AC Milan (zbiorczy)(cz.2) - Strona 4613

Piłka nożna we Włoszech: Serie A, Coppa Italia | Kluby (Juventus, AC Milan, Inter, Napoli | Reprezentacja Włoch) (Squadra Azzurra | Transfery | Inne wydarzenia związane z włoską piłką nożną

Które miejsce w Serie A zajmie Milan na koniec sezonu 2019/2020?

1-3
3
11%
4
10
36%
5
6
21%
6
4
14%
Niżej niż 6
5
18%

Liczba głosów: 28

LKlajt
Skład B
Skład B
Reputacja: 78

AC Milan (zbiorczy)(cz.2)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: LKlajt » 12 sty 2020, 22:32

Conrado pisze:
12 sty 2020, 16:54
LKlajt pisze:
12 sty 2020, 0:40
Jeśli 38-letni emeryt pokazuje w jednym meczu wiecej jakości niż dwie gwiazdy przez pół roku kupione za 70+ baniek przez Leonardo to średnio swiadczy zarówno o nich jak i o ich promotorze.
W ubiegłym sezonie ta dwójka przez dłuższy czas ciągnęła grę ofensywną Milanu więc ich ocena nie może być jednoznacznie zła.
I nie jest jednoznacznie zła, mieli dobry/bardzo dobry pierwszy kwartał 2019. I o ile slabszy kwiecien/maj mozna było tlumaczyć na kilka różnych sposobów to w tym sezonie jest dramat i temu chyba nikt nie zaprzeczy? Oceniając te transfery latem dawałem obu szanse, póki co totalnie niewykorzystaną.
Conrado pisze:
LKlajt pisze:
Kjear tez powinien [sie okaże] wiecej wnieść niż wiecznie połamany talent z Atalanty za którego Leo przeplacił umowne 35 baniek. A Petagna to bakap dla Zlatana przecież.
Tematu Kjaera by nie było gdyby nie połamał się Duarte który był trzecim wyborem trenera a jest jeszcze Gabbia natomiast jeśli zmiennikiem Zlatana ma być Petagna to wolę zostać z Piątkiem.
Czyli Kjaer to konieczność a zmiennik za Zlatana być musi. Nie wiem kto nim będzie ale Piatek to zupełnie inny typ bez formy. I trzeba zacząć odzyskiwać kasę utopioną przez Leonardo.
Conrado pisze:
LKlajt pisze:
Jak pół roku temu pisałem ze Leo zawiódł w Milanie to zostałęm tu prawie zjedzony
Wtedy także drwiłeś z innych użytkowników forum dając do zrozumienia że duet Maldini & Boban doskonale wiedzą co robią co nie jest prawdą ;)
A skąd wziałeś że nie wiedzą co robią? Na razie realizują założony plan i pomysł uzdrowienia Milanu zaczynając od restartu bankruta. Tak, do wielu chyba wciąż nie dotarło co przyniosła polityka Gallianiego i Fassone i w jak tragicznym stanie organizacjno-finansowym był rok temu Milan. Może dla przypomnienia choć to wszystko jest łatwo sprawdzić:
- FFP zostało wprowadzone w okolicach 2012
- przez następne kilka sezonów głównozarządzający Galliani doprowadził do kosmicznie slabego kadrowo klubu z kosmicznymi pensjami oraz dlugu na poziomie 220 milionów euro [stan na sierpień 2016 kiedy do klubu weszli Chińczycy]
- Fassone widząc dramatyczną jakość składu zdecydował sie na zagranie all-in, nakupil za grubą kasę zbieraninę zawodników [w wiekszości przypadków znacząco lepszych od poprzedników] i znów porozdawał grubą kasę na pensje
- manewr sie nie udał, Montella nie podołał i Milan został bankrutem
- w wakacje 2018 Elliott przejął Milan z przeplaconymi srodnio-slabymi zawodnikami i początkowo chyba też chciał pójść tę samą drogą bo zatrudnił Leo
- boski Leo wydał na wzmocnienia 170 baniek i z 7 chlopa sprawdził sie jedynie najtanszy Bakayoko
- w miedzyczasie Gazidis odkręcił nieco bankructwo i jego konsekwencje zglaszając Milan do dobrowolnego wypadu z pucharów
- I tu chyba dochodzimy do najważniejszego: zdecydowano sie na drastyczną zmiane polityki transferowej ponieważ ta poprzednia gwarantowała tylko dlugi i brak sukcesów [FFP+ Galliani + Fassone + Leo]
- nowe rozdanie z Maldinim i Bobanem to budowa zespołu na bazie zdecydowanie innych wartości: prospekty + nieco doświadczenia + pensje pod ścisłym nadzorem by dało sie odkręcic ewentualne pomylki które bedą sie zdarzac
- gdzieś po drodze była jeszcze wtopa z trenerem Giampaolo który nie potrafil sie dogadać z zawodnikami
- plan “kupować, kupować, kupować, nazwiska, nazwiska, nazwiska” doprowadził Milan do bankructwa, dorobili sie tylko przecietni i słabi piłkarze, ciesze sie że zaczeło sie to w końcu zmieniać
- podobną drogę przeszlo już Juve, Napoli, Atalanta czy Lazio i liczę na to że w Milanie też sie uda choć gwarancji nie ma
- poprzednicy głownie mamili kibiców rokiem zerowym który nigdy nie nastąpił dopiero aktualny zarząd zaczał podejmować racjonalne, konieczne i często niepopularne decyzje
Conrado pisze:
LKlajt pisze:
Paq, Piatek, Caldara, Samu, Laxalt, Higuain, Bakayoko - wydane około 160 baniek i sprawdził sie jeden z nich. Na miejscu Leonardo nie wpisywalbym tego roku do CV ani na LinkedIna
Ciekawe jak na tym tle wypada duet F&M
RR,Conti,Biglia,Kessie,Hakan,Borini dobrze że mamy ich w kadrze bo gdyby nie to to pewnie teraz nie bilibyśmy się o LM......a nie czekaj :?

Odpisałem powyżej, polecam uruchomić zwiazki przyczynowo-skutkowe [na przyklad kiedy Milan opusciła swieta trojca z czasów Gallianiego]

Forza Milan!

Awatar użytkownika
Nebula RN
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 102

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Nebula RN » 12 sty 2020, 23:06

Alessio obyś doczekał lepszych czasów w Milanie 🤘

Awatar użytkownika
ozob
Io Sono Interista
Reputacja: 1572

Post Wyświetl pojedynczy post autor: ozob » 12 sty 2020, 23:09

Doczekac doczeka na pewno. Pytanie czy jakk zawodnik Milanu.

Awatar użytkownika
venomiq
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 456
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: venomiq » 12 sty 2020, 23:11

LKlajt pisze:
12 sty 2020, 22:32
- podobną drogę przeszlo już Juve, Napoli, Atalanta czy Lazio i liczę na to że w Milanie też sie uda choć gwarancji nie ma
Nie jestem pewien których punktów wcześniejszych to się tyczy - więc jaką podobną drogę przeszło Juve?

Awatar użytkownika
Nebula RN
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 102

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Nebula RN » 12 sty 2020, 23:22

2 ciekawe newsy na koniec weekendu :

- umowa w sprawie przejęcia Milanu bliska finalizacji, ale całość uzależniona od zgody miasta na nowy stadion (niby wszyscy wszystko dementują, ale może jednak jest coś na rzeczy - sam nie wiem co myśleć o tej całej sytuacji)
- podobno mamy ofertę z Sevilli za Suso, 25 mln + bonusy (brać i sprzedawać), Hiszpan podobno mocno zainteresowany

Awatar użytkownika
Vol'jin
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 126
Kibicuję: Ac Milan

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Vol'jin » 12 sty 2020, 23:23

venomiq pisze:
12 sty 2020, 23:11
LKlajt pisze:
Nie jestem pewien których punktów wcześniejszych to się tyczy - więc jaką podobną drogę przeszło Juve?
Chyba chodzi o sprzątanie po Blancu i Secco ^

Awatar użytkownika
venomiq
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 456
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: venomiq » 12 sty 2020, 23:26

Vol'jin pisze:
12 sty 2020, 23:23
Chyba chodzi o sprzątanie po Blancu i Secco ^
Tak podejrzewam, ale to nijak nie wygląda jak sytuacja Milanu

Awatar użytkownika
Conrado
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 312

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Conrado » 12 sty 2020, 23:57

Nebula RN pisze:
12 sty 2020, 23:22
2 ciekawe newsy na koniec weekendu :

- umowa w sprawie przejęcia Milanu bliska finalizacji, ale całość uzależniona od zgody miasta na nowy stadion (niby wszyscy wszystko dementują, ale może jednak jest coś na rzeczy - sam nie wiem co myśleć o tej całej sytuacji)
- podobno mamy ofertę z Sevilli za Suso, 25 mln + bonusy (brać i sprzedawać), Hiszpan podobno mocno zainteresowany
Oby obie się potwierdziły :pray:
Jest jeszcze trzecia podobno chcemy Boatenga z Bayernu

Awatar użytkownika
seba82
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1878

Post Wyświetl pojedynczy post autor: seba82 » 13 sty 2020, 9:29

@LKlajt :brawo: Ja to tłumaczę od dawna, jednak najprościej jest patrzeć tylko na tu i teraz i śmieszkować.
Obecnie czas pokazuje, że Leonardo też dał ciała ale to też nie jest takie proste. Zmiany trener też swoje piętno odcisnęły.

Caldara chciał odejść i nie chciał tu być, Boban bez pierdolenia miał powiedzieć że nie chce tu żadnych najemników, dlatego oddali Caldarę na takich warunkach, bo poważnych kontuzjach i prawie bez gry od czasu transferu.
Część piłkarzy też się tu zasiedziała, zarabiają sporo a mało dają. Kolejni szkoleniowcy może nie byli najwyższej klasy ale największym ograniczeniem zawsze okazywali się piłkarze.

Dlatego jak dla mnie mogą odejść prawie wszyscy z Suso, Hakanem na czele.

Serafini albo zawinie cały tort za całą historię z LV albo podzieli los Momblably.

Awatar użytkownika
Conrado
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Conrado » 13 sty 2020, 10:50

LKlajt pisze:
Nie wiem kto nim będzie ale Piatek to zupełnie inny typ bez formy. I trzeba zacząć odzyskiwać kasę utopioną przez Leonardo.
W tym celu powinniśmy przeznaczyć przynajmniej 2/3 kwoty ze sprzedaży Krzyśka na słabego Petagnę ?
LKlajt pisze:
A skąd wziałeś że nie wiedzą co robią?
Patrz miejsce w tabeli i obecna forma drużyny.
LKlajt pisze:
Fassone widząc dramatyczną jakość składu zdecydował sie na zagranie all-in, nakupil za grubą kasę zbieraninę zawodników [w wiekszości przypadków znacząco lepszych od poprzedników] i znów porozdawał grubą kasę na pensje
W jakim sensie lepszych piłkarzy czym się to przejawia co takiego osiągnęli Biglia,RR,Hakan czy Kessie ?
LKlajt pisze:
gdzieś po drodze była jeszcze wtopa z trenerem Giampaolo który nie potrafil sie dogadać z zawodnikami
Brak porozumienia trenera z piłkarzami powodem słabej dyspozycji drużyny ?
Po pierwsze to ktoś tego Giampaolo zatrudnił i ktoś mu kompletował kadrę za to też odpowiada boski Leo czy może boscy Maldini z Bobanem ?
ktoś wziął trenera którego sztandarowym ustawieniem w ofensywie jest gra trequatrstą i ten sam ktoś takiego piłkarza mu nie kupił to tez boski Leo ?
LKlajt pisze:
plan “kupować, kupować, kupować, nazwiska, nazwiska, nazwiska” doprowadził Milan do bankructwa
Nie, to nie to, do takiej sytuacji doprowadziło kupowanie słabych i przepłaconych piłkarzy bo gdybyśmy kupowali naprawdę porządnych piłkarzy to dzisiaj nie bylibyśmy w takim gównie jak jesteśmy obecnie.
Mam wrażenie że niektórzy chcieliby tutaj ukrzyżować Leonardo za [ch**] sytuację Milanu nie patrząc na duet F&M a teraz Maldiniego(który współpracował z Leonardo) i Bobana.

Awatar użytkownika
seba82
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Post Wyświetl pojedynczy post autor: seba82 » 13 sty 2020, 11:20

Conrado pisze:
13 sty 2020, 10:50
W tym celu powinniśmy przeznaczyć przynajmniej 2/3 kwoty ze sprzedaży Krzyśka na słabego Petagnę ?
Ja nie wiem skąd ten dym o Petagnę, bo żadne wiarygodne źródło tego nie potwierdza, czy przegapiłem?
Wiadomo że skoro jest Zlatan to będą chcieli spieniężyć Piątka i kupić kogoś tańszego.
Zły pomysł jaj dla mnie, bo nie ma co próbować opierać gry na Zlatanie. Jaj się kontuzjuje to zostaniemy z marnym zastępstwem i będziemy dalej w dupie a to nie Piątek jest tu problemem tylko podające mu piłki otoczenie.
Conrado pisze:
13 sty 2020, 10:50
ktoś wziął trenera którego sztandarowym ustawieniem w ofensywie jest gra trequatrstą i ten sam ktoś takiego piłkarza mu nie kupił to tez boski Leo ?
Paqueta i Hakan, główni piłkarze w tej kadrze zdolni do gry na trequ. Opcje zapasowe to Bonaventura i Bennacer, który grywał tam zanim został cofnięty.
Więc 4 piłkarzy a trener wybrał tego, który pasuje najgorzej, czyli Suso. O ile Maldini z Bobanem nie rozkazują trenerowi kim ma grać to ciężko ich winić.
Wybór Giampaolo można kwestionować na miliony sposobów, jednak w tej sprawie Maldini posłuchał się "mądrzejszych", Sacchiego, Allegriego i jeszcze któryś z wielkich włoskich trenerów, ale teraz nie pamiętam. Zapewne teraz pluje sobie w brodę, ale miał być projekt długofalowy a nie wyjebanie po 7 kolejkach.

Można było kontynuować pracę Gattuso i brać trenera pod 433 i dokańczać budowanie składu. Nikt nie ma złotej kuli, gdyby taj było to każdy transfer byłby idealny.

Ciąg kolejnych błędów powoduje że nie możemy wyjść z marazmu. Presja to druga sprawa, jedno pierdolą a drugie robią, albo długofalowy projekt i CZAS dany trenerowi albo wyniki na już. Jak wyniki na już to skończy się znowu źle bo będą szukali złotego środka w przypadkowych transferach.

Awatar użytkownika
Conrado
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Conrado » 13 sty 2020, 11:40

Skoro Giampaolo uparł się na Suso na treq mając w kadrze piłkarzy którzy(teoretycznie)tam powinni grać to właśnie po to jest w klubie DS żeby takie rzeczy prostować i to jest kamyczek do ogródka Maldiniego.
seba82 pisze:
13 sty 2020, 11:20
Ja nie wiem skąd ten dym o Petagnę, bo żadne wiarygodne źródło tego nie potwierdza, czy przegapiłem?
A są w ogóle jakieś wiarygodne żródła w dobie insiderów , momblanów i innych prasowych cudaków nie licząc oficjalnej strony klubu ?

Awatar użytkownika
Kojiro
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 181

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Kojiro » 13 sty 2020, 11:44

Dobrze, że jest jeszcze SPAL w pucharze Włoch przed meczem z Udinese, bo jak na złość chłopaki z Calcio są ostatnio w gazie.

Zgadzam się, że oddanie Krzyśka bez zabezpieczenia jego zmiennika to głupi pomysł, bo wątpię aby Zlatan z Leao utrzymali pół sezonu drużynę przy życiu zdobywając zwycięskie bramki. Trafili na porozbijane Cagliari i świetnie, ale na dłuższa metę to bardzo ryzykowne zostawiając tylko tych dwóch Panów.

Myślę, ze przydałby się jakiś dobry defensywny pomocnik, ktoś z metryką i doświadczeniem, i lewy obrońca, bo ten Theo to zbyt szaleje z przodu przez co robią się dziury na jego stronie.

Dodatkowo priorytetem powinno być postawienie na nogi Paquety, bo naprawdę szkoda gościa.

Awatar użytkownika
losiu03
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 83
Kibicuję: Manchester United

Post Wyświetl pojedynczy post autor: losiu03 » 13 sty 2020, 11:46

Ktos moze mi na szybko napisac co sie tak wlasciwie stalo z tym Paqueta? Koles na poczatku sezonu byl jednym z nieliczynych, ktorzy blyszczeli w Milanie, a nagle sluch po nim zaginal.

Awatar użytkownika
seba82
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Post Wyświetl pojedynczy post autor: seba82 » 13 sty 2020, 12:07

Conrado pisze:
13 sty 2020, 11:40
A są w ogóle jakieś wiarygodne żródła w dobie insiderów , momblanów i innych prasowych cudaków nie licząc oficjalnej strony klubu ?
Oczywiście, Pietro Balzano Prota, Riccardo Molinari, Nicolo Schira, Daniele Longo, Vito Angele,

ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”