Strona 1 z 4

Scudetto 2006\2007

: 21 cze 2006, 9:08
autor: Sero
Kto je zdobędzie ? Czy będzie to ktoś z wielkiej trójcy ? a może włączy się ktoś do tego pościgu jak Roma czy Viola ? do czasu rozpoczęcia Calcio jeszcze troche czasu, ale już powoli można zaczynać zabawe :)

Jest jednak jedna niewiadoma - Juventus Turyn :roll: w ogóle nie wiadomo w jakiej Serie wystąpią ? póki co grają jeszcze w A więc można i ich włączyć do zabawy. Prokuratura w ciągu najbliższych tygodni powinna podjąć decyzje co dalej z Juve i czy mają wystarczające dowody na degradacje. Działacze i piłkarze nie wiedzą jednak co mają począć, jak się wzmocnić i jakie będzie "jutro". A o tym, że myślą o Serie B niech świadczy fakt, że wczoraj pozyskali A.Gasparoniego, który ponad przeciętność nigdy się nie wybił. Jeśli drużyna zostanie i obędzie się bez "bazaru w Turynie" to można śmiało stwierdzić, że ekipa Starej Damy jest jednym z głównych pretendentów do tytułu.

Milan kolejny jak co roku faworyt. Straty póki co są jednak dość poważne. Szewczenko - Chelsea, Rui Costa - Benfika, Stam - Ajax. Rossonerri napewno jednak się wzmocnią, a prasa już donosi o wielkich następcach Szewy. Napewno Milan i bez Ukraińca będzie bardzo groźny, a jeśli Juve spadnie najprawdopodobniej go rozkupią i staną się głównym faworytem w walce o mistrza. W tamtym sezonie mówiło się o starej obronie, jednak prawda jest taka, że stracili najmniej goli w lidze, więc to jest recepta na sukces. Aktualne trio Gila-Pippo-Kaka może wiele zdziałać, ale na dłuższą metę potrzebni są jednak następcy zarówno dla tej dwójki napastników jak i Kaki. Bramka jest silnie obsadzona, ale może być jeszcze silniej. Jeśli Buffon przyjdzie to strzelenie gola Milanowi będzie ogromnym sukcesem. Defensywa póki co z dziurami. Spore szanse na przyjście ma podobno Daniele Bonera z Parmy, ale to wydaje się jeszcze za mało. Pomoc bardzo dobra, w zasadzie trzeba znaleźć tylko dublera Kaki. Napad także silny, ale napewno ktoś przyjdzie.

Inter co roku faworyt i co roku wielki przegrany. Wszystko przez złe transfery i pieniądze wyrzucane w błoto. Jednak jakby spojrzeć na to przez ostatnie 2 lata, Inter wcale nie wydał dużo na nowych piłkarzy. Jeśli już to często przychodzili za free jak Figo czy Cambiasso z Realu. Poprzedni sezon to była klapa w wykonaniu Adriano, piłkarzu który miał prowadzić Nerazzurrich od zwycięstwa do zwycięstwa. A stało się tak, że najlepszym strzelcem nie został wcale Imperatore, ani Oba Martins, czy wiecznie kontuzjowany Recoba. Został nim Cruz czyli ten, który miał grać w Coppa czy podczas kontuzji partnerów. Piętą achillesową od kilku lat była lewa flanka obrony. W poprzednim grali na niej Favalli, Wome i ... Burdisso normalnie środkowy obrońca. Teraz ta sytuacja ma się zmienić Favalli odszedł do Milanu jako murek podczas treningów, Wome szuka klubu, a nowymi bocznymi zostali Maxwell z Ajaxu i Grosso z Palermo. Głównym celem mercato ma być jednak Toni. Razem z Adriano ma stworzyć najgroźniejszy atak Serie A. Obaj potężnie zbudowani, obaj co by nie było wzorowi napastnicy, którzy świetnie się mogą uzupełniać. Bramka nieźle obsadzona, choć J.Cesar ma często chwile niepewnosci. Obrona wydaje się bardzo dobra, a do tego jeśli przyjdzie ktoś jeszcze na środek będzie naprawde świetna. Pomoc, póki co nie gwarantuje sukcesów. Wszystko przez to, że nie ma i póki co działacze nie czynia poważniejszych kroków w sprawie następcy Verona, który był muzgiem drużyny. Atak - jeśli Adriano będzie w formie to naprawde groźny. Jeśli przyjdzie wspomniany Toni będzie nie do zatrzymania :twisted:

Viola fioletowi osiągneli sukces i awansowali do LM, dzięki 4 miejscu w poprzednim sezonie. Straty jednak mogą okazać się porażające. Toni, Brocchi i Fiore to byli kluczowi gracze, a teraz może okazać się, że wszyscy odejdą i wzmocnią ... głównych rywali w walce o Scudetto. Tonim i Fiore interesuje się Inter, natomiast Brocchi wraca do Milanu, gdzie ma zamiar powalczyć o miejsce w składzie. Niedawno klub zatrudnił Juventinio M.Blasiego, ale na nim napewno się nie skończy. Na bramce dzieli i rządzi S.Frey, który przez pół roku nie grał z powodu kontuzji, ale gdy był na boisku zaliczał się do najlepszych bramkarzy ligi. Obrona solidna z Ujfalusim i Pasqualem na czele. Przyszedł Liverani piłkarz naprawde kompletny. Pomoc powinna się jeszcze wzmocnić. Być może Semiolim z Chievo ? Atak jak narazie dobry, ale jeśli dojdzie do zapowiadanego transferu Luki to niezbędny będzie następca, który załata dziure i pozwoli myśleć o kolejnym dobrym sezonie. Poważnymi kandydatami są Iaquinta, Mutu czy Klose.

Roma ostatnio słabsze sezony, ale w poprzednim wydaje się, że wyszli na prostą. Niech za ten fakt najlepiej posłuży fakt rekordu zwycięstw pod rząd. Głośno o nowych nabytkach, zaś cicho o ubytkach co napewno cieszy fanów Gialloressich :) bramki strzeże solidny Brazylijczyk Doni. Obrona przedstawia się naprawde dobrze z Chivu i Mexsesem na środku. Pomoc była i będzie najsilniejszą formacją Rzymian, zaś kapitan Francesco Totti raz jeszcze będzie chciał poprowadzić swój klub do mistrzostwa. Będzie jednak problem jeśli odejdzie fenomenalny Mancini, a już kilka klubów zgłosiło zainteresowanie Brazylijczykiem. Gdyby tak się stało zastąpić go może Diana z Sampdorii, który grywał na skrzydle. Nie wiadomo także czy zostanie jeden z symboli klubu Damianno Tomassi, a wszystko rozbija się jak zawsze o kase. W tym przypadku to jednak piłkarz ma racje bo i tak przez rok grał za smieszną sume 1500 euro, a przypomne, że sam się na nią zgodził nie chcąc obciążać budżetu klubu. Atak to obecnie najsłabsza formacja, a w minionym sezonie żaden z napastników zbyt wiele nie pograł przez kontuzje. Dochodziło do tego, że musiał grać młody Nigeryjczyk Okaka. Tak więc chcąc myśląc o lepszym wyniku niż w poprzednim sezonie klub musi zatrudnić jakiegoś atakującego.

Są też inne drużyny, które o mistrza raczej nie powalczą, ale są też Europejskie Puchary których nikt nie odrzuci. Faworytami w tej walce są Palermo, Lazio czy Sampa. Napewno będziemy jednak świadkami jakiejś niespodzianki jak może beniaminek Torino które ma zamiar poważnie się wzmocnić. Na początku myślą o Cruzie czy Semiolim.

: 21 cze 2006, 9:24
autor: ostry66
Ja bym jednak z zakladaniem takiego tematu poczekal do zamkniecia okna transferowego, co w tej chwili mozna powiedziec o niektorych druzynach, np Milanie? Przeciez narazie wiecej sprzedali niz kupili a na niektore pozycje zabraklo zmiennikow.

: 21 cze 2006, 9:24
autor: No_Name
To będzie dziwny sezon, o ile ruszy :)
Z wspomnianych zespołów w afere są wmieszane Juve, Milan, i Viola, więc różnie może byc. Sercem jestem za Juve, ale rozum podpowiada ze będziemy musieli walczyc o mistrzostwo serie B...
Ale skupmy sie narazie na tym co jest. A więc
Druzyny z Mediolanu zawsze były zaliczane do grona faworytów jednak tylko druzyna Milanu sięgała po Scudetto w przeciągu paru lat. Ale, po wzmocnieniach Inter będzie silny i będzie w stanie zdobyc ten upragniony przez tyle lat tytuł. Viola ? Po odejsciu Toniego będzie walczyć o srodek tabeli...
Roma ? Z nimi to bywa różnie, jak będa mieli cały sezon taki jak końcówke poprzedniego powalcza o Scudetto.
Ja narazie skupiam się na wyniku dochodzenia w sprawie afery. Mam nadziejeze ze Juventus nie będzie tylko kozłem ofiary, bo co do winy Juventusu jestem przekonany i niestety nie obędzie sie bez dotkliwych sankcji... łącznie z relegacją do Serie B, i odebraniem dwóch tytułów. Ot będzie dziwna sytuacja, Torino w Serie A, a Juve w Serie B :lol:

Forza Juve ;) Czy w serie A, czy w serie B.

: 21 cze 2006, 9:34
autor: Sero
ostry66 pisze:Ja bym jednak z zakladaniem takiego tematu poczekal do zamkniecia okna transferowego, co w tej chwili mozna powiedziec o niektorych druzynach, np Milanie? Przeciez narazie wiecej sprzedali niz kupili a na niektore pozycje zabraklo zmiennikow.

Ale przecież jak kupią to nie będą to piłkarze gorsi o klase, może nawet lepsi :> tak czy owak zawsze jest czas na dyskusje o Serie A i następnym sezonie ;)

: 21 cze 2006, 9:52
autor: Łukasz_
Sero pisze:jeśli Juve spadnie najprawdopodobniej go rozkupią
To zdanie mi się podoba :P Szczególnie słowo " rozkupia ". Poprzez rozkupienie można powiedzieć że Milan w ten sposób zniszczy " potęge " Juve ale trzba pamiętać że też inne sępy krążą już nad Turynem :twisted:


Faworyci :?: Zawsze Ci sami. Mowa oczywiście o Milanie, Interze, Romie i Juve chociaż tutaj można postawić krzyżyk.
Naprawde sezon powinien być teraz ładny z dużą ilością transferów.

: 21 cze 2006, 11:17
autor: Zaza
Może snuć teorie ale narazie to typowe lanie wody :roll: panowie jeszcze nie czas .....

Przeciesz chyba każdy sobie zdaje sprawe że najlepsze "kąski mercato" dobiero nadejdą. Tak jest zawsze. Połowa mercato dopiero coś nam wyjasni w kwesti tego jakimi kadrami bedą wysponowac trenerzy. A to też będzie ważna. Już odchodzać od afery Calciopoli bo jak wiemy wyroki beda najwazniejsze :!:

Także jak dla mnie nie ma teraz tematu scudetto - bo afera to jedno a mercato drugie ... a scudetto trzecie.

Może nikt nie spadnie ? czytałem taka mało prawdopodobna teorie :roll: albo wszyscy zamiaszani ? wtedy mistrzem bez wątpienia Chievo Werona :!: Bo dobrze wiemy że każdego da sie pokonać :lol:

: 21 cze 2006, 11:35
autor: dzieciol
tak..troche z tematem sie pospieszyliscie:) trzeba zaczekac do konca okna transferowego...albo chociaz do decyzli Lega Calciow sprawie degradacju..bo tak na dobra sprawe nie wiemy za bardzo klto w SerieA bedzie gral :lol:

: 21 cze 2006, 11:37
autor: kasiorek21
Sero pisze:Milan kolejny jak co roku faworyt. Straty póki co są jednak dość poważne. Szewczenko - Chelsea, Rui Costa - Benfika, Stam - Ajax. Rossonerri napewno jednak się wzmocnią, a prasa już donosi o wielkich następcach Szewy. Napewno Milan i bez Ukraińca będzie bardzo groźny, a jeśli Juve spadnie najprawdopodobniej go rozkupią i staną się głównym faworytem w walce o mistrza. W tamtym sezonie mówiło się o starej obronie, jednak prawda jest taka, że stracili najmniej goli w lidze, więc to jest recepta na sukces. Aktualne trio Gila-Pippo-Kaka może wiele zdziałać, ale na dłuższą metę potrzebni są jednak następcy zarówno dla tej dwójki napastników jak i Kaki. Bramka jest silnie obsadzona, ale może być jeszcze silniej. Jeśli Buffon przyjdzie to strzelenie gola Milanowi będzie ogromnym sukcesem. Defensywa póki co z dziurami. Spore szanse na przyjście ma podobno Daniele Bonera z Parmy, ale to wydaje się jeszcze za mało. Pomoc bardzo dobra, w zasadzie trzeba znaleźć tylko dublera Kaki. Napad także silny, ale napewno ktoś przyjdzie.
Jesli sie dobrze orientuje to Milan jest takze bardzo zagrozony spadkiem do Serie B. Wiec nie mow ze Juve juz ma po scudetto i teraz najwiekszym faworytem jest Milan bo jesli Juve spadnie a Milan nie to wtedy dopiero okaze sie jaki to wloski sad jest "sprawiedliwy". Piszesz jakbys byl pewien ze Milan nie spadnie :roll: Wszyscy pisza o Moggiopoli a ja przypominam ze to jest Calciopoli. I nie smiejcie sie z Juve bo jeszcze sie zdziwicie jak i wy bedziecie oplakiwac degradacje. Wiec wedlug mnie glownym faworytem jest oczywiscie Inter. Zawsze byli na 3. miejscu za Juve i Milanem wiec powinni z sukcesem powalczyc o scudetto.

: 21 cze 2006, 12:03
autor: Zaza
Ej Kasiorek to słabo sie orietujesz. Możemy sie założyć że nie spadnie :] Nie ma sensu teraz pisać o scudetto bo jeszcze mercato trwa - i proces ale to inna bajka. Zreszta jak by Milan spad bo tych z Juve trzeba by zabić - od Luciano M po tych wszystkich lubiących zaćmić Elokanów itd.

Co miałeś na myśli sprawiedliwy ? Bo chyba zgodzisz się ze mną że jak spadnie Milan Lazio czy Viola to Juventus musza rozwiązac jak PGR za komuny - nie potrzebny nikomu ?

Ustawki ? system ? a czemu nic nie napisałeś że tyo Juventus oszukiwał państwo na podatkach i innych finansowych przekrętach ? czemu nie napisałes że zrobił z Delle Apli masarnie handlująca mięsem [Gea i synalek Moggiego] czemu nic nie piszesz o Lippim i zakładach - Buffon ? przeciesz nic takiego nie ma miejcsa w innych klubach ...

Prosta sprawa jeśli inne kluby winne to każdego rozliczą za to co zrobił. A jeśli Milan za uh uh uh spadnie [czy inny klub] - czy nowe włosy :lol: to wtedy Juventus ['] - bo musi byś sprawiedliwośc tak ?:>

A no tak te kluby mają telewizje :twisted: Milan Channel - Roma Channel dziwne że Lucek i inny z Juve tak płacza że to media rzadzą światem a sami nie byli w stanie wyłożyć kaski na swój program by teraz bronić sie :lol: Aaaa nie nie przepraszam przeciesz to Berlusconi ma koncern medialny może on zablokował czestotlowość Juve Channel :lol:

Żenada ale coż widocznie słabo sie orietujesz :] Pozdro :!: O scudetto pogadamy kiedy indziej bo nie czas

Zreszta to nie temat dla Calciopoli. Znajdz odpowiedni pokój jak chcesz pogadać :wink:

: 21 cze 2006, 16:57
autor: Łukasz_
Kasior dobre sobie :] Jakoś nie czuje się ani troche zagrożony degradacją zresztą sam Milan też nie. Jak widać piłkarze Juventusu też są tego samego zdania bo podobno z nami negocjują a chyba nie powiesz mi że zależy im na przejściu z Serie C do B. Potrafią odróżnić Turyńskie brukowce którymi włada Juve od tych prawdziwych, włoskich. Jeżeli Milan jest tak bardzo zagrożony to powiedz mi za co :lol: " Uh uh uh ".

Sprawiedliwość :?: Wiesz co to sprawiedliwość :?: Za co Milan ma ponosić tak surowe konsekwencje :?:

: 21 cze 2006, 18:41
autor: AgaM
Nie za wcześnie na ten temat.
Pomijam już fakt że nie zakończył się sezon mercato i nie wiemy jakie składy będą miały drużyny pretendujące (tak naprawdę to on na dobre jeszcze się nie zaczął bo potencjalnie kandydaci są obserwowani na mundialu i tam sprawdzani jak sobie radzą :wink: ).
Ale my nawet nie wiemy tak naprawdę kto w serie a będzie grał, więc po coż te rozważania. :?: to jak wróżenie z fusów.

: 21 cze 2006, 18:56
autor: Zaza
Łukasz to już nie chodzi tylko o transfery na lini Juve :arrow: Milan , bo to zawsze nie wiadoma. Jak w czasie mercato od słów do czynu jest przepaśc - Można sądzić że jeśli Włoska prasa tak odważnie pisze o negocjacjach Buffona z Milanem i szukania klubu dla Didy to sam Gianluigi nie jest chory i nie zmienił by teraz kluby jeśli nad Milanem tez widmo spadku. Najważniejsze jest prawo. Poleci głowa jednego działacza. Ale to tylko tyle. Bo w tym momencie nie rozmawiamy o takich sprawach jakie dotycza Juventus.

To nawet chyba fani Juve powinni trzymac kciuki by Viola Lazio czy Milan nie zapłaciły za to maxsymalnej kary - Bo jeśli za rozmowy telefoniczne i jakiś wpływ na sędziów kluby te zapłaca degradacja to co czeka Juventus w momencie udowodnienia systemu Lucka, fałszowania płynności finansowych, nieprawidłowościch przy transferach [patrz GEA] czy nawet temat powołanie Lippiego...

: 21 cze 2006, 19:02
autor: Krzysztof Jarzyna
Jako, ze rozmowa zeszla na znany wszystkim i lubiany przez wszystkich temat o aferze w calcio, poki co zamykam temat. Nie chcialbym byc niemily, ale na pilka.pl jest chyba milion innych tematow o tym traktujacych. Nie potrzeba 1 000 001. Chyba za wczesnie, zeby osiagnac pierwotny sens o jakim myslal Sero.
Przed sezonem niech sie ktos zglosi to otworzymy. Moge zapomniec, dlatego przypomnijcie.

: 22 sie 2006, 9:53
autor: Sero
Już wszystko wiadomo (prawie - mercato trwa :) ) kto jest faworytem. Milan nowy sezon -8 punktów + dokupienie napastnika (Sobis ?). Kara nieduża, którą można już po 3 kolejkach odrobić i wyjść na plus. Viola -19 punktów + zatrzymanie Toniego, które będzie kluczowe w walce o wyjście nad kreske. Nie powinni mieć problemów z utrzymaniem, ale o pucharach mogą zapomnieć. Lazio - 11 punktów i walka o środek tabeli, choć przy odrobinie szczęscia walke o Uefa też mogą nawiązać.

Inter miejmy nadzieje wykorzysta przewage nad Milanem i poleci po mistrza. Bo jeśli nie teraz to kiedy ? Jak powiedział Moratti "nie musimy oglądać się na innych, patrzmy na siebie, róbmy swoje" i jeśli faktycznie będzie takie podejście to powinno być dobrze. Wracająć jeszcze do "podejścia" to te -8 Milanu może wpłynąć bardzo mobilizująco na piłkarzy, więc nie musi być źle. Jeśli nie Milan to Roma może już tylko zagrozić Interowi. Luciano Saplletti ułożył bardzo dobrą drużyne w poprzednim sezonie i w tym mogą już tylko rozwinąć skrzydła na dobre. Te 3 drużyny powinny liczyć się w walce. Nie wierze by ktoś z reszt stawki był w stanie nawiązać z tą trójcą kontakt. Palermo, Udine, Chievo będą walczyć raczej o 4 miejsce. Być może będzie jakiś czarny koń typu Torino które ładnie się wzmocniło, a chcą jeszcze :)


Już nie moge się doczekać początku sezonu :D początek dopiero 8\9 września. Oby to był piękny sezon :D

: 22 sie 2006, 10:00
autor: myhalek_acm
Sero Inter jest głownym kandytatem.Napoczątku sezonu 8 punktow przewagi nad najgrozniejszym rywalem to spora zaliczka .Choc nie zbyt duza.Jesli Inter chce wygradc Scudetto nie moze byc rozluzniony tą przewagą i musi kilku graczy sprzedac.Bo moze robic sie nie dobra atmosfera w druzynie jesli np.Taki Ibrahimovic bedzie na ławie siedział.Walka powiina sie odbyc Pomiedzy Romą Interm Milanem i moze sie Palermo Badz Udine wlaczy innych mozliwosci raczej niwe ma :roll: