AC Milan (zbiorczy)(cz.2) - Strona 4737

Piłka nożna we Włoszech: Serie A, Coppa Italia | Kluby (Juventus, AC Milan, Inter, Napoli | Reprezentacja Włoch) (Squadra Azzurra | Transfery | Inne wydarzenia związane z włoską piłką nożną

Które miejsce w Serie A zajmie Milan na koniec sezonu 2019/2020?

1-3
3
9%
4
11
34%
5
6
19%
6
5
16%
Niżej niż 6
7
22%

Liczba głosów: 32

Awatar użytkownika
venomik
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 591
Kontakt:

AC Milan (zbiorczy)(cz.2)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: venomik » 31 lip 2020, 16:40

Conrado pisze:
31 lip 2020, 16:06
a Belotti oczywiście duże TAK dla niego
Jestem ciekaw jaka będzie przyszłość Belottiego w piłce nożnej. On już trzeci sezon z rzędu utrzymuje się na stabilnym poziomie 10 bramek (bez karnych) na sezon. Róznica polega na tym, że o ile w sezonie 2017/18 nie miał żadnej bramki z karnego, to w dwóch ostatnich sezonach już karne strzelał i dzięki nim miał więcej trafień w klasyfikacji.
Co nie zmienia faktu, że Andrea ma trochę zalet i może w silniejszej druzynie dałoby się go lepiej wkomponować niż do średniego (w tym sezonie nawet gorzej) Torino.

Awatar użytkownika
Conrado
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 427

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Conrado » 31 lip 2020, 16:42

Conti przeszedł artroskopię kolana niby nic wielkiego ale u niego to może oznaczać wszystko :?

Awatar użytkownika
seba82
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1995

Post Wyświetl pojedynczy post autor: seba82 » 31 lip 2020, 18:59

Artroskopia to badanie, takie jak rezonans ale inwazyjne bo trzeba wejść w kolano, za 3 tygodnie będzie biegał.

Ja nie mówię że Zlatan ma grać do 42 roku w Milanie.

Wydaje mi się, że panuje w kibicach Milanu syndrom Sztokholmski. Lata dostawania po dupie, wstydu, brak ładu i składu..A jak wreszcie wyszło słońce to szukamy kolejnego powodu do zmartwień..A co jak Zlatan to czy tamto?

Nieważne...cieszmy się i patrzmy gdzie to idzie, póki jest z czego a nie wyszukujmy problemów co będzie jak Zlatana nie będzie. Na Zlatanie świat się kończy.

Awatar użytkownika
Conrado
Kapitan
Kapitan

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Conrado » 31 lip 2020, 19:09

seba82 pisze:
31 lip 2020, 18:59
Na Zlatanie świat się kończy.
No właśnie świat nie ale czy obecna forma Milanu także ?
seba82 pisze:
Artroskopia to badanie, takie jak rezonans ale inwazyjne bo trzeba wejść w kolano, za 3 tygodnie będzie biegał
Miałem 2 lata temu przy wycinaniu łąkotki więc raczej zabieg niż badanie.
seba82 pisze:
Wydaje mi się, że panuje w kibicach Milanu syndrom Sztokholmski. Lata dostawania po dupie, wstydu, brak ładu i składu..A jak wreszcie wyszło słońce to szukamy kolejnego powodu do zmartwień..A co jak Zlatan to czy tamto?
Szybko przeszedłeś od rzucania kurwami za brak porozumienia z RR do bardzo optymistycznego podejścia względem nowego sezonu :P
Nie uważasz że pytania co będzie gdy zabraknie Zlatana w momencie kiedy od ma prawie 39 lat są zasadne ?

Awatar użytkownika
seba82
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Post Wyświetl pojedynczy post autor: seba82 » 31 lip 2020, 19:15

Conrado pisze:
31 lip 2020, 19:09
Miałem 2 lata temu przy wycinaniu łąkotki więc raczej zabieg niż badanie
Bo miałeś coś robione z łąkotką, sama artroskopia to ingerencja w kolano jeśli rezonans nie daje jednoznacznych rezultatów. Mi na przykład co drugi rezonans pokazywał uszkodzoną łąkotką, weszli artroskopowo i się okazało, że jest ok a pani profesor pewna powiedziała że czasami blizny po urodzeniu w niektórych miejscach się robią i dają fałszywy obraz na rezonansie, tak było u mnie.

Biglia swego czasu był ściągnięty żeby dla młodzieży być mentorem a wyszło jak wyszło.
Jak odejdzie Zlatan to przyjdzie kto inny, wszak już od czasów Leonardo krzyczał Maldini ze trzeba tej drużynie mistrza.
Zlatan robi też liczby bo jest inteligentny i wie jak się ustawić pod grę.

Awatar użytkownika
Conrado
Kapitan
Kapitan

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Conrado » 31 lip 2020, 19:34

seba82 pisze:
31 lip 2020, 19:15
nie daje jednoznacznych rezultatów
Mało powiedziane bo na rezonansie miałem pęknięcie 3 mm a podczas zabiegu okazało się że trzeba wyciąć połowę :)
seba82 pisze:
Biglia swego czasu był ściągnięty żeby dla młodzieży być mentorem a wyszło jak wyszło.
Był ściągnięty ponieważ był jednym z najlepszych na swoje pozycji w lidze ;)
seba82 pisze:
Jak odejdzie Zlatan to przyjdzie kto inny, wszak już od czasów Leonardo krzyczał Maldini ze trzeba tej drużynie mistrza.
Zlatan robi też liczby bo jest inteligentny i wie jak się ustawić pod grę.
Cały czas mam wrażenie że się nie rozumiemy nie ja nie mam prawie żadnych zastrzeżeń do Zlatana oprócz jego wieku mam natomiast obawy że bez niego drużyna się po prostu rozsypie a trzeba o tym myśleć właśnie ze względu na jego wiek.

Awatar użytkownika
seba82
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Post Wyświetl pojedynczy post autor: seba82 » 31 lip 2020, 19:35

Polecam tego użytkownika, kawał historii Milanu w tweetach :ozob:

Awatar użytkownika
seba82
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Post Wyświetl pojedynczy post autor: seba82 » 31 lip 2020, 19:38

Conrado pisze:
31 lip 2020, 19:34
Cały czas mam wrażenie że się nie rozumiemy nie ja nie mam prawie żadnych zastrzeżeń do Zlatana oprócz jego wieku mam natomiast obawy że bez niego drużyna się po prostu rozsypie a trzeba o tym myśleć właśnie ze względu na jego wiek.
Niewątpliwie Zlatan ma wpływ na rozwój tej drużyny, ale aż tak daleko idących wniosków bym nie wyciągał. Zresztą plotkuje się, że ma dostać funkcję w zespole po zakończeniu kariery jak Dida teraz czy wcześniej Abiatti.

Awatar użytkownika
seba82
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Post Wyświetl pojedynczy post autor: seba82 » 31 lip 2020, 20:13

1:19 skurwesyn co za pościg i odbiór.. :shock:

Bernabeu
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 488

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Bernabeu » 31 lip 2020, 21:23

Może to będzie kontrowersyjna opinia, ale trudno mi nie odnieść wrażenia, że Zlatan to trochę ''zmarnowana'' kariera. Nawet ten jego powrót do Milanu - gość skończy w październiku 39 lat, a dalej potrafi przez pół sezonu być w topie czołowej ligi (po restarcie kosmiczne robi statystyki na emeryta). Właściwie zmarnowane 1,5 roku w MLS. I jak my współcześnie wiemy, że Zlatan na boisku potrafi prawie wszystko, a za 15-20 lat ktoś sprawdzi jego wyniki - i wyglądają efektownie, niby trzynaście (licząc te z Calciopoli) tytułów ligowych, świetne statystyki bramek. Ale też - Juventus za czasów Capello - wtopy w Europie, Inter - też, Barcelona - nieudana przygoda, Milan był już za słaby, PSG też, do tego w pucharach potrafił bardzo rozczarowywać. A z drugiej strony - w żadnym klubie Zlatan nie jest jakąś legendą. Sukcesy w Europie - jak wyżej, brak. Nawet te głupie głosowania na Złotą Piłkę - gość tylko raz skończył w top5, ciężko w to uwierzyć. Pewnie to kwestia i charakteru, i pecha, i tego, że może go przeceniam - ale trudno mi nie odnieść wrażenia, że Zlatan ogarnął dużo mniej niż mógł. Taki Benzema - czyli piłkarz obiektywnie o dużo mniejszym potencjale - wygrał 4x LM, jest w top5 strzelców najbardziej utytułowanego klubu w historii. A Zlatan skończy jako najemnik, będący przez kilkanaście lat w piłkarskiej czołówce, który drużynowo i indywidualnie zdecydowanie nie ugrał tego, co mógł. Historycznie jest po prostu jednym z wielu.

Ale pewnie to się wzajemnie wyklucza - jego sposób bycia, styl gry - a zarazem wygrywanie trofeów z jakąś Barceloną czy Realem, bo to jednak nie jest Messi czy Ronaldo, a ''bycie jednym z...'' zdecydowanie mu nie wyszło.

Dlatego świetnie, że mu się jeszcze chce, bo na takiego specyficznego typa na tym poziomie pewnie trochę poczekamy. ;)

Awatar użytkownika
seba82
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Post Wyświetl pojedynczy post autor: seba82 » 31 lip 2020, 21:37

Bernabeu pisze:
31 lip 2020, 21:23
Może to będzie kontrowersyjna opinia
Wcale nie, bo się zgadza. Zlatan miał wszystko by być legendą w jakimś klubie, taką prawdziwą, i wygrywać LM...tylko miał pecha z timingiem dołączania do tych klubów. Trochę szkoda, ciężko mówić że zmarnował karierę, bo gdzie nie grał tam był ważnym ogniwem, ale..no właśnie,klubom się nie układało albo jemu się w klubie nie układało(Barcelona).
Charyzmą postanowił nadrobić wszelkie pozostałe braki :mrgreen: Albo może on musi czuć, że to na nim ciązy cała presja i to go nakręca..

Awatar użytkownika
Diamen23
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 2744

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Diamen23 » 31 lip 2020, 23:48

ciekawa analiza Interu Piolego z 24. marca 2017, czyli świetnego okresu Interu.

-na tamten moment Inter Piolego stworzył najwięcej okazji wśród wszystkich zespołów z topowych 5 lig
-tylko Napoli w Serie A strzeliło wtedy więcej goli

4-2-3-1 bardzo podobne do tego Milanu. W pewnym momencie też pokazane asymetryczne ustawienie, w którym Ansaldi na lewej stronie jest bardzo wysoko, a D'Ambrosio wspiera obrońców i zostaje z tyłu, czyli bardzo podobna sprawa jak to jest w Milanie i z Theo.
Duże podobieństwo też w środku pola, Gagliardini miał wtedy najlepszy okres w Interze i wyglądał jak okazja, świetne pierwsze pół roku w Mediolanie. Po odejściu Piolego już nie wyglądał za fajnie. Podobnie Kondogbia, który odżył, a zaraz po zakończeniu sezonu chciał jednak odejść do Valencii. Tak czy inaczej, Francuz był tym przecinakiem i fizolem, Gagliardini bardziej operował piłką jak Bennacer.
Środek obrony z Medelem i Mirandą też całkiem podobny do Kjaera i Romagnoliego. Obie pary opierają swą grę na wyprzedzaniu napastników przeciwnika i agresji, mniej na dominacji fizycznej.

Nawet ten Saelemakers przypomina Candrevę, tj. skrzydłowy bazujący bardziej na dośrodkowaniach i technice, niż na dryblingu i dynamice. Podobieństwo Perisicia i Rebicia jest uderzające i nie ma co tego opisywać.

Największa różnica imo w ataku. W Interze Icardi oczywiście był lisem pola karnego, w Milanie Zlatan jest wieżą odgrywającą piłki głównie do Rebicia i Calhanoglu, co świetnie się sprawdza.

Awatar użytkownika
seba82
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Post Wyświetl pojedynczy post autor: seba82 » 01 sie 2020, 9:47

Niby fajne plotki, ale wolałbym chyba tego Arnaulta a nie napchanych kasą nerwusów...Trzeba nam spokojnego właściciela z wizją, i kasą oczywiście, zamiast kupujących wszystko co najdroższe bez opamiętania szejkow.
Takie przynajmniej ja mam zdanie.

Awatar użytkownika
seba82
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Post Wyświetl pojedynczy post autor: seba82 » 01 sie 2020, 11:27

Dziś ostatni mecz sezonu, warto by było zakończyć go gładkim zwycięstwem.
Potem pracy ciąg dalszy i mam nadzieję, że zarząd nie każe długo czekać Piolemu na nowe wzmocnienia, szczególnie że zaraz wznawiamy granie.

Sprzedaż koszulek wzrosła o 1700% względem roku popdzedniego. Przez pierwsze 2 tygodnie sprzedslismy więcej niż rok temu w 3 miesiące.
Nastrój drużyny udziela się też kibicom i dobrze.

Enjo
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 443
Kibicuję: AC Milan

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Enjo » 01 sie 2020, 11:35

Sprzedaż koszulek wzrosła mniej więcej o tyle o ile polepszyła się gra Milanu w ostatnim czasie.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”