 2nd half, Matrix provoked me & I made the taekwondo move. I sent him to hospital. Stankovic asked me 'Why you did that, Ibra?' I told him 'I've been waiting for this moment for four years, that's why.'"
Niesamowite, ze Materac dostał tylko żółtą kartkę, za taki celowy atak obiema nogami.

Awatar użytkownika
Diamen23
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 2356

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Diamen23 » 05 gru 2019, 13:17

no niezłe jaja pokazał Ibra. Czyli podczas 3 wspólnych lat w Interze z Materazzim siedział cicho? Co za bzdurna historyjka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”